Главная страница
Навигация по странице:

  • 1. Мета та завдання виробничої практики

  • Компетентності

  • Структура ТОВ «ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ»

  • 4. Методи організації праці, система оплати

  • 5. Охорона праці, техніка безпеки та протипожежний захист на виробництві, способи забезпечення безпеки праці працюючих на підприємстві

  • 6. Висновки та пропозиції

  • 7. Список використаних джерел Базова

  • Звіт ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ. Звіт Хоменко. Звіт про проходження виробничої практики на тов донбастеплоелектромонтаж


    Скачать 346.56 Kb.
    НазваниеЗвіт про проходження виробничої практики на тов донбастеплоелектромонтаж
    АнкорЗвіт ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
    Дата12.09.2022
    Размер346.56 Kb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаЗвіт Хоменко.pdf
    ТипЗвіт
    #673119

    1
    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
    ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
    Кафедра_будівництва, архітектури,
    геодезії та землеустрою
    (повна назва кафедри)
    ЗВІТ
    ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
    на ТОВ «ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ»м. Краматорськ
    (повна назва підприємства/установи)
    Студента _1__ курсу_501 ЗМ__ групи спеціальності_192»Будівництво та
    цивільна інженерія»
    Хоменко Олександр Васильович
    (прізвище та ініціали) освітній рівень - _магістр
    Керівник практики від ЗВО ст. виклаадч Богомолова В. П.
    (посада, вчене звання, прізвище та ініціали)
    Старобільськ 2021

    2
    Вступ
    1. Мета та завдання виробничої практики
    2. Структура ПП «РЕСУРС»
    3. Кошторисна і договірно-фінансова документація
    4. Методи організації праці, система оплати
    5. Охорона праці, техніка безпеки та протипожежний захист на виробництві, способи забезпечення безпеки праці працюючих на підприємстві
    6. Висновки та пропозиції
    7. Список використаних джерел
    8. Додатки

    3
    ВСТУП
    Відповідно до ст. 53 Конституції України кожен громадянин має право на освіту. Україна визначає освіту пріоритетною сферою соціально–
    економічного, духовного і культурного розвитку суспільства.
    Освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.
    Метою освіти всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування у громадян здатності до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення країни кваліфікованими фахівцями.
    Виробнича практика студентів є надзвичайно важливою і невід’ємною ланкою всього навчального процесу і, зокрема, отримання повноцінної вищої освіти. Основне завдання її полягає в закріпленні теоретичних знань, набутих під час навчання в Луганському національному аграрному університеті, а також оволодіння практичними навиками роботи з обраної спеціальності.
    Основною метою виробничої практики є оволодіння методами і прийомами роботи на підприємстві. Проходження виробничої практики своєю метою має закріплення теоретичних знань шляхом їх співставлення з практичною діяльністю виробничого підприємства, орієнтоване на застосування теоретичних знань у різних ситуаціях, що властиві майбутній професії.

    4
    Вважається, що проходження практики саме на цьому підприємстві, допоможе мені як майбутньому будівнику, навчитися аналізувати
    інформацію, ознайомитися з організацією роботи на підприємстві, вивчити порядок виконання зобов’язань, підвищення ефективності робіт, виявлення резервів, попередження втрат і непродуктивних витрат, організація будівельних робіт.
    При написанні мною звіту з виробничої практики, були використані нормативно-законодавчі акти, спеціальна та методологічна література та данні мережі Інтернет.

    5
    1. Мета та завдання виробничої практики
    Виробнича практика є одним з найважливіших видів навчальної роботи і покликана максимально підготувати майбутніх фахівців до практичної роботи, підвищити рівень їхньої професійної підготовки, підвищення рівня їх професійної підготовки, забезпечити набуття вмінь та навичок роботи у колективах. Програма практики базується на знаннях, набутих при вивченні загально – технічних і всіх спеціальних дисциплін, а також по охороні праці, техніки і організації виробництва. Під час проходження виробничої практики студенти навчаються застосовувати теоретичні знання, набуті в університеті, при вирішенні практичних питань, які були поставлені перед ними.
    Базою для проходження практики є будівельні організації всіх форм власності, що використовують передові технології та організації будівництва, оснащені новітніми засобами механізації робіт.
    Переддипломна практика є органічною частиною навчального процесу і має на меті закріпити теоретичні знання, отримані студентами при вивченні основ проектування, розвити практичні навички і творче мислення.
    Під час проходження виробничої практики необхідно ознайомиться з проектуванням і будівництвом різних об’єктів, зібрати матеріал для дипломного проектування.
    У результаті проходження практики студент повинен:

    ознайомитися з передовими методами і прийомами проектування й будівництва громадських будинків і міських інженерних споруд;

    ознайомитися з прогресивними методами проектування виробництва та організацій основних видів будівельно-монтажних робіт у проектній організації, конструкторському бюро будівельного тресту, будівельній фірмі;

    виконати індивідуальне завдання.

    6
    Метою виробничої практики є формування у студентів професійних практичних знань, умінь та навичок, необхідних для виробничої, проектної, дослідницької діяльності в галузі науки, проектування, зведення та експлуатації цивільних, промислових об’єктів та їх комплексів на
    інженерних посадах в науково-дослідних, проектних інститутах, будівельно-монтажних, експлуатаційних підприємствах, організаціях, що виконують проектно-вишукувальні роботи, в спеціалізованих фірмах різних форм власності.
    Основними завданнями виробничої практики є вивчення організаційної структури апарату управління науково-дослідної, будівельної (ремонтної, експлуатаційної) організації, складу і функцій її відділів, прав та обов'язків інженерно-технічних працівників та наукових співробітників, їх участі в організації будівельного виробництва та експлуатації житлового фонду.
    У результаті проходження виробничої практики студент повинен
    знати: методи та інструменти, що використовуються при обстеженні будинків, передові методи організації праці, техніку безпеки, форму оплати праці; контроль якості матеріалів, якості робіт, характер взаємних відносин у ринкових умовах генерального підрядника із замовником, субпідрядними
    і проектними організаціями, комерційними структурами, банками; сучасні методи розрахунку будівельних конструкцій.
    У процесі практики студент повинен вивчити основні методи керівництва колективом виконавців науково-дослідницьких і проектно- конструкторських робіт; методику складання аналітичного огляду літератури з теми; методику постанови проблеми й основні принципи та засади проведення науково-дослідницьких програм.

    7
    В результаті проходження виробничої переддипломної практики студент повинен набути навички
    : самостійно приймати рішення щодо визначення технічного стану експлуатуємого будинку; складати технічні звіти, контролювати заміри і підрахунки обсягів виконаних робіт; користуватись проектно-кошторисною документацією, виконувати розрахунки будівельних конструкцій та аналізувати результати таких розрахунків.
    Програма практичної підготовки магістрів передбачає також їхню участь у реальних практичних роботах кафедри МБГ з метою розвитку суто практичних навичок творчого проектного мислення і участь у реальних проектних розробках.
    Компетентності
    Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні досягти таких компетентностей :
    1. Володіння культурою мислення, здатність до узагальнення, аналізу, сприйняття інформації, постановки мети і вибору шляхів її досягнення.
    2. Здатність до письмової та усної комунікації українською та іноземними мовами, працювати в міжнародному контексті.
    3. Здатність знаходити організаційно-управлінські рішення і бути готовим нести за них відповідальність.
    4. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.
    5. Знання професійної та цивільної безпеки при виконанні завдань професійної діяльності.
    6. Здатність розуміти і враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні та комерційні міркування, що впливають на реалізацію будівельних рішень.

    8 7. Здатність знаходити оптимальні рішення при створенні окремих видів будівельної продукції з урахуванням вимог міцності, довговічності, безпеки життєдіяльності, якості, вартості, термінів виконання
    і конкурентоспроможності.
    8. Вміння вибирати та застосовувати на практиці методи дослідження, планування і проводити необхідні експерименти, інтерпретувати результати і робити висновки щодо оптимальності рішень, що приймаються у сфері будівництва, експлуатації, реконструкції та ремонту будівельних об’єктів.

    9 2.
    Структура ТОВ «ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ»
    Має статус юридичної особи, код
    ЄДРПОУ
    :
    38144072.
    Керівник
    ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ»
    - Олександров
    Миколай Миколайович.
    Дата реєстрації : 04.10.2010
    року.
    Місце знаходження: м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, 8, Донецька обл.
    Предметом діяльності ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ»» є:
    1. Будівництво житлових і нежитлових будівель;
    2. Будівництво інших споруд;
    3. Знесення;

    Електромонтажні роботи;

    Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування;

    Штукатурні роботи;

    Установлення столярних виробів;

    Покриття підлоги й облицювання стін;

    Малярні роботи та скління;

    Інші роботи із завершення будівництва;

    Покрівельні роботи;

    Інші спеціалізовані будівельні роботи;

    Обслуговування систем безпеки;

    Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах;

    Будівництво трубопроводів.
    Під час практики у ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» я ознайомився з організаційною структурою і системою управління підприємства,

    10 з принципами роботи підприємства, з досвідом фахівців що працюють у підприємстві, мною були вивчені як організаційні, так і господарські, фінансові та економічні аспекти діяльності підприємства.
    При проходженні практики докладно ознайомився з основними правами й обов'язками лінійного технічного персоналу і його функціями (на основі
    існуючих положень про майстра), ознайомився з проектно-технічною документацією, за якою здійснюється будівництво, детально вивчив проектні рішення найважливіших конструкцій, застосованих матеріалів і основні техніко- економічні показники з проекту, ознайомився з наявною технічною документацією з організації будівництва і провадження робіт.
    У процесі практики мною було виконано чимало робіт різного характеру за наказами керівника.

    11
    3. Кошторисна і договірно-фінансова документація
    На підприємстві я ознайомився з видами й формами кошторисів, із застосовуваними в будівництві кошторисними нормами, калькуляціями і методами їх прив'язки до місцевих умов; з порядком узгодження і видачі кошторисної документації на будівництво, з договорами на будівництво між підрядчиком і замовником, а також між підрядчиком і субпідрядником .
    Ознайомився із системою взаємин між генпідрядником, банком, що фінансує, і замовником, з видами документації, що представляється фінансовими органами.
    Вивчив журнали провадження робіт, документацію з оформлення актів на приховані роботи, ознайомився з діяльністю технагляду та авторського нагляду.
    Вивчив порядок складування і збереження виробничих матеріалів, систему обліку й звітності про матеріальні цінності, порядок оприбуткування і списання матеріалів на виробництві (за формами, актами).
    ТОВ «ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банках; а також печатки і штампи та фірмовий бланк зі своїм найменуванням українською, інші атрибути та необхідні ознаки юридичної особи.

    12
    4. Методи організації праці, система оплати
    Під час практики я ознайомився з правилами внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві, вивчив типові схеми організації праці робітників та
    ІТП. Це була індивідуальна відрядна робота, робота в ланці та бригаді.
    Ознайомився з оплатою праці за тарифом, підрядна, за договорами
    індивідуального або бригадного підряду.
    На підприємстві гарантії в оплаті праці надаються законодавством, внутрішніми правилами і договірними відносинами.
    Закон України “Про оплату праці” від 24.04.1995р. №108/95-ВР визначає економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного та договірного регулювання оплати праці і спрямований на забезпечення відтворювальної і стимулюючої функції заробітної плати.
    Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або його уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
    Розмір зарплати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійна ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
    При прийняті на роботу нового працівника підприємство заключає з ним трудовий договір. Однак підприємство не обмежується тільки виплатою заробітної плати працівникам, що перебувають у трудових відносинах з ним і включені до облікового складу підприємства. Залучають для виконання певних

    13 робіт фізичних осіб й оплачувати їхню працю за договорами цивільно- правового характеру.
    Заробітна плата робітникам та службовцям, виплачується в строки зазначені в колективному договорі. Первинним документом для нарахування з/п
    є табель обліку робочого часу, розрахунок, лист обліку тимчасової непрацездатності, розрахункова відомість. Проводиться видача заробітної плати за платіжними відомостями. Основним реєстром, що використовується для розрахунків з працівниками, є розрахункова відомість.

    14
    5. Охорона праці, техніка безпеки та протипожежний захист на
    виробництві, способи забезпечення безпеки праці працюючих на
    підприємстві
    Охорона праці – це система правових, соціально – економічних, санітарно
    – гігієнічних і лікувально – профілактичних заходів, та засобів спрямованих на збереження здоров’я і працездатності людини в процесі праці.
    Управління в кожному з підрозділів і на робочому місці створює умови відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечує додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці.
    З цією метою воно забезпечує функціонування системи управління охороною праці, для чого:
    - створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій;
    - розробляє і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів з охорони праці, впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги економіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;
    - забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, і виконання профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
    - організовує проведення лабораторних досліджень умов праці, атестації робочих місць на відповідність нормативним актам про охорону праці в порядку
    і строки, що встановлюються законодавством, вживає за їх підсумками заходів щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів;

    15
    - розробляє і затверджує положення, інструкції, інші нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства, та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці, забезпечує безплатно працівників нормативними актами про охорону праці;
    - здійснює постійний контроль за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використання засобів колективного та індивідуального захисту, виконання робіт відповідно до вимог щодо охорони праці;
    - організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі з охорони праці.
    Виконання будь-якої роботи протягом тривалого часу супроводжується стомленням організму, що проявляється в зниженні працездатності людини.
    Разом з фізичною і розумовою роботою значну дію на стомлення надає і навколишнє виробниче середовище, тобто умови, в яких протікає його робота.
    Умови праці – це сукупність чинників виробничого середовища, що роблять вплив на функціональний стан організму працюючих, їх здоров'я і працездатність в процесі праці. Вони визначаються вживаним устаткуванням, технологією, предметами і продуктами праці, системою захисту робітників, обслуговуванням робочих місць і зовнішніми чинниками, залежними від стану виробничих приміщень, створюючими певний мікроклімат. Таким чином, виходячи з характеру виконуваних робіт, умови праці специфічні як для кожного виробництва, цеху і ділянки, так і для кожного робочого місця.
    Умови праці слід проаналізувати за такими напрямами:

    16

    санітарно-гігієнічні – характеризують виробниче середовище, на яке впливають предмети і засоби праці, а також технологічні процеси
    (промисловий шум, вібрація, токсичні речовини, промисловий пил, температура повітря та ін.) ;

    психофізіологічні – обумовлені змістом праці та її організацією (фізичне навантаження, нервово-психологічна напруга, монотонність трудового процесу тощо) ;

    соціально-психологічні – характеризують взаємовідносини в трудовому колективі, створюючи відповідний психологічний настрій працюючих
    (соціальний клімат) ;

    технічні – визначаються рівнем механізації праці.
    Санітарно-гігієнічні умови формуються під впливом на людину навколишнього середовища (шкідливі хімічні речовини, запорошене повітря, вібрація, освітлення, рівень шуму, інфразвук, ультразвук, електромагнітне поле, лазерне,
    іонізуюче, ультрафіолетове випромінювання, мікроклімат, мікроорганізми, біологічні чинники). Приведення цих чинників у відповідність з сучасними нормами, нормативами і стандартами є передумовою нормальної працездатності людини.
    Отже, ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» застосовує всі можливі заходи, які спрямовані на створення високоякісних психофізіологічних умов праці.
    Одним із показників успішної діяльності керівника організації (фірми, колективу) є рівень сформованості соціально-психологічного клімату.
    У
    ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» на соціально- психологічний клімат колективу впливають такі фактори мікросередовища:

    особливості матеріально-економічних, технологічних та організаційно- управлінських умов праці в колективі та ступінь задоволення людей цими факторами;

    17

    особливості формальної структури в колективі та її співвідношення з неформальною;

    стиль керівництва керівника колективу;

    рівень психологічної культури керівника та співробітників тощо.
    Здоровий психологічний клімат – один з вирішальних факторів успішної життєдіяльності людини у всіх сферах суспільних відносин, найважливіша умова удосконалювання способу життя і формування особистості.
    З метою підвищення рівня задоволеності працівників результатами праці, керівництво ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» дотримується таких правил:

    при доборі кадрів намагається приймати на роботу фахівців, які люблять свою справу і мають потенційні можливості для вдосконалення майстерності;

    за наявності умов максимально враховує побажання співробітників щодо виконання конкретних обов’язків;

    справедливо оцінює діяльність співробітників з визначення усіх позитивних якостей праці і ставлення до неї;

    звертає увагу на період трудової адаптації нових працівників.
    При проходженні практики я ознайомився з порядком застосування і відповідальністю за дотриманням правил техніки безпеки з прив'язкою до конкретних умов виробництва, організацією і станом системи охорони праці, виробничої санітарії, протипожежної та екологічної безпеки.
    Вивчив порядок проведення інструктажів з техніки безпеки.
    Для того щоб покращити стан умов праці на підприємство пропонує:

    регулярно проводити заходи з профілактики травматизму;

    замінити застаріле обладнання, яке спричинює надмірний шум і вібрацію;

    два рази на рік проводити навчання з цивільного захисту;

    розробити комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки;

    18

    у справному стані утримувати засоби захисту від пожежі;

    забезпечити підприємство в повному обсязі вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, лопатами;

    ізолювати обладнання, яке запилює повітря понад норму;

    забезпечити контроль над температурою повітря у виробничих приміщеннях.
    Отже, висновок: що у ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» проводяться заходи, які спрямовані на покращення умов праці та створення безпечного виробничого середовища для працівників.

    19
    6. Висновки та пропозиції
    Метою виробничої практики було закріплення теоретичних знань і набуття практичних навичок організаційно-управлінської діяльності. Я поглибив і закріпив теоретичні знання, набув робочих навичок, ознайомився з передовими методами праці та сучасною будівельною технікою, вивчив процес будівельної організації в цілому.
    Практика на ТОВ«ДОНБАСТЕПЛОЕЛЕКТРОМОНТАЖ» надала змогу придбати професійні вміння, пов’язані з інженерною діяльністю, на основі виконання обов’язків заступника майстра.
    При проходженні практики, я закріпив теоретичні знання, отримані в процесі навчання у Луганському національному аграрному університеті. Під час практики я здобув професійних вмінь і навичок, необхідних, для успішного виконання у майбутньому, функціональних обов'язків підприємства для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах.

    20
    7. Список використаних джерел
    Базова
    1) Положення про проведення практики здобувачів вищої освіти Луганського національного агарного університету. Старобільськ: ЛНАУ, 2019. – 25 с.
    2) Технологія монтажу будівельних конструкцій : навч. посібник для внз / за ред. В. К. Черненко. К.: Горобець Г. С., 2011. – 371 c.
    3) Технологія монтажу будівельних конструкцій: навчальний посібник / за ред.
    В.К. Черненка. К.: Горобець Г.С., 2010. – 372 с.
    4) Технологія будівельного виробництва / за ред. М. Г. Ярмоленко. К.: Вища школа, 2002. – 355с.
    Додаткова
    1) ДСТУ 3008:2015. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання. К.: ДП «УкрНДНЦ», 2016. – 31 с.
    2) ДБН А.3.2-2-2009. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. –
    Чинний від 01.04.2012. – К.: Мінрегіонбуд України, 2012. – 94 с.
    3) ДСТУ Б А.2.4-4:2009. Система проектної документації для будівництва.
    Основні вимоги до проектної та робочої документації. – Чинний від
    24.01.2009. – К.: Держстандарт України, 2009. – 70 с.
    4) ДБН А.3.1-5:2016. Організація будівельного виробництва. – Чинний від
    01.01.2017. – Київ.: Мінрегіонбуд України, 2011. – 61 с.
    5) ДБН В.2.5-67:2013. Опалення, вентиляція та кондиціювання. – Чинний від
    01.01.2014. – К.: Мінрегіон України, 2013. – 232 с.
    6) ДБН В.2.2-9:2018 Громадські будинки та споруди. Основні положення. –
    Чинний від 01.06.2019. – К.: Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2019. – 43с.


    написать администратору сайта