Главная страница

Есе_Олійник С.О. Чи буде корисним для національної економіки вступ в митний союз з єс


Скачать 16.21 Kb.
НазваниеЧи буде корисним для національної економіки вступ в митний союз з єс
Дата15.09.2022
Размер16.21 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЕсе_Олійник С.О.docx
ТипДокументы
#678856

Есе на тему:

«Чи буде корисним для національної економіки вступ в митний союз з ЄС?»
Перш ніж виразити власну думку щодо вступу України в митний союз з ЄС варто відзначити, що дана ідея проходила різні етапи, навіть аналізуючи новини на цю тему та думки експертів, можна побачити, що спочатку експерти рішуче підтримували ідею вступу в митний союз, проте, через деякий намагалися відмовитися від цієї ідеї, нібито для України це буде невигідно, але ж знову у 2022 році, експерти приходять до висновку, що це є невід’ємним елементом євроінтеграційних процесів.

Варто відзначити ті аспекти через які вступ в митний союз з ЄС є таким важливим для України. Перш за все митний союз з ЄС це – рух товарів між країнами вільний, безмитний, товар з Німеччини до Польщі їде так само, як з Хмельницького до Львова. По-друге, що особливо є актуальним у зв’язку з повномасштабним вторгнення російською федерації на територію України, це те, що під час війни міжнародна торгівля багато в чому йде через кордони України та країни члени ЄС, саме в силу цього існує нагальна необхідність у впровадженні всіх євроінтеграційних заходів саме для того, щоб перетин кордону відбувався якомога швидше.

Митний союз України з ЄС спрощує митні процедури, але в той самий час не варто очікувати одразу після вступу України в зазначений союз максимального спрощення, оскільки ця процедура повинна впроваджуватися поступово, крок за кроком. Але всеодно час очікування на кордоні буде суттєво скорочений. Так, як ми зазначали раніше в майбутньому ці процедури будуть тільки спрощуватися, у зв’язку в тому числі з прийняттям змін до законодавчих актів. Результатом митного спрощення стануть сильні удари по корупції де раніше спрощення відбувалося у зв’язку з наданням неправомірної вигоди. Так, офіційні платежі в касу замість кишені посадових осіб будуть офіційним джерелом наповнення державного бюджету, що обов’язково буде корисним для національної економіки.

Вступаючи в митний союз на Україну обов’язково чекатиме не тільки спрощення митних процедур, а повноцінна реформа митниці. Так, реформа митниці позитивно вплине і на інші сфери, де рух товарів відбувався через митницю. Крім того, у разі реформування митниці, з боку європейських партнерів обов’язково буде відповідна фінансова підтримка, яка дозволить зробити реформу ще більш ефективною.

Однак, як ми раніше зазначали на рівні представників України на зовнішній арені лунали заяви про відмову України від вступу в митний союз з ЄС, начебто нам це не вигідно. Це обґрунтовувалося тим, що Україні довелося б відмовитися від чинних угод укладених з іншими країни про зону вільної торгівлі. Але в той самий час така відмова не означала б, що Україна автоматично отримає режим вільної торгівлі з тими країнами, що мають аналогічний режим із ЄС.

На мою думку, вступу в митний союз з ЄС, які наші є постійними партнерами є більш вигідним для нас і саме в цьому напрямі нам потрібно рухатися, причому ніхто не забороняє укріплювати відносини з країнами в інших сфера. Не викликає сумнівів, що митний союз з ЄС є для нас важливими, і України повинна будувати взаємовигідні відносини в рамках цього союзу. В той самий час, якщо мислити більше масштабно Україна повинна чітко розуміти, що для нас євроінтеграція – це в першу чергу шанс зміцнювати на українській землі сучасні європейські стандарти: конкурентоздатність економіки, можливості залучення інвестицій, формування ефективної системи верховенства права, захисту прав власника, інвестора, громадянина.

Саме досягнення вищезазначених цілей і засад діяльності головне для нас, з точки зору модернізації нашої економіки, подальшого сучасного розвитку.


написать администратору сайта