Главная страница

використання ультразвуку у фармації. Використання ультразвуку у фармації. Використання ультразвуку у фармації Підготувала Кордасевич христина 41


Скачать 1.47 Mb.
НазваниеВикористання ультразвуку у фармації Підготувала Кордасевич христина 41
Анкорвикористання ультразвуку у фармаці
Дата02.12.2021
Размер1.47 Mb.
Формат файлаpptx
Имя файлаВикористання ультразвуку у фармації.pptx
ТипДокументы
#289009

Використання ультразвуку у фармації

Підготувала Кордасевич ХРИСТИНА -41+

  • ПРИГОТУВАННЯ ОДНОРІДНИХ СУМІШЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКУ Ще в 1927 році американські вчені Лімус і Вуд виявили, що якщо дві незмішувані рідини (наприклад, масло і воду). злити в одну мензурку і піддати опроміненню ультразвуком, то в мензурці утворюється емульсія, тобто дрібна суспензія масла у воді. Подібні емульсії грають велику роль в промисловості:                це лаки, фарби, фармацевтичні                 вироби, косметика.
  • УЛЬТРАЗВУК В ФАРМАЦІЇ
  • Інтенсивне перемішування рідин в ультразвуковому полі, обумовлене акустичними течіями і МІКРОПОТОК з великими градієнтами швидкостей, здатність ультразвуку дробити за допомогою ударних хвиль зважені в рідкому середовищі тверді частинки і краплі не розчиняються в ній рідин на дрібні фрагменти роблять ультразвукові методи незамінними і вельми перспективними у виробництві ліків . Розчинення, розпорошення і емульгування, екстрагіровате і освітлення, суспендування і сушка можуть бути значно прискорені і полегшені при заводському і аптечному виготовленні ряду лікарських препаратів і деяких лікарських форм

Швидкість розчинення тим вище, чим нижче концентрація речовини, що розчиняється в розчині. Зазвичай при відсутності потоків в рідини біля поверхні розчиняється тіла встановлюється градієнт концентрації. Чим ближче до поверхні, тим вище концентрація і тим повільніше перехід нових частці поверхні в розчин.

Перемішування звичайними способами прискорює розчинення. Але тільки ультразвукові мікропотоки здатні інтенсивно перемішувати тонкі шари рідини біля самої поверхні.

Швидкість розчинення під дією ультразвуку збільшується ще і в результаті кавітаційної ерозії і дроблення твердих частинок. Це значно збільшує поверхню контакту між розчинником і розчиняється речовини.

Швидкість розчинення істотно залежить від інтенсивності ультразвуку. При низьких інтенсивностях ефект дуже малий і різко зростає при інтенсивностях, що перевищують поріг кавітації. Якщо розчин далекий від насичення, то при постійній інтенсивності ультразвуку кількість розчиненого в одиницю часу речовини практично пропорційно часу впливу.

Швидкість розчинення в ультразвуковому полі багато в чому залежить від розчинності речовини (табл. 6.1). Чим гірше розчиняється речовина в даному розчиннику, тим менше ефективність ультразвукового впливу. Але навіть якщо мова йде про малорозчинних речовинах, процес прискорюється в 2-3 рази. Зменшується в 5-30 разів і час досягнення концентрації насичення. Це дозволяє готувати сильно концентровані розчини речовин, повільно і мало розчинних в звичайних умовах.

Слід, однак, відзначити, що концентрація насичених водних розчинів деяких речовин, наприклад глюконату кальцію і ряду карбонатів, знижується в результаті ультразвукового впливу. Цей ефект слабо вивчений і не отримав переконливого обгрунтування. Можна припустити, що дане явище пов'язане з конкуренцією диспергирования і коагуляції.


написать администратору сайта