Главная страница
Навигация по странице:

  • Өзіңді тексер (бөлім бойынша қорытынды сабақ)

  • Барлық оқушылар үшін

  • Сабақ кезеңі/Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті

  • (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

  • Көлденеңінен: Алгоритм түрі Командалар жиыны Іс-әрекеттер реті Алгоритмнің әр қадамы Тігінен

  • Жаңа сабаққа дайындық. (Ұ). «Қане, қайтала!» ойыны

  • (Ө) 4- тапсырма 1) 2-суреттегі жобаға атау бер. Себебін түсіндір. 2) Қолданған командаларға тиесілі блоктарды анықта. ҚБ

  • ***.( Т) 5- тапсырма

  • Дескриптор

  • Сабақты бекіту. Рефлексия. (Ө)

  • 3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: «Тағам және сусын», «Дені саудың – жаны сау»)

  • оо. 1 сынып цифрлық сауаттылық ҚМЖ. 130 бйры 7осымшасына сай мж келесі бетте Бл мж ust kz сайтында жасалынан. стаз тілегі


    Скачать 0.84 Mb.
    Название130 бйры 7осымшасына сай мж келесі бетте Бл мж ust kz сайтында жасалынан. стаз тілегі
    Дата12.05.2023
    Размер0.84 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1 сынып цифрлық сауаттылық ҚМЖ.docx
    ТипПрограмма
    #1124144
    страница8 из 15
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   15

    9- сабақ. А бөлім.

    Бөлімі:

    2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және фольклор»)

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Өзіңді тексер (бөлім бойынша қорытынды сабақ)

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch).

    1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру.

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар үшін:

    Сызықтық алгоритм құрады.

    Көпшілік оқушылар үшін:

    Жоба скриптерімен жұмыс жасайды.

    Кейбір оқушылар үшін:

    Алгоритмді Scratch жобасына айналдырады.

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

    1-7 мин.



    1. Сәлемдесу.

    2. Оқушыларды түгендеу.

    3. Психологиялық жағымды ахуал орнату.










    4. Топтастыру:

    Оқушылар конвертті ашып, ішінен геометриялық фигуралардан қалағанын алады. Бірдей фигуралар топтасып, бір топқа бірігеді.
    Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру.

    1-топ: «Төртбұрыштар»

    2-топ: «Үшбұрыштар»

    3- топ: «Жұлдызшатер»





    Фигуралар салынған конверт


    (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

    «Ой қозғау» әдісі.

    2 тапсырма.

    Алдыңғы білім мен практикалық тапсырмаларды байланыстыру мақсатында төменде берілген кроссвордты шешеді.

    Көлденеңінен:

    1. Алгоритм түрі

    2. Командалар жиыны

    3. Іс-әрекеттер реті

    4. Алгоритмнің әр қадамы

    Тігінен:

    1. Сахна кейіпкері

    2. Іс-әрекеттер тізбегі




    ҚБ: Мұғалім тапсырманы орындауда белсенділік көрсетіп, дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»

    Интерактивті тақта





    Жұмыс дәптеріндегі №1 тапсырманы орында.

    Анықтамаларды сәйкестендір.

    «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

    Жұмыс дәптері.

    22-бет

    Жаңа сабаққа дайындық.

    (Ұ). «Қане, қайтала!» ойыны

    Ойын шарты: мәтінді оқып шыққаннан кейін қолдарына қалам мен қағаз алып, сұрақтар құрастырады. Сұрақтарын өз іштерінен сайланған жүргізушіге өткізеді. Барлықтары сұрақ құрастырып болған соң, жүргізушіден кез келген парақты алып, жауабын ойластырады. Жауаптарын талдағаннан кейін, мәтін тәртібі бойынша орналастырады. Содан кейін өздерінің жауаптары бойынша құрастырылған мәтінді мазмұндап береді. Ойын соңында өз мәтіндерін берілген үзіндімен салыстырады. Ойын қорытындысы бойынша ең белсенді оқушы анықталады.

    Сабақтың ортасы

    (26 мин)

    (Ж) 3- тапсырма

    Ғабитте қазына жасырылған карта бар. Карта бойынша жүру командалары: алға, артқа, оңға, солға. Мысалы, солға, алға қарай 4 м (2-сурет).

    1. Қазынаны іздеу оқиғасын сөз арқылы сипаттайды.

    2. Ғабиттің іс-әрекетінің блок-сұлбасын құрады.

    Жұптық жұмыста белсенділік көрсетіп, тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»

    Оқулық





    (Ө) 4- тапсырма

    1) 2-суреттегі жобаға атау бер. Себебін түсіндір.
    2) Қолданған командаларға тиесілі блоктарды анықта.

    ҚБ: Мұғалім тапсырманы орындауда белсенділік көрсетіп, дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»







    ***.(Т) 5- тапсырма

    Әлия табиғат аясында серуендеуді ұнатады (4-сурет). Оның сөзбен сипатталған қозғалыс алгоритмі берілген. Осы алгоритмді Scratch жобасына айналдыр.

    ҚБ: Топтық жұмыста белсенділік көрсетіп, тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»







    *(Т). №6-тапсырма.

    Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптарын білесің бе? Оларды ішек санының кемуіне қарай орналастыр.

    Дескриптор:

    - Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптарын атайды.

    - Оларды ішек санының кемуіне қарай орналастырады.

    ҚБ: Топтық жұмыста белсенділік көрсетіп, тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»







    Жұмыс дәптеріндегі №4тапсырманы орында.

    4. Суретте қай ертегінің кейіпкерлері бейнеленген?

    1)Іс-әрекеттердің ретін дұрыс қой.

    2) Суретке қарап, оқиғасын құрастыр.

    «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

    Жұмыс дәптері.

    21-бет

    Сабақтың соңы

    7 мин.
    Сабақты бекіту. Рефлексия.


    (Ө) Оқушылар төменде берілген қорытынды сұрақтарға жауап береді.


    • Бүгін мен не білдім?

    • Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім?

    • Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

    • Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?

    ҚБ: Мұғалім тапсырма орындау барысында белсенділік көрсеткен оқушыларды «Мадақтау сөзі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Талпын!»

    Интерактивті тақта


    Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілеттірек оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

    Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


    «Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

    Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

    «Қошеметтеу» әдісі

    Денсаулық сақтау технологиялары.

    Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

    Осы сабақта қолданылатын

    Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

    Жалпы бағалау

    Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

    1:

    2:

    Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

    1:

    2:

    Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

    1:

    2:

    10-сабақ. А бөлімі.

    Бөлімі:

    3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: «Тағам және сусын», «Дені саудың – жаны сау»)

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Робот жайлы не білеміз?

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.5.1.1 білім беру роботының негізгі моделін жинау.

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар үшін:

    Робот және робот түрлерімен танысады.

    Көпшілік оқушылар үшін:

    Роботтың түрлерін ажырата алады.

    Кейбір оқушылар үшін:

    ***.Білім беру роботының негізгі моделін жинайды.
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   15


    написать администратору сайта