Главная страница

контр. контрольна робота № 2. 27 контрольна робота 2 тема санітарногігієнічні вимоги до розміщення та об'ємнопланувальних рішень закладів ресторанного господарства


Скачать 18.45 Kb.
Название27 контрольна робота 2 тема санітарногігієнічні вимоги до розміщення та об'ємнопланувальних рішень закладів ресторанного господарства
Анкорконтр
Дата09.12.2021
Размер18.45 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаконтрольна робота № 2.docx
ТипКонтрольна робота
#297721

Дата: 29.11.2021

Студент: Розмаїта Ольга Олегівна

Группа: 2-7

КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2

ТЕМА Санітарно-гігієнічні вимоги до розміщення та об'ємно-планувальних рішень закладів ресторанного господарства

1

Санітарно-гігієнічні вимоги до території ділянки закладу



Вибір ділянки узгоджується з органами державного санітарного нагляду; площа території повинна відповідати потужності підприємства; при розміщенні закладів слід ураховувати: наявність санітарно-захисної зони, розу вітрів, рельєф місцевості, рівень ґрунтових вод, близькість промислових і комунальних об’єктів; на земельній ділянці закладу ресторанного господарства передбачається зонування території за функціональним використанням.

2

Гігієнічне значення поточності виробництва


Поточність виробничих процесів і санітарний благоустрій закладу

значною мірою залежать від взаємного розташування приміщень і зв'язку між

ними.

Поточність виробничого процесу задовольняється розміщенням устаткування порядку послідовності технологічних операцій. Поточність має забезпечити повніше використання устаткування, застосування комплексної механізації та автоматизації процесів. При поточності виробництва має бути: строга ритмічність процесів та синхронізація тривалості циклів на кожному робочому посту; безперервність потоку.

3

Санітарно-гігієнічні вимоги до планування виробничих та торгових приміщень, взаємозв’язок між ними


Сполучною ланкою між торговельними й виробничими приміщеннями служить роздавальна лінія.

Виробничі: дотримання потоковості технологічних процесів виробництва; роздільна механічна й теплова обробка продуктів; забезпечення максимально коротких технологічних і транспортних вантажопотоків; тощо.

Торгові: зали розміщують на одному рівні з гарячим і холодним цехами, мийною столового посуду; входи в банкетні зали доцільно влаштовувати окремо від входів до загального залу; торговельні приміщення забезпечуються обособленими комунікаціями; тощо.


4

Вимоги до розміщення виробничого обладнання в цехах


Розташування виробничого обладнання, вихідних матеріалів, заготовок, напівфабрикатів, готової продукції та відходів виробництва у виробничих приміщеннях та на робочих місцях не повинно бути небезпечним для персоналу. Розташування виробничого обладнання та комунікацій, котрі є джерелами небезпечних та шкідливих виробничих факторів, відстань між одиницями обладнання, а також між обладнанням і стінами виробничих будівель, споруд повинні відповідати діючим нормам технологічного проектування, будівельним нормам і правилам.

5

Гігієнічні вимоги до матеріалів, що використовуються для будівництва та оздоблення закладів ресторанного господарства

Мають бути не токсичними, не виділяти сторонніх ароматів, радіаційного випромінювання тощо; внутрішні матеріали мають легко оброблятися, не всмоктувати та не адсорбувати сторонні речовини, бути стійкими до дії миючих засобів; підлога має бути виконана із вологостійких матеріалів; кахель не підлозі має бути не слизький; тощо.


написать администратору сайта