Главная страница
Навигация по странице:

  • ЕКГ: ритм синусовий, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Яке ускладнення розвилося

  • Призначення яких препаратів є найбільш обґрунтованим

  • Яке ускладнення виникло у даного хворого

  • лаб. тести. A. Порушення цілісності міжшлуночкової перегородки


    Скачать 337.4 Kb.
    НазваниеA. Порушення цілісності міжшлуночкової перегородки
    Дата15.12.2021
    Размер337.4 Kb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлатести.pdf
    ТипДокументы
    #304275

    Варіант 2 1. Чоловік 63-х років був госпіталізований 5 днів тому з приводу інфаркту міокарда. Раптом він поскаржився на сильний біль у грудях та втратив свідомість. Пульс не визначається, тони серця відсутні. ЕКГ: синусовий ритм, QS та підйом сегмента SТ в V1-V4. Реанімаційні заходи неефективні. При пункції виявлена кров в порожнині перикарда. Вкажіть найбільш імовірне ускладнення:
    A. Порушення цілісності міжшлуночкової перегородки
    B. Гостра мітральна недостатність
    C. Порушення цілісності стінки лівого шлуночка
    D. Гострий перикардит
    E. Тромбоемболія легеневої артерії
    2.До клініки надійшов хворий 18-ти років зі скаргами на виражену задишку, кашель, свербіння шкіри. Захворів гостро, близько години тому після прийому анальгіну. З дитинства - кропивниця, ”аспіринова астма” Об’єктивно: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя. Дихання свистяче. Частота пульсу - 96/хв., артеріальний тиск - 80/50 мм рт.ст.
    Препаратом невідкладної допомоги буде:
    A. Еуфілін
    B. Супрастин
    C. Преднізолон
    D. Строфантин
    E. Дофамін
    3. Чоловік 68-ми років звернувся до лікаря зі скаргами на сильний головний біль, нудоту, відчуття дискомфорту за грудиною. Протягом 2-х років страждає на гіпертонічну хворобу.
    Свідомість збережена. Ознак неврологічного дефіциту немає. AT- 220/100 мм рт.ст., ЧСС- 92/хв.

    ЕКГ: ритм синусовий, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Яке ускладнення розвилося?
    A. Неускладнений гіпертензивнийкриз
    B. Ускладнений гіпертензивний криз
    C. Інфаркт міокарда
    D. Розшаровуюча аневризма аорти
    E. Гостре порушення мозкового кровообігу
    4. Чоловік 65 років раптово знепритомнів, посинів. Під час обстеження встановлено: пульс та AT на периферичних судинах не визначаються, тони серця не вислуховуються. На ЕКГ спостерігається: нерегулярні, різної величини і форми хвилі, які реєструються без інтервалів. Які заходи необхідно провести насамперед?
    A. Тимчасова кардіостимуляція
    B. Електрична дефібриляція
    C. В/в введення строфантину
    D. В/в введення адреналіну
    E. Штучне дихання

    5.Чоловік 27-ми років, спортсмен, під час тренування раптово втратив свідомість. Пульс і артеріальний тиск не визначаються. Дихання відсутнє. Тони серця не вислуховуються. Зіниці широкі. На ЕКГ: поліморфна шлуночкова тахікардія. Розпочато компресію грудної клітки. Який наступний крок буде найбільш доречним?
    A. Вагусні проби
    B. Внутрішньовенне введення дигоксину
    C. Внутрішньовенне введення лідокаїну
    D. Електрична дефібриляція
    E. Черезстравохіднакардіостимуляція
    6.Хворий 60-ти років скаржиться на інтенсивні болі стискаючого характеру, локалізовані за грудниною з іррадіацією у ліву лопатку та нижню щелепу. Біль тривалий, не знімається нітрогліцерином. Об'єктивно: холодний піт. Хворий збуджений. Аускультативно:тахікардія, приглушеність тонів. Артеріальний тиск - 100/70 мм рт.ст. ЕКГ- комплекси QS та підйом S-T вище ізолінії в I, aVL, V1, V2,VЗ, V4. Який діагноз є найбільш імовірним?
    A. Лівосторонній плеврит
    B. Інфаркт міокарда
    C. Стенокардія Принцметала
    D. Міжреберна невралгія
    E. Тромбоемболія легеневої артерії
    7.Жінка 60-ти років надійшла до відділення невідкладної допомоги зі скаргами на сильний головний біль у потиличній ділянці, нудоту, блювання, запаморочення. При огляді хвора трохи загальмована, обличчя гіперемоване, артеріальний тиск - 220/130 мм рт.ст., пульс - 78/хв. При неврологічному обстеженні парезів не виявлено, рефлекси рівномірно жваві, м'язовий тонус не змінений, чутливість збережена. Менінгеальні симптоми відсутні. Який стан найбільш імовірно розвинувся у хворої?
    A. Ішемічний інсульт
    B. Гіпертонічний криз
    C. Пухлина головного мозку
    D. Транзиторне порушення мозкового кровообігу
    E. Субарахноїдальний крововилив
    8. Повна блокада правої ніжки пучка ГісаЧоловік 43 років скаржиться на значну задишку у спокої, відчуття тяжкості у грудях. Захворювання зв`язує з перенесеним 2 тижня тому грипом. Об-но: положення вимушене – сидить, нахилившись у перед. Обличчя одутле, цианотичне, шийні вени набряклі. Межи серця поширені в обидві сторони, тони серця глухі, ЧСС=112 за 1 хв., АТ-95/60 мм рт. ст. В крові ШОЕ-46 мм/год. На ЕКГ – низький вольтаж, на рентгенограмі – трапецевидна тінь серця, ознаки застою у легенях. Який препарат треба вживати з метою попередження тампонади серця?
    A. Гіпотиазід
    B. Верошнірон
    C. Еналаприл
    D. Фуросемід
    E. Метопролол

    9. У хворої 50-ти років, яка страждає на гіпертонічну хворобу понад 10 років, на тлі стресу раптово підвищився артеріальний тиск до 200/110 мм рт.ст. Стан супроводжувався тремтінням тіла, головним болем, тахікардією, загальним збудженням, відчуттям жару та сухості в роті.

    Призначення яких препаратів є найбільш обґрунтованим?
    A. В-адреноблокатори
    B. Антагоністи кальцію дигідропіридинові
    C. Сечогінні
    D. Антагоністи кальцію недигідропіридинов
    E. Блокатори рецепторів ангіотензину II
    10. Хворий 34-х років після внутрішньом‘язової ін‘єкції вітаміну В1 раптово відчув себе погано. Через кілька хвилин розвилася різка слабкість, запаморочення, потім втрата свідомості. При огляді: АТ –
    40/20 мм.рт.ст., пульс – ниткоподібний, шкірні покриви бліді. Виберіть найкращій набір медикаментів для надання допомоги:
    A. Платифілін, папаверин, камфора
    B. Строфантин, фуросемід, бензогексогій
    C. Адреналін, преднізолон, фізіологічний розчин
    D. Еуфілін, празозин, нітрогліцерин
    E. Атропін, но-шпа, кордіамін
    11.26-річна вагітна жінка доставлена до відділення невідкладної терапії на 36-му тижні вагітності зі скаргами на інтенсивний головний біль у лобній ділянці. При фізикальному обстеженні: артеріальний тиск - 170/90 мм рт.ст., пульс - 85/хв., частота дихання - 15/хв., температура - 36,9°С, набряки кінцівок. Серцебиття плоду - 159/хв. Під час огляду у жінки розвиваєтьсянападгенералізованих тоніко-клонічних судом. Який препарат лікар має ввести першочергово?
    A. Магнію сульфат
    B. Натрію вальпроат
    C. Ламотриджин
    D. Фенітоїн
    E. Діазепам
    12. Емоційнолабільна 22-річна студентка медичного університету присутня під час хірургічної операції відчула слабкість, запаморочення, легку нудоту, втратила свідомість і впала. Такий стан тривав 2 хвилини. Об’єктивно: очі закриті, шкіра бліда, дифузний гі-пергідроз, пульс слабкий, артеріальний тиск - 90/60 мм рт.ст., дихання поверхневе, реакція на світло уповільнена, сухожилкові рефлекси збережені, судом не має. Який найбільш імовірний діагноз?
    A. Синкопальний стан
    B. Істеричний невроз
    C. Вегето-судинний пароксизм
    D. Транзиторна ішемічна атака
    E. Епілептичний напад

    13. У пацієнта на 5-ту добу після операції розвинулася клінічна картина тромбоем-болії легеневої артерії, настала раптова коронарна смерть. Який препарат необхідно було призначити для профілактики цього ускладнення?
    A. Реополіглюкін
    B. Еноксипарин
    C. Курантил
    D. Аспірин
    E. Трентал
    14. У хворого 67-ми років на 6-й день після планової операції раптово виникла гостра дихальна недостатність. Частота серцевих скорочень - 130/хв. Верхня половина тулуба, шия та обличчя ціанотичні, кашель, різкий біль за грудниною. Артеріальний тиск -90/60 мм рт.ст., центральний венозний тиск -330 мм вод.ст. На ЕКГ інверсія зубця Т. Яке ускладнення розвинулося у хворого?
    A. Повторна кровотеча
    B. Гостра недостатність коронарних артерій
    C. Тромбоемболія легеневої артерії
    D. Гострий інфаркт міокарда
    E. Гіповолемічний шок
    15. У хворого 56-ти років, що знаходиться в палаті інтенсивної терапії з приводу гострого
    інфаркту міокарда у ділянці передньої стінки лівого шлуночка, посилилась загальна слабкість та з'явилось відчуття "завмирання" у роботі серця. При аналізі ЕКГ виявлено: ритм синусовий, частота серцевих скорочень - 76/хв. Періодично з'являються поширені шлуночкові комплекси тривалістю 0,22 с., неправильної форми, після яких виявляються повні компенсаторні паузи.

    Яке ускладнення виникло у даного хворого?
    A. Передсердна екстрасистолія
    B. Повна блокада лівої ніжки пучка Гіса
    C. Атріовентрикулярна екстрасистолія
    D. Шлуночкова екстрасистолія
    16. Чоловік 31-го року доставлений до відділення невідкладної допомоги зі скаргами на утруднене дихання, відчуття стороннього тіла в горлі, осиплість, сильний набряк обличчя та шиї. Вищевказані симптоми швидко наростають та з'явились протягом декількох хвилин після куштування меду. Який стан найбільш імовірно розвинувся у хворого?
    A. Гострий ларинготрахеїт
    B. Синдром Стівенса-Джонсона
    C. Запальний набряк гортані
    D. Ангіоневротичнийнабряк Квінке
    E. Токсичний епідермальний некроліз

    17. У хворого 72-х років внаслідок фібриляції шлуночків настала зупинка кровообігу. Провидиться комплекс елементарної серцево-легеневої реанімації (зовнішній масаж серця та штучна вентиляція легень). Тричі проведена дефібриляція, яка виявилась неефективною. Яку медикаментозну терапію необхідно провести?
    A. Магнію сульфат та мезатон
    B. Натрію гідроген карбонат
    C. Адреналін та аміодарон
    D. Атропін
    E. Дофамін та строфантин
    18. Хворий 54 рокiв, госпiталiзований до кардiореанiмацiонного вiддiлення з дiагнозом iнфаркт мiокарда з зубцем Q.Через добу перебування в стаціонарі стан хворого значно погiршився.
    Скаржиться НА задуху. При оглядi: шкiра блiда, волога, холодна на дотик. частота дихання 36 за 1 ХВ., пульс 110 за 1 ХВ, ритмiчний, тони серця глухi, ритм галопу, АТ – 80/40 ММ РТ.СТ., сичевидiлення 10 мл за 1 год. Яке ускладнення iнфаркту мiокарда з зубцем Q виникло у ХВорого у данному випадку?
    A. Сердцева астма
    B. Набряк легенiв
    C. Гостра аневризма серця
    D. Кардiогенний шок
    E. Синдром Дреслера
    19. У післяопераційного хворого розвинувся інфаркт міокарда та виникла пароксизмальна шлуночкова тахікардія. ЧСС – 150/хв., АТ – 105/70 мм рт.ст. Який антиаритмічний препарат треба використати?
    A. Дизопірамід
    B. Дилтіазем
    C. Дигоксин
    D. Лідокаїн
    E. Верапаміл
    20. Чоловікові 72 років у зв'язку з миготливою аритмією та проявами недостатності кровоообігу призначено фуросемід, дігоксин, інгібітори АПФ. На 5 день з початку лікування з'явились ниючі болі в животі, нудота, одноразове блювання. На ЕКГ: шлуночкова бігемінія, тривалість інтервалу PQ - 0,25 секунди, коритоподібне зміщення сегменту ST нижче ізолінії. Яке ускладнення найбільш вірогідно виникло у хворого?
    A. Медикаментозний гастрит
    B. Інтоксикація фуросемідом
    C. Дигіталісна інтоксикація
    D. Інфаркт міокарду (абдомінальний варіант)
    E. Гіперкаліємія


    написать администратору сайта