Главная страница

Суд мед. Тест. варіант 3.Гасилина Анна. А. Трупне заклякання Б


Скачать 65.08 Kb.
НазваниеА. Трупне заклякання Б
АнкорСуд мед. Тест
Дата03.05.2022
Размер65.08 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаваріант 3.Гасилина Анна.docx
ТипДокументы
#509184

ВАРІАНТ 3

1. В кімнаті гуртожитку разом зі своїм товаришем проживав гр. М. Ліжка їх стояли один навпроти одного, біля стін. Товариш по кімнаті, ввечері, перед сном, лежачи на своєму ліжку і слухаючи музику через навушники, чув якийсь шум і метушню в місці, де стояло ліжко гр. М. Вранці гр. М. був знайдений у своєму ліжку мертвим. Голова його знаходилась в петлі, кінці якої були заведені за середню частину спинки дерев’яного ліжка. Верхні та нижні кінцівки були зв’язані самозатягуючими мотузками. Лікар-спеціаліст прибувши за викликом констатував смерть за ранніми трупними змінами. Що з нижче приведеного не відноситься до абсолютних ознак смерті?

А. Трупне заклякання

Б. Помутніння рогівки

В. Температура в прямій кишці 20 градусів

Г. Плями Лярше

Д. Атонія усіх м’язів

До ранніх «абсолютних» трупних змін належать: трупне висихання,охолодження трупа, трупні плями, трупне заклякання, аутоліз. Два види пізніх «абсолютних» ознак - руйнуючі: гниття, чи тління(при аеробному), ушкодження і знищення трупа комахами, тваринами, птахами; - консервуючі: муміфікація,жировіск (сапоніфікація), торф’яне дублення, замерзання трупа,консервація трупа у природних (олії, нафті, ропі та ін.) та штучних консервантах.

2. При розгляді постанов про призначення судово-медичної експертизи трупів, завідувач відділу звернув увагу на те, що одна з них винесена особою, яка не мала на це права. Це був:

А. Слідчий прокуратури.
Б. Слідчий МВС.
В. Інженер з техніки безпеки у випадку виробничої травми.
Г. Слідчий СБУ.
Д. Суддя.

Судова-медична експертиза проводиться на підставі постанови особи, що проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді, а також за ухвалою суду (пункт 1.4. розділу 1 Правила проведення судово-медичної експертизи (досліджень) трупів у бюро судово-медичної експертизи)

3. При зовнішньому дослідженні трупа експерт виявив дві рани, що знаходились на передній поверхні грудної клітини. Експерт зробив припущення, що одна з ран є колото-різаною а інша - колотою. Диференціальну діагностику колотої і колото-різаної рани проводять по:

А. Формі рани

Б. Довжині рани

В. Характеру кінців рани

Г. Взаєморозташуванню стінок рани

Д. Все вище перераховане правильно

Диференціальну діагностику різаної й колото-різаної ран засновують на характері кінців ран; характері ушкодження підлягаючих тканин; співвідношенні довжини й глибини рани; локалізації ушкодження.

4. 35-річна жінка була виявлена мертвою після сну в ліжку. При дослідженні трупу знайдені: ознаки швидкої смерті, виражену синюшність обличчя, рясні трупні плями, дрібно крапчасті крововиливи під легеневою плеврою, застійне повнокров'я паренхіматозних органів, набряк легенів, головного мозку. У шлунку з вмістом, в сечі та в крові виявлений барбаміл. Смерть при отруєнні снодійними речовинами настає внаслідок:

А. Паралічу судинного центру

Б. Паралічу дихального центру

В. Паралічу дихальної мускулатури і діафрагми

Г. Гострої ниркової недостатності, уремії

Д. Гострою печінкової недостатності, інтоксикації

Через отруйну дію великої дози снодійних, відбувається параліч дихального центру, що призводить до смерті.

5. При судово-медичному дослідженні трупа немовляти жіночої статі встановлено: волосся на голові густе, завдовжки до 3,0 см, хрящі вушних раковин і носа щільні, еластичні, нігті на пальцях рук заходять за кінчики пальців, на ногах досягають кінчиків, тверді, великі статеві губи прикривають малі, підшкірно-жировий шар на грудях і животі по 0,3 см, діаметр ядра Бекляра складає 0,7см. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б. Життіздатним

В. Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

Факт доношеності на трупі встановлюється сукупністю наступних умовних показників:

- довжина тіла – 47 см і більше;

- маса тіла – 2500 і більше. Слід визнати, що довжина плода є величиною більш постійною, ніж маса тіла, і правильніше відповідає строкові вагітності, а також ступеню зрілості плода;

- окружність головки – 34–35 см;

-прямий розмір (лобово-потиличний) – 10–11 см;

- великий навскісний (підборідно-потиличний) – 13–13,5 см;

- малий навскісний – 9,5 см;

- великий поперечний (міжтім’яний) – 9–9,5 см;

- малий поперечний – 8–8,5 см;

- окружність грудей – 32–34 см;

- розмір плечей – поперечник плечового пояса – 12 см;

- окружність плечового пояса – 35 см;

- поперечний розмір сідниць – 9–9,5 см; окружність – 28 см;

- груди опуклі; пупкове кільце розташоване посередині між мечоподібним відростком і лобком; розширення зіниць без перетинки, прозорі рогівки; шкіра блідо-рожева, розвинений підшкірний жировий шар; пушок (лануго) – лише на плечах і верхній частині спини; довжина волосся на голівці – 2–3 см; виступання нігтів на пальцях рук і ніг за межі дистальних фаланг; вушні раковини розправлені і мають гострі краї; носові хрящі пружні.
6. При дослідженні одягу потерпілого із вогнепальними пошкодженнями в морзі та у відділенні судово-медичної криміналістики була виявлена невідповідність в локалізації пошкоджень відносно умовних ліній сполучення середин плечових швів та серединних ліній (вертикальна та горизонтальна вісі). Чим можна пояснити невідповідність локалізації пошкоджень відносно цих вісей?

А. Це залежить від типу боєприпасів

Б. В криміналістиці одяг досліджують у вологому стані (попередньо занурюють в воду)

В. Це залежить від механічної дії кулі

Г. Використовуванням різних вимірювальних засобів

Д. В криміналістиці одяг попередньо фіксують за допомогою крохмалю

Механічна дія кулі включає в себе розривну, пробивну та контузійну дії. Розривна дія, якщо кінетична енергія рівняється 100 кгм та більш, куля розриває тканини. Пробивна дія- при кінетичній енергії понад 10 кгм куля діє як пробійник – в тканинах вона вибиває отвір. Клиновидна дія – з’являється при кінетичній енергії менше 10 кгм - куля досягнувши тканини здавлює їх, розтягує, розриває і більш менш глибоко проникає, утворюючи сліпе поранення.

7. Після пожежі у власній квартирі загинув гр-н К. Експертом при внутрішньому і зовнішньому дослідженнях було встановлено діагноз отруєння оксидом вуглецю. Який вид гіпоксії мав місце в данному випадку?

А. Змішана

Б. Гемічна

В. Циркуляторна

Г. Тканинна

Д. Гіпоксична

Оксид вуглецю з'єднується з гемоглобіном, в результаті утворюється карбоксигемоглобін (HbCO), який не може транспортувати кисень, наслідком чого є гемічна гіпоксія

8. Перед початком розтину трупа, судово-медичний експерт ознайомлюється з інформацією із «Журналу виїздів чергових експертів». Відомо, що гр.М., 1945 р.н. помер в буд.4/35 по вул.К. о 17:00 годині 25.10.2015р., без ознак насильницької смерті. З катамнезу: останній запис в картці за 2013р; ІХС, ГХ, ЦА, новоутворення передміхурової залози?; на протязі останнього тижня «лежачий», 3 дні в сопорі. Яка з ознак, на секції, підтвердить повільну (агональну) смерть?

А. Згортки крові змішаного характеру з переважанням білого компоненту в порожнинах серця і крупних судинах

Б. Інтенсивні, зливні, темно-фіолетові трупні плями

В. Різке повнокров’я внутрішніх органів

Г. Крововиливи під слизові і серозні оболонки

Д. Переповнення темною рідкою кров’ю правої половини серця, синусів твердої мозкової оболонки

Для повільної смерті характерні нерівномірність кровонаповнення органів, у судинах – білі, червоні та змішані згортки крові.

9. При виконанні невідкладних слідчих дій слідчий вбачає необхідність участі в них судово-медичного експерта. Така необхідність може виникнути при зазначених нижче діях, крім:

А. Огляд трупа на місці події.
Б. Пошук і вилучення слідів біологічного походження.
В. Відтворення обстановки і обставин події.
Г. Освідування потерпілого або підозрюваного.
Д. Впізнання підозрюваного за голосом.
Впiзнання підозрюваного за голосом не передбачаэ необхідність участi судово-медичного експерта.
10. При зовнішньому дослідженні трупа експерт виявив рану, що знаходилась на передньо-боковій поверхні шиї. Експерт зробив припущення, що ця рана є колото-різаною. Колото-різана рана має наступні характеристики:

А. Рівні краї

Б. Прямолінійна форма

В. Наявність обох кінців гострокутної форми

Г. Не велику глибину

Д. Переважання глибини рани над її довжиною

Характеристики колото-різаної рани: глибина перевищує її довжину; має гострі кінці і рівні краї; при діагностиці відзначають основний розріз - від впровадження колючо-ріжучого інструменту в тканині, і другорядний - від руху клинка в тілі.

11. При дослідженні трупа 37-річного робітника хімкомбінату були виявлені множинні точкові крововиливи в слизові оболонки дихальних шляхів, під легеневою плеврою, епікардом серця, дрібно вогнищеві крововиливи в слизові оболонки шлунка і тонкого кишківника на тлі набухання їх, різке повнокров'я і набряк головного мозку, повнокров'я паренхіматозних органів. Товстий кишечник розтягнутий, заповнений мутною білуватою рідиною. У шлунку і кишечнику з вмістом, в печінці, нирках, в крові, в сечі виявлено миш'як. Ці зміни дають підставу вважати, що смерть настала від отруєння:

А. Їдкими отрутами

Б. Деструктивними отрутами

В. Отрутами, що змінюють гемоглобін крові

Г. Отрутами, що викликають функціональні розлади

Д. Харчовими отрутами

При отруєнні деструктивними отрутамиб присутні множинні точкові крововиливи в слизові оболонки дихальних шляхів, під легеневою плеврою, епікардом серця, дрібно вогнищеві крововиливи в слизові оболонки шлунка і тонкого кишечнику на тлі набухання їх, різке повнокров'я і набряк головного мозку, повнокрів'я паренхіматозних органів, розтягнутий товстий кишечник, заповнений мутною білуватою рідиною

12. При судово-медичному дослідженні трупа немовляти виявлено: сліди сироподібного мастила та крові на шкірі, волога, блискуча пуповини без ознак демаркаційної лінії, первородний калу (меконій) в просвіті товстої кишки, пологова пухлина на голові. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б. Новонародженим

В. Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

Із зовнішніх ознак новонародженості можна виділити: наявність пуповини( відразу після пологів пуповина соковита, волога, блискуча, блідо-голубого кольо\ру, має драглисту консистенцію.) Шкіра новонародженої немовляти, особливо в природних складках, вкрита сироподібним мастилом, що є жирною сірувато-білою масою. На неушкодженій шкірі новонародженого немовляти у ряді випадків можна виявити сліди крові з родових шляхів матері.

Внутрішні: родова пухлина, яка є найважливішою ознакою новонародженості. Розташовується вона на частинах плода під час проходження плода через тазове кільце і є серозно-кров’яним просоченням м’яких тканин внаслідок місцевих розладів кровообігу. На розрізі родова пухлина має драглисту консистенцію. Родова пухлина повністю розсмоктується до кінця 2–3-ої доби. Якщо стиснення голови плода під час пологів було сильним, а самі пологи тривалими, то можливо виражений крововилив у родову пухлину під окістя черепних (частіше тім’яних) кісток. У цих випадках утворюється кров’яна пухлина (кефалогематома), розсмоктування якої відбувається протягом 2–4 тижня. У прямій кишці новонародженого можна виявити первородний кал – меконій, який є темно-зеленою або темно-коричневою масою, схожу на мазь. У різні терміни внутрішньоутробного життя склад меконію змінюється, тому в необхідних випадках цю ознаку можна використовувати для встановлення терміну внутрішньоутробного життя.

13. На рентгенограмі фрагмента шкіри, вилученого з ампутованої кінцівки, виявлено: в товщі фрагмента шкіри знаходяться численні дрібні ділянки підвищеної щільності (близької до кісткової), неправильної трикутної та невизначеної форм, розмірами від 0,1х0,1 см до 0,3х0,4 см. Яким чином була відділена кінцівка від тіла людини?

А. Травматична ампутація кінцівки колесом гусеничного трактору

Б. Травматична ампутація кінцівки у зв’язку з дією вибухового пристрою

В. Відділення кінцівки за допомогою кувалди

Г. Відділена гострим ножем

Д. Відділена за допомогою пили

На травматичну ампутацію кінцівки колесом гусеничного трактору вказують численні дрібні ділянки підвищеної щільності (близької до кісткової), неправильної трикутної та невизначеної форм, розмірами від 0,1х0,1 см до 0,3х0,4 см

14. При проведенні судово медичної експертизи трупа чоловіка 54 років, виявленого за місцем мешкання встановлено наявність трупних плям на ногах, в області тазу, передплічь, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в конʼюнктиву. На шиї виявлена одинична странгуляційна борозна, спрямована знизу зліва вверх вправо, розташована вище щитовидного хряща щільна, світло -коричнева з набряклими синюшними валиками. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті.

А. Компресійна асфіксія

Б. Обтураційна асфіксія

В. Странгуляційна асфіксія

Г. Утоплення в прісній воді

Д. Атрезія дихальних шляхів

На странгуляційну асфіксію вказує в першу чергу странгуляційна борозна. Трупні плями у ногах, тазу та передпліччях, тобто у нижніх частинах тіла, вказують на те, що труп висів вертикально. Також на странгуляційну асфіксію вказують точкові крововиливи у кон’юктиву, ціаноз обличчя, крововиливи під серозні оболонки (плевра й перикард), повнокрів’я паренхіматозних органів, набряк легень й мозку

15. При дослідженні трупу гр. К. 21 р., встановлено, що смерть настала від гострої крововтрати. Які з ознак, під час проведення судово-медичного розтину трупу, не свідчать про раптову смерть від різкого падіння АТ?

А. Поранення крупного магістрального сосуду

Б. Запустіння камер серця

В. Повнокров’я внутрішніх органів

Г. Плями Мінакова під ендокардом лівого шлуночка серця

Д. Бліді, островчаті сіро-фіолетові трупні плями

При раптовій смерті від різкого падіння АТ - права половина серця переповнюється кров’ю, ускладнюється відтік крові з системи порожнистих вен.

16. При виконанні невідкладних слідчих дій слідчий вбачає необхідність участі в них судово-медичного експерта. Така необхідність може виникнути при зазначених нижче діях, крім:

А. Огляд трупа на місці події.
Б. Пошук і вилучення слідів біологічного походження.
В. Відтворення обстановки і обставин події.
Г. Освідування потерпілого або підозрюваного.
Д. Обшук.
Обшук не передбачаэ необхідність участi судово-медичного експерта.
17.При судово-медичному дослідженні трупу громадянки Н., яку знайшли у дворі біля будинку в якому вона мешкала, були виявлені множинні рани лінійної форми, які були розташовані на волосистій частині голови. Експерт зробив припущення, що ці рани є рубленими. Рублені рани виникають від дії предметів, що мають:

А. Значну масу

Б. Відносно гостре лезо

В. Клиноподібний поперечний перетин

Г. Обух

Д. Все вище перераховане правильно

Рублені рани виникають від дії предметів, що мають відносно гостре лезо, наприклад, сокира, сапка, шабля, та інші.

18. При дослідженні трупу 25-річної жінки, тіло якої було знайдено в парку на лавочці, встановлено: звуження зіниць, різкий ціаноз обличчя, крововиливи в кон'юнктиву повік, рясні трупні плями, венозне повнокров'я паренхіматозних органів, набряк легенів, мозку та його оболонок. У крові, сечі, печінці, нирках, селезінці, головному мозку, шлунку і кишківнику з вмістом судово-хімічними дослідженням знайдений морфін. Ці зміни дають підставу вважати, що смерть настала від отруєння:

А. Їдкими отрутами

Б. Деструктивними отрутами

В. Отрутами, що змінюють гемоглобін крові

Г. Отрутами, що викликають функціональні розлади

Д. Харчовими отрутами

При отруєнні речовинами, що викликають функціональні розлади, присутні звуження зіниць, різкий ціаноз обличчя, крововиливи в кон'юнктиву повік, рясні трупні плями, венозне повнокров'я паренхіматозних органів, набряк легенів, мозку та його оболонок

19. При судово-медичному дослідженні трупа плода чоловічої статі судово-медичний експерт зробив висновок, що дитина померла внутрішньоутробно. Причинами внутрішньоутробної смерті плода найчастіше може бути все перераховане крім:

А. Відшарування плаценти

Б. Аспірація навколоплідних вод

В. Отруєння алкоголем

Г. Паління під час вагітності.

Д. Токсикоз вагітності

Може спричинити переривання вагітності: недорозвиток матки, багаторазові аборти в минулому, запалювальні захворювання матки і придатків, резус-несумісність крові матері і плода, неправильне положення матки. Токсикози вагітностi не може стати причиною внутрішньоутробноï смертi плода.

20. При дослідженні черепа трупа в морзі на лобній кістці було виявлено вхідне вогнепальне кульове пошкодження округлої форми, діаметром 0,8 см. З боку одного з країв пошкодження наявний скол зовнішньої кісткової пластинки напівмісяцевої форми, шириною від 0,2 до 0,5 см. Про що свідчить скол компакти подібного характеру?

А. Постріл було здійснено перпендикулярно до поверхні лобної кістки

Б. Постріл було здійснено під кутом, скол компакти знаходиться з боку руху кулі

В. Постріл було здійснено під кутом, скол компакти знаходиться з боку, протилежному руху кулі

Г. Постріл було здійснено впритул з пневматичної зброї

Д. Дане ушкодження утворилось від дії обмеженого твердого предмету з округлим поперековим січінням (зрізом)

Зазначений опис вказує на постріл під кутом

21. При дослідженні трупа виявлені чисельні трупні плями темно-фіолетового кольору, різкий ціаноз обличчя, множинні точкові крововиливи в конʼюнктиву та шкіру повік. На шиї на рівні щитоподібного хряща розташовані 4 округлі крововиливи діаметром від 1 до 2х см багрово-синюшного кольору. Один крововилив розташований на правій бічній поверхні шиї, три – на лівій один біля одного другого. В мʼяких тканинах шиї під та навколо описаних крововиливів масивні гематоми. Під вісцеральною плеврою та під епікардом множинні точкові крововиливи. В паренхіматозних органах застій, повнокрівʼя. Встановити ймовірну причину смерті та механізм дії травмуючого фактора.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія в наслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія в наслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

Ціаноз обличчя, множинні точкові крововиливи в кон’юктиву та повіки, під вісцеральну плевру та епікард, повнокрів’я паренхіматозних органів свідчать про механічну асфіксію. 4 округлі крововиливи від 1 до 2х см багрово-синюшного кольору з такою типовою локалізацією (один на правій половині шиї, інші три на лівій один біля одного) – це сліди від руки, тобто асфіксія сталася внаслідок задушення рукою.

22. Молода родина звернулася по допомогу до поліції з приводу зникнення їх 2-х річного сина. Через 2 дні дитину, знайшли мертвою в не працюючій морозильній камері, яка відчиняється тільки ззовні. Під час проведення судово-медичного дослідження трупу, померлого від механічної асфіксії в замкнутому просторі, спостерігається все, окрім:

А. Гостра емфізема легень

Б. Інтенсивні, розлиті темно-фіолетові трупні плями

В. Темна рідка кров

Г. Переповнення кров’ю лівої половини серця

Д. Множинні мілкі крововиливи в шкіру, слизові оболонки, під серозні оболонки плеври, епікарду

Діагноз встановлюється на основі виявлених загальноасфіктичних ознак, відсутності ушкоджень, значних патологічних змін внутрішніх органів. Загальноасфіктичні ознаки зовнішні(ціаноз обличчя, дрібні крововиливи, розлиті інтенсивні темно-лілові трупні плями, сліди мимовільного сечовипускання а інш.) Загальноасфіктичні ознаки внутрішні(темна рідка кров, кровонаповнення внутрішніх органів, зменшена в об’ємі й недокрівна селезінка, набряк і гостра емфізема легенів, підплевральні й підепікардіальні крововиливи – плями Тардьє)

23. У торговому залі великого продовольчого магазину раптово помер літній чоловік. Для забезпечення умов огляду місця події повинні бути видалені всі, крім:

А. Адміністрації магазину.
Б. Охорони магазину.
В. Слідчого, експерта, понятих.
Г. Продавців.
Д. Покупців.

Для забезпечення умов огляду місця події повинні бути слiдчий, експерт та понятi.
24. При медико-криміналістичному дослідженні клаптя шкіри з колото-різаною раною, експертом було встановлено, що зазначена рана має основний та додатковий розрізи. Диференціально-діагностичною ознакою між основним та додатковим розрізами є:

A. Переважання довжини основного розрізу

Б. Вивернуті краї додаткового розрізу

B. Переважання довжини додаткового розрізу

Г. Наявність у додаткового розрізу одного кінця

Д. Наявність у додаткового розрізу двох кінців

Диференціально-діагностичною ознакою між основним та додатковим розрізами є переважання довжини додаткового розрізу.

25. На судово-медичну експертизу надійшов труп з підозрою на отруєння. Після вивчення медичних документів, розтину трупу та проведення додаткових методів дослідження було встановлено, що причиною смерті є ботулізм. З перерахованих симптомів нехарактерні для ботулізму:

А. Тахікардія

Б. Гіпертермія

В. Диплопія

Г. Горизонтальний ністагм

 Д. Афонія

Для ботулізму характерні симптоми тахікардії, диплопії, гіпертермії та горизонтального ністагму

26. На смітнику було виявлено труп новонародженої дитини чоловічої статі. Судово-слідчими органами, було встановлено, що громадянка К. вбила власну дитину. Під дітовбивством розуміють вбивство новонародженого немовляти:

А. Батьком

Б. Матір'ю.

В. Сторонньою особою

Г. Родичем

Д. Сусідом

Під дітовбивством розуміють вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після них

27. При виїзді на місці події виявлено: труп лежить в положенні на спині, кисть правої руки відсутня, від'єднана на рівні променево-зап'ясткового суглобу, кисть лівої руки відсутня часткова (в наявності лиши мизинець). Краї від'єднання обох кінцівок нерівні, представлені численними дрібними та великими клаптями, між якими наявні розриви шкіри. На передпліччях трупа наявні численні опіки, садна та рани, шкіра забарвлена у чорний колір. Який найбільш ймовірний механізм від'єднання кистей рук?

А. Розчленування за допомогою листової пилки

Б. Розчленування за допомогою дискової пилки

В. Вибухова травма

Г. Від дії зубів диких тварин

Д. Від вогнепального поранення автоматною чергою

Вибухові гази чинять на тіло людини механічну дію (забивну, контузійну, руйнувальну), термічну дію (горіння одягу, опіки тіла), хімічну (місцева і загальна дія на організм отруйних речовин, що утворюються). Усі ці чинники діють на організм комбіновано.

28. Труп громадянина Ю. виявлено у ліжку квартири за місцем постійного проживання. При дослідженні трупа встановлено: на обличчі та передній поверхні грудей сліди блювотних мас. Рот частково відкритий, в порожнині рота рвотні маси. Трупні плями розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя ціанотичне. У внутрішніх органах венозний застій, повнокрівʼя, легені роздуті. В просвіті трахеї та Bronchus principales велика кількість блювотних мас. При здавленні тканин легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно- червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах рідка темна кров. Патології внутрішніх органів не виявлено. Від внутрішніх органів та з порожнин відчутний стійкий запах алкоголю. Встановити причину смерті.

А. Гостра інтоксикація етанолом або його похідними

Б. Механічна асфіксія внаслідок аспірації блювотними масами.

В.Травматичне пригнічення дихального центру

Г. Утоплення

Д. Хімічне ураження дихальних шляхів

Про аспірацію блювотними масами свідчить наявність блювотної рідини у просвіті трахеї та головних бронхів.

29. Заповнюючи карту №171/0 Невідомого трупа судово-медичний експерт повинен вказати все, окрім:

А. Скласти одонтограмму

Б. Включити дані о груповій приналежності крові трупа

В. Записати особливі прикмети

Г. Описати словесний портрет

Д. Вказати расову приналежність, психологічні і функціональні прикмети

Експерт повинен зробите все окрiм одонтограмми

30. При перевірці висновку експерта завідувач не згоден з окремими його положеннями. Він може:

А. Примусити експерта змінити висновки.
Б. Звернутися до начальника Бюро, що б він в наказовому порядку змусив експерта змінити висновки.
В. Заявити про свою незгоду слідчому, що призначив експертизу.
Г. Не може вплинути на експерта, оскільки той несе особисту відповідальність за даний їм висновок.
Д. заявити клопотання про призначення повторної експертизи.
Відповідно до існуючих процесуальних кодексів, висновком експерта вважається докладний опис проведених експертом досліджень, складений у порядку, визначеному законодавством, зроблені у результаті них висновки та обгрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові. Кожен експерт несе особисту відповідальність, тому на нього нiхто не може вплинути

31. Для медико-криміналістичного дослідження з метою ідентифікації знаряддя травми, експертові були надані три ножі та клапоть шкіри з колото-різаною раною. Експертом було встановлено, що найбільша ширина клинка, що занурилася, складала 20мм. Найбільша ширина клинка, що занурилася як правило:

A. Не співвідноситься з довжиною рани

Б. Як правило дорівнює довжині рани

B. Як правило не більша за довжину рани

Г. Як правило більша за довжину рани

Д. Найбільша ширина клинка, що занурився не має відношення до довжини рани

Найбільша ширина клинка, що занурилася як правило дорівнює довжині рани.

32. Під час розтину трупу судово-медичний експерт припустив, що причина смерті є отруєння. Для підтвердження його припущення необхідно провести ботанічне дослідження. Застосування ботанічного дослідження найбільш доцільно при підозрі на отруєння:

А. Алколоїдами

Б. Грибами

В. Гемолітичними отрутами

Г. Кислитами

Д. Лугами

При підозрі на отруєння алкалоїдами доцільно застосувати ботанічне дослідження

33. Під час судово-медичного дослідження трупа новонародженої дитини без ознак гниття було встановлено: грудна клітина дещо сплощена, легені спалі, не виповнюють плевральних порожнин, розміщуються уздовж хребта. Плавальні проби Галена-Шреєра і Бреслау негативні. При судово-гістологічному дослідженні легенів - тканина щільна, альвеоли спалі, міжальвеолярні перетинки потовщені, еластичні волокна у вигляді коротких звивистих пучків. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б. Новонародженим

В. Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

На підставі негативних проб Галена-Шреєра і Бреслау можна зробити висновок про мертавонародженість.

34. В маршрутці розірвалася вибухівка, залишена терористом. Три людини загинули внаслідок масивної крововтрати, що стала наслідком відривів різних частин тіла. 2 людини залишилися живими, однак постраждали внаслідок травмуючої дії фрагментів відірваних кінцівок загиблих, вмісту їх сумок, наручних годинників, тощо. Внаслідок дії чого постраждали люди, які залишилися живими?

А. Побутових предметів

Б. Ударної хвилі

В. Від баротравми легенів

Г. Вторинних снарядів вибуху

Д. Звукової хвилі

Вторинні снаряди утворюються в процесі вибуху та зазвичай представлені шматками цегли, асфальту, каміння, елементами перекриття, оздоблення будинків, меблів, деталей автомобілів тощо. Вони діють як туш предмети та спричинюють різноманітні ушкодження: синці, забиті рани, розриви внутрішніх органів та ін

35. При дослідженні трупа виявлені множинні трупні плями, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в конʼюнктиву повік, більше в області перехідної складки. На шиї на рівні щитоподібного хряща одинична горизонтальна замкнута странгуляційна борозна товщиною 2 мм однакової щільності на всьому протязі, буро-червона. Виявлено переломи ріжок підʼязикової кістки, застійне повнокрівʼя внутрішніх органів. Дрібновогнищеві крововиливи під вісцеральною плеврою (плями Тардьє). Встановити причину смерті та характер пошкоджуючого фактора.

А. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Жорстка (дріт)

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Напівмʼяка (мотузка, ремінь)

В. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Мʼяка (шарф, рушник)

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Жорстка (дріт)

Д. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Мʼяка (шарф, рушник)

Про петлю замкнутого типу свідчить те, що странгуляційна борозна замкнута. Про те, що вона жорстка свідчить те, що вона чітка, має буро-червоний колір, а також переломи ріжок під’язикової кістки.

36. Заповнюючи карту №171/0 Невідомого трупа судово-медичний експерт повинен вказати все, окрім:

А. Записати окружність голови, довжину тіла, стопи

Б. Детально описати одяг

В. Вказати приблизний вік

Г. Вказати час настання смерті

Д. Записати ПІБ, професію, місце роботи і проживання

Судово-медичний експерт не може записати ПIБ, професію, місце роботи та проживання невідомого трупа

37. При огляді потерпілої у разі зґвалтування, який пов'язаний з необхідністю оголення тіла, заява слідчого про необхідність його присутності під час огляду була відхилена експертом, оскільки:

А. Слідчий не має права брати участь в освідуванні.
Б. Слідчий був чоловічої статі.
В. Міг порушитися санітарно-гігієнічний стан оглядової кімнати.
Г. Заявила протест потерпіла.
Д. Заявив протест адвокат потерпілої.
Заява слідчого була відхилена через те щт вiн чоловiчоï статi, це могло задати знову психологiчноï травми потерпiлiй вiд зґвалтування
38. При судово-медичному дослідженні трупу громадянина Л., що отримав ножове колото-різане поранення грудної клітини, експерт встановив, що глибина ранового каналу складає 15см. Для дослідження експертові був наданий ніж, що не мав упора-обмежувача. При локалізації колото-різаної рани в області грудної клітини і відсутності на шкірі біля рани слідів від дії упора-обмежувача довжина клинка:

A. Не співвідноситься з глибиною ранового каналу

Б. Дорівнює глибині ранового каналу

B. Менша або дорівнює глибині ранового каналу

Г. Більша або дорівнює глибині ранового каналу

Д. Завжди менша за глибину ранового каналу

При локалізації колото-різаної рани в області грудної клітини і відсутності на шкірі біля рани слідів від дії упора-обмежувача довжина клинка завжди менша за глибину ранового каналу.

39. Під час розтину трупу судово-медичний експерт припустив, що причина смерті є отруєння. Для підтвердження його припущення необхідно провести судово-біохімічне дослідження. Застосування біохімічного дослідження найбільш доцільно при підозрі на отруєння:

А. Алколоїдами

Б. Грибами

В. Гемолітичними отрутами

Г. Снодійними

Д. Сполученнями миш’яку

При підозрі на отруєння снодійними доцільно застосувати біохімічне дослідження

40. На судово-медичне дослідження надійшов труп новонародженої дитини. Під час судово-медичного дослідження трупа немовляти було встановлено, що дитини була живонародженою. Мікроскопічні зміни в легенях немовляти, яке дихало проявляються у вигляді:

А. Розправлених альвеол

Б. Сплощення альвеолярного епітелію

В. Еластичні волокна повторюють контури розправлених альвеол

Г. Капіляри між альвеолярних перетинок заповнені кровью

Д.Все перераховане вірно

З першим же вдихом дитини альвеоли починають наповнюватися повітрям, легені розправляються, об’єм їх збільшується, і вони повністю заповнюють плевральні порожнини.

41. На розтині трупа, причиною смерті якого стало проникаюче вогнепальне кульове поранення грудної клітки з пошкодженням серця, окрім судово-медичного експерта була присутня група студентів. Експерт запитав їх, як правильно вилучили фрагмент шкіри для проведення медико-криміналістичного дослідження. Яка правильна відповідь на питання?

А. Фрагмент шкіри вилучається у вигляді трапеції

Б. Фрагмент шкіри вилучається в довільній формі

В. Фрагмент шкіри вилучається у вигляді прямокутника

Г. Фрагмент шкіри вилучається відступаючи на 5 см від рани

Д. Фрагмент шкіри вилучають залежно від анатомічного ділянок в яких наявні рани

Ділянка шкіри з ушкодженням і не менш як 2 см навколишньої ушкодженої поверхні вилучається у вигляді трапеції, вузька частина якої повинна бути звернена до голови трупа.

42. Під час вечері громадянин К., 67 років, закашлявся, посинів, впав, втратив свідомість. Бригада швидкої медичної допомоги, що прибула на виклик констатувала смерть. При судово-медичній експертизі виявлено: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та конʼюнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком смаженого мʼяса розмірами 3,5х4,3 см, що складається з великої кількості волокнистих прошарків. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchus principales невелика кількість слизу. з поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

На асфіксію внаслідок обтурації стороннім тілом вказує перекриття гортані та стравоходу шматком смаженого м’яса розмірами 3,5*4,5 см та відсутність слідів на шиї.

43. Судово-медичний експерт проводить розтин трупу невідомого чоловіка, приблизно 55 років. Що не в ходить компетенцію судово-медичного експерта?

А. Фотографування в профіль і анфас

Б. Взяття крові на дослідження групової приналежності

В. Проведення дактилоскопії і опису зубної формули

Г. Складання судово-медичної експертизи в 3-х екземплярах

Д. Знайти родичів померлого

Пошук родичiв загиблого не входить компетенцію судово-медичного експерта

44. При огляді місця події з приводу вбивства судово-медичним експертом були виявлені сліди, схожі на кров. Правильне вилучення слідів повинен забезпечити:
А. Слідчий.
Б. Судово-медичний експерт.
В. Понятий.
Г. Експерт-криміналіст.
Д. Слідчий і експерт-криміналіст.
Судово-медичний експерт повинен забезпечити правильне вилучення слiдiв. Спочатку сліди крові виявляються візуально з використанням і без використання збільшувальних луп. У разі виявлення слідів крові їх необхідно ретельно описати, при цьому зазначаються: форма, розміри, характер поверхні сліду по краях плями і в центрі, наявність і характер сторонніх включень і інші параметри, відповідно до конкретного випадку. Повинні зазначені координати розташування слідів крові відносно певних постійних точок обстановки місця події. Сліди крові повинні бути сфотографовані (доцільніше на кольорову плівку), необхідно використовувати масштабну лінійку. Вилучення слідів крові проводиться різними методами залежно від об'єкта носія.
45. При судово-медичному дослідженні трупу громадянина К., що отримав ножове колото-різане поранення живота, експерт встановив, що глибина ранового каналу складає 10см. На шкірі навколо рани були знайдені сліди дії упору-обмежувача. При локалізації колото-різаної рани в області живота і наявності слідів від дії упора-обмежувача довжина клинка:

A. Не співвідноситься з глибиною ранового каналу

Б. Дорівнює глибині ранового каналу

B. Менша або дорівнює глибині ранового каналу

Г. Більша або дорівнює глибині ранового каналу

Д. Завжди більша за глибину ранового каналу

При локалізації колото-різаної рани в області живота і наявності слідів від дії упора-обмежувача довжина клинка не співвідноситься з глибиною ранового каналу.

46. Під час розтину трупу судово-медичний експерт припустив, що причина смерті є отруєння. Для підтвердження його припущення необхідно провести судово-хімічне дослідження. Застосування судово-хімічного дослідження найбільш доцільно при підозрі на отруєння:

А. Алколоїдами

Б. Фосфорорганічними сполуками

В. Гемолітичними отрутами

Г. Хлорорганічними сполуками

Д. Отрутохімікатами, що містять мідь

При підозрі на отруєння отрутохімікатами, що містять мідь, доцільно застосувати судово-хімічне дослідження

47. На судово-медичне дослідження надійшов труп новонародженого немовляти. Причинами ненасильницької смерті новонародженого можуть бути все перераховане крім:

А. Глибока недоношеність

Б. Вади розвитку

В. Вроджений токсоплазмоз

Г. Захворювання серцево-судинної системи батька

Д. Пологова травма

На мою думку пологова травма може стати причиною насильницькоï смертi новонародженого

48. На зовнішній поверхні правого передпліччя трупа в середній його частині було виявлено пошкодження неправильної прямокутної форми з вивернутими назовні нерівними краями, які представлені шкіряними клаптями. На внутрішній поверхні клаптів подекуди наявні кісткові фрагменти. При проведенні контактно-дифузійного дослідження металу пострілу в ділянці країв та стінок рани виявлено не було. Який характер у даного пошкодження?

А. Вхідне вогнепальне

Б. Вихідне вогнепальне

В. Недостатньо ознак для встановлення характеру пошкодження

Г. Дане поранення не є вогнепальним

Д. Утворене від багаторазової дії тупого твердого предмету з обмеженою травмуючою поверхнею

Вихідне вогнепальне, котре характеризується пошкодженням неправильної прямокутної форми з вивернутими назовні нерівними краями, які представлені шкіряними клаптями. На внутрішній поверхні клаптів подекуди наявні кісткові фрагменти

49. Для проведення судово-медичної експертизи представлено труп дитини чоловічої статі віком 10 років, виявлений 14 лютого поблизу берега річки Дністер. Шкірні покриви бліді, холодні, «гусяча шкіра», місцями покриті піском. Шкіра долонь кистей і підошовних поверхонь стоп зморщена, білого кольору. Трупні плями блідо-рожеві, розташовані на передній поверхні тулуба, при натисненні пальцем, свого кольору не змінюють. Біля отворів рота та носа стійка біло-рожева піна. Трупне заклякання слабо виражене у всіх групах м'язів. Гнильні зміни відсутні. У трахеї і великих бронхах — біла стійка дрібнопухирчаста піна. У просвіті бронхів часточки мулу, водоростей. Легені збільшені в обʼємі, важкі, мармурового відтінку, з відбитками ребер. На паріетальній плеврі наявні бліді розпливчаті крововиливи (плями Рассказова-Лукомського). Виявлено рідину в порожнині середнього вуха та пазухах носу. На кистях рук виявлено садна та крововиливи. Інших пошкоджень внутрішніх органів та шкірних покривів не виявлено. Встановити причину смерті.

А.Смерть у воді

Б. Синкопальне утоплення

В. Справжнє утоплення в прісній воді

Г. Синкопальне утоплення в солоній воді

Д. Занурення трупа у воду з метою переховування злочину

Утоплення в прісній воді супроводжується значним надходженням води з легенів за рахунок осмотичних процесів у кров’яне русло, викликаючи гіперволемію, гідремічний гемоліз еритроцитів, істотне підвищення концентрації калія в плазмі крові, що призводить до розвитку гострої серцевої недостатності. Тривалість періоду утоплення (за експериментальними даними) становить 3–5 хв., супроводжується короткочасним підвищенням артеріального тиску із подальшим його зниженням і стабільним зниженням венозного тиску. Припинення серцевої діяльності настає на 10–20 сек. раніше, ніж повністю припиняється дихання.

50. Гр.К. 45 років готувала вечерю на кухні (смажила м’ясо). В присутності чоловіка, раптом, їй стало зле: впала на підлогу, «посиніла» і померла. Чоловік викликав ШМД, яка приїхала через 15 хвилин і констатувала смерть. Що не відносяться до ймовірних ознак смерті?

А. Відсутність пульсу і серцебиття

Б. Відсутність корнеальних і зіничних рефлексів

В. Нерухоме положення тіла

Г. Блідість шкірних покривів

Д. Феномен «котячого ока»

До ймовірних ознак смерті належать:

1. Пасивне, нерухоме положення тіла.

2. Блідість шкіри.

3. Відсутність свідомості.

4. Зупинка дихання.

5. Відсутність пульсу та серцебиття спостерігають навіть при збереженні дихання, коли

серце настільки слабшає, що пульсова хвиля не відчувається на периферійних артеріях.

Однак, це не доводить факт настання смерті. Серце може ще працювати, але його робота

не фіксується звичайними фізикальними методами дослідження (пальпацією,

вислуховуванням).

6. Втрата чутливості до больових, термічних і нюхових подразників.

7. Відсутність рефлексів, у тому числі зіничного і рогівки. Це більш переконлива ознака смерті, проте інколи її виявляють у живих осіб при перерахованих вище станах, під час агонії.

8. Охолодження кінцівок.

Нерухоме положення тіла- асолютна ознака.

ЗАДАЧА 5.

Гр-на М., 30 лет, 06.03.16г около 18:00 возле ТЦ Украина г. Запорожья, получил повреждения от группы неизвестных мужчин, которые наносили удары руками по шее, голове, туловищу, затем наносили удары ногами по ногам, на заведенные назад руки надели наручники и доставили в отделение милиции. Сознание не терял. Тошноты, рвоты не было. Бригадой СМП доставлен в ГКБЭ и СМП, где оказана первая помощь. Жалобы на боли в местах повреждений. 15.03.2016г рентгенограмма на консультации. Согласно консультативному заключению рентгенолога КУ «ЗОБ СМЭ» ЗОС - консультанта Запорожского областного бюро СМЭ от 22.03.16г.: «на рентгенограмме правой половины грудной клетки за 09.03.16 г., определяются переломы 10,11 ребер справа». При осмотре експертом виявлен кровоподтек на передней поверхности грудной клетки, по среднеключичной линии справа, неправильно-овальной формы, желтоватой окраски, с синюшными вкраплениями по центру, размерами 11х4,0 см.

1.Определить и обосновать степень тяжести телесных повреждений?

Ушкодженя, якi отримав громадянин М. вiдносяться до ушкодження середньоï тяжкостi

Ознаками цих ушкоджень є:

  • відсутність небезпеки для життя;

  • відсутність ознак тяжких тілесних ушкоджень;

  • тривалий розлад здоров’я;

  • стійка втрата працездатності менш ніж на третину.

Тривалим розладом здоров’я визначається час, більше 3 тижнів (більше 21 дня). Під стійкою втратою працездатності менш як на одну третину вважається втрата загальної працездатності від 10% до 33%.
До тілесних ушкодженням середньої тяжкості, відносяться неускладнені закриті переломи, такi як у громадянина М. (переломи 10 та 11 ребер праворуч)


написать администратору сайта