Главная страница

1 МОДУЛЬ. Б постійні та змінні


Скачать 27.13 Kb.
НазваниеБ постійні та змінні
Дата15.09.2020
Размер27.13 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла1 МОДУЛЬ.docx
ТипДокументы
#138014

Тестове завдання

1.За ступенем впливу обсягів перевезень (робіт, послуг) на рівень витрат, витрати поділяються на б) постійні та змінні;

2. До прямих витрат не належать витрати – везде належить

3. Виробничий метод нарахування амортизації передбачає визначення суми амортизаційних відрахувань в залежності від г) немає вірної відповіді (фактичного обсягу продукції)

4. До витрат на збут відносяться витрати на а) рекламу

5. Витрати на утримання відділу кадрів відносяться до г) загальновиробничих витрат?

6. Значення якого показника впливає пропорційно на змінні витрати? г) немає вірної відповіді. (пробіг рухомого складу)

7. Зміна якого показника спричиняє зміну загально пробігу автомобілів і обсягу транспортної роботи? в) коефіцієнт використання парку автомобілів;

8. Зміна якого показника не впливає на загальний пробіг автомобілів, проте прямо пропорційно впливає на обсяг транспортної роботи? б) коефіцієнт використання пробігу;

9. До факторів, що впливають на собівартість перевезень, які залежать від діяльності підприємства, не належать в) зміна попиту і пропозиції;

10. До факторів, що впливають на собівартість перевезень, які не залежать від діяльності підприємства, не належать г) немає вірної відповіді.

11. При застосуванні прямолінійного методу річна сума амортизаційних відрахувань а) щорічно збільшується?

12. Існують такі методи нарахування амортизації: в)прямолінійний, прискореного зменшення залишкової вартості, кумулятивний виробничий; г) прямолінійний, прискореного зменшення залишкової вартості, поступового зменшення залишкової вартості, виробничий.

13. Витрати на ремонт і заміну автомобільних шин не залежать від б) кількості коліс на автомобілі;в) зношеності рухомого складу;

14. До регульованих витрат відносяться витрати на а) оплату праці; в) орендну плату?

15. До змінних витрат належать витрати на б) витрати палива;

16. Собівартість продукції г) немає вірної відповіді (Собівартість перевезень (робіт, послуг) – це виражені в грошовій формі поточні витрати транспортних підприємств, безпосередньо пов’язані з підготовкою та здійсненням процесу перевезень вантажів і пасажирів, а також виконанням робіт і послуг, що забезпечують перевезення.)

17. Точкою рентабельності називається такий обсяг перевезень, при досягненні якого или в) діяльність підприємства стає рентабельною; или г) доходи підприємства дорівнюють його витратам.

18. Сума постійних і змінних витрат являє собою б) загальні витрати;

19. Витрати на одну гривню продукції визначаються як а)як відношення витрат на виготовлення продукції до її вартості в оптових цінах підприємства;

20. До постійних витрат відносяться витрати на: г) амортизаційні відрахування, нараховані невиробничим методом.

21. Витрати, пов’язані з фінансовою діяльністю в) підприємство здійснює в разі сплати відсотків за отримані від інших юридичних і фізичних осіб фінансові кошти у вигляді кредитів та позик, при первинному розміщенні на ринку цінних паперів акцій, облігацій власної емісії тощо;

22. Погодинна форма оплати праці передбачає г) оплату праці в залежності від фактично відпрацьованого часу й рівня кваліфікації.

23. Відрядна форма оплати праці включає такі системи оплати праці: б) пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна;

24. За складом витрати поділяються на в) одноелементні та комплексні;

25. При зростанні обсягу виробництва змінні витрати :г) загальні – незмінні, на одиницю – зменшуються?

26. Явні витрати б) представляють собою грошові витрати на придбання матеріалів, амортизацію основних фондів, оплату праці й інші витрати на виробництво і реалізацію продукції (послуг);

27. До прямих витрат належать витрати в) які можуть бути безпосередньо включені до собівартості окремих видів перевезень (робіт, послуг);

28. За способами віднесення на собівартість перевезень витрати поділяються на в) прямі та непрямі;

29. Матеріальні витрати включають витрати на а) сировину та матеріали, купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби, паливо та енергію, запасні частини, МШП;

30. Витрати, пов’язані з інвестиційною діяльністю б) підприємство здійснює при довготерміновому вкладенні капіталу з метою отримання прибутку (капітальне будівництво, розширення та розвиток виробництва, придбання цінних паперів тощо);

Надати визначення поняттю або продовжити вираз:

1. Точкою рентабельності (порогом рентабельності, критичним обсягом виробництва) за визначений період часу називається такий обсяг перевезень, при досягненні якого підприємство ще не має прибутку, але й не зазнає збитків.

2. Собівартість продукції — це виражені в грошовій формі поточні витрати транспортних підприємств, безпосередньо пов’язані з підготовкою та здійсненням процесу перевезень вантажів і пасажирів, а також виконанням робіт і послуг, що забезпечують перевезення.

3. Аналіз собівартості продукції має такі завдання: перевірка обґрунтованості прийнятих управлінських рішень щодо собівартості; об’єктивна оцінка виконання прийнятих рішень, під час якої виявляються відхилення фактичних витрат від планових; з’ясування чинників цих відхилень; підрахунок резервів подальшого зниження собівартості продукції; розроблення заходів із мобілізації внутрішньовиробничих резервів та використання їх у виробництві.

4. Для проведення аналізу собівартості продукції використовуються такі джерела інформації: планова собівартість продукції; аналітичні розрахунки, норми й нормативи споживання ресурсів; звітна інформація, зокрема «Звіт про фінансові результати» ф. 2, «Звіт з праці», дані оперативного обліку (первинні документи, зведення, реєстри відпуску матеріалів на виробництво, табелі про нарахування заробітної плати, норми витрат матеріалів, відхилення від норм; матеріали обстежень, перевірок, спостережень, нарад, технологічної документації, паспортні дані).

5. Кошторис представляє собою розрахунок витрат на виконання того чи іншого виду робіт або в цілому плану роботи підприємства.

6. Явні витрати представляють собою грошові витрати на придбання матеріалів, амортизацію основних фондів, оплату праці й інші витрати на виробництво і реалізацію продукції (послуг).

7. До витрат на оплату праці входять: основна, додаткова заробітна плата

8. Існує 2 форми оплати праці: погодинна та відрядна.

9. Погодинна форма оплати праці передбачає оплату праці в залежності від фактично відпрацьованого часу й рівня кваліфікації і передбачає такі системи оплати праці: пряма погодинна, погодинно-преміальна, система посадових окладів.

10. Відрядна форма оплати праці передбачає залежність суми заробітку від кількості виготовлених виробів або обсягу виконаних робіт за період.

11. Витрати, пов`язані з фінансовою діяльністю, підприємство здійснює в разі сплати відсотків за отримані від інших юридичних і фізичних осіб фінансові кошти у вигляді кредитів та позик, при первинному розміщенні на ринку цінних паперів акцій, облігацій власної емісії тощо.

12. Сума матеріальних витрат включає у свій склад такі витрати: сировина та матеріали, купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби, паливо та енергія, тара, будівельні матеріали, запасні частини, МШП

13. Витрати на мастильні й інші експлуатаційні матеріали включають всі потреби підприємства в цих матеріальних ресурсах. При укрупнених розрахунках можна прийняти в розмірі 5,6% від вартості палива.

14. Сума амортизаційних відрахувань на повне відновлення рухомого складу може нараховуватися за такими методами: прямолінійним, зменшенням залишкової вартості, прискореним зменшенням залишкової вартості, кумулятивним.

15. Інші витрати АТП включають: втрати від браку, оплата простоїв, витрати, зумовлені аваріями та катастрофами, порушеннями правил технічної експлуатації транспорту, нестачі в межах норм природного збитку тощо.

16. Витрати на одну гривню продукції визначаються як відношення планових чи фактичних витрат на виготовлення продукції до її вартості в оптових цінах підприємства.

17. Витрати виробництва – це грошове вираження витрат виробничих факторів (капітал, труд, природні ресурси), що необхідні для здійснення підприємством своєї виробничої і комерційної діяльності.

18. Безповоротні витрати – це витрати, що не можуть бути повернені, якщо навіть підприємство припинить своє існування (витрати на реєстрацію підприємства, замовлення печаток, рекламних надписів).

19. Витрати, пов`язані з інвестиційною діяльністю, підприємство здійснює при довготерміновому вкладенні капіталу з метою отримання прибутку (капітальне будівництво, розширення та розвиток виробництва, придбання цінних паперів тощо).

20. До прямих витрат належать витрати, які можуть бути безпосередньо включені до собівартості окремих видів перевезень (робіт, послуг).

21. До змінних витрат належать витрати, абсолютна величина яких змінюється (збільшується або зменшується) разом із зміною пробігу.

22. Постійні витрати – це витрати, абсолютна величина яких із збільшенням або зменшенням обсягів перевезень (робіт, послуг) істотно не змінюється.

23. За звітними періодами витрати на перевезення (роботи, послуги) поділяються на поточні, витрати майбутніх періодів та минулих періодів.

24. За доцільністю витрати поділяються на продуктивні, непродуктивні та надзвичайні.

25. Продуктивні витрати – це витрати, передбачені технологією та організацією виробництва.

26. Непродуктивними витратами вважаються витрати, що виникли в результаті недостатньої організації виробництва і управління, відхилень від технологічних норм, псування матеріальних цінностей.

27. До витрат від надзвичайних подій відносяться як втрати за наслідками цих подій, так і витрати на здійснення заходів, пов'язаних з запобіганням та ліквідацією таких наслідків (відшкодування, сплата стороннім організаціям, заробітна плата працівників, зайнятих на відновлювальних роботах, вартість використаних сировини та матеріалів тощо).

28. За календарними періодами витрати поділяються на поточні, довгострокові та одноразові.

29. За можливістю регулювання витрати поділяються на регульовані та нерегульовані.

30. Довгострокові витрати – це витрати, пов’язані з виконанням довгострокового договору, тобто контракту, який не планується завершити раніше, ніж через 9 місяців із моменту здійснення перших витрат або отримання авансу.


написать администратору сайта