Главная страница
Навигация по странице:

  • Тип уроку

  • Обладнання та наочність

  • ІІ. Перевірка домашнього завдання Дати відповідь на запитання, які виникли в учнів під час виконання домашнього завдання.І ІІ. Актуалізація опорних знань

  • ІV. Мотивація навчальної діяльності

  • Алгоритм розвязування задач за допомогою пропорцій

  • Урок для 6-7 классов по теме отношение и проценты. відсотки Юля. Тема. Пряма та обернена пропорційні залежності Мета навчальна


    Скачать 65.02 Kb.
    НазваниеТема. Пряма та обернена пропорційні залежності Мета навчальна
    АнкорУрок для 6-7 классов по теме отношение и проценты
    Дата26.11.2020
    Размер65.02 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлавідсотки Юля.docx
    ТипДокументы
    #154082

    Тема. Пряма та обернена пропорційні залежності

    Мета:

    навчальна: нагадати учням торішній матеріал, узагальнити та систематизувати знання з вивченої теми, навчити грамотно висловлювати свої думки, розглянути поняття пряма та обернена пропорційності;

    розвивальна: розвивати уміння використовувати додаткову навчальну інформацію, розвити в учнях логічне мислення, кмітливість;

    виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, увагу, наполегливість, уміння аналізувати і робити висновки.

    Тип уроку: комбінований.

    Методи навчання:

    За джерелом отримання знань:

     словесні методи (бесіда, пояснення);

     наочні методи (демонстрація).

    За дидактичною метою:

     методи формування умінь і навичок;

     методи набуття нових знань;

    методи використання знань;

     методи закріплення та перевірки знань, умінь і навичок.

    За характером пізнавальної діяльності:

     пояснювально-демонстративні;

     частково-пошукові (евристичні) методи;

     проблемного викладу.

    Форми навчання:

     групова;

     колективна.

    За стимулювання обов'язку й відповідальності: роз'яснення мети навчального предмета.

    Технології навчання:

     розвивальне навчання;

     особистісно - зорієнтованого навчання;

     технологія розвивального навчання;

     технологія проблемного навчання;

     технологія розвитку критичного мислення.

    Обладнання та наочність: проектор, дошка, дидактичні матеріали.
    Хід уроку

    І. Організація учнів до початку уроку

    Добрий день, шановні учні! Розпочнем наш урок.

    ІІ. Перевірка домашнього завдання

    Дати відповідь на запитання, які виникли в учнів під час виконання домашнього завдання.

    ІІІ. Актуалізація опорних знань

    Математична розминка:

    1) Обчислити:

    а) 500: 100; в) 420:100; д) 6: 100;

    б) 8000: 100; г) 32: 100; е) 125 6 100.

    2) Знайти:

    а) 1/100 від 700; в) 20/100 від 6000;

    б) 5/100 від 300; г) 50/100 від 3000.

    ІV. Мотивація навчальної діяльності

    У нашому повсякденному житті ми часто зустрічаємо таке слово як відсоток. У тому році ми з вами це поняття розбирали. Хто скаже що таке відсоток? (сота частина числа). Молодці! Зараз ми з вами розглянемо декілька задач щоб нагадати вам як працюють з відсотками:

    1. Ваша мама в магазині хоче придбати сукню, вона коштує 1500 грн. Продавщиця, мамина знайома, каже що через неділю ця сукня буде коштувати на 20% дешевше. Але така ж саме сукня в інтернет-магазині коштує 1000 грн. + 100 грн. за доставку. Чи доречно буде купити сукню через неділю у магазині або краще замовити сукню в інтернет-магазині? (1200 – 1100)

    Запишемо коротку умову;

    Розв’язання: Складемо пропорцію. 1500 грн. = 100%

    Х грн. = 20%

    Звідси: 1500:Х=100:20 => Х=1500*20/100=1200

    1. Ваш тато приїхав до Запоріжжя за 2 години зі швидкістю 60 км/год. Скільки часи він їхав би, якщо його швидкість була б 40 км/год? (3 год.)

    Запишемо коротку умову;

    Розв’язання: Складемо пропорцію. 60 км/год = 2 год

    40 км/год = Х год

    Звідси: 40:60=2:Х => Х=60*2/40= 3 год.

    (Звідси: 60:40=2:Х => Х=40*2/60= 4/3 год. = 1 год 20 хв. А так може бути? Тато їхав би повільніше, чи міг би він приїхати швидше? Хто як гадає? Звісно не міг. Сьогодні ми навчимося розв’язувати такі задачі.)
    V. Вивчення нового матеріалу.

    Тепер давайте простежимо зміну наших величин, від більшого до меншого.

    У першій задачі

    1500 грн. = 100%

    Х грн. = 20%

    У другій задачі:

    60 км/год = 2 год

    40 км/год = Х год

    Діти ви бачите різницю? У першому випадку обидві величини зменшуються, у другому одна – зменшується, інша – збільшується.

    Тож ми з вами і дійшли до понять прямої та оберненої пропорцій.

    Давайте подивимось у підручнику що там про це написано. Відкрийте підручник на сторінці 176 і (ім’я учня) зачитай нам будь ласка виділений абзац. Тепер відкрийте підручник на сторінці 176 і (ім’я учня) зачитай нам будь ласка виділений абзац.

    Тож давайте запишемо:

    Озн.1 Дві величини називають прямо пропорційними, якщо при збільшенні (зменшенні) однієї з них у кілька разів інша збільшується (зменшується) у стільки ж разів.

    При цьому якщо дві змінні величини прямо пропорційні, то відношення відповідних значень цих величин дорівнює одному й тому самому, сталому для цих величин числу.

    Розглянемо приклад:

    Задача 1. Велосипедист за 3 години проїде 70 км. За який час він проїде 150 км з тією самою швидкістю?




    У скільки разів більша відстань (150:75=2 рази), у стільки разів більший час (6:3=2)

    Озн.2 Дві величини називають обернено пропорційними, якщо при збільшенні (зменшенні) однієї з них у кілька разів інша зменшується (збільшується) у стільки ж разів.

    При цьому якщо дві змінні величини обернено пропорційні, то добуток відповідних значень цих величин дорівнює одному й тому самому для даних величин числу.

    Розглянемо приклад:

              Задача 2. Мотоцикліст відстань від села до міста долає за 3 години зі швидкістю 60км/год. За який час він проїде цю відстань зі швидкістю 45 км/год?






    Швидкість мотоцикліст зменшив (у 60 : 45 = 4 : 3 рази), а час збільшився (у 4 : 3 рази)

    Також давайте запишемо

    Алгоритм розв'язування задач за допомогою пропорцій

    1) Умову задачі записуємо у вигляді таблиці.
    2) Невідоме число позначаємо через х.
    3) Встановлюємо вид залежності

    • прямо пропорційну залежність позначаємо однаково направленими стрілками 

    • обернену пропорційну залежність позначаємо протилежно направленими стрілками 

    4) Записуємо пропорцію.
    5)Знаходимо невідомий член пропорції.

    . Хвилина фізичної активності

     Щось не хочеться сидіти, (встати і вийти з-за парти)

    Треба трохи відпочити.

    Руки вгору, руки вниз, (потягування)

    На сусіда подивись.

    Руки вгору, руки в боки

    І зроби чотири кроки. (ходьба на місці)

    Вище руки підніміть (підняти руки, прогнути спину назад)

    І спокійно опустіть.

    Плесніть, діти, кілька раз. (поплескати у долоні)

    За роботу - все гаразд.

    VІІ. Осмислення і закріплення основних понять

    Відкриємо підручник на сторінці 180 і зробимо вправи 660, 661 та 664.

    VІІІ. Домашнє завдання

    Прочитати параграф 22, та зробити вправи 662, 663 та 665.

    ІХ. Підсумок уроку

    З яким новим поняттям ви ознайомилися на уроці?

    Чи все на уроці вам було зрозуміло?

    Закінчіть речення:

    Сьогодні на уроці я…


    написать администратору сайта