Главная страница
Навигация по странице:

  • Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайдыҮйге тапсырма: «O sole mio» итальян халық әнін үйреніп жаттау.Рефлексия

  • Бөлімі: Мектеп: Педагогтің аты жөні

  • Күні: Сынып

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  • Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі (уақыты) Педагог әрекеті

  • Амандасу. 1-ші тапсырма. Тыңдалым

  • Неміс халқының музыкалық дәстүрі Бейнеролик тамашалау. Тыңдау

  • Масленица! Қысты шығарып салу, астық мерекесі, үйлену тойлары т.б.әнсіз өтпейді

  • Аспаптары

  • Йодль

  • Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайдыҮйге тапсырма

  • Амандасу. 1-ші тапсырма. Тыңдалым Италия халқының музыкалық дәстүрі .

  • Испан халқының музыкалық дәстүрі.

  • 5-сынып3 -токсан 472б. Блімі Педагогті аты жні


    Скачать 84.12 Kb.
    НазваниеБлімі Педагогті аты жні
    Дата17.03.2022
    Размер84.12 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла5-сынып3 -токсан 472б.docx
    ТипДокументы
    #402210
    страница3 из 4
    1   2   3   4

    4-ші тапсырма.Талқылау.

    Ән ¾ өлшемінде орындалады.

    -Бұл өлшемге вальс биін билеуге болады.

    -Мұғалімнің қоллына қарап, өлшемді оң қолмен сермеуді үйрен. Суретте көрсетілген үшбұрышқа ұқсатып, оң қолыңмен келесі қимылдарды жаса: жоғарыдан – төмен, оң жақтан – сол жаққа, төменнен – жоғары. Үйренгенше осылай бірнеше рет қайтала.

    -Әнді орындағанда ¾ өлшемге дирижерле.


    1-ші тапсырма. Мұғалім алдын-ала

    тыңдалым үшін музыка дайындауы

    қажет (Италия, Германия, Испания)

    Сұрақтарды талқылау.

    Оқушыларға берілген елдердің

    картадағы орналасуын көрсету.

    Музыка-жаратылыстану кіріктірілген

    сабағын өткізуге болады.

    2-ші тапсырма. Мұғалімге білім

    алушыларды топтарға бөліп, оларға

    музыкалық аспаптарды беру

    ұсынылады.

    2-ші тапсырма. Мұғалімге ән

    аудиожазбасын дайындау ұсынылады.

    3-ші тапсырма. Әнді әуенімен орындайды.

    Тапсырманы орындайды.


    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


    Сұрақтарды талқылаңдар.

    https://www.youtube.com/

    watch?v=ED6RMiPxqs4&l

    ist=PL7078DDD564EF19E

    7

    - неміс халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=tgAqAQeIHDw

    итальян халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=cF_9kxYegEo

    испанды халық әні

    Әлем картасы, глобус

    https://www.youtube.com/

    watch?v=uCICKwx01Js –

    O sole mio

    https://www.youtube.com/

    watch?v=Wm3uKK0H-

    Музыка оқулығы, нота хрестоматиясы


    Сабақтың соңы

    Бағалау.

    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

    Үйге тапсырма:

    «O sole mio» итальян халық әнін үйреніп жаттау.

    Рефлексия:

    Мен не білдім?

    Бүгін мен не үйрендім?

    Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

    Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?

    Рефлексия сұрақтарына жауап береді.





    Рефлексия тақтайшасы

    Бөлімі:

    Мектеп:

    Педагогтің аты жөні:




    Күні:




    Сынып:

    5

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Еуропа халықтарының музыкалық дәстүрі (жалғасы)

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    5.1.1.1 - тыңдалған музыкалық шығармаларды, музыкалық мәнерліліктің түрін, стилін, жанры мен құралдардын талдау;

    5.1.3.3 - музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерін

    музыкалық аспаптарын білесіп орындау

    Сабақтың мақсаты:

    Тыңдалған музыкалық шығармаларды, музыкалық мәнерліліктің түрін, стилін, жанры мен құралдардын талдайды

    Музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерін

    музыкалық аспаптарын бірлесіп орындайды


    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Сабақтың ортасы


    Амандасу.

    1-ші тапсырма. Тыңдалым

    Еуропа халықтарының музыкалық

    дәстүрлері

    2-ші тапсырма. Поиск информации.

    Батыс Еуропа композиторларының

    шығармашылығы туралы ақпарат табыңыз.

    Флипчарт құрастырып, көрсетіңіз.

    Неміс халқының музыкалық дәстүрі

    Бейнеролик тамашалау.

    Тыңдау:Неміс халқының биі. Ін олардың өмір тіршіліктерінде, ұлттыұ дәстүріне, мейрамдарында бірінші орында тұрады.Күнтізбелік салттары:

    Масленица! Қысты шығарып салу, астық мерекесі, үйлену тойлары т.б.әнсіз өтпейді.Әндердің түрі:снамақтар,мазақтамалар,әзіл,ойын,би және хор әндері.Би:рейінлендлер мен полька кең таралған.Польшадан келген мазурка да неміс халұына сүйікті билердің бірі болды. Көне заманда пайда болған свирель,яғни флейта,цимбал, арфа, кислофон, барабан, скрипка, контрбас т.б.

    Аспаптары: Кларнет, гармон, альт флейтасы, туба

    Австрия халқының музыкалық дәстүрі.

    Австрия музыкалық дәстүрге өте бай ел. Австриялық музыка мәдениеті неміс, славиян, мажор, цыған, италян және басқа халықтардың музыкалық мәдениетіне байланыстырылған.

    Аспаптары: Цитара, Альпі горны, варган,флюгельгорн.Австраиялықтар өздеріне тән ерекше. Тироль жерінде пайда болған йодль әндерімен мақтанады. Йодль орындаушылары әнді айтқан кезде дауысын төмен регистрден жоғары регистрге тез және асқан ептілікпен өзгертеді. Йодль- тироль малшыларының әні. Лендер, полька, вальс билері халық арасында кең тараған.Вальс-«вальсен» айналу айналдыру деген неміс сөзінен шыққан.М. Иогани Штраус»1825-1899ж. Өмір сүрген Атақты австриялық композитор, дирижерол.Весенние голоса, Сказки венского лесе ,На прекрасном голубом Дунае, вальстері ідемі нақышпен баурап алады.
    2-ші тапсырма. Тыңдалым

    Батыс Еуропа композиторларының

    музыкалық шығармаларын тыңдап, келесі

    сұраққа жауап беріңіздер:

    - Шығармалардың қарқыны қандай?

    - Сипаты қандай?

    - Композиторлар қандай динамикалық

    реңктерді қолданды?

    - Шығармалардың ладын анықтаңдар.

    3-ші тапсырма. Орындау.

    Музыкалық аспаптармен сүйемелдеп, «O sole mio» әнін орындаңыз.

    1-ші тапсырма. Бұл тапсырманы

    орындау үшін білім алушыларды

    топтарға бөліп, оларға Батыс Еуропа

    композиторлары жайындағы ақпарат

    көздерін беріңіз, мысалы: Л.Бетховен,

    Ф. Шуберт, В.Моцарт, И.Бах,

    А.Вивальди, Р.Шуман.


    2-ші тапсырма. Батыс Еуропа

    композиторларының музыкалық

    шығармаларынның аудиожазбаларын

    дайындаңыз.

    Сұрақтарды талқылаңдар.


    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


    Сұрақтарды талқылаңдар.

    https://www.youtube.com/

    watch?v=ED6RMiPxqs4&l

    ist=PL7078DDD564EF19E

    7

    - неміс халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=tgAqAQeIHDw

    итальян халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=cF_9kxYegEo

    испанды халық әні

    Әлем картасы, глобус

    https://www.youtube.com/

    watch?v=uCICKwx01Js –

    O sole mio

    https://www.youtube.com/

    watch?v=Wm3uKK0H-



    Сабақтың соңы

    Бағалау.

    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

    Үйге тапсырма:

    «O sole mio» әнін жаттау және қорытынды сұрақтарға жауап жазу.
    Рефлексия:

    -Мен не білдім?

    - Бүгін мен не үйрендім?

    -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
    -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



    Кері байланыс

    «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді.





    Кері байланыс тақтайшасы

    Бөлімі:

    Мектеп:

    Педагогтің аты жөні:




    Күні:




    Сынып:

    5

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Жобаны жоспарлау және құрастыру

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    5.1.2.3 - қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау

    Сабақтың мақсаты:

    қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтайды

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы


    Сабақтың ортасы


    Амандасу.

    1-ші тапсырма. Тыңдалым

    Италия халқының музыкалық дәстүрі .

    Италия елі « музыка өнерінің бесігі» деп аталған. Ежелгі Римнің музыкалық мәдениеті итальяндық музыканың қалыптасуына үлкен үлес қосқан. Сонымен қатар итальяндық музыка мәдениетінің ең басты құрастырушысы халық әндері мен билерінің мол әуенділігі.Әлемге танымал болған неополитан әндері ерекше әсемдігімен, сезімталдылығымен баурап алған. Әндердің атауы.Неаполь қаласының атына байланысты шыққан.Венеция жеріндегі қайықшылардың баркарола әуендерінің ырғағы бір қалыпты, су бетінде қайықпен қалқып жүзіп жатқандай сазды нақышта орындалады. .Көптеген танымал классикалық- композиторлар итальян әндерінің әсемдігіне,таңғалып, өздерінің шығармаларында пайдаланңан. Солардың ішінде, француз композиторы Жак Оффенбах «Гофман» ертегілері операсында баркарода нақышында музыка жазған
    Испан халқының музыкалық дәстүрі.

    Испан халқының музыкасы ең көне заманнан бастау алған. Халықтың өмірінде ән мен би ерекше орын алған. Шет елдік зерттеуші музыканттар үнемі испандықтардың әншілік поэтикалық және билеушілік суырпсалма өнерлеріне тамсана қараған.
    Аспаптары: Гитара, Пандерос, кастанет, бандуррия

    2-ші тапсырма. Көрсету мен бағалау.

    Өз орындауыңызды көрсетіп, критерийлер

    бойынша бағалаңыз


    1-ші тапсырма. Мұғалімге білім

    алушыларды топтарға бөлу

    ұсынылады. Білім алушыларға музыка,

    қымылдарды таңдауды ұсыныңыз.

    2-ші тапсырма. Білім алушыларға

    шығармашылық жұмыстарын көрсетіп,

    оларды бірге әзірлеген критерийлер

    бойынша бағалауды ұсыныңыз.

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


    Сұрақтарды талқылаңдар.

    https://www.youtube.com/

    watch?v=ED6RMiPxqs4&l

    ist=PL7078DDD564EF19E

    7

    - неміс халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=tgAqAQeIHDw

    итальян халық полька әні

    https://www.youtube.com/

    watch?v=cF_9kxYegEo

    испанды халық әні

    Әлем картасы, глобус

    https://www.youtube.com/

    watch?v=uCICKwx01Js –

    O sole mio

    https://www.youtube.com/

    watch?v=Wm3uKK0H-



    Сабақтың соңы

    Бағалау.

    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

    Үйге тапсырма:

    Өткен сабақтарды қайталап қорытынды жасауға дайындалады.

    Рефлексия:

    -Мен не білдім?

    - Бүгін мен не үйрендім?

    -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
    -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



    Рефлексия сұрақтарына жауап береді.





    Рефлексия тақтайшасы
    1   2   3   4


    написать администратору сайта