Бөлімі:
| Мектеп:
|
Педагогтің аты жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
| 5
| Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
| Жобаны жоспарлау және құрастыру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
| 5.2.1.1 музыкалық-шығармашық жұмыстарды жасау үшін
идеялар ұсыну, жоспарлау және материал жинақтау;
5.2.2.1 - музыкалық мәнерлілік, дауыс, музыкалық аспаптарды қолдана отырып, қарапайымкомпозицияларды жазу және импровизациялау
|
Сабақтың мақсаты:
| Музыкалық-шығармашық жұмыстарды жасау үшін
идеялар ұсыну, жоспарлау және материал жинақтайды Музыкалық мәнерлілік, дауыс, музыкалық аспаптарды
қолдана отырып, қарапайымкомпозицияларды жазу
және импровизациялайды
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі (уақыты)
| Педагог әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
| Сәлеметсіңдер ме балалар! Үшінші тоқсанда өтілген тақырыптар бойынша ұсынылатын жобаларды таңдауларың қажет.Олар «Түркі тілдес халықтардың музыкалық мәдениеті», «Шығыс халықтарының музыкалық мәдениеті»,
«Еуропа халықтарының музыкалық мәдениеті
Жобаны дайындау.
а)жобаның мақсатын анықтау қажет.
ә)жоба тақырыбына сәйкес әр түрлі деректерден ақпарат іздеу керек б)Жобаның жұмыс жоспарын құру.Жоба үлгісі бойынша бүгін біз сендермен «Шығыс халқының музыкалық мәдениеті»тақырыбын алып отырмыз. Бейнежазбаны көріп, тамашалаңдар.
2-тапсырма. Тыңдалым. Өткен тоқсандағы тақырыптарға шолу жасау үшін бейнероликке назар аударып төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер
3-тапсырма. «Сұрақтар ілгегі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер.
- Шығыс халықтарына қандай халықтар жатады?
-Олардың музыкалық дәстүрі жағынан айырмашылықтары қандай?
Рефлексия:
-Мен не білдім?
- Бүгін мен не үйрендім?
-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындады.
| Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Сұрақтарға жауап беріп,
талдайды Бір -бірін бағалау
Сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс
| Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижес
«Шапалақ» әдісі бойынша бағалайды
«Бес саусақ» әдісімен бағалайды
|
hhtp/mpp/youtube.com
http/ptt/youtube.com
Смайлик
Әдіс тәсілдер тақтайшасы
Әдіс тәсілдер
|
Бөлімі:
| Мектеп:
|
Педагогтің аты жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
| 5
| Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
| Жобаны таныстыру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
| 5.3.1.1 - өз жұмысын шығармашылықпен көрсету, критерийлерге сәйкес бағалау және өзінің жұмысын
жақсарту үшін ұсыныстар енгізеді
|
Сабақтың мақсаты:
| Өз жұмысын шығармашылықпен көрсету, критерийлерге
сәйкес бағалау және өзінің жұмысын жақсарту үшін
ұсыныстар енгізеді
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі (уақыты)
| Педагог әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
| Сәлеметсіңдер ме балалар! 1-ші тапсырма. Презентация. Бітірген жұмыстарыңды көрсетіңдер, бағалаудың негізгі критерийлерін ескере отырып, өз жобаларыңның мазмұнын ауызша суреттеңдер:
- Жоба тақырыбының сәйкестігі;
- Командалық жұмыс, топта рөлдерді бөлу;
Өлеңді дыбыстау және музыкалық сүйемелдеу;
- Шығармашылық тәсіл;
- Тайм менеджмент.
2-ші тапсырма. Талқылау
- Сенің жобаңның идеясы неде?
- Сенің жобаңды қайда қолдануға болады?
- Қандай іс-әрекет сізге ең қатты ұнады?
- Сіздің қай жұмысыңыз жемісті болды?
- Өзіңнің орындауыңды қалай жетілдіруге болады
Жобаны таныстыру.
Жоба тақырыбы: «Түркі тілдес халықтардың музыкалық дәстүрі» мен « Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі
Екі шығарманың айырмашылығын Венн Диаграммасы арқылы айырмашылығы мен ұқсастығын жазамыз. Екі шығарманың бейнежазбасын көру арқылы.
анықтау қажет.ә)жоба тақырыбына сәйкес әр түрлі деректерден ақпарат іздеу керек б)Жобаның жұмыс жоспарын құру.Жоба үлгісі бойынша бүгін біз сендермен Қазақ заманауи музыкасы тақырыбын алып отырмыз. Бейнежазбаны көріп, тамашалаңдар.
2-тапсырма. «Сұрақтар ілгегі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер.
Әннің ерекшелігі неде?
Әннің орындауының мәні қандай?
3-тапсырма.Өздік жұмысы. Екінші тоқсанда өткен тақырыптарды еске түсіріп,өткен әндерді қайталаңдар.
Рефлексия:
-Мен не білдім?
- Бүгін мен не үйрендім?
-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым
| Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Сұрақтарға жауап беріп,талдайды Бір -бірін бағалау
Сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бір бірін бағалайды
| Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижес
«Шапалақ» әдісі бойынша бағалайды
«Бес саусақ» әдісімен бағалайды
|
hhtp/mpp/youtube.com
http/ptt/youtube.com
Смайлик
Әдіс тәсілдер тақтайшасы
Әдіс тәсілдер
Оқулық.
Бағалауға арналған тақтайша
|