Главная страница

звітттт. Дипломної практики назва бази практики Державна податкова інспекція у Подільському району гу міндоходів у м. Києві


Скачать 0.64 Mb.
НазваниеДипломної практики назва бази практики Державна податкова інспекція у Подільському району гу міндоходів у м. Києві
Анкорзвітттт.doc
Дата06.08.2018
Размер0.64 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлазвітттт.doc
ТипДиплом
#22571

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
Державний вищий навчальний заклад

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА»
Кафедра фінансів

ЗВІТ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ
назва бази практики «Державна податкова інспекція у Подільському району ГУ Міндоходів у м. Києві»

Студентки 5 курсу

Фінансово-економічного факультету

Спеціальності «Фінанси»

Магістерська програма 8508/1

«Державний фінансовий менеджмент»

денної форми навчання

Левчук Ірини Петрівни

Керівники практики:

від кафедри:

старший викладач

Кокшарова С. М.

Від бази практики:

Начальник управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій

Семенюк Л.М.


Київ 2013 рік

1. Організація роботи управління оподаткування та контролю обє'ктів і операцій ДПІ у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

Структура державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Державна податкова інспекція у Подільському районі ГУ Міндоходів у


м. Києві має структуру, яка складається з начальника ДПІ, Першого заступника начальника, трьох заступників начальника та начальника слідчого відділу фінансових розслідувань. Першому заступнику начальника підпорядковується шість управліннь зі своїми відділами, а начальнику слідчого відділу фінансових розслідувань - слідчий відділ фінансових розслідувань. (Рис. 1.1)


Рис. 1.1 Структура ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у

м. Києві

Детальна структура ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів м. Києва представлена у додатку 1 (ДОДАТОК 1 «Структура ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів м. Києва»)
Структура управління оподаткування та контролю обє'ктів і операцій ДПІ у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій є структурним підрозділом Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.

Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій має структуру, яка складається із чотирьох відділів (Рис. 1.2).


Рис. 1.2 Структура управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій у Подільській ДПІ ГУ Міндоходів у м. Києві

Завдання та функції відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість, його місце в структурі Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Відділ контролю за декларуванням податку на додану вартість є структурним підрозділом управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві. Його місце в структурі органу державної податкової інспекції представлено в додатку 1 (ДОДАТОК 1. «СТРУКТУРА ДПІ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ГУ МІНДОХОДІВ у м. КИЄВІ»). Відділ контролю за декларуванням ПДВ здійснює свою роботу відповідно до завдань, що визначені Законами України "Про податок на додану вартість", "Про державну службу" (зі змінами та доповненнями), Положенням про ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, планом основних питань економічної і контрольної роботи ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, піврічними та квартальними планами роботи тощо. У своїй практичній діяльності Відділ контролю за декларуванням ПДВ керується Конституцією України, Податковим Кодексом України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України та нормативно-правовими актами органів державної влади, наказами і розпорядженнями Міністерства доходів і зборів України, ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, Регламентом ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
Основними завданнями Відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість:

  • Проведення з платниками податків роз’яснювальної роботи щодо упередження подання платниками податків податкової звітності з ПДВ з порушенням установлених термінів та недопущення виникнення податкового боргу з поточних нарахувань з ПДВ.

  • Моніторинг платників податку на додану вартість.

  • Отримання, після обробки, реєстрів платників ПДВ і податкової звітності: протоколів, актів камеральних перевірок, податкових повідомлень-рішень.

  • Проведення камеральних перевірок платників ПДВ, складання актів перевірок.

Виходячи з поставлених завдань,Відділ контролю за декларуванням податку на додану вартість виконує такі функції:

  • Складання стосовно посадових осіб платника податку – юридичної особи протоколів у справах про адміністративні правопорушення відповідно до чинного законодавства встановлених за результатами камеральних перевірок податкової звітності платників ПДВ.

  • Внесення результатів камеральних перевірок податкової звітності платників ПДВ до АС «Аудит».

  • Передача матеріалів підрозділам податкової міліції щодо встановлення місцезнаходження суб’єктів господарювання.

  • Участь у визначенні прогнозних надходжень/збору платежів до бюджету.

  • Надання податкових консультацій на звернення платників податків з питань оподаткування ПДВ.

  • Складання податкових повідомлень-рішень та проведення місячних контролів.


Розподіл повноважень між працівниками Відділу контролю за декларуванням податку на додану. Навантаження на одно працівника відділу
Основну роботу відділу виконують головні державні ревізори-інспектори. Ними проводиться робота за:

  • контролем правильності нарахування податку на додану вартість,

  • повнотою та своєчасністю надходження податку до бюджету,

  • застосування штрафів за порушення чинного законодавства;

  • проведення камеральних перевірок податкової звітності та виконання контрольних заходів.

У Відділі контролю за декларуванням податку на додану вартість можна виділити 3 основні посади це: начальник відділу, заступник начальника відділу та головний державний ревізор-інспектор. Їх навантаження зображено на Рис. 1.3.



Рис.1.3. Навантаження на одного працівника відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість
Управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій у своїй діяльності тісно співпрацює із усіма управліннями ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві. У повсякденній роботі дане управління найбільше має зв’язки з управлінням податкового контролю. Це свою чергу проявляється в наданні органам податкового контролю інформації про діяльність конкретного підприємства, а також про проведення його перевірки на факт скочення правопорушення.

Взаємозв’язок управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій з іншим управліннями


Рис.1.4. Взаємозв’язок управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій з іншими управліннями
Управління обслуговування платників податків розглядає звернення громадян, а також організовує їх прийом інспекторами управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій. Управління ІТ та обліку платників податків також тісно співпрацює з управлінням оподаткування та контролю об’єктів та операцій, а саме бере на облік платників податків та призначає їм інспектора. Координаційно-моніторингове управління проводить організацію роботи всіх управлінь ДПІ, в тому числі управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій. Управління податкового аудиту проводить контроль камеральних, документальних планових та фактичних перевірок, котрі були здійсненні інспекторами управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій.

Отже, управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій тісно взаємодіє з іншими управліннями у своїй повсякденній діяльності.

2. Інформаційне забезпечення роботи управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій ДПІ у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

Нормативно-правовими актами які регулюють роботу управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій є:

  • Податковий кодекс України,

  • законодавчі акти та Укази Президента України,

  • Постанови КМУ і Розпорядження КМУ та інших органів,

  • Накази ДПА України.

З 1 січня 2011 року Податковий кодекс України став головним нормативно-правовим документом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, а також порядок їх адміністрування.

Податковий кодекс України регулює наступні питання в сфері оподаткування юридичних осіб:

Розділ ІІ. Адміністрування податків, зборів ( обов’язкових платежів), зокрема:

Глава 2: Податкова звітність ( розрахунок податкової декларації; особи, які несуть відповідальність за її складання; подання податкової декларації; подання відомостей про суми виплачених доходів)

Глава 4. Визначення суми податкових та/або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів (визначення сум податкових та грошових зобов’язань; строки сплати податкового зобов’язання; податкове повідомлення-рішення)

Глава 6. Облік платників податків (загальні положення щодо обліку платників податку; взяття на облік юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб; внесення змін до облікових даних платників податків; підстави та порядок зняття з обліку в органах державної податкової служби юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та сомо зайнятих осіб; вимоги до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах)

Глава 8. Перевірки (Види перевірок; порядок проведення камеральних перевірок; оформлення результатів перевірок)

Глава 9. Погашення податкового боргу платників податку

( джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків; податкова застава; арешт майна; продаж майна; розстрочка та ін.)

Глава 11. Відповідальність (види відповідальності; штрафні санкції; застосування штрафних санкцій)

Глава 12. Пеня (порядок нарахування та сплати пені; зупинення строків нарахування пені)

Розділ V. Податок на додану вартість ( Платники податку; вимоги до реєстрації осіб; анулювання реєстрації; об’єкт оподаткування; виникнення податкового зобов’язання; база оподаткування; розміри ставок; податковий кредит; звітні періоди)

Розділ ХХ. Перехідні положення (Підрозділ 2: особливості справляння податку на додану вартість).
Таблиця 2.1
Постанови КМУ та інших установ у сфері оподаткування юридичних осіб податком на додану вартість


Назва документа

Зміст інформації /Напрями використання

Про затвердження Порядку подання фінансової звітності. Від 28.02.00 № 419

В даній Постанові наведено порядок подання фінансової звітності з розписом всіх термінів і відповідних документів які для цього потрібні


Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг від 27 грудня 2010 р. № 1233

У постанові визначено порядок ведення сум податків які не були сплачені суб’єктом господарювання до бюджету через отриманням ним податкових пільг

Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» від 28.02.00 № 419.

Порядок поширюється на всіх юридичних осіб і визначає для них порядок подання фінансової звітності.


Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом. Від 27.12.10 № 1245.

Порядок про визначення процедури подання суб’єктами господарювання податкової інформації

Наказ Міністерства Фінансів України від 09.12.11 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів»


В даному наказі визначена процедура взяття платників податків і зборів на облік.



Таблиця 2.2

Накази ДПІ та інших установ у сфері оподаткування юридичних осіб податком на додану вартість


Назва документа

Зміст інформації /Напрями використання

Наказ ДПА України від 11.02.11 р. № 85 "Про запровадження електронного сервісу для платників податків – юридичних осіб"

Згідно цього наказу відбувається запровадження електронного сервісу для платників податків – юридичних осіб, з якими укладено договори про визнання електронних документів

Наказ Міністерства фінансів України від 25.11.11 № 1492 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість"

У даному наказі затверджуються форми податкової звітності з податку на додану вартість: податкова декларація з податку на додану вартість; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок

«Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків» від 22 грудня 2010 №985.

Цим наказом затверджено єдиний порядок складання та надіслання платникам податків під час податкового контролю податкових повідомлень-рішень, за результатами всіх видів перевірок.


«Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби» від 23 грудня 2010 №993.

Цей Порядок визначає послідовність дій банків та інших фінансових установ при наданні повідомлень про відкриття або закриття рахунків платників податків – юридичних осіб, у тому числі відкритих через їх відокремлені підрозділи.

Внутрішні документи, що формуються в управлінні оподаткування та контролю об’єктів і операцій (зміст інформації, напрямки використання)

Таблиця 2.3
Внутрішні документи, що формуються в управлінні оподаткування контролю об’єктів та операцій


Назва документу

Зміст інформації/Напрями використання

Проект рішення за розглядом первинних скарг (заяв) платників

У рішенні дається обґрунтована відповідь на скаргу платників з обов’язковим посиланням на чинне законодавство.

Акт (довідка) проведення камеральної перевірки

Даний документ складається після проведення такої перевірки на предмет своєчасності подання платником податкової декларації, правильності нарахування податку, своєчасності сплати його у бюджет. У разі відсутності порушень складається довідка, а при їх наявності акт перевірки у двох примірниках, один з яких надсилається платнику.

Податкове повідомлення-рішення

Містить посилання на норми законодавства, які було порушено, а також розрахунок податкового зобов’язання та штрафних санкцій. Надсилається/вручається платнику ПДВ.

Запити до інших підрозділів, органів

Запити на отримання інформації про платників податку, їхніх контрагентів; запити на отримання документів необхідних для здійснення контролю, перевірок тощо.

Протоколи

Протокол, щодо несвоєчасного подання податкової декларації.

Звіти про надходження коштів від суб’єктів оподаткування

  • Звіт про суми надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету та державних цільових фондів. За формою 1П-0

  • Звіт про суми переплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету та державних цільових фондів. За формою 1П8

  • Звіт про суми нарахувань податків і зборів до бюджетів та державних цільових фондів. За формою 1П5

  • Звіт про суми податкового боргу без урахування податкового боргу платників податку, які перебувають у процедурах банкрутства або щодо яких судом прийнято рішення про зупинення провадження у справі.

Інформація, що надходить в управління (відділ) з інших структурних підрозділів податкового органу та інших державних органів:

  • Звернення

  • Службові записки

  • Запити з суду, з інших ДПІ, з Міндоходів

  • Листи-повідомлення (про зняття платника, про « податкові ями» тощо)

  • Листи-відповіді від підприємств

  • Повернуті листи


Робота управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій забезпечується такою основою автоматизованою інформаційною системою:


АІС

управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій





Податковий Блок

дана система призначена для інформування платників ПДВ про їх податкові зобов’язання та надання роз’яснень податкового законодавства; податковий облік та реєстрація платників ПДВ; прийом та обробка декларацій з ПДВ; застосування заходів із погашення податкового боргу у випадках порушення податкової дисципліни з боку платників ПДВ


Рис 2.1. Автоматизована інформаційна система, яка використовуються в управлінні оподаткування об’єктів та операцій

На сьогоднішній день головні державні ревізори-інспектори відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість користуються саме Податковим Блоком. Ця автоматизована система має 5 режимів відображення:

  1. Обробка ПЗ та платежів

  2. Облік платежів

  3. Податковий аудит

  4. Реєстрація ПП

  5. Аналітична система

Детальніше режими Податкового Блоку представлені в ТАБЛИЦІ 2.4. та ДОДАТКУ 2 « ПОДАТКОВИЙ БЛОК»

Таблиця 2.4

Режими Податкового Блоку


Режим ОБРОБКА ПЗ ТА ПЛАТЕЖІВ

Призначений для приймання та реєстрації податкової звітності, пошуку раніше наданої звітності підприємствами: декларацій з ПДВ, реєстрів та додатків.

Режим ОБЛІК ПЛАТЕЖІВ

Призначений для обліку відстрочок та банкрутів, списання та поновлення, розподілу коштів ДКУ, ведення КОР, містить інформацію про податковий борг, а також звіти за формою 1-ПО.

Режим ПОДАТКОВИЙ АУДИТ

Містить інформацію про перевірки та контролі, ППР, апеляційне та судове оскарження.

Режим РЕЄСТРАЦІЯ ПП

Призначений для пошуку платників податків, як юридичних так і фізичних осіб, а також для ведення ДРФО, обліку ПП, реєстру субєктів оподаткування, ведення окремих реєстрів та реєстрації об’єктів нерухомого майна.

Режим АНАЛІТИЧНА СИСТЕМА

.Містить моніторинговий центр, а також призначений для співставлення Реєстру та Єдиного реєстру податкових накладних , відпрацювання схемного кредиту



Єдина база даних податкових знань. Матеріали, що розміщуються на Web-сайті
Єдина база податкових знань – це ресурс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міністерства доходів і зборів України по всіх напрямках чинного податкового законодавства. Розуміння такої офіційної позиції часто є відправною точкою дій платників податків і позицію Державної податкової інспекції можна беззастережно визнавати або намагатися оспорювати законними методами, але її не можна не знати для успішного ведення будь-яких форм бізнесу в Україні.

Користувачі інформації можуть у зручному режимі продивлятися актуальні питання податкового законодавства. Пошук запитань-відповідей в Єдиній базі податкових знань можна проводити за допомогою категорій запитань або за допомогою посилання «Пошук по базі». При необхідності обмеження пошуку в категорії, яка відповідає певному податку, збору (обов'язковому платежу) можливо додатково в полі «Категорія пошуку» обрати відповідну категорію

Єдина база податкових знань постійно оновлюється та поповнюється, що дає можливість вчасно реагувати на зміни в податковому законодавстві. Розміщена Єдина база податкових знань на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України. (РИСУНОК 2.2)

Рис 2.2. Єдина база податкових знань
Єдина база податкових знань уніфікована та структурована. Зокрема, роз'яснення викладені в певних категоріях:

  • Податок на додану вартість

  • Податок на прибуток підприємств

  • Податок на доходи фізичних осіб

  • Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності

  • Податок на доходи само зайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

  • Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

  • Єдиний податок для фізичних осіб- підприємців

  • Єдиний податок для юридичних осіб-субєктів господарювання

  • Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій

  • Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

  • Збір за першу реєстрацію транспортного засобу

  • Плата за землю

  • Фіксований сільськогосподарський податок

  • Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль

  • Ліцензування виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

  • Акцизний податок

  • Державне мито

  • Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства

  • Облік платників податків


Інформація про ДПІ Подільського району міститься на сайті Міністерства доходів і зборів України. На ньому можна знайти адресу і контактні телефони інспекції, прочитати історичну довідку про район, ознайомитися з інформацією про керівництво ДПІ, переглянути графік прийому громадян, послуги, які надаються ДПІ у Подільському районі м.Києва згідно з нормативно-правовими актами (РИСУНОК 2.3)

Рис 2.3. Веб-сайт ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


написать администратору сайта