Главная страница
Навигация по странице:

  • ВСТУП

  • 1.3. Основні види організації офісного простору

  • Дизайн офиса. курсовая. Дизайн офiсного примiщення


    Скачать 24.23 Kb.
    НазваниеДизайн офiсного примiщення
    АнкорДизайн офиса
    Дата01.03.2020
    Размер24.23 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлакурсовая.docx
    ТипДокументы
    #110478

    Миколаївський мунiципальний колегiум

    імені Володимира Дмитровича Чайки

    П Р О Е К Т

    з Технологій

    на тему:

    ДИЗАЙН ОФIСНОГО ПРИМIЩЕННЯ


    Виконал:
    Задніпровський,
    учень 11-А класу





    Миколаїв – 2020
    ЗМIСТ

    ВСТУП

    РОЗДIЛ 1. ВСТУП ДО ТЕМИ. ЗАГАЛЬНI ВIДОМОСТI…………………...... 5

    1.1. Інтер'єр офісного приміщення 5

    1.2. Дизайн інтер’єру та планування офісу 5

    1.3. Основні види організації офісного простору 7

    РОЗДIЛ 2. РIЗНОВИДИ ДИЗАЙНУ ОФIСНИХ ПРИМIЩЕНЬ 12

    2.1. Невимушена i природна привабливiсть свiтлого офiсу 12

    2.2. Благородство дерев’яної обробки офiсу 15

    2.3. Невимушенiсть природної краси офiсу у свiтлих тонах 18

    2.4. Оригiнальний i креативний офiс 20

    2.5. Сучасний офiс: мiнiмалiзм, скло, чорний колiр 23

    2.6. Кольоровi акценти в дизайнi: актуальний тренд сучасностi 25

    2.7. Домашнiй iнтер'єр офiсу 27

    2.8. Сучасний дизайн у iнтер’єрi офiсу в хмарочосi 29

    ВИСНОВКИ 30
    ВСТУП


    Усім відомий факт, що саме офіс є одним із складників успіху будь-якої компанії. Адже саме туди будуть приходити клієнти, партнери, а саме головне – робітники. Враження, яке отримує гість або співробітник компанії, на пряму впливає на бажаний результат підприємства. Кожна деталь офісного змісту має значення для створення оптимальної робочої обстановки і розвитку бізнесу. Отже, створення привабливого дизайну, придбання зручних і функціональних меблів, грамотне проектування офісу – все це відіграє важливу роль в облаштуванні офісного приміщення.







    РОЗДIЛ 1. ВСТУП ДО ТЕМИ. ЗАГАЛЬНI ВIДОМОСТI

    1.1. Інтер'єр офісного приміщення

    Облаштування офісу включає в себе безліч нюансів: вибір дизайну інтер’єру, оптимізація використання простору, влаштування інженерних мереж, проектування освітлення, підбір практичних меблів і т.д.

    Сьогодні для офісу використовують приміщення самих різних площ: від невеликої кімнати для пари співробітників до місткого залу, де вільно розмістяться кілька десятків людей.

    Для створення необхідної обстановки і підвищення робочої ефективності трудящих в будь-якому з варіантів офісних приміщень необхідні певні умови, дотримання яких безпосередньо залежить від того, наскільки відповідально керівництво організації підійде до цього питання.






    1.2. Дизайн інтер’єру та планування офісу

    Існує три основних варіанти планування офісних приміщень: відкритий, змішаний(комбінований) і закритий.

    Відкритий тип офісу можна охарактеризувати наступним чином: весь простір приміщення є одним приміщенням, позбавленим явного поділу на окремі кімнати. Простір офісу розділений на певні функціональні зони. Такий дизайн офісних приміщень ідеально підходить для колективу, що працює однією командою або ж компанії, в якій робота всіх відділів взаємопов’язана. Інтер’єр сучасного офісу відкритого типу може являти собою єдиний загальний простір, розділений на зони за допомогою скляних перегородок – груповий офіс.

    Закритий тип офісу являє собою приміщення, де весь простір розділено на кабінети. Такий дизайн офісу більше підходить для компаній, де для роботи важливі зосередження та ізоляція, але не спілкування. Офіс закритого коридорного типу в свою чергу може біти двох видів: кабінети для одного-двох чоловік і кабінети, розраховані на більш ніж трьох співробітників. Інтер’єр кабінету в офісі для роботи двох осію дозволяє організувати чітку просторову організацію і встановити постійне обладнання.

    Комбінований офіс поєднує в собі характеристики, як відкритого, так і закритого офісних типів. З одного боку в приміщенні присутні окремі зони для кожного співробітника, а з іншого – відкритий простір для колективних заходів, спілкування та відпочинку.

    Дизайн інтер’єру офісу починається з концепції: тут дизайнеру необхідно врахувати архітектурні особливості самої будівлі, де розташований офіс, конкретне призначення того чи іншого кабінету і напрямок діяльності самої компанії



    1.3.
    Основні види організації офісного простору





    Є декілька популярних на сьогоднішній день підходів до організації офісного простору: американський, японський і європейський.





    «Американський офіс» – даний підхід до організації офісного простору склався в США в середині минулого століття. Дизайн офісу компанії являє собою максимально відкритий простір, розподіл на робочі зони в якому проводиться за допомогою різного виду перегородок (простих в монтажі, мобільних, трансформованих), корпусних меблів (стелажі, шафи). Дизайн інтер’єру офісу американського типу має деякі відмітні особливості: мінімалізм по відношенню до використовуваних меблів, відсутність у приміщенні прикрас, активне використання логотипів та символіки компанії. Інтер’єр часто витримують в «фірмовому» кольорі. Дизайн кабінету в офісі для керівника майже нічим не відрізняється від дизайну решти приміщення, однак сам кабінет відокремлюється: може використовуватися як окреме приміщення, так і бути виділений за допомогою прийомів зонування. Такий інтер’єр офісу можна побачити в банках, великих міжнародних компаніях, офісах мобільних операторів та ін

    «Європейський офіс» також як і американський ґрунтується на максимально відкритому просторі. Однак є одна істотна відмінність: в офісі присутня велика кількість ізольованих кабінетів або кімнат самого різного призначення: кімната відпочинку, кухня персоналу, приміщення для переговорів, структурні підрозділи компанії. Європейський підхід передбачає дизайн офісу в сучасному стилі (це може бути Хай-тек, Мінімалізм, Футуризм або Необруталізм), який відрізняється своєю функціональністю. Європейський офіс в сучасному стилі передбачає деякі елементи декору в інтер’єрі. Офіс в стилі Хай-тек – це гравірування на дверях, стійці ресепшн (reception) у фронт-офісі, ергономічні або багатофункціональні меблі. Офіс в стилі Мінімалізм передбачає практично повну відсутність декору, однак тут можна ефектно експериментувати з колірним рішенням інтер’єру (колірна гамма стилю не така різноманітна, але поєднання деяких кольорів і відтінків дають приголомшливий ефект!)





    «Японський офіс»: дизайн офісу ґрунтується на принципах трудової ієрархії, але при цьому такий інтер’єр завжди відрізняється функціональністю. Розмір і розташування робочого простору, що виділяється для співробітника, безпосередньо залежить від його посади. Так, співробітники, що займають керівні посади, займають центральну площу офісного приміщення, а навколо них знаходяться підлеглі. Керівники завжди сидять обличчям до підлеглих, щоб контролювати їх роботу. Японський підхід до організації офісного простору не сприймає використання перегородок в інтер’єрі





    Існує також так званий «радянський» стиль організації офісного простору. Радянський стиль офісу припускає кабінетну систему – весь простір офісного приміщення розділяється на невеликі кабінети, де працюють 6-8 співробітників. Дизайн маленького офісу припускає великий стіл для начальника і приставлених до нього у вигляді літери «Т» столів співробітників.




    Сьогоднішні тенденції дозволяють створювати віртуальні офіси: співробітники працюють в онлайн – середовищі (онлайн-офіс, онлайн-школа для навчання співробітників). Дизайн офісу інтернет магазину – поняття відносно нове, однак для успішного розвитку свого бізнесу багато підприємців вдаються до всіх хитрощів і телекомунікаційних можливостей Мережі.


    написать администратору сайта