Главная страница

Питания по мрео. Питання для іспиту Електроустаткування. Екзаменаційні питання з навчальної дисципліни Електроустаткування підприємств і цивільних споруд


Скачать 0.6 Mb.
НазваниеЕкзаменаційні питання з навчальної дисципліни Електроустаткування підприємств і цивільних споруд
АнкорПитания по мрео
Дата14.01.2023
Размер0.6 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПитання для іспиту Електроустаткування.docx
ТипДокументы
#886292
страница3 из 3
1   2   3

ОТВЕТ: Вибір конструкції електроустановок, а також матеріалів, з котрих вони виготовлені, вибір перетину та ізоляції провідників та кабелів залежить від ступеня пожежонебезпеки навколишнього середовища, режиму роботи електроустановок та можливих перевантажень. У пожежонебезпечних приміщеннях допускається застосування світильників лише в закритому виконанні; скляні ковпаки переносних світильників повинні бути закриті металевою сіткою. Світильники не можна розташовувати біля спалимих конструкцій та горючих речовин.

Арматура світильників повинна бути міцною та надійною. Стан світильників та електромереж повинен систематично перевірятися. Пускову апаратуру, магнітні пускачі для класів В-І та В-ІІ необхідно виносити за межі вибухонебезпечних приміщень з дистанційним керуванням. Проводи у вибухонебезпечних приміщеннях мають прокладатися у сталевих трубах. Може використовуватися броньований кабель. Тип електродвигуна для приведення в рух вентиляційних установок вибирають залежно від того, в яких умовах ці установки працюють. Так, якщо вентилятори місцевих витяжних установок і установок аварійної вентиляції встановлено безпосередньо у вибухонебезпечних приміщеннях класів В-І, В-ІІ і B-IIа, то електродвигуни для них повинні бути такого самого типу, як електродвигуни на технологічному устаткуванні, використовуваному в цьому приміщенні; для вентиляторів, установлених у пожежонебезпечних приміщеннях класів П-І, П-ІІ, електродвигуни повинні мати закрите виконання, а в приміщеннях класу П-ІІа - захищене виконання; у приміщеннях класу П-І, де застосовують горючі рідини, вибирають електродвигуни закритого виконання, якщо при цьому не пошкоджуватиметься їх ізоляція.


  1. Які типи механізмів належать до неперервного транспорту? Поясніть їх призначення та використання.

ОТВЕТ: До механізмів неперервного транспорту відносяться:

конвеєри (стрічкові, роликові, ланцюгові та ін.), линвові дороги, ескалатори,

багатокабінні ліфти, трубопровідний транспорт. Такі механізми використо

-вуються для переміщення вантажів або пасажирів у строго визначеному

напрямку і на обмежену відстань. Їхні робочі органи безпосередньо або через

механічні передачі приводяться в рух електродвигунами, а в трубопровідному

транспорті робочий тиск створюють компресори.

  1. Охарактеризуйте основні конструктивні елементи конвеєрних ліній.

  2. Проаналізуйте особливості електроприводу для механізмів неперервного транспорту.

  3. Дайте оцінку особливостям керування одиночної конвеєрної лінії та декількох злагоджено працюючих лінії.

  4. Охарактеризуйте основні пристрої автоматичного керування виробничими процесами.

ВІДПОВІДЬ: Промисловий робот (ПР) – це універсальний автономний маніпулятор зпрограмним керуванням, який являє собою технічний пристрій, призначений для автоматичного відтворення рушійних функцій верхніх кінцівок людини.

Сукупність автоматичних пристроїв, які реалізують програмне керування, називається системою програмного управління (СПУ).

Автоматичне копіювання, – найбільш простий вид програмного керування. Системи циклового програмного управління (СЦПУ).

В таких системах для циклу обробки деталі програмують послідовність і направлення рухів робочих органів верстату. Програма задається шляхом встановлення упорів, які натискають на кінцеві (шляхові) перемикачі.



  1. Опишіть основне електрообладнання, яке використовується в пристроях автоматичного керування виробничими процесами.

Відповідь: Автоматичне керування здійснюється механічними, гідравлічними, пневматичними і електричними системами. Часто всі системи автоматичного керування об'єднуються в одній установці. В поєднанні з засобами обчислювальної техніки програмне керування дозволяє створювати високоорганізовані системи автоматичного керування, що автоматично вибирають найвигідніші режими роботи як окремих машин і механізмів, так і цілих виробничих комплексів. При централізованому автоматичному керуванні на невеликих відстанях застосовують дистанційне керування, а на значних — телекерування.


  1. Пояснить, для виконання яких функцій призначені системи автоматичного керування виробничими процесами.

  2. Проаналізуйте основні характеристики та використання електроустаткування цивільних будівель.

Відповідь:

Викладач О.С. Хохлова

1   2   3


написать администратору сайта