Главная страница

Есе. «Правова природа Європейського союзу». Есе. Європейське право. Есе Правова природа Європейського союзу


Скачать 12.27 Kb.
НазваниеЕсе Правова природа Європейського союзу
АнкорЕсе. «Правова природа Європейського союзу
Дата22.11.2022
Размер12.27 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЕсе. Європейське право.docx
ТипДокументы
#806877

Есе «Правова природа Європейського союзу»

Наразі Європейський союз включає в себе 27 незалежних держав-членів співтовариства. З самого початку створення Європейської спільноти вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, які складались з шести країн в 1957 році розпочалася дискусія, яку ж саме правову природу має дане інтеграційне об’єднання.

В наукових джерелах можна знайти багато інформації про те, що дана сукупність держав є федерацією чи конфедерацією або, щонайменше, специфічне утворення, яке еволюціонує в федерацію суверенних держав. Дана позиція обгрунтовується наднаціональним характером інститутів ЄС, конституційній природі установчих договорів об’єднання тощо. Проте дану позицію слід відкинути, оскільки за визначенням федерація має бути державою. І хоча Європейський союз фактично і має певні ознаки федерації, він все ж не є державою, якимось суверенним утворенням, не має власної території та власних громадян.

Що стосується «високоінтегрованої конфедерації держав» - це ще одна популярна гіпотеза про правову природу ЄС, то знову ж таки даний висновок неможливий, оскільки аналізований союз не є тимчасовим об’єднанням, а є організацією створеною на необмежений час. Має власну правову, фінансову та політичну систему. Прямі вибори держав-членів органів влади, прозорі кордони, законодавчі та судові органи з реальними повноваженнями – це все те, що не притаманне для конфедерації і навпаки характерне для ЄС.

Хоча Європейський союз і має певні ознаки федерації чи конфедерації, все таки слід стверджувати, що в першу чергу це міждержавне об’єднання з переважаючими рисами міжнародної, міжурядової організації.

При цьому розвиток відносин між державами в майбутньому може сприяти тому, що ЄС еволюціонує в федеративну чи іншу систему об’єднання, залежно від напрямку співпраці держав-членів.


написать администратору сайта