Главная страница

Задачи по компетентности специалиста. Задание по компетентности. Фактор привабливості партнер


Скачать 0.53 Mb.
НазваниеФактор привабливості партнер
АнкорЗадачи по компетентности специалиста
Дата22.12.2022
Размер0.53 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЗадание по компетентности.docx
ТипДокументы
#858580



когнітивно-смисловий (знання про свої особистісні особливості і професійно важливі якості, включаючи мотиви діяльності), емоційно-вольовий (саморегуляція психічних станів в процесі діяльності, прийняття себе як професіонала), поведінковий (довіра до себе у виборі методів і етапів діяльності, наявність сформованого стилю діяльності)



Нерефлексівное слухання полягає в вислуховуванні співрозмовника без активної участі в самій бесіді. Незважаючи на те, що зовні нерефлексівное слухання є пасивним, воно вимагає багато фізичного і психічного напруження.

Рефлексивне слухання відрізняється тим, що необхідно підтримувати зворотний зв'язок з мовцем, щоб контролювати те, що було почуто від співрозмовника



дипломатів, юристів, політиків, викладачів шкіл і вузів, працівників радіо і телебачення, журналістів, менеджерів



Особливості жестикуляції можуть служити підставою для суджень про якусь якість сприйманого людини. Жести можуть бути довільними і мимовільними, типовими для даної людини і зовсім не характерними для нього, що виражають випадковий стан



фактор привабливості партнер

Здається більш привабливою людиною за інших



Ухилення. Цей стиль має на увазі, що людина намагається піти від конфлікту. "... Не потрапляти в ситуації, які провокують виникнення протиріч, не вступати в обговорення питань, що загрожують розбіжностями. Тоді не доведеться приходити в збуджений стан, нехай навіть і займаючись вирішенням проблеми".

Згладжування. Цей стиль характеризується поведінкою, яка диктується переконанням, що не варто сердитися, тому, що "ми всі - одна щаслива команда, і не слід розгойдувати човен". Стиль згладжування може привести в кінцевому підсумку до серйозного конфлікту, так як проблема, що лежить в основі конфлікту, не вирішується. "Згладжувач" домагається тимчасової гармонії серед працівників, але негативні емоції живуть у них всередині і накопичуються.

Компроміс. Цей стиль характеризується прийняттям точки зору іншої сторони, але лише до певної міри. Здатність до компромісу високо цінується в управлінських ситуаціях, так як це зводить до мінімуму недоброзичливість і часто дає можливість швидко вирішити конфлікт до задоволення обох сторін. Однак використання компромісу на ранніх стадіях конфлікту, що виник з приводу серйозної проблеми, може перешкодити діагнозу проблеми і скоротити пошук можливих альтернатив. В результаті прийняті рішення можуть бути не оптимальними. Компроміс орієнтований на вирішення спірної проблеми спільними зусиллями сторін, і в основному складається з взаємних поступок. Цей підхід є "класичним" методом простого вирішення конфлікту на всіх рівнях; його технологія більш проста і часто не вирішує спору, а як би тимчасово його відкладає на більш пізній термін. Зазвичай він застосовується, коли проблема очевидна, ресурси та час для вирішення проблеми обмежені, інші технології не працюють.

Примус. В рамках цього стилю превалюють спроби змусити прийняти свою точку зору за всяку ціну. Той, хто намагається це зробити, не цікавиться думкою інших, поводиться агресивно і для впливу на інших використовує владу шляхом примусу. Цей стиль може бути ефективним у ситуаціях, коли начальник має значну владу над підлеглими. Недолік цього стилю в тому, що він пригнічує ініціативу підлеглих, створює небезпеку того, що при прийнятті управлінського рішення не будуть враховані будь-які важливі фактори, так як представлена тільки одна точка зору. Цей стиль може викликати обурення, особливо у молодшого та освіченого персоналу.

Вирішення проблем. Даний стиль-визнання відмінності в думках і готовність ознайомитися з іншими точками зору, щоб зрозуміти причини конфлікту і знайти курс дій, прийнятний для всіх сторін. Той, хто користується цим стилем, не прагнути вирішити свої проблеми за рахунок інших, а скоріше шукає найкращий варіант вирішення конфліктної ситуації. "... Розбіжність у поглядах розглядається як неминучий результат того, що розумні люди мають свої уявлення про те, що правильно, а що ні. Емоції можна усунути лише шляхом прямих діалогів з особою, яка має відмінний від вашого погляд. Глибокий аналіз і вирішення конфлікту можливі, тільки для цього потрібно зрілість і мистецтво роботи з людьми... Така конструктивність у вирішенні конфлікту (шляхом вирішення проблеми) сприяє створенню атмосфери щирості, настільки необхідної для успіху особистості і компанії в цілому"



Компроміс. Інтерес. Повага до партнера. Вміння слухати. Гумор



Хто

Що каже

Яким каналом

Кому

З яким ефектом

Декан

Повідомлення

Засідання

Викладачи

Засвоєння знань



Жести не можуть передати всю різноманітність слів. Використання жестів разом зі словами і мімікою дають кращий результат в розмові.

Найлегше вказати напрямок, вказавши жестом на конкретно місце, показати розміри (великий, маленький, середній і т. д.), вказати схожість з будь-яким іншим предметом («потрібен предмет такий же, як он той») і т. д.

Жестикуляція при розмові завжди додає емоцій в розповідь, показує настрій, ставлення до чого-небудь.

Порушення оптимальної дистанції спілкування сприймається партнерами негативно, і вони намагаються її змінити, що призводить до виникнення «ефекту рухомого спілкування». Таким чином, людина в різних ситуаціях спілкування активно змінює його простір, встановлює оптимальну відповідну об'єктивним і суб'єктивним змінним дистанцію взаємодії



  1. паралінгвістика та екстралінгвістика

  2. оптико-кинестетика


написать администратору сайта