Главная страница
Навигация по странице:

  • Тоді, що ж таке фемінізм Фемінізм - це рух направлений проти сексизму.

  • «Моє тіло – моє діло

  • Феміністичний рух ХХстоліття. Феміністичний рух ХХ. Фемінізм це рух направлений проти сексизму


    Скачать 15.48 Kb.
    НазваниеФемінізм це рух направлений проти сексизму
    АнкорФеміністичний рух ХХстоліття
    Дата19.02.2022
    Размер15.48 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаФеміністичний рух ХХ.docx
    ТипДокументы
    #367232

    Феміністичний рух ХХ – го століття.

    Перше що треба знати про фемінізм це те чим він не є:

    • це не рух проти чоловіків;

    • це не організація;

    • це не пропаганда проти сім’ї.


    Тоді, що ж таке фемінізм?

    Фемінізм - це рух направлений проти сексизму.

    Перша хвиля фемінізму починається у середині 19 століття, у той час їх називали суфражистками, ця назва була пов’язана з їхніми вимогами надати жінкам право голосувати і висуватися на голосування. Також суфражистки боролися за право на роботу, батьківські права, право на приватну власність і право на освіту. Перша хвиля фемінізму відрізняється своїм прагненням досягти рівності між жінками і чоловіками в формальній площині. Нова Зеландія стала першою країною де жінки вибороли своє право голосу.

    Право на освіту – не менш нагальне питання першої хвилі. Уперше європейські університети почали приймати жінок лише наприкінці 19 століття.

    Жінки ставали сильнішими, постійна боротьба загартовувала їх. Проте, в кінці ДСВ, чоловіки повертаються з фронту, а жінок, які всі ці роки були робочою силою, починають усіма можливими способами повертати додому. Великих обертів набирає АНТИФЕМІНІСТИЧНИЙ рух, головним гаслом якого було «Жінка має залишатися вдома!».

    У другій хвилі фемінізму, яка зародилася наприкінці 50х початку 60х років, жінки боролися за репродуктивні права жінок, свободу від домагань та насильства, трудові права.

    Фемінізм другої хвилі сформувався у двох основних парямках: ЛІБЕРАЛЬНИЙ та РАДИКАЛЬНИЙ. Ліберальні феменістки того часу пвдіймали такі теми як:

    • рівні можливості жінок на робочому місці;

    • рівність у шлюбі;

    • політичні права жінок;

    • репродуктивні питання.

    Сімона де Бовуар видає книгу під назвою «Друга стать», у якій проаналізувала положення жінок у різних соціальних системах. Бетті Фрідан допомогла озвучити фрустрацію, яку переживали американки в умовах нав’язування стандартів «щасливої дружини - домогосподарки». Кейт Міллет публікує книгу «Сексуальна політика», в якій стверджує, що патріархат впливає на жінок і обмежує їх у всіх аспектах життя. Глрія Стайнем стає однією з засновниць першого феміністського ліберального видання «Ms.», направленого на боротьбу проти соціальних та сімейних норм життя, очікуваних від жінок. Під час другої хвилі з’являється лозунг «Особисте – це політичне». Активістки також критикують відтворення жіночої краси, починаючи від бинтування ніг у Китаї та закінчуючи сучасною косметичною індустрією. Світом прокотилася хвиля маршів, що зачіпають різноманітні проблеми: від нерівної оплати праці до фізичного та сексуального насильства над жінками. «Моє тіло – моє діло» - головний лозунг феміністичних організацій, які боролися за право на безпечний і легальний аборт, контрацептивні засоби, контроль над власною репродуктивною поведінкою. Але, попри всю цю діяльність рівності не було досягнено.


    написать администратору сайта