Главная страница
Навигация по странице:

  • Основне про геодезичні вишукування Інженерно-геодезичні вишукування

  • Інженерно-геодезичне вишукування для будівництва

  • Інженерно-геодезичні вишукування виконуються для

  • Послуга включає такі етапи

  • Матеріали інженерних вишукувань оформляються у вигляді технічних звітів чи висновків .Найбільш поширеним видом з інженерно-геодезичних робіт є топографічна зйомка

  • Вся геодезична документація

  • Польова стадія

  • Другий етап: Польові роботи. Безпосередньо на місцевості фахівець проводить інженерні вишукування, інформація обробляється і виконуються розрахунки.Третій етап

  • Список використаної літератури

  • Геодезичні вишукування при складанні землевпорядної документації


    Скачать 23.98 Kb.
    НазваниеГеодезичні вишукування при складанні землевпорядної документації
    Дата20.12.2021
    Размер23.98 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаГеодезичні вишукування при складанні землевпорядної документації.docx
    ТипРеферат
    #311212

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    Коледж інформаційних технологій та землевпорядкування

    Національно авіаційного університету

    Реферат

    На тему: «Геодезичні вишукування при складанні землевпорядної документації»




    З дисципліни «Виробнича практика з територіального землеустрою»

    Виконала студентка групи ЗВ-33

    Дубовик Вікторія


    Київ-2020

    Зміст

    1. Основне про геодезичні вишукування;

    2. Завдання і види;

    3. Етапи геодезичних вишукувань;

    4. Заходи при інженерно-геодезичних вишукуваннях;

    5. Список використаної літератури.

    Основне про геодезичні вишукування

    Інженерно-геодезичні вишукування – вид містобудівної діяльності, що забезпечує вивчення та надає інформацію про техногенні та природні умови території об‘єктів будівництва та архітектури, необхідну для проектування та безпечної експлуатації об‘єктів будівництва та архітектури, планування територій, інженерного захисту територій, створення містобудівного кадастру, геодезичного забезпечення будівництва.

    Інженерно-геодезичне вишукування для будівництва – це невід’ємна складова перед початком проведення будівельного процесу.

    Особливістю інженерно-геодезичного вишукування лінійних споруд є комплексне оцінювання не тільки території для реалізації майбутнього будівництва, але й отримання інформації про інженерний захист території, про особливості проектування та цілі планування конкретної споруди. Як результат, завдяки експертному геодезичному вишукуванню визначається доцільність та безпечність майбутньої споруди.

    Інженерно-геодезичні вишукування виконуються для:

    • Забезпечення територіального планування;

    • Розробки ескізного проекту, техніко-економічного обґрунтування;

    • Розробки проекту;

    • Розробки робочої документації;

    • Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об‘єктів;

    • Експлуатації об‘єктів.

    Послуга включає такі етапи:

    1. Збір та систематизація архівних картографічних матеріалів, матеріалів землеустрою, даних по держаних геодезичних мережах;

    2. Створення (оновлення) опорних та зйомочних геодезичних мереж для будівництва та експлуатації будівель і споруд, геодезичного моніторингу;

    3. Створення інженерно-топографічних планів з точністю масштабів 1:1000, 1:500, 1:200 та точніше;

    4. Геодезичні розмічувальні роботи, моніторинг будівель та споруд в період будівництва об‘єкту;

    5. Складання інженерної цифрової моделі місцевості;

    6. Геодезичне забезпечення інженерно-геологічних вишукувань.

    Геодезичне забезпечення будівельно-монтажних робіт виконують за допомогою повірених спеціальних геодезичних приладів – нівелірів, тахеометрів або теодолітів.

    Завдання і види

    Технічне завдання на виконання інженерних вишукувань складається Замовником за участі Виконавця геодезичних вишукувань та Генпроектувальника.

    Матеріали інженерних вишукувань оформляються у вигляді технічних звітів чи висновків.

    Найбільш поширеним видом з інженерно-геодезичних робіт є топографічна зйомка в результаті якої Замовник отримує топографічний план місцевості з нанесеними існуючими елементами ситуації (спорудами, тощо) і інженерними мережами. Як правило топографічний план виконують в масштабі 1:500 – 1:1000. При необхідності, на виготовленому плані виконують уточнення (погодження) інженерних підземних та надземних мереж з експлуатуючими організаціями.

    За результатами робіт складається технічний звіт, що містить інформацію про геологічну будову ділянки, обстеження, рекомендації по вибору типів фундаментів, наявність небезпечних процесів, явищ та рекомендації по проведенню заходів по їх усуненню.

    Геодезичне забезпечення будівництва відносять до спеціалізованих вишукувань. До цієї області геодезичних вишукувань відносять також кадастрові роботи, інвентаризацію земель, контроль за станом будівель та споруд. Зведення будівлі або споруди - це безперервні цикли геодезичних вимірювань. Розбиття чергуються з виконавчими зйомками, і так до завершення будівництва. Вся геодезична документація - це основа виплат, перевірок, подальших дій, і врешті-решт - отримання документів.

    Остаточна обробка польових вимірювань виконується в офісі. Тут же проходить перевірка точності виконаних вимірювань. Відповідальність за достовірність та якість геодезичних матеріалів лежить на вишукувальній організації. У зв'язку з цим на протязі всього періоду роботи ведеться контроль за точністю вимірювань.

    Етапи геодезичних вишукувань

    Інженерно-геодезичні вишукування виходять на перший план, коли мова заходить про лінійних конструкціях. До таких споруд відносяться автомобільні дороги, трубопроводи, лінії зв'язку, електропередачі та інші. Тут мова йде про трасування - процесі, що дозволить шляхом геодезичних досліджень вибрати найоптимальніший шлях (трасу) проходження тієї чи іншої лінії. Безпосередньо на місцевості ретельно вимірюються всі кути і сторони, виконується обов'язкова нівелювання і зйомка об'єкта на предмет виявлення контактів траси з іншими конструкціями або складними рельєфними смужками.

    Як правило, будь-яка з робіт, що входять до інженерно-геодезичні вишукування, проводиться у три послідовних етапи. На першому - підготовчому, складається технічне завдання, аналізуються матеріали про необхідної території, береться дозвіл на проведення робіт. Польова стадія - це роботи на ділянці, про які вже згадувалося (створення геодезичної мережі, геодезичні роботи, трасування, нівелювання та інші). Третій етап - обробка даних, створення графічних документів і технічних звітів про виконану роботу.

    Перший етап:

    Цей крок передбачає збір і аналіз інформації з документів, які знаходяться в архіві, оформлення дозвільної документації для початку робіт, вивчення техзавдання від замовника. Також складається докладний план заходів.

    Другий етап:

    Польові роботи. Безпосередньо на місцевості фахівець проводить інженерні вишукування, інформація обробляється і виконуються розрахунки.

    Третій етап:

    Камеральний етап. Робота в офісі з інформацією, отриманою на місцевості, підготовка технічного висновку по об’єкту.

    Основними етапами потрібно виділити польовий і камеральний (в офісі). У першому випадку необхідно провести рекогносцировку місцевості, її тахеометричну геодезичну зйомку. Важливо провести геодезичні роботи в будівництві з точністю, яка вказана в техзавданні, з урахуванням масштабу. Також проводять трасування комунікаційних мереж, розташованих під землею. Це необхідно зробити, щоб встановити кількість, глибину пролягання. Важливо зробити прив’язку до існуючої системи координат.

    У камеральному періоді обробляються дані вимірювань і їх нанесення на схему з використанням програми AutoCad. Якщо потрібно, то наносять інформацію про землеустрій.

    Інженерні системи наносять після того, як це узгоджено з відповідними організаціями. Якщо комунікацій не виявлено, то вони наносяться за виконавчими геодезичними схемами.

    Заходи при інженерно-геодезичних вишукуваннях

    Які інженерні роботи доведеться виконати, щоб зробити топографічну зйомку для подальшого проектування та будівництва об’єкта:

    1. отримання дозволу на інженерно-геодезичні вишукування;

    2. за допомогою спеціальних приймачів побудова знімальних мереж;

    3. проведення топографічної зйомки, а також знаходження комунікацій під землею;

    4. створення топографічних планів і моделей 3Д;

    5. сканування об’єктів за допомогою лазера;

    6. підготовка техзвіту;

    7. узгодження отриманих результатів.

    По закінченні геодезичних досліджень складають технічний звіт. Документ надається до контролюючого органу містобудування та архітектури. Цей звіт віддається замовнику з печаткою управління, з результатами топозйомки і цифровою версією складеного геодезичного плану. Печатка говорить про погодження геодезичної зйомки з Управлінням Містобудування і її можна застосовувати при проектуванні будівництва.

    Список використаної літератури

    1. Інтернет ресурси;

    2. Землевпорядне проектування, навчальний посібник // Т. С. Одарюк, Н. Г. Русіна, Т. І. Басенюк;

    3. Основи землевпорядкування // В. М. Кривов, Р. В. Тихенко, І. П. Гетманьчик;

    4. Землевпорядне проектування: еколого-ландшафтне землевпорядкування сільськогосподарських підприємств: навч. посібник // Третяк А.М., Другак В.М., Третяк Р.А., Гунько Л.А.;

    5. Теоретичні основи землеустрою // А.М.Третяк

    6. Управління земельними ресурсами // А. М. Третяк, О. В. Дорош.


    написать администратору сайта