Главная страница
Навигация по странице:

  • 2.Розвиток дітей та зміни гормонів.

  • Гормони щитовидної залози

  • 3.Гормональні порушення у дівчаток.

  • 4.Список використанної літератури.

  • Реферат. РЕФЕРАТ. Гормональні порушення у дівчаток підлітків


    Скачать 28.77 Kb.
    НазваниеГормональні порушення у дівчаток підлітків
    АнкорРеферат
    Дата22.02.2022
    Размер28.77 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРЕФЕРАТ.docx
    ТипРеферат
    #370012

    Міністерство охорони здоров’я України

    Запорізький державний медичний університет

    кафедра акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ФПО

    Реферат на тему:

    « Гормональні порушення у дівчаток- підлітків.»

    Роботу виконав

    Студент 4 курсу, 27 групи:

    Кліщенко А.В

    Викладач: Постоленко В.Ю.

    Запоріжжя, 2021

    План:

    1.Вступ.

    2.Розвиток дітей та зміни гормонів.

    3.Гормональні порушення у дівчаток.

    4.Список використанної літератури.

    1.Вступ.

    Головну роль в цьому періоді відіграє гіпоталамус. У ньому підвищується секреція речовин, які виробляють велику кількість гормонів з 8 до 14 років. Вони називаються гонадотропіни. Гонадотропіни однакові як у хлопчиків, так і у дівчаток. Що стосується дівчаток, то ці гормони сприяють збільшенню естрагону.

    У більшості підлітків першими симптомами інтенсивних фізіологічних змін є збільшення молочних залоз. Це відбувається ближче до 14 років. Відповідними ознаками на підвищення гормонів є зовнішні симптоми дозрівання. За підсумком все це називається додаткові статеві ознаки.
    Інтенсивне зростання волосяних покривів (це стосується і хлопчиків і дівчаток) і окремо у дівчаток набухання молочних залоз — це найперші ознаки фізіологічних змін. Після цього дитина починає швидко рости і рівень статевих гормонів підвищується. Разом з цим зростає інсуліноподібний фактор росту I і зростання гормонів. За їх сигналу зростання кісток припиняється. Дівчатка дозрівають швидше на 2 роки, ніж хлопчики. Тому вони бувають вище своїх однолітків. Крім цього, ростуть і статеві органи.
    Фізіологічні зміни мають одну відмінність між дівчатками і хлопчиками — це зростання. Естроген у дівчаток стимулює гормон росту сильніше, ніж тестостерон у хлопчиків. У багатьох дівчаток менструальний цикл починається з 12 років.
    У зв’язку з ростом гортані, змінюється голос. Це відбувається у обох статей.
    2.Розвиток дітей та зміни гормонів.

    Гормони грають велику роль у функціонуванні та розвитку організму. Необхідно знати, які гормони у дітей дуже важливі і як визначити порушення.
    Нормальний ріст і розвиток дітей безпосередньо залежить від гормонів. Для цього необхідна правильна працездатність ендокринної системи. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням порушень гормонів щитовидної, можуть бути небажані наслідки в розвитку з плином часу.
    Виниклі порушення статевих гормонів спричинять проблеми зі статевим дозріванням. Коли організм дитини починає швидко рости, не варто ігнорувати захворювання, в іншому випадку вони повторно виникнуть у дорослому житті.

    Гормони щитовидної залози

    Гормони щитовидної залози T3 і T4 впливають на багато факторів розвитку. Якщо цих гормонів буде недостатньо, то це може привести до гіпотиреозу, а згодом до порушення опорно-рухового апарату і кретинізму .
    Ознаки нестачі гормонів щитовидної залози:

    •  набряклість тіла і обличчя, набрякання шиї і мови;

    •  млявість і малорухливість;

    •  сухість шкіри, що викликає роздратування;

    •  поганий апетит і запори;

    •  затримка розвитку.

    У дітей в шкільному віці гіпотиреоз може протікати у вигляді закрепів, регулярної втоми, набряклості особи і поганий концентрації уваги.

    Гормони щитовидної залози взаємодіють як з гормонами росту, так і з статевими. При нестачі їх може бути порушення ваги або затримка в зростанні. У зв’язку з цим необхідно пройти ряд досліджень, здати аналізи, а також перевірити гормон ТТГ.

    Гормони зростання


    Цей гормон необхідний для нормального росту дитини. Він відповідає за подовження кісток. дівчатка набагато швидше витягуються, інтенсивний ріст починається з 10 років, а у хлопчиків з 12. Період зростання закінчується у хлопчиків в 19- 20 років, тому вони часто вище дівчаток свого віку.
    Якщо гормон росту виробляється в нормальному режимі, тіло дитини може витягнутися на 10 см за 1 рік. Крім гормону, на зростання дуже сильно впливає спадковість.

    Дитячі хвороби, пов’язані з гормонами


    Якщо в дитячому організмі відбувається величезна нестача гормону , Який називається інсулін, це сприяє виникненню цукрового діабету першого типу. Це досить серйозне захворювання і якщо запустити його лікування, можуть бути серйозні наслідки: інсульт, інфаркт або летальний результат.
    Симптоми діабету:

    •  набір або втрата ваги;

    •  блювота або больові відчуття в області живота;

    •  постійна спрага;

    •  часте сечовипускання;

    •  запаморочення і дратівливість.

    У підлітковий період відбувається досить бурхливий ріст і переформування організму. В цей час ендокринна система починає інтенсивно працювати, зокрема, активне навантаження йде на наднирники. Через гормонів відбуваються фізичні і психологічні зміни в організмі підлітка. Гормональний збій в цей період можуть спровокувати:

    •  неправильна корекція харчування;

    •  надмірна фізична втома;

    •  ненормований режим сну;

    •  авітаміноз.

    У більшості випадків гормональні зміни у підлітків непомітні, тут не передбачається певного лікування, так як організм сам може нормалізувати стан через певний час.

    3.Гормональні порушення у дівчаток.

    Симптомом гормонального збою є порушення менструального циклу. Раннє статеве дозрівання з’являється в зв’язку з порушенням працездатності гіпоталамуса і початком менструацій у віці до 10 років.
    Крім цього, починає збільшуватися груди, з’являється волосся в області паху і під пахвами. Звертатися до ендокринолога необхідно в тому випадку, якщо місячні не спостерігаються у віці 15 років. Це не завжди є симптомом порушень в працездатності яєчників і гіпофіза, це залежить від фізіологічної особливості дівчинки.

    Гормональний фон у дівчаток коливається на початку гормональних змін. З цієї причини менструальний цикл не стабільний. Якщо рівень прогестерону досить низький, то матка не може вчасно відкинути кров. Нормалізується цикл місячних протягом 2 років. Щоб діагностувати серйозне порушення в роботі залоз, необхідно звернутися до лікаря при довгостроковому відсутності місячних.

    4.Список використанної літератури.

    1. Крупко-Большова Ю.О., Яблочкова В.М., Гаврилова І.В. Діагностика і лікування гормональних порушень у дівчаток і дівчат // Педіатрія, акушерство і гінекологія. 1992.

    2. Манухин И.Б., Тумилович Л.Г., Геворкян М.А. Клинические лекции по гинекологической эндокринологии

    3. Руководство по эндокринной гинекологии / Под. ред. Е.М.Вихляевой.


    написать администратору сайта