Главная страница
Навигация по странице:

  • Смакоароматичні Ферментні Інші добавки Смакоароматичні

  • Стабілізатори, емульгатори

  • Загусники і желюючі добавки

  • Регулятори кислотності та добавки проти злежування Ці добавки використовують, щоб збалансувати смак продукту та запобігти утворенню грудочок.Смакоароматичні добавки

  • Піноутворюючі добавки та піногасники

  • Група 800-899 Не використовується - її залишили в якості резерву.Вплив харчових добавок на організм

  • Негативний вплив деяких харчових добавок Заборонені добавки

  • Добавки, шкідливі для шкіри

  • Добавки, що впливають на артеріальний тиск

  • Небезпечні харчові добавки, що викликають злоякісні пухлини

  • Викликають хвороби печінки і нирок

  • Нітрит натрію стає небезпечним при нагріванні

  • Цукор при нагріванні утворює гідроксиметилфурфурол

  • Перспективи використання харчових добавок

  • Тестування харчових добавок

  • Класифікація харчових добавок. Харчові добавки натуральні або синтетичні речовини, які спеціально вводяться в харчовий продукт для надання йому бажаних якостей (кольору, смаку, запаху і тд).


    Скачать 33.88 Kb.
    НазваниеХарчові добавки натуральні або синтетичні речовини, які спеціально вводяться в харчовий продукт для надання йому бажаних якостей (кольору, смаку, запаху і тд).
    АнкорКласифікація харчових добавок
    Дата09.04.2022
    Размер33.88 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКласифікація харчових добавок.docx
    ТипДокументы
    #456502

    Харчові добавки — натуральні або синтетичні речовини, які спеціально вводяться в харчовий продукт для надання йому бажаних якостей (кольору, смаку, запаху і тд). На сьогодні існують два базових параметри, за якими класифікують харчові добавки - походження та призначення. Найвідоміша класифікація, в якій добавкам привласнено e-номери - Європейська, за якою речовини ділять в залежності від цілей застосування. Але вона не єдина.

    Історія виникнення

    Історія застосування харчових добавок нараховує декілька тисячоліть (перець, мускатний горіх, гвоздика, мед, кориця, оцтова кислота, поварена сіль, тощо). Проте, тільки у 20 столітті, зокрема, у другій половині, харчові добавки заволоділи масовою увагою та зайняли стійке положення у харчовій промисловості як найважливіші харчові мікроінгредієнти. Широке поширення харчових добавок почало вимагати введення їх класифікації, гігієнічної регламентації, розробки технології отримання та застосування.

    В залежності від походження харчові добавки поділяються на рослинні, тваринні, мінеральні та синтетично синтезовані.

    В залежності від призначення харчові добавки поділяються на:

    • Смакоароматичні

    • Ферментні 

    • Інші добавки 

    Смакоароматичні - до них відносяться ароматизатори і речовини, що поліпшують смак. Вони можуть бути як натуральними, так і синтетичними - в тому числі імітуючими природний запах і смак певних продуктів. Це найчисленніша категорія добавок. Сфери застосування цієї групи можуть бути абсолютно різні.

    Ферментні - речовини, які впливають на біохімічні процеси в продукті, прискорюючи їх. Ферменти можуть виконувати свою функцію тільки під час процесу виготовлення, а іноді їх залишки можуть бути присутніми в кінцевому продукті. Ферменти застосовуються в якості натурального замінника синтетичним каталізаторам.Ці добавки використовують в сироварінні, хлібопеченні, виробництві пива, вина і соків.

    Інші добавки - сюди входять консерванти. барвники, підсолоджувачі і всі інші різновиди, які не увійшли в перші дві груп.

    У Європейському Союзі прийнята більш детальна класифікація добавок, яку вперше склали в 1953 році, а потім доопрацювали. Сюди входять:

    • Барвники

    • Консерванти

    • Антиоксиданти та стабілізатори

    • Стабілізатори та емульгатори

    • Добавки, що перешкоджають злежуванню та утворенню грудок

    • Смакоароматичні речовини

    • Антибіотики - використовуються тільки два номери: 710 і 713

    • Речовини для поліпшення властивостей виробів з тіста (розм’якшувачі, розпушувачі, речовини для утворення глазурі) та інші добавки.

    Кожна з цих груп розділена на підгрупи в залежності від властивостей.

    Харчові барвники

    Барвники позначаються літерами Е з 100 по 180, 579, 585.
    Для надання продуктам харчування кольору і поліпшення їхнього вигляду в харчовій промисловості використовуються натуральні і синтетичні барвники. Головна мета в даному випадку полягає в прагненні підвищити продажі. Барвники абсолютно не впливають на смакові якості їжі і процес її засвоєння організмом людини. Барвники додають в лимонад, кока-колу і подібні напої, солодощі, пудинги, морозиво, алкоголь, маргарин і сири. Натуральні барвники виробляються методом екстрагування з цілого ряду фруктів і овочів, наприклад з червоного столового буряка, солодкого перцю, апельсинів або шпинату. Штучні барвники синтезуються хімічним шляхом. Харчові продукти, що містять натуральні барвники, вважаються, загалом, безпечними для здоров’я. По відношенню до штучних фарбників слід проявляти обережність. Вони можуть бути причиною алергії і за певних умов навіть викликати рак. Слід особливо попередити про небезпеку азобарвників (що містять алізарин). Добавки з цієї групи використовують для надання продукту товарного вигляду. Однак їх застосування не завжди виправдане з точки зору здоров'я. Особливо, якщо врахувати, що найбільш яскраво забарвлені продукти зазвичай призначені для дітей. Є дослідження, що підтверджують зв'язок гіперактивної поведінки у дітей та вживання продуктів з яскравими барвниками. Наразі Європейська агенція з безпеки харчових продуктів працює над переглядом дозволу на використання таких добавок.

    • 100 -109- жовті

    • 110 -119 - помаранчеві

    • 120 -129 - червоні

    • 130 -139 - фіолетові та сині

    • 149 -149 - зелені

    • 150 -159 - чорні та коричневі

    • 160 -199 – інші

    Консерванти

    Консервантам присвоєні літери Е з 200 по 299, 1125.
    Консерванти використовуються для подовження термінів придатності харчових продуктів. Серед них також різняться натуральні і синтетичні субстанції. Консерванти бувають як нешкідливі, так і потенційно небезпечні. Натуральні консерванти, до яких відносяться, наприклад, оцтова або молочна кислота, в цілому вважаються безпечними. Синтетичні консерванти іноді викликають алергію, аж до приступів астми, головні болі і нудоту і здатні навіть вплинути на спадковість. Особливо важливо уникати харчових продуктів, що містять нітрати. У промисловому виробництві продуктів харчування добавка нітратів у солоні продукти (солону рибу, м’ясо) покликана придушувати життєдіяльність бактерій. В організмі людини нітрати перетворюються на нітрати, які перешкоджають засвоєнню кисню, тобто ведуть до кисневого голодування організму.

    До певного часу у виробництві харчових продуктів використовували формальдегід - сильний канцероген. Зараз E240 заборонений для харчового застосування, але досі присутній у багатьох інших споживчих товарах, в тому числі в меблях, фарбі та навіть іграшках.

    Стабілізатори, емульгатори

    Вони спрощують змішування інгредієнтів, які погано змішуються природним способом, змінюють консистенцію, перешкоджають розшаруванню готового продукту на жир і воду - наприклад майонезу або шоколаду.

    Стабілізаторам присвоєні літери Е з 249 по 252, з 461 по 476, з 575 по 585 і з 1404 по 1450.

    Завдяки своїм антимікробним властивостям стабілізатори забезпечують збереження і незмінність харчових і смакових якостей продуктів харчування. До стабілізаторів відносяться нітрити та нітрати.Стабілізатори широко застосовуються у виробництві ковбасних виробів та інших м’ясних продуктів для підтримки стійкості кольору.Проте вже в самих продуктах, а також у шлунково-кишковому тракті людини нітрати і нітрити утворюють нові сполуки, так звані нітрозаміни, які викликають рак. Встановлені також інші побічні дії стабілізаторів, наприклад вони порушують перетравлювання їжі і знижують стійкість проти інфекцій.

    Літери емульгаторів – Е 322, 442, з 470 по 495.
    За допомогою емульгаторів можна змішувати продукти харчування з такими субстанціями, з якими вони в звичайних умовах не змішуються, наприклад жири з водою і повітрям. Завдяки емульгаторам вода не осідає на поверхні маргаринів, майонезу і десертів. Серед відомих натуральних емульгаторів можна назвати, наприклад, лецитин і жирні кислоти. Їх вважають нешкідливими. Крім того, за рахунок додавання до продуктів повітря емульгатори роблять консистенцію продуктів більш густою, кремоподібною або спіненою.

    Деякі емульгатори - це алергени, які протипоказані людям з індивідуальною непереносимістю певних речовин, тому повинні бути обов'язково вказані в складі.

    Загусники і желюючі добавки

    Загусники і желюючі добавки позначені літерами Е з 400 по 464, з 1404 по 1450.

    Строго кажучи, в галузі хімії харчових продуктів загусники і желюючі добавки відносяться до різних видів добавок, але на практиці цим розходженням можна зневажити, так як більшість загусників мають одночасно і желеюючі властивості. Найбільш відомими добавками цієї групи є агар-агар і пектин. Сюди ж відносяться модифікований картопляний і кукурудзяний крохмалі. Загусники і желюючі добавки використовуються при виготовленні желе, мармеладу і конфітюрів, пудингів, десертів, морозива, випічки, а також у виробництві ковбасних виробів. Домашнім господаркам ці речовини відомі як зв’язуючі добавки до супів, соусів та десертів.

    Загусники і желюючі речовини виробляються з різноманітної сировини, як, наприклад, з водоростей, насіння ріжкового дерева або з яблук. Більшість загусників мають природне походження і вважаються нешкідливими, проте деякі з них можуть викликати порушення травлення, погіршити засвоєння білків

    Регулятори кислотності та добавки проти злежування

    Ці добавки використовують, щоб збалансувати смак продукту та запобігти утворенню грудочок.

    Смакоароматичні добавки

    Покликані поліпшити смак і аромат, щоб продукт з більшою вірогідністю привертав увагу покупців. Найнебезпечніша серед них - глутамат натрію, який згідно деяких досліджень призводить до ураження нервової та судинної систем.

    Антибіотики

    Використовують для перешкоджання розмноження патогенної флори в продукті, найчастіше білковому.

    Літери підсилювача смаку – Е з 620 по 637.

    Застосовуються в основному у виробництві м’ясних продуктів та ковбасних виробів, а також у кондитерській промисловості. Сама назва цих речовин говорить про те, що вони покликані інтенсифікувати смакові якості їжі. До найбільш відомих підсилювачам смаку відноситься глютамат. Добавки цієї групи не можна назвати повністю нешкідливими. У осіб з підвищеною чутливістю після вживання в їжу таких продуктів може розвинутися так званий “китайський” синдром, що супроводжується головними болями, почуттям здавлювання скронь і нерухомості шийних хребців. У дослідах, проведених на тваринах, відзначені зміни у крові та функціональні порушення нервової тканини.

    Фіксуючі добавки

    Фіксуючі добавки позначені літерами Е з 325 по 341, 472, з 576 по 578.

    Використовуються в харчовій промисловості для введення у водні розчини з метою фіксації кольору, аромату і консистенції продукту. Деякі з цих речовин також пригнічують гіркий присмак підсолоджувачів. Більшість з фіксуючих добавок нешкідливі, тільки фосфати можуть бути причиною гіперактивності у дітей.

    Регулятори кислотності

    Регуляторам кислотності присвоєні літери Е 170, з 261 по 263, 500.

    Сама назва цих речовин говорить про те, що вони регулюють вміст кислоти в харчовому продукті. Область застосування регуляторів кислотності досить вузька, тому що ряд харчових продуктів, в яких слід нейтралізувати рівень кислотності, загалом, невеликий. Усі без винятку регулятори кислотності вважаються нешкідливими. За допомогою кислот виробники прагнуть поліпшити смакові якості продуктів. Підкислювачі створюють відчуття свіжості. Крім цього, кислоти є наповнювачами та базами. Як правило, в якості підкислювачів застосовують речовини натурального походження, які нешкідливі.

    Антиоксиданти

    Ця група речовин уповільнює погіршення смакових якостей та інших властивостей під впливом кисню. Їх найчастіше використовують при виробництві жирів і масел.

    Літери консервантів – Е з 300 по 322, 574.

    Подібно консервантам, антиоксиданти покликані захищати продукти харчування від псування, причому це здійснюється шляхом придушення реакції взаємодії з киснем. До найбільш відомих антиоксидантів відноситься аскорбінова кислота (вітамін С), яка синтезується хімічним шляхом, проте абсолютно нешкідлива. Вітамін Е як антиоксидант міститься у вершковому маслі і маргарині і захищає їх від згірклення. Викликає сумнів вживання в їжу продуктів з синтетичними антиоксидантами. Вони викликають, зокрема у дітей, алергічну реакцію і головні болі.

    Кислоти

    Харчові кислоти додають, щоб зробити смак «гострішим», а також вони виступають як консерванти й антиоксиданти. Загальні харчові кислоти включають оцет, лимонну кислоту, винну кислоту, яблучну кислоту, фумарову кислоту і молочну кислоту.

    Модифіковані крохмалі

    Літери модифікованих крохмалів – Е з 1404 по 1450.

    Відрізняються універсальністю дії. Вони можуть бути використані як:

    Загусники, желюючі добавки, стабілізатори, емульгатори та глазуруючі добавки.

    Модифіковані крохмалі використовуються в тих продуктах, в яких потрібно відрегулювати так зване “відчуття в роті”. Дослідами на тваринах доведено, що ці добавки викликають відкладення кальцію (вапнування) в області тазу і нирок.

    Покращувачі для борошна

    Літера покращувачів для борошна – Е300.

    До них відносяться невелика група добавок, покликаних підвищити якість випічки виробів. У промислових масштабах з їх допомогою досягається підвищення таких якостей, як опір клейковини тіста на розрив, здатність до замісу і стійкість до бродіння. У цілому, поліпшувачі борошна підвищують випікаючі якості тіста. Серед відомих покращувачів можна назвати аскорбінову кислоту. У процесі випікання вона перетворюється на вітамін С. З медичної точки зору концентрація цієї добавки не має значення. Цистеїн підвищує пластичність, формованість тіста і застосовується в основному у виробництві печива. Всі поліпшувачі для борошна токсикологічно нешкідливі.

    Порошки для випікання

    Літери порошків для випікання – Е з 500 по 504, 541, 575.

    Відомі не лише виробникам, а й кожній господині. Вони допомагають тісту підійти, розпушують його. Однак, мабуть, ці порошки порошки не настільки вже нешкідливі, як це вважається. Сода, харчова сода і поташ дійсно не шкідливі, їх можна продовжувати використовувати для приготування тіста для пирогів. Однак вуглекислий амоній, що використовується для випікання різдвяного кексу, а також кислий алюмофосфат натрію (галун) завдають здоров’ю досить відчутної шкоди.

    Глазуруючі добавки

    Літери Е з 1405 по 1450.

    До цих добавок відносяться модифіковані крохмалі, які власне утворюють власну окрему групу добавок. Модифіковані крохмалі вводять до складу глазурі, вони також збільшують терміни придатності харчових продуктів і захищають їх від висихання. Як правило, проблем тут не виникає. Однак у дослідах на тваринах виявлений зв’язок між споживанням фосфатів і відкладеннями кальцію (вапнуванням) в області тазу і нирок.

    Зволожувачі

    Літери зволожувачів – Е з 420 по 422.

    Застосовуються в кондитерській і хлібобулочній промисловості з метою підтримки продукту в досить вологому і, особливо, м’якому стані. Це забезпечується завдяки гігроскопічності добавок-зволожувачів, у якості яких виступають замінники цукру сорбіт і маніт. У зв’язку з тим, що ці дві речовини одночасно надають проносний ефект, вони повинні використовуватися в обмеженій кількості.

    Піноутворюючі добавки та піногасники

    Піноутворюючі добавки позначені літерами – Е з 461 по 475, піногасники – Е900.

    В якості піноутворювача переважно використовується оброблена ефірами целюлоза. Піноутворювачі застосовуються у виробництві хлібобулочних виробів, а також є наповнювачами в дієтичних продуктах.По суті, піноутворюючі добавки нешкідливі, щоправда, вони можуть як сприяти травленню, так і гальмувати його.

    Піногасники використовуються для зворотніх цілей.Вже сама їх назва говорить про те, що вони покликані перешкоджати піноутворенню продукту при його розфасовці і вживанні. Яскравим прикладом таких добавок може послужити диметилполісілоксан, який застосовується, наприклад, для придушення спінювання жирів, що використовуються для фритюру. Піногасники також нешкідливі.

    Солі-плавники

    Літери солей-плавників – Е з 325 по 341, 472с.

    Солі-плавники підтримують здатність продукту до набухання, підтримують емульгуючі властивості білків тим самим перешкоджають розшаруванню продукту і виділенню з нього жирів або води. Використовуються головним чином у виробництві сирів, перешкоджаючи виділенню з сирної маси молочної сироватки і жирів. Загалом, солі-плавники прийнято вважати нешкідливими, проте в даний час ведуться дослідження, покликані перевірити виниклу підозру в тому, що фосфати калію можуть стати причиною гіперактивності у дітей.

    Наповнювачі

    Наповнювачі позначені літерами – Е170, з 460 по 465,504.

    Збільшують масу продукту. Типовим прикладом можуть служити жувальна гумка та дієтичні продукти. Для запобігання злипання кухонної солі застосовуються карбонат магнію. Іноді наповнювачі виступають в якості загущувачів, стабілізаторів чи розпушувачів.

    Розпушувачі

    Літери розпушувачів – Е170, 470А і б, 504, 578.

    Покликані перешкоджати перемішуванню компонентів або злипанню їх в грудки. Прикладом служать речовини, що використовуються для запобігання злипанню кухонної солі чи цукру. Додавання розпушувачів підвищує плинність продукту. Загалом вважаються безпечними.

    Інші 900-999

    До цієї групи відносять добавки з різними цілями використання, включно з підсолоджувачами, які не підходять під параметри інших груп. Останні добре відомі тим, хто сидить на дієті, та діабетикам. Підсолоджувачі бувають об'ємні та інтенсивні.

    Об'ємні, до яких відноситься сорбіт, еритрит і лактит, менш солодкі, але створюють в роті відчуття об’єму. Інтенсивні, такі як сахарин і аспартам, мають дуже насичений солодкий смак, наприклад, аспартам в 200 разів солодше за цукор. Але відомо також, що він має безліч шкідливих властивостей.

    Група 800-899

    Не використовується - її залишили в якості резерву.

    Вплив харчових добавок на організм

    Реакція організму людини на харчові добавки є виключно індивідуальною. Хтось сприймає ту чи іншу харчову добавку абсолютно спокійно, а хтось має на неї алергію і, навіть, знає про негативний вплив на організм, але розібратися у кодах Е-добавок часом зовсім непросто. Слід уважно читати написи на етикетках. Деякі добавки шкідливі тільки у великій кількості, але канцерогени мають властивість – накопичуватися в організмі. Так що, з часом це дасть про себе знати. Будь-яка модифікація продуктів робить їх потенційно небезпечними для здоров’я. Вживання синтетичних підсилювачів смаку і кольору – це обман власного організму. Вживати екологічно чисті продукти – свіжі сири овочі, фрукти і ягоди. Не купувати продукти з великим терміном зберігання, вказаними на етикетці – ознака того, що там багато консервантів. Є добавки, котрі вважаються безпечними, згідно із розпорядженням вищих інстанцій, проте у деяких людей вони можуть викликати приступи астми або аритмію. Для таких людей важливо знати, що саме приховується за кодом, що дасть можливість передбачити реакцію організму на ту чи іншу харчову добавку. Наприклад, згадаємо про глутамат. У харчовій промисловості ця речовина відома як глутамат натрію, підсилювач смаку Е621. Ця харчова добавка створює присмак м'яса. Її додають у локшину та супи швидкого приготування, соуси, консерви, суміші приправ, готові страви, маринади, ковбасні вироби, чіпси. Ця харчова добавка може викликати ряд побічних ефектів. У людей, чутливих до глутамату натрію, можуть виникнути напади бронхіальної астми, кропивниця, головні болі. Наскільки часто зустрічаються такі проблеми? Згідно із дослідженнями, проведеними на кошти зацікавлених осіб (виробників того самого глутамату) такі випадки зустрічаються у 1,8% людей. Відповідно до незалежних досліджень — у 33%. Значне споживання продуктів із цією харчовою добавкою може викликати, так званий, синдром китайського ресторану: головний біль, пришвидшене серцебиття, біль у грудях, нудота, сонливість та слабкість. Це лише один приклад, насправді ж небезпек набагато більше.

    Негативний вплив деяких харчових добавок

    Заборонені добавки: E103, E105, E111, E121, E123, E125, E126, E130, E152, Е216, Е217, E952

    Небезпечні добавки: E102, E110, E120, E124, E127, E129, E155, E180, E201, E220, E222, E223, E224, E228, E233, E242, E270, E400, E401, E402, E403, E404, E405, E501, E502, E503, E620, E636, E637

    Добавки, шкідливі для шкіри: E151, E160, E231, E232, E239, E951, E1105

    Викликають пухлини: E131, E142, E153, E210, E211, E212, E213, E214, E215, E216, E219, E230, E240, E249, E252, E280, E281, E282, E283, E330, E954.

    Дуже небезпечні добавки: E123, E510, E513, E527

    Добавки, що викликають розлад шлунку: E338, E339, E340, E341, E450, E451, E452, E453, E454, E461, E462, E463, E465, E466

    Добавки, що впливають на артеріальний тиск: E154, E250, E251

    Добавки, що викликають висип: E310, E311, E312, E907

    Добавки, які викликають кишкові розлади: E154, E343, E626, E627, E628, E629 E630 E631 E632 E633 E634 E635

    Небезпечні харчові добавки, що викликають злоякісні пухлини: Е103, Е105, Е121, Е123, Е125, Е126, Е130, Е131, Е142, Е152, Е210, Е211, Е213 – 217, Е240, Е330, Е447.

    Викликають захворювання шлунково-кишкового тракту: Е221 – 226, Е320 – 322, Е338 – 341, Е407, Е450, Е461 – 466.

    Алергени: Е230, Е231, Е232, Е239, Е311- 131.

    Викликають хвороби печінки і нирок: Е171 – 173, Е320 – 322.

    Небезпечні поєднання харчових добавок

    Аскорбінова кислота + бензойна кислота / бензоат натрію = бензол

    Таке поєднання найчастіше зустрічається у солодких газованих напоях. Утворена речовина бензол чинить вплив на кровоносну систему, може викликати анемії та лейкемії.

    Нітрит натрію стає небезпечним при нагріванні

    Нітрит натрію входить до складу практично всіх ковбасних виробів. Небезпека нагрівання цієї добавки є особливо актуальною, зважаючи на досить поширену звичку смажити ковбасу та варити сосиски.

    Цукор при нагріванні утворює гідроксиметилфурфурол

    Гідроксиметилфурфурол дуже часто з’являється у складі варення, особливо домашнього, солодких газованих напоях темного кольору та у підробному гранатовому соці. Дана речовина у найбільш небезпечній концентрації міститься у термічно обробленому меді - такий мед нагрівають перед консервуванням, щоб уникнути кристалізації.

    Цукор, доданий у гарячий чай чи випічку, не встигає змінити свої властивості і є безпечним.

    Перспективи використання харчових добавок

    Технічний прогрес у харчовій та переробній областях у світі базується на досягненнях науки, у тому числі, науки про харчування, і пов'язаний із новими технологічними можливостями, що з'явились та продовжують з'являтись внаслідок досягнень науки та техніки. Великий вплив на нього має погіршення стану екології, жорстка конкуренція продуктів харчування на ринку. Усе це приводить не тільки до вдосконалення технології отримання традиційних продуктів харчування, а й створення нового покоління цих самих продуктів, що відповідають вимогам та реаліям сьогодення. Це продукти харчування зі збалансованим складом, низькою калорійністю, пониженим вмістом цукру та жирів, спеціального функціонального призначення, а, також, продукти швидкого приготування та тривалого терміну зберігання. Створення продуктів харчування, що відповідають цим вимогам, у наш час є неможливим без застосування харчових добавок. Також, вони відіграють велику роль для технологій традиційних продуктів харчування майбутнього.

    Тестування харчових добавок

    Нові добавки тестуються дуже ґрунтовно, проте, рідко на людях — шурі, миші, бактерії та людські клітини переважно використовуються у таких тестах. Існують зареєстровані випадки захворювання робочих на харчових виробництвах, котрі були викликані певними харчовими добавками, що ще раз доводить — реакція організму людини на харчові добавки є суто індивідуальною. Частина людей може реагувати на добавки зовсім інакше за тварин, на яких і проводились тести на безпечність. Також, існує певний рівень занепокоєння щодо якості проведених тестів.

    Багато питань виникає навколо можливості, так званого, ефекту коктейлю - невідомого результату від одночасного впливу двох та більше харчових добавок. Як не дивно, ефект від комбінації декількох добавок ніколи не встановлювався у стандартах безпеки. Дуже небагато тестів проводилось у цьому напрямі. Одне із досліджень, у якому два консерванти перевірялись разом, показало, що вони мають набагато сильнішу дію у поєднанні, ніж окремо. Один зі спеціалістів у цій області написав коментар у книзі про добавки, опублікованій Європейською Комісією: “Це не буде нападом паніки, якщо сказати, що така можливість не може бути виключена для двох субстанцій, котрі обидві є безпечними самі по собі, але у результаті взаємодії перетворюються у токсичний продукт”.

    Висновок:
    Отже, харчові добавки бувають рослинного та тваринного походження. Також є мінеральні та виведені людиною добавки. Харчові добавки поділяються на смакоароматичні, ферментні та інші. До них входять барвники, консерванти, антиоксиданти, стабілізатори, емульгатори, добавки, що перешкоджають злежуванню та утворенню грудок, смакоароматичні речовини, антибіотики, речовини для поліпшення властивостей виробів з тіста (розм’якшувачі, розпушувачі, речовини для утворення глазурі) та інші добавки. Назва харчової добавки складається з літери “Е” на початку і цифр після неї. Реакція організму людини на харчові добавки є виключно індивідуальною. Серед харчових добавок є безпечні, небезпечні(можуть призвести до алергії, розладів ШКТ та навіть захворювань нирок і печінки і появи злоякісних пухлин) та заборонені. Також можна зробити з безпечних добавок небезпечні через їх неправильне поєднання. Харчові добавки відіграють велику роль для технологій традиційних продуктів харчування майбутнього. Тому, боятися букви Е на етикетці продукту не варто, потрібно просто ставитись до харчових добавок із розумом. Тестуються харчові добавки переважно на тваринах.


    написать администратору сайта