Главная страница
Навигация по странице:

  • Інституційне, інституціональне середовище

  • Весільні традиції

  • Трудові ресурси

  • Інституціональне середовище США. Інституціональне середовище сша


    Скачать 33.81 Kb.
    НазваниеІнституціональне середовище сша
    Дата29.09.2021
    Размер33.81 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаІнституціональне середовище США.docx
    ТипДокументы
    #239058



    Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

    Факультет: Господарсько-правовий


    Роботу виконала Ворона Анастасія Іванівна

    Студентка I курса

    Керівник Гриценко Олена Аврамівна


    Харків 2021

    Доповідь на тему



    Інституціональне середовище сша
    Спеціальність: 051 Економіка

    Зміст

    1. Поняття інституціонального середовища;

    2. Політичні правила США;

    3. Соціальні правила США;

    4. Традиції США;

    5. Економічні правила США;

    Поняття інституціонального середовища

    Інституційне, інституціональне середовище (англ. Institutionalenvironment) — сукупність основоположних політичних, соціальних, юридичних і економічних правил, що визначають рамки людської поведінки й утворюють базис для виробництва, обміну і розподілу[1].

    Інституційне середовище в дослідженнях економістів пов'язується перш за все з такими поняттями, як «інституціональна система», «інституціональна основа», «інституціональна структура», «інституціональний механізм» тощо. Сутність цих понять вперше було розглянуто в роботах О. Вільямсона, Дж. Окслі[2], Д. Норта, Л. Девіса, Р. Ріхтера та багатьох інших.

    Ефективність економіки визначається інституціональним середовищем її розвитку. В економічній науці інституційне середовище розглядається як сукупність основоположних політичних, соціальних, юридичних і економічних правил, що визначають рамки людської поведінки й утворюють базис для виробництва, обміну і розподілу. Отже, інституційне середовище - це чіткий упорядкований набір інститутів, що визначають рамкові умови функціонування й розвитку економічних суб'єктів.

    Політичні правила США

    США є Федеративною Республікою , в якій є президент, Конгрес і федеральні суди, які ділять повноваження, зарезервовані для національного уряду, відповідно до  Конституції. У той же час, федеральний уряд поділяє суверенітет з державним урядом.

    Виконавчу гілку влади очолює Президент, формально вона є незалежна  від законодавчої і судової влади. Уряд служить як радники Президента, що складається з віце-президента і глав виконавчих департаментів. Законодавча влада здійснюється двома палатами Конгресу, Сенату і Палати представників. Судова гілка влади, складається з Верховного Суду і нижчестоящих федеральних судів. Судова функція полягає в трактуванні Конституції США та федеральних законів і нормативних актів. Це включає в себе вирішення спірних питань між виконавчою і законодавчою гілками влади. Федеральний уряд описано в Конституції.

    Дві політичні партії, Демократична партія і Республіканська партія, що домінували в американській політиці після американської Громадянської війни, хоча є і більш дрібні партії , як Лібертаріанська партія, Партії зелених, і Конституційна партія.

    Сучасна партійно-політична система в США є двопартійна система , де домінує Демократична партія і Республіканська партія. Ці дві партії виграли у всіх президентських виборах з 1852 року та контролювали Конгрес Сполучених Штатів з 1856 року. Демократична партія, як правило, позиціонує себе, як лівоцентристські в американській політиці і підтримують сучасні американські ліберальні платформи, в той час як Республіканська партія в цілому позиціонує себе як право-центр і підтримує сучасні американські консервативні платформи.

    Соціальні правила США

    Релігія

    Головні релігії й вірування, які сповідує, і конфесії та церковні організації, до яких відносить себе населення країни: протестантизм — 51,3 %, римо-католицтво — 23,9 %, мормони — 1,7 %, інші течії християнства — 1,6 %, юдаїзм — 1,7 %, буддизм — 0,7 %, іслам — 0,6 %, не визначились — 2,5 %, не сповідують жодної, або атеїсти — 16,1 % (станом на 2007 рік).

    Освіта

    Рівень письменності 2015 року становив 99 % дорослого населення (віком від 15 років): 99 % — серед чоловіків, 99 % — серед жінок. Державні витрати на освіту становлять 5,2 % ВВП країни, станом на 2011 рік (63-тє місце у світі)[1]. Середня тривалість освіти становить 17 років, для хлопців — до 16 років, для дівчат — до 17 років (станом на 2014 рік).

    Охорона здоров'я

    Забезпеченість лікарями в країні на рівні 2,45 лікаря на 1000 мешканців (станом на 2011 рік)[1]. Забезпеченість лікарняними ліжками в стаціонарах — 2,9 ліжка на 1000 мешканців (станом на 2011 рік)[1]. Загальні витрати на охорону здоров'я 2014 року становили 17,1 % ВВП країни (1-ше місце у світі).Смертність немовлят до 1 року, станом на 2015 рік, становила 5,87 ‰ (167-ме місце у світі); хлопчиків — 6,37 ‰, дівчаток — 5,35 ‰[1]. Рівень материнської смертності 2015 року становив 14 випадків на 100 тис. народжень (136-те місце у світі).Сполучені Штати Америки входить до складу ряду міжнародних організацій: Міжнародного руху (ICRM) і Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (IFRCS), Дитячого фонду ООН (UNISEF), Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHO).

    Традиції США

    Сполучені штати Америки - величезна багатонаціональна країна. Її навіть можна назвати країною емігрантів. Кожна нова національність, яка колись облаштувалася на території Америки, принесла щось нове в культуру і традиції США. Таким чином, вкорінені звичаї перемішалися з безліччю різних і цікавих традицій інших культур. Тому на кожен день календаря обов'язково знайдеться національно захід, властиве, якщо не одному штату, так іншому.

    Американці - дуже веселий народ, що дозволяє їм з будь-якого звичайного дня зробити справжнє свято, для цього достатньо лише пару друзів і барбекю. Якщо говорити про традиції США коротко, то жителі країни дуже часто діють не тільки заради веселощів, а й, віддаючи данину пам'яті і подяку за багато речей, які коли-небудь траплялися і мають місце в історії країни.

    Багато американських свята і традиції нічим не відрізняються від інших страх. До таких належать, наприклад, Новий рік і Різдво. Але існують і інші, які можуть здатися нам незвичайними і смішними. Як щодо того, щоб влаштувати свято на парковці перед футбольним матчем, пощипати людей в День святого Патріка або підірвати величезний гарбуз?

    Весільні традиції : Момент одруження мало відрізняється від такого в інших країнах, проте пропозицію руки і серця повинно відбуватися рівно за півроку до торжества. Про заручини прийнято повідомляти в газету, яка передбачає поділ майбутніх весіль. Також обов'язково потрібно провести репетицію весілля, на якій молодята і гості поетапно відрепетирують майбутній захід.

    Економічні правила США

    Співвідношення осіб що в економічному плані залежать від інших до осіб працездатного віку (15-64 роки) загалом становить 50,9 % (станом на 2015 рік): частка дітей — 28,6 %; частка осіб похилого віку — 22,3 %, або 4,5 потенційно працездатних на 1 пенсіонера. Загалом дані показники характеризують рівень попиту державної допомоги в секторах освіти, охорони здоров'я і пенсійного забезпечення, відповідно. За межею бідності 2010 року перебувало 15,1 % населення країни. Розподіл доходів домогосподарств в країні виглядає наступним чином: нижній дециль — 2 %, верхній дециль — 30 % (станом на 2007 рік).

    Станом на 2016 рік, уся країна була електрифікована, усе населення країни мало доступ до електромереж. Рівень проникнення інтернет-технологій високий. Станом на липень 2015 року в країні налічувалось 239,58 млн унікальних інтернет-користувачів (3-тє місце у світі), що становило 74,6 % від загальної кількості населення країни.

    Трудові ресурси

    Загальні трудові ресурси 2015 року становили 156,4 млн осіб (4-те місце у світі). Зайнятість економічно активного населення у господарстві країни розподіляється наступним чином: аграрне, лісове і рибне господарства — 0,7 %; промисловість, транспорт, видобувна галузь — 20,3 %; управління — 37,3 %; торгівля — 24,2 %; інші сфери послуг — 17,6 % (станом на 2009 рік)[1]. Безробіття 2015 року дорівнювало 5,2 % працездатного населення, 2014 року — 6,2 % (56-те місце у світі); серед молоді у віці 15-24 років ця частка становила 13,4 %, серед юнаків — 14,5 %, серед дівчат — 12,2 % (68-ме місце у світі).






    написать администратору сайта