Главная страница
Навигация по странице:

  • Уақыты

  • Сабақ тақырыбы Кейіпкердің костюмін ауыстыру Алдын ала білу керек

  • Оқу мақсаты 4.4.1.1 кіріктірілген циклды енгізу Сабақ мақсаты

  • Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

  • Сабақ барысы Сабақтын жоспарланған бөлімдеті

  • Сабақтын басы а 3 мин 1. Ұйымдастыру .

  • Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын және бағалау критерийлерімен таныстыру

  • Теориялық ақпаратпен танысу.

  • Теориялық білімді қортындылау: Мұғалім материалдарды бекіту үшін жүру барысында костюмін өзгертетін спрайт жасауды ұсынады. Дескрипторы

  • Сергіту сәті. Практикалық жұмыс.

  • Сабақтын соңы 5 мин Рефлексия.

  • Сабақ бойынша р ефлексия

  • Жалпы баға Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек) 1: 2

  • ыса мерзімді саба жоспары


    Скачать 38.47 Kb.
    Названиеыса мерзімді саба жоспары
    Дата11.10.2021
    Размер38.47 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1572408329.docx
    ТипДокументы
    #245485


    Қысқа мерзімді сабақ жоспары


    Пәні: Информатика

    Мұғалімнің аты жөні: Жунусова Саламат Дауытовна

    Уақыты: 12.09.2019

    Сынып: 4

    Оқушылар саны:

    Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім

    4.1А Бөлім: Программалау («Менің Отаным – Қазақстан», «Адам құндылықтары» )


    Сабақ тақырыбы

    Кейіпкердің костюмін ауыстыру

    Алдын ала білу керек

    Scratch ойын ортасында практикалық дағдылар: айнымалылар құру, редакциялау. Графикалық суреттерді жасау және өңдеу

    Оқу мақсаты

    4.4.1.1 кіріктірілген циклды енгізу

    Сабақ мақсаты

    суреттермен жұмыс істеу арқылы кейіпкерлердің костюмін өзгерту;

    Бағалау критерийлері

    • кіріктірілген циклды қолданып, кейіпкердің костюмін өзгертеді;

    Тілдік мақсаты

    Оқушылар:

    - циклдің мақсатын сипаттайды;

    - кейіпкерлердің костюмін өзгерте алады

    Sprite, костюмдер, код

    Құндылықтарын саралау

    Үштілділік – теориялық ақпараттарды оқу барысында,

    Жауапкершілік – жаңа тақырыпты оқу барысында,оқу – практикалық жұмыс жасау барысында

    Пән аралық байланыс

    пән

    кезен

    Ағылшын тілі

    Өнер

    Жаңа тақырыпты оқыту және сергіту барысында

    Дифференциация

    - зерттеу жұмысын өткізу кезенінде оқушылардың ерекшеліктерін ескеру;

    - оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып электронды рессурстарды тандау.

    АКТ қолдану дағдылары

    • Жаңа тақырып үйрену барысында галамторда ресурстар қолдану;

    • Оқушылардың білімін өзектендіру кезеніңде ғаламтор ресурстар қолдану

    Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

    • компьютермен жабдықталған кабинетте жұмыс ережелерін сақтау

    • ДК жұмыс жасау кезінде тайменеджмент сақтау

    Сабақ барысы

    Сабақтын жоспарланған бөлімдеті

    Сыныптағы жоспарланған іс шаралар


    Ресурстар

    Сабақтын басыа

    3 мин

    1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу.

    2. Сабақ тақырыбына жетелеу

    - 1 слайдқа мұқият қарап берілген суреттерді не біріктіретінін айтып беріңіз?

    - Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз?

    3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын және бағалау критерийлерімен таныстыру

    Презентация
    Слайд 1


    Слайд 2-4

    Сабақтын ортасы

    3 минут
    5 минут


    2 минут

    5 минут

    2 минут
    15 минут

    1. Білімді жаңарту.

    Алдыңғы сабақта өткен тақырыпты қайталау мақсатында айнымалыларды құру туралы тақырыпта мұғалім оқушыларға сұрақ кояды:

    - Айнымалылар дегеніміз не?

    - «Scratch» ортасында қалай жұмыс істеуіміз керек?

    - Scratch дегеніміз не?


    1. Теориялық ақпаратпен танысу.

    Мұғалім оқушыға талқылауға арналған сұрақтарды қояды:

    - «Цикл» термині нені білдіреді?

    - Неге бізге қажет?

    - Циклға өмірден мысал келтіріңіз.

    Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдайды. Мұғалім оқушылардың бастапқы білімін бағалайды.
    Мұғалім тақырыпты түсіндіргеннен кейін оқушыларға келесі сұрақтарға жауап беруді сұрайды:

    1. Бағдарламада циклды қалай пайдалануға болады?

    Өзара бағалау: оқушылар бір-бірін тыңдап, жауаптарын бағалайды.


    1. Теориялық білімді қортындылау:

    Мұғалім материалдарды бекіту үшін жүру барысында костюмін өзгертетін спрайт жасауды ұсынады.

     

    Дескрипторы:

    - костюмдер бөлігін ашады;

    - мысық спрайтын қосады;

    - мысық алға жылжып, киімін ауыстырады;

    - циклды пайдаланады;

    Өзін өзі бағалау және бірін – бірі бағалау.


    1. Сергіту сәті.




    1. Практикалық жұмыс.

    Сіздер ақуланың қозғалысы мен оның жиікке жеткенде кейін қарай бұрыла алатындығын көрсете алатын жоба жасайсыздар. Ол ақула тек козғалып қана коймай бейнесін ауызын аша алатын және жаба алатын костюмге ауыстыру керек.
    Дескрипторы:

    - костюмдер бөлігін ашады;

    - акула спрайтын қосады;

    - акуланың ауызы ашылатын және жабылатын костюмге өзгертеді;

    - циклды пайдаланады;
    Өзін өзі бағалау және бірін – бірі бағалау.


    Слайд 5

    Слайд 6-7

    Слайд 8


    Слайд 9

    Слайд 10-11


    Слайд 12

    Сабақтын соңы

    5 мин

    Рефлексия.

    • Өтілген сабақтан соң көңіл күйіңіз қандай?


    Слайд 13

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

    Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме?

    Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме?

    Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма?

    Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді?

    Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


    Жалпы баға

    Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

    1:

    2:

    Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

    1:

    2:

    Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?



    написать администратору сайта