|
қмж. 3 сынып _МЖ жа_а.. ысамерзімді жоспар 1саба. Сабаты таырыбы міріміздегі айталаулар
| теріп, 3 рет көшіріп қой.
Қошқармүйіз оюының суретін (7-сурет) 1 рет кірістіріп, 3 рет көшіріп қой.
| атауын бір рет теріп, 3 рет көшіріп қояды. суретін 1 рет кірістіріп, 3 рет көшіріп қояды.
| «От шашу» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
| Жұптық жұмыс
(қосымша тапсырма)
4-тапсырма «Төменде берілген өрнектер туралы ізденіс жасаңдар. Бұл өрнектерге қандай атау бересіңдер? Қандай бұйымдарға салынады?» деген сұрақтарға жауаптарыңды мәтіндк редакторға тер.
| Дескриптор өрнектер туралы талдау жасайды.
Өрнектерге атау береді. Қандай
бұйымдарға салынатынын анықтайды. мәтіндік редакторға тереді.
| Қалыптастырушы
бағалау
Жұптағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай Бірбірін «От шашу» әдісі арқылы бағалайды.
| Интерактивті
тақта
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
|
| Жеке жұмыс (қосымша тапсырма)
5-тапсырма
Мәтіндік редактормен жұмыс істеудің өзіңе ұнаған үш қызметін қалай сипаттаған болар едің? Мәтін бөліктерін ерекшелеудің қандай тиімді әдістерін атай аласың? Мәтінді
редакциялауға қажетті құралдарды жаз.
| Дескриптор
Бір сұраққа жауап береді. Екі сұраққа жауап береді. Үш сұраққа толық жауап береді.
| Қалыптастырушы
бағалау
Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай өзін-өзі «От шашу» әдісі арқылы бағалайды.
| Интерактивті
тақта
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
| Сабақтың соңы 7 мин.
Сабақты бекіту.
Рефлексия.
| ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия
Жеке жұмыс. «Парасатты диалог» әдісі
Оқушы мен мұғалім арасындағы қорытынды диалог парасатты, рефлексивті, түсінушілік білдіру мен тексеруге бағытталған болып, барлық оқушылар өз ойлары мен пікірлерін білдіре алатындай болуы тиіс. Оқушылармен диалогтің сапасын талқылаңыздар және олардың мақсатын айтуды, сондай-ақ оны қалайша жақсартуға болатынын (қажет болуына қарай) жеткізуді сұраңыз.
| Қалыптастырушы бағалау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай «От шашу» әдісі арқылы бағалайды.
Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды
болуын қадағалайды.
| Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілеттірек оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
| Бағалау. Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
| «Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.
| «От шашу» әдісі
| Денсаулық сақтау технологиялары.
Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.
| Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1: 2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
|
19-сабақ. Сабақтың тақырыбы: Құжатты рәсімдейміз
Бөлімі:
| Ұзақмерзімді жоспар тарауы:
3-бөлім. Роботтехника. Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар»)
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| Құжатты рәсімдейміз
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 3.2.1.4 шрифт пен абзацты пішімдеу
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушы үшін:
Мәтіндік редакторда шрифт пен абзацты пішімдеуді, қолдануды үйренеді.
| Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының ісәрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| (Ұ)
Ұйымдастыру кезеңі:
1-7 мин.
| Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу
І. Қызығушылықты ояту. «Портрет» ойыны
Қатысушылар төбелеріне А4 форматтағы қағазды қойып алып, 5 минут музыка әуенін тыңдай жүріп, өз тобындағы қалаған біреудің портретін салады. Музыка тоқтаған соң, астына өз қолтаңбасын қалдырып, портретті иесіне сыйлайды. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/.
| Топтастыру:
| Топтастыру. «Социометрия» әдісі
Оқушыларды топтастыру үшін қолдануға болады. Қатысушылар көздерінің түстері, жұлдызнамалары, сүйікті түстері, тұрғылықты жерлері, аттарының бас әрпі арқылы бірін-бірі табады. Жүргізуші қандай белгі арқылы топқа бөлінетіндігін айтып отырады.
Бұл әдіс сыныптастардың бір-бірін жақыннан тануына мүмкіндік туғызады.
Мақсаты: белсенді оқу, оқушының мұғалімді мұқият тыңдап қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын көздейтін оқыту мен оқу әдістерінің бірі болғандықтан, оқу мақсаттарына қол жеткізуде оқушылардың қажеттіліктерін, қабілет деңгейлері мен қызығушылығын ескере отырып топтастыру жоспарланды.
Тиімділігі: топтық жұмыста – бір-бірімен ой бөлісіп, пікірлесуге, өз ойын ортаға салуға; жұптық жұмыста – ақылдасып, келісімге келуге, өзгенің пікірін тыңдап, құрметтеуге; жеке жұмыста – өзіндік пікір қалыптастырып, сын тұрғысынан ойлануына мүмкіндік болады.
Саралау: оқытудың қажеттілігіне қарай топ құруда саралаудың «Жіктеу» тәсілі
қолданылады.
|
(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.
| Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып,
суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
| Өздерің тұратын аймақтағы табиғаты әсем қандай жерлерді атай аласың? Саған қай тақырыптарда сурет салған ұнайды? Сурет салу – өнер, шебер сөйлеу де өнер. Берілген суреттерді салыстыра отырып қандай әңгіме құрастырар едің?
(1-сурет).
| Қалыптастырушы бағалау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды.
| Интерактивті
тақта
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
| Жаңа сабаққа дайындық.
| Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін, жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау.
Тиімділігі: оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерін еркін айтып, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.
| Сабақтың ортасы
(26 мин)
| ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Оқулықпен жұмыс істеу. «Мәтінмен жұмыс» әдісі Тапсырмалар:
мәтінді бірнеше бөлікке бөлу; әр бөлікке атау беру; әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтау; негізгі ұғымдарды сипаттайтын сөз, сөз тіркесі, сөйлемдерді табу; мәтіндегі барлық негізгі ұғымдарды кезегімен атап беру; мәтіндегі оқуға орын алған жерлерді атау; мәтінді аяқтаудың нұсқасын ұсыну.
|
| Топтық жұмыс
1- тапсырма Төменде Word редакторында терілген мәтін берілген. Осы мәтіннің әрбір
қатарын Шрифт
(Қаріп) пен Абзац
(Азат жол) командаларының қолданылуын талдап, шағын есеп жазыңдар. Мысалы, тақырып: түсі жасыл, өлшемі ...
| Дескриптор
Берілген тапсырмаға топтық талдау жасайды. Мәтін бойынша шағын есеп жазады.
| Қалыптастырушы
бағалау
Топтағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне және тапсырманы орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды.
| Интерактивті
тақта
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
|
| Жұптық жұмыс 2-тапсырма.
Суретке қатысты әңгіме құру
Суретке қарап 4-5 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме
| Дескриптор
Берілген суретке қарап 4-5
сөйлемнен тұратын шағын
әңгіме құрастырады.
| Қалыптастырушы
бағалау
Жұптағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне әрі тапсырманы орындау деңгейіне
| Интерактивті
тақта
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
| |
|
|