Түсінік хат авт жұмыс. Жалпы білім беру жйесінде бізді ойымызша тек ана мектеп бадарламасындаы математика пнімен шектеліп ана оймай, сіп келе жатан рпаты математикалы даму дегейін ктеретін осымша жаа мліметтер енгізу керек
Скачать 1.1 Mb.
|
Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: «Бұрын-кейін» Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру 2.Ширату «Д» әрпінен басталатын бес қыздың атын айт. Ең кіші екі таңбалы санды ата Сен және мен, біз екеуміз. Сонда біз нешеуміз? Екі ұл және екі әке үш жұмыртқа жеді. Әр қайсысы неше жұмыртқадан жеді? 3.Тапсырма. Сөздерді дұрыс құрастыр және артық сөзді алып таста қалғанын топта. ҚРАЫБЗ, АУЫҚН, МААЛ, ЛАМАҚ, МҰТРЛА «Жазуды жалғастыр» 01122334........ «Көңілді үзіліс». Балалар өлең шумақтарына сәйкес қимылдар жасайды. Орнымыздан тұрайық, Қолды алға созайық. Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым. Жоғары - төмен қарайық, Орнымызды табайық. Жыл мезгілі «Бұрын-кейін» Қай жыл мезгілі бұрын, қайсысы кейін болады? көктем жаз күз қыс Кері байланыс . Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Керісінше айт Сабақтың мақсаты: Оқушының байқағыштыққа, шапшаңдыққа, ойын дәлелдеуге үйрету; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру ІІ. Ширату (тез жауап бер) Әр топқа екі сұрақтан беріледі. 1. Бес тышқанның құлағы - 10 2. Жеті сиырдың мүйізі - 14 3. Дүйсенбі сөзіндегі әріптер саны - 8 4. Есту мүшесі - құлақ 5. Жаз айларын ата - маусым, шілде, тамыз 6. Ағзаның қорғаныс мүшесі - тері 7. Қан айналымының негізгі мүшесі - жүрек 8. Ауаның қозғалысы - жел «Керісінше айт» ойыны. Бұл ойында қарама-қарсы мағыналы сөздерді өткенде пайдалану тиімді. Мысалы, толық- жіңішке, қара-ақ, ыстық-суық, бос-толы. 3. Қосындыны табуға арналған есептер :1.Дымбілмес алдында 4 құлпынай , содан кейін 3 құлпынай жеді.Дымбілмес барлыға неше құлпынай жеді? 4. Айнұр 2 пирамида, ал Гүлнұр 3 пирамида құрастырды.Екі қыз неше пирамида құрастырды? 5. Алпамыс аптасына 3 кітап, ал Берік сонша кітап оқыды.Балалар қанша кітап оқыды? «Суретшіге көмектес». Суретті аяқта. Жаңбырдан қорғайтын зат. Суда жүзетін көлік. Орманда өсетін өсімдік. Жеміс жинайтын ыдыс. Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: «Артық сөзді тап» Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Ширату. Есектің неше мүйізі бар? Үлкен ожауы бар машина қалай аталады? Орман дәрігері- Өзіңді неден көре аласың? Қоян туған күніне қандай сыйлық алды? Под тағас анишам зібәс «Артық сөзді тап» , дәптеріңе жаз, себебін айт. Сәбіз, қайың, алма, қауын. Қызылша, емен, сәбіз, қарбыз. Алма, шырша, алмұрт, алмұрт. Пияз, итмұрын, анар, асқабақ. « Суретті мұқият қара». Қарамай осы суреттерді дәлдеп сал. Сабақты бекіту Қорытынды Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Жұмбақтар әлемінде Сабақтың мақсаты: Оқушының қиялын дамытып, өз бетімен жұмыс істеуге икемдеу. Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Ширату. Саған кім болады? Әкеңнің әкесі – Әкеңнің шешесі- Шешеңнің әкесі – Шешеңнің әкесі- Өзіңнен кіші қыз бала- Өзіңнен кіші ұл бала - «Жұмбақтар әлемінде» 1.Табаныма байладым, Қос таяқпен айдадым. 2. Ұшады қонады, Гүлдердің қонағы. 3. Тік ұшақтан аумайды, Маса, шыбын айдайды. «Суретші» ойын. Сөзді оқы, суретін сал. Кітап торғай гүл кесе Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: «Есептер шығарайық» Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Ширату:Әр топтағы сөздерді бір сөзбен қалай айтуға болады? Қасық, кесе, таба, қазан – Алма, жүзім, өрік, шабдалы- Үйрек, тауық, қаз, әтеш – Піл, қасқыр, арыстан, түлкі- Доп, шар, қуыршақ, зырылдауық «Есептер шығарайық» 1. 8 тоқаш болды. 2 - уі желінді. Қанша қалды? 2. Үстелде 5 алмұрт пен 3 апельсин. Барлығы қанша? 3. Тимурда 6 кітап бар, ал Алинада 2 кітап артық. Алинада неше кітап бар? 4. Біз 3 газет жаздырттық, ал журналдың 2 - і кем. Журнал нешеу? 5. Құмырада 10 гүл. Оның 3 - уі бәйшешек, ал қалғаны раушан. Раушан нешеу? 6. Құмырада 3 гүл бар еді, тағы 4 гүл салды, ал 2 гүлді алды. Қанша қалды? 7. Құмырада 5 раушангүл және 4 бәйшешек. Раушангүлдің бәйшешекке қарағанда нешеуі артық? «Сандарды қойып ,шығар.» Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Жұмбақты есептер Сабақтың мақсаты: Оқушыны байқағыштыққа, шапшаңдыққа, өз ойын дәлелдеуге үйрету; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Ширату: Сауыншы сиыр сауады. Құрылысшы – Тігінші – Дәрігер- Ғарышкер – Ақын - «Жұмбақты есептер» Қанша қоян аулада Сонша тауық аулада. Аяқтары он екі, Санап көрші, кәнекей? Көлден ұшты жеті қаз, Қайтып қонды екі қаз, Қонбады оның нешеуі? Кәне, кім тез шешеді? «Мұқият бол!» Заңдылықты сақтап, бос торкөзге тиісті суретті сал.
Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Сөз шеңбері Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» 1.Дауысты дыбыстарды ата. 2. Қосудың құрамдас бөлігін ата. 3. Аулада жүрген қаздардың аяқтарының саны сегіз. Аулада қанша қаз жүр? 4. Циркте ең күлдіргі әртіс кім? 5. Ең үлкен бір таңбалы санды ата. 6. Құстар ұшатын әуе кеңістігі. «Сөз құра» Сөздердің алғашқы буындарынан сөз құра. Оларды жаз. Таңқурай астау суат ерке тамыр реттеу теңдеу намыс шіру Тақпақ жаттайық! Біреу дедік,екеу дедік,үшеу дедік,төртеу дедік,бесеу дедік,алтау дедік,жетеу дедік, -Сан ішінде кім ұтты? Біреуден бастап,жетеу ұтты. «Заңдылықты сақтап, суретті аяқта». Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Кім шапшаң? Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» оңай – қысқа- әлсіз- терең- арзан- жақын- батыл- еңкейді- Ц ифрмен жауаптарды жаз. С енің анаң неше жаста? Келесі жылы сен неше жасқа толасың? Ж ылда мамыр нешінші ай? С әрсенбі аптаның нешінші күні? 12-нің алдындағы санды ата. 3 2-ден кейінгі санды ата. «Кім шапшаң?» Ағаштан-ағашқа секірген, Кішкентай ғана шапшаң аң. (Тиін) Тиін 7 жаңғақ , ал алманы 5-ке кем жинады. Тиін қанша алма жинады? Тиін 4 жаңғақ жинады .Ол 4 жаңғақты балаларына берді. Тиінде неше жаңғақ қалды? Тиін 6 алма, ал кірпі 3 алма теріп алды.Тиін кірпіге қарағанда неше алма артық жинап алды? «Мұқият бол!» Суретті мұқият қара.Суретті аяқта. Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Логикалық есептер кезеңі Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Топқа бөліну І топ «Алғырлар» *Екі адам шахматты 2 сағат ойнады.Бір адам неше сағат ойнайды? *Қос ат жегілген арба 4 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді? ІІ топ «Тұлпарлар» *4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі? *2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма? ІІІ топ «Тарландар» *Алмұрт алмадан ауыр,ал алма шабдалыдан ауыр.Қайсысы ауыр алмұрт па әлде шабдалы ма? *Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді? «Ойлан,тап» кезеңі *Бір айда 5 жексенбі бола ма? І топ *Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады.12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады? ІІ топ *Сиыр 4 аяғымен тұрса 200 кг,2 аяғымен тұрса неше кг болады? ІІІ топ *Түйеқұс 2 аяғымен тұрса 1 пұт тартса,1 аяғымен тұрса неше пұт тартады? «Тез есептеп,ұпай ал» ( кезеңі ) І топ ІІ топ ІІІ топ 2+0 8-3 10-7 7+2 4+6 9-7 Логикалық ойын «Кім жылдам?» 1.Екі сиырдың мүйізі қанша? 2.Бір мысықтың аяғы қанша? 3.Бес қойдың басы нешеу? 4.Үш адамның қолы нешеу? Кері байланыс: -Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? - Не үйрендік? - Қандай тапсырмалар орындадық? -Жеңімпаз топтың ұпайларын санап марапаттау. Сабақтың тақырыбы: Сөз тізбегін жалғастыр Сабақтың мақсаты: Оқушының ақыл-ой деңгейін қалыптастыру, өздігінен жұмыс істеуге баулу; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Ширату Қарбыз ащы ма? Балмұздақ жылы ма? Пияз тәтті ме? Сүт қызыл ма? «Сөз тізбегін жалғастыр». Келесі сөз алдыңғы сөздің соңғы әрпінен басталатын болсын. Жаз. Үкі – ін – нар -_______________________________________ Шам – мал - _______________________________________ Айна - _______________________________________ Мұқият қара. Бос тор көзге қажетті суретті сал.
Кері байланыс: Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Сұрыптау.Артық сөзді тап Сабақтың мақсаты: Оқушының өзіндік ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру |