Түсінік хат авт жұмыс. Жалпы білім беру жйесінде бізді ойымызша тек ана мектеп бадарламасындаы математика пнімен шектеліп ана оймай, сіп келе жатан рпаты математикалы даму дегейін ктеретін осымша жаа мліметтер енгізу керек
Скачать 1.1 Mb.
|
Логикалық есептер 1.Алма ағашында 10 алма өсіп тұр. Балалар әрқайсысы бір алмадан алды.Ағашта 6 алма қалды.Неше бала алма алды? Жауабы: 10 6 1 4 2.Төрт жұмыртқа 5 минутта пісті. Бір жұмыртқа неше минутта піседі? Жауабы: 1 минут 4 минут 5 минут 8 минут 3. Себетте алмұрттар жатыр еді.Сәния, Әлия, Майра 2 алмұрттан алды.Себетте алмұрт қалған жоқ. Себетте қанша алмұрт болған еді? Жауабы: 3 5 2 6 Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Талдап қорыту. Ширату. Жұмбақтар әлемінде Сабақтың мақсаты: Өз бетінше жұмыс істеуге, зейінін дамытуға, ойша тұжырым жасай білуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру. Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» 1.Дауысты дыбыстарды ата. 2. Қосудың құрамдас бөлігін ата. 3. Аулада жүрген қаздардың аяқтарының саны сегіз. Аулада қанша қаз жүр? 4. Циркте ең күлдіргі әртіс кім? 5. Ең үлкен бір таңбалы санды ата. 6. Құстар ұшатын әуе кеңістігі. «Талдап қорыту». -Адамды тамақтандырады, бірақ өзі ештеңе жемейді. Ол не? Неге? -Тіл алғыш бала. Ол кім? Неге? -Екі ұл бала есік алдында кездесіп қалды. Егер біреуі 2 жаста, екіншісі 7 жаста болса, кім жол береді? Неге? «Керекті фигураны таңда».
Кері байланыс Рефлексия Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім Сабақтың тақырыбы: Ширату. Сұрақ-жауап. Сөздер қатарын толықтыр. Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» Ішінде не бар? Үйшік – Сандық- Жаңғақ- Сөмке- Ішінде кім бар? Кітапхана- Автобус Бақ- Емхана Мектеп- «Сұрақ-жауап» -Жарты жылда неше ай бар? -Неше ай «Р» әрпіне аяқталады? -Қай айда 28 күн бар? -Сөздің басында айтылмайтын дыбыс? -Адамды жылататын өсімдік? -Бос ыдыста неше құлпынай бар? -Тісі бар, бірақ тамақ жемейді? «Заңдылықты сақтап, суретті аяқта». «Сөздер қатарын толықтыр». Ата, әже, ... Доп,қуыршақ, ... Шие, өрік,.. Қауын, пияз,... Түлкі, қоян, ... Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Ширату. Не жоқ? Мағынаны ажырат. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың интеллектуалды және шығармашылық мүмкіндіктерін қалыптастыру Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» -Ұсақтап туралып, майға қуырылатын ет – -Жылқының майлы етінен ішекке салып жасалатын тағам – -Гүл шырынынан ара арқылы алынатын шипалы тәтті тағам- -Түйенің сүті- -екіден үлкен, төрттен кіші – -Бірде дауысты, бірде дауыссыз дыбыс- «Не жоқ?» «Мағынаны ажырат». Жұлдызы қарсы- Көзін жеткізу- Екі езуі екі құлағында- Бетінен оты шықты- Қырғи қабақ болу- «Суретші» ойын. Сөзді оқы, суретін сал. Үй қайық алма кесе Шәйнек жүзім орындық Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Ширату. Зейінді дамыту. Сабақтың мақсаты: Өз бетінше жұмыс істеуге, зейінін дамытуға, ойша тұжырым жасай білуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру. Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» оңай – қысқа- әлсіз- терең- арзан- жақын- батыл- еңкейді- Цифрмен жауаптарды жаз. С ен неше жастасың? К елесі жылы сен неше жасқа толасың? Ж ылда сәуір нешінші ай? Жұма аптаның нешінші күні? Ж ұп неше зат? 9-дың алдындағы санды ата. 2 2-ден кейінгі санды ата. Мұқият қара. Бос тор көзге қажетті суретті сал.
«Суретті аяқта». Оларды төрт түрлі түсті қарындашпен боя. Кері байланыс Рефлексия Сабақтың тақырыбы: Ширату. Екі шындық, бір өтірік. Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» 1. Үстел үстіндегі балықтардың үйі- 2. Онсыз тамақтың дәмі жоқ- 3. Аяқ киімнен жолда қалған таңба – 4. Қыс мезгілінің үшінші айы- 5. Пияз аршысаң көзіңнен не ағады? - 6. Құстың үйі - «Екі шындық, бір өтірік». Алма мен пияз: дөңгелек, сары, дәмді. Қар мен балмұздақ: ақ, суық, дәмді. Қант пен тұз: ақ, ұсақ, тәтті. Логикалық есептер Айнұр мен Асқардың 8 ойыншығы бар. Әпкесі Айнұрға тағы 2 ойыншық сыйлады. Айнұр мен Асқардың , яғни екеуінде барлығы неше ойыншық бар? Саламаттың пәтері төменнен санағанда және жоғарыдан санағанда да бесінші қабатта.Оның тұратын үйі неше қабатты? «Суретті аяқта». Оларды төрт түрлі түсті қарындашпен боя. Сабақтың тақырыбы: Ширату. Сөздер шынжыры. Сабақтың мақсаты: Оқушының ой-өрісін дамыту,танымдық белсенділігін арттыру; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» «Кел, балалар, оқылық!» өлеңін кім жазды? Оқуға үйреткен кітабың қалай аталады? Есеп шығаруды үйрететін оқулықты ата. Әңгіме жазатын адамды кім дейміз? Ән жазатын адамды кім дейміз? Құрметті қонақ отыратын орынды қалай айтамыз? «Сөздер шынжыры». Дауысты дыбыстарды қой, Қандай сөз пайда болды? қ – р - п с – нд – қ - рм –н т - м – қ п – рд - н – р қ – р б – л - п - н Заңдылығын сақтап, сан қатарын жаз. 1, 3, 5, .... 1, 4, 7, ... «Суретші» ойын. Сөзді оқы, суретін сал. алмұрт мектеп машина қарындаш Кері байланыс Рефлексия Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім Сабақтың тақырыбы: Ширату. Кеңістікте қиялды дамыту. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың интеллектуалды және шығармашылық мүмкіндіктерін қалыптастыру Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату»Артық сөзді тап. Неге артық деп ойлайсың? Анар сорпаны тұзбен тұздады. Жомарттың жас күшігі бар. Бөлмеге күннің күн сәулесі түсіп тұр. Раушан жазумен хат жазды. «Мұқият тыңда, орында» «Ортақ дыбыстарын тап» Жүгері, гүл, үкі, күн – Тап, пішін, шопан, кітап- Бақ, құбыр, бидай, көбелек- Пана, мойын, орман, намыс – Шұбат, құдық, ұрпақ, мұрат- « Ұқсастығы мен айырмашылығын тап» .Салыстыр, түсіндір. Кері байланыс Рефлексия Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім Сабақтың тақырыбы: Ширату. Пішіндермен жұмыс. Қиял. Сабақтың мақсаты: Оқушының байқағыштыққа, шапшаңдыққа, ойын дәлелдеуге үйрету; Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру «Ширату» 1. Бір жылда неше ай бар? 2. Біріншіжәне жетінші айды ата 3. Барлық бұрыштары бірдей төртбұрыш 4. Қандай жыл мезгілдерін білесің? 5. 21-ден 30-ға дейін және кері сана 6. Көзді жұмғанда не көресің? М ұқият қара. Үйлерді боя. Кішкентай үй көк пен жасыл үйлердің ортасында, ал жасыл қызыл үйдің қасында орналассын. Түсіндіріп бер. М ұқият қара.Екінші қабаттың терезелерін сары, төртінші қабаттың оң жақ терезесін көк түске, ал бірінші қабаттың сол жақ терезесін жасыл түске боя. |