Главная страница
Навигация по странице:

  • Приклад 3 . Підсумкове заняття з теми

  • Приклад 4 . Тема

  • Приклад 5 . Тема

  • Очікуваний результат

  • Приклад 6 . Тема

  • Проект “Новорічна ялинка”.

  • З учнями 3 класу ми працюємо над проектом «Соняшний букварик».

  • ПРИКЛАД ПРОЕКТУ, ЯКИ

  • Мета проекту: навчальна

  • Третій

  • Четверт

  • КОМПЮТЕРА ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРОЕКТА МОЖЛИВОСТІ ТА ОБЛАСТЬ ВИКОРИСТАННЯ POWERPOINT Тема.

  • Мета: навчальна

  • Обладнання

  • АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування

  • МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Методи

  • Конкурсярмарок педагогічної творчості Номінація "Інформатика"


    Скачать 171.07 Kb.
    НазваниеКонкурсярмарок педагогічної творчості Номінація "Інформатика"
    Дата22.05.2023
    Размер171.07 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла340305.docx
    ТипКонкурс
    #1151467
    страница2 из 3
    1   2   3
    Тема: Текстовий редактор.

    Проект : Я журналіст

    При вивченні даної теми розглядаю наступні питання:

    • Системи опрацювання текстів, їх класифікація, призначення й основні функції. Завантаження текстового процесора. Система вказівок текстового процесора. Зчитування тексту із зовнішніх носіїв і його збереження на зовнішніх носіях;

    • Редагування тексту. Використання буферу обміну. Робота з фрагментами тексту - виділення, копіювання, вилучення, вставляння, переміщення, пошук і заміна фрагментів тексту

    • Форматування тексту. Робота зі шрифтами. Шаблони документів і робота з ними

    • Використання таблиць у текстах. Створення таблиць, редагування та форматування

    • Робота з графічними об'єктами у середовищі текстового процесора. Автофігури

    • Робота з вбудованими об'єктами у середовищі текстового процесора. Введення формул, побудова діаграм, створення структурних схем. Структура документа. Друкування документа.
    Приклад 3. Підсумкове заняття з теми "Текстовий процесор".

    Тип проекту : інформаційний.

    Очікуваний результат: створений та оформлений засобами програми документ .

    Мета : учні мають використати навики введення , редагування та форматування тексту, роботи з таблицями, графічними об’єктами та самостійно створити документ, за вибраною темою.

    Хід проекту:

    На першому уроці під час мотивації вивчення даної теми, її загальної характеристики, учням оголошується, що результатом вивчення даної теми стане створення та захист індивідуальних проектів .

    В якості проектів можуть бути буклети, брошури, прес-релізи, газети, рекламні плакати і т.д., з будь-якої теми , яка вибрана самими учнями , згідно їх інтересів. А тому, на наступних уроках процес набуття нових умінь та навичок відбувається з більшим інтересом та активністю, так як учні розуміють, що все це необхідно застосувати до реалізації свого власного проекту. В процесі вивчення даної теми, я контролюю, координую проміжні етапи роботи над проектом( вибір теми , підбір матеріалу, графічних об’єктів, таблиць, тощо.)

    Важливим етапом при роботі з проектом є вибір теми. Оскільки учень має вибрати , яка цікава не тільки йому особисто, а й врахувати інтереси інших та можливість зацікавити учнів при захисті своєї роботи. Крім того учні мають врахувати специфіку програми і підібрати матеріал, який відповідає певним вимогам, з якими учні ознайомлюються на початку вивчення теми.

    Іншим важливим етапом створення проекту є його реалізація на комп’ютері. Під час цього процесу учні закріплюють отримані знання та вміння, а кращі із них ознайомлюються із додатковим матеріалом. Вони набувають досвіду роботи з програмою, який підкріплений інтересом та бажанням створити найкращий продукт.

    Під час захисту учні розповідають про причини актуальності вибраної теми, доводять правильність вибраної структури, її оригінальність описують ті проблеми, які виникли підчас створення проекту та шляхи їх усунення і репрезентують власний проект. Після цього відбувається обговорення даного проекту, учні висловлюють свої зауваження та рекомендації, виставляється оцінка. Таким чином учні набувають не лише певних умінь та навичок , а й мають можливість самостійно створити достатньо якісний продукт.
    Приклад 4. Тема: Текстовий редактор. Створення типових документів .

    Проект: Моя візитка.

    Тип проекту: рольова гра.

    Очікуваний результат: створення та оформлення візитки засобами текстового редактора.

    Мета: учні мають використати навики роботи зі шрифтами, графічними об’єктами та самостійно створити візитку.

    Хід проекту:

    • Пропоную учням уявити себе робітниками поліграфічної фірми, перед якими стоїть завдання розробити шаблони візитних карток.

    • Оголошую очікувані результати.

    • Перш ніж перейти до виконання роботи, учні в групах обговорюють наступні питання: що таке візитна картка, її призначення, правила оформлення візитних карток, їх використання, правила етикету при користуванні картками.

    • Після обговорення оголошую рекомендації до практичної частини уроку.

    Завдання :

    Скориставшись інформацією про правила оформлення візиток, потрібно виготовити проект візитки , яка має відповідати тому становищу , яке ви бажаєте зайняти у суспільстві через 10 років. Проекти створити та зберегти у власній папці під назвою Моя_візитка.

    • Презентація створених проектів.
    Приклад_5_._Тема'>Приклад 5.Тема: Бази даних. Системи управління базами даних.(11 клас)

    Проект : Створення бази даних учнів НВК.

    Тип проекту : практично-орієнтований.

    Очікуваний результат: створення та оформлення бази даних учнів НВК.

    Хід проекту:

    • Підбір матеріалу і створення бази даних учнів по класах .

    • Створення структури бази даних за допомогою конструктора .

    • Упорядкування даних на комп’ютері, фільтрація даних.

    • Формування звітів. Мова запитів.

    • Презентація роботи учнів.

    Даний проект можна використовувати як на уроках під час вивчення баз даних, так і в практичній діяльності, коли треба оформити звіти.
    Приклад 6. Тема: Електронні таблиці.

    Проект: Соціологічне дослідження .

    Тип проекту: Дослідницький.

    Очікуваний результат: отримання кількісних характеристик різних соціальних явищ, оформлення їх за допомогою програми та ілюстрація діаграмами.

    Мета: формування навиків збору інформації шляхом проведення анкетування, дослідження даної проблеми за допомогою інформаційних ресурсів, практичне використання набутих знань для обробки результатів за допомогою табличного процесора.

    Хід проекту:

    Так як даний проект має за мету проведення дослідження певних соціальних процесів , то під час роботи учні співпрацюють зі шкільним психологом. Заздалегідь проводиться бесіда з психологом та визначаються ті проблеми, в розв’язку яких можуть учні могли б надати реальну допомогу. Під час виконання даного проекту учні об’єднуються в групи по чотири чоловіка.

    При роботі в малих групах учні спілкуючись виясняють, що кому не зрозуміло. У випадку необхідності звертаються до мене за допомогою. Кожний розуміє, що успіх групи залежить не лише від запам’ятовування готових знань, а й від уміння самостійно набувати нові знання та застосовувати в конкретних ситуаціях.

    Теми для досліджень можуть бути різними, це і відношення вчитель-учень, алкоголь і молодь, СНІД, поведінка підлітків з девіантною поведінкою ...

    Учні проходять всі етапи проектування, при цьому кожен відповідає за свій напрямок роботи і постійно навчає своїх товаришів з отриманими навиками.

    Уже починаючи з початкової школи, учні виконують різні проекти, такі, наприклад, як: Проект “Новорічна ялинка”.

    Даний проект проводився на останньому уроці семестру. Попереду - Новий рік, і ми з учнями вирішили прикрасити ялинку для мешканців Комп'ютерної долини.

    Але іграшки були не звичайні. Як прикраси ми використовували різні пристрої комп'ютера: клавіатуру, процесор, мишку, лазерні диски, дискети, оперативну пам'ять.

    Тим самим було досягнуто відразу декілька цілей: повторення теми “Пристрій комп'ютера”, контроль знань з цієї теми, підвищення пізнавального інтересу до предмета і розвиток творчих здібностей учнів.

    З учнями 3 класу ми працюємо над проектом «Соняшний букварик».

    Я звернула увагу на те, що коли даєш дитині завдання – наприклад, набрати текст і оформити його красиво , вони розгублюються і на екрані монітора з'являється зовсім не те, що я чекаю. Тому я вирішила на перших етапах проектної діяльності молодших школярів надавати дітям шаблони. А вже після декількох уроків з шаблонами, вони починають розуміти, як можна реалізувати і свої ідеї на аркуші паперу, тобто на екрані монітора декілька сторінок і шаблони

    При цьому під творчим проектом мається на увазі самостійна творча робота, виконана під моїм керівництвом. Якість же виконання творчого проекту залежить від того, наскільки міцні знання, уміння і навички учня, які він придбав на уроках інформатики.

    Я бачу, що на уроках інформатики вивчається достатня кількість тем, де учень може проявити свою творчість.

    Наприклад, при вивченні теми «Растровий редактор Paint» учні отримують завдання (короткостроковий проект) - створити святкову листівку, запрошення. Тут акцент робиться на творчі здібності учнів.

    Узагальнюючи тему «Текстовий редактор» 3-класники писали та ілюстрували свою власну казку (заздалегідь були приготовлені малюнки з героями російських та українських казок)

    ПРИКЛАД ПРОЕКТУ, ЯКИЙ МОЖНА ЗАПРОПОНУВАТИ НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ

    ПРОЕКТ «УПОРЯДКУВАННЯ ТЕМАТИЧНОГО КРОСВОРДА»

    Технічне забезпечення: комп'ютер, текстовий про­цесор Microsoft Word.

    Ідея проекту: міні-проектом під час вивчення будь-якої теми курсу інформатики, наприклад теми «Комп'ю­тер», може бути впорядкування кросворда за осно­вними поняттями цієї теми. Отримані в ході виконання проекту кросворди надалі можна використати для пе­ревірки знань учнів іншої (або цієї ж) групи за зазначе­ною темою (тим самим досягти практичної, теоретич­ної, пізнавальної значущості очікуваного результату).

    Завданням проекту може бути введення запи­тань кросворда і його сітки в текстовому редакторі MS Word з метою перевірити не тільки знання теми, за якою складено кросворд (у нашому випадку теми «Комп'ютер»), але й знання теми «Технологія опрацю­вання текстової інформації».

    Типологія проекту

    За домінуючою діяльністю—практико-орієнтований.

    За предметно-змістовною спрямованістю — моно- проект.

    За характером координації проекту — із відкритою, явною координацією.

    За характером контактів — внутрішній.

    За кількістю учасників — парний.

    За тривалістю виконання — короткостроковий (2-3уроки).

    Мета проекту:

    навчальна: повторити тему «Комп'ютер»; закріпи­ти знання, набуті під час вивчення теми «Засоби і тех­нології опрацювання текстової інформації»:

    • з набору, редагування і форматування тексту в тек­стовому редакторі;

    • зі створення й оформлення таблиць у документі;

    • зі створення і використання в тексті зображень;

    • із використання систем перевірки орфографії і син­таксису, тезаурусів, тлумачних словників;

    • зі структурування тексту; з виведення тексту на друк.

    розвивальна: розвивати комунікативні навички, пам'ять, спостережливість, пізнавальні інтереси, твор­чі здібності, логічне мислення;

    виховна: сформувати інтерес до навчання; навча­ти співробітництва; формувати навички взаємодії.

    ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ

    Перший етап. Робота над проектом починаєть­ся з того, що члепи групи об'єднуються в пари. У кожній парі учні вибирають, які поняття вико­ристовують у кросворді. При цьому вони можуть вибирати поняття, вивчені на уроках; поняття, що зустрічаються в підручнику, але не розгля­нуті на уроках із запропонованої теми; поняття, що стосуються заданої теми, але зустрічаються не в підручнику (наприклад, транскрайбер).

    Другий етап. Вибрані поняття з їх визначен­нями набирають у текстовому редакторі (тобто те, що буде зазначено в завданні кросворда). Роботу можна проводити в декілька способів.

    По-перше, учні можуть набрати терміни з їхні­ми означеннями. На проміжному етапі це допомо­же перевірити знання учнями термінів.

    По-друге, текст можна відразу набирати за принципом оформлення завдання кросворда (тоб­то на першій сторінці буде набрано «По вертика­лі. 1….2 Погоризонталі. 3… 5», а надругій сторінці — відповіді). Тоді оцінити слуш­ність трактування використаних понять можна на цій стадії. (Взагалі цієї проміжної перевірки мож­на й уникнути, оцінивши роботу загалом по закін­ченні виконання проекту.)

    Третій етап. Учні в текстовому редакторі створюють сітку кросворда або за допомогою ін­струментів створення таблиць, або за допомогою вмонтованих інструментів рисування. Найсильніші учні можуть використовувати макроси. Робо­ту (дві сторінки: одна — із сіткою кросворда і пи­таннями, друга — із відповідями) роздруковують.

    Четвертий етап. Учні обмінюються кросвор­дами і розгадують їх.

    Диференціація за рівнями підготовки учнів

    Під час цієї роботи вчитель перевіряє зна­ння учнями відразу двох тем курсу інформати­ки — «Комп'ютер» і «Технологія опрацювання текстової інформації». Диференціацію з першої теми можна проводити за кількістю термінів яку пропоновано використати в кросворді (напри­клад, слабкі учні можуть використати 12 термі­нів, а сильні — 30-35), і за джерелами інформації (більш сильні учні використовують додаткові дже­рела інформації). Диференціацію з другої теми можна провести в такий спосіб: слабкі учні мо­жуть просто набрати текст у текстовому редакто­рі без оформлення, а сітку кросворда накреслити на папері за допомогою олівця і лінійки, причому послідовність номерів слів може бути довільною. Найсильніші учні можуть використовувати різно­манітні шрифтові виділення, різні засоби оформ­лення абзаца і сторінки; сітку кросворда можна нарисувати за допомогою інструментів створен­ня таблиць із використанням макросів; нумера­ція слів — як у кросвордах друкарських видань. Крім того, необхідно враховувати структуру крос­ворда: чим вона «щільніша», тобто чим більше пе­ретинань, тим вищою має бути оцінка.

    РОЗРОБКА МОДЕЛІ СУЧАСНОГО УРОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП'ЮТЕРА ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРОЕКТА

    МОЖЛИВОСТІ ТА ОБЛАСТЬ ВИКОРИСТАННЯ POWERPOINT

    Тема. Можливості та область використання Power­Point. Приклади презентацій. Групи інструментів сере­довища PowerPoint. Режим роботи зі слайдами. Вста­новлення масштабу. Область задач. Збереження пре­зентації. Створення нової презентації. Створення ново­го слайда. Завершення роботи

    Мета:

    навчальна: сформувати знання про презентації, інструменти для роботи в середовищі PowerPoint, ознайомити з режимами роботи зі слайдами;

    розвивальна: розвивати технічне мислення, спри­яти розвитку координації рухів, розвивати пам'ять, мислення;

    виховна: виховувати культуру праці, працелюб­ність.

    Обладнання: персональний комп'ютер, приклади презентацій.

    Тип уроку: урок-бесіда.

    Час: 45 хвилин.

    ХІД УРОКУ

    1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

    Привітання з класом. Концентрація уваги уч­нів та перевірка присутніх. Організація і перевір­ка готовності учнів до роботи, створення позитив­ної емоційної атмосфери.

    1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

    Фронтальне опитування

      1. Хто користувався раніше програмою Power­Point?

      2. Як ви розумієте поняття презентації?

      3. Де можна застосовувати презентацію?

    1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    Роль презентацій у сучасних умовах ведення бізнесу постійно зростає: навіть декілька років тому на великих виставках лише одиниці експо­натів супроводжувались демонстраційним мате­ріалом, тепер без нього неможливо уявити жоден поважний стенд.

    1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Методи: бесіда з елементами пояснення, спосте­реження, демонстрування.

    Основні поняття: презентація, режим роботи, слайд, PowerPoint.

    Учитель. Зараз я продемонструю деякі при­клади презентацій. Ви побачите, де їх можна за­стосовувати.

    Застосовують презентації не лише у торгово- економічній діяльності, а й із навчальною метою, без них не обходиться захист курсових, диплом­них, наукових робіт. Крім того, бурхливо розви­вається ще одна галузь застосування — презента­ції у всесвітній інформаційній мережі інтернет.

    Безперечним лідером серед програм створен­ня презентацій є Microsoft PowerPoint із пакету Microsoft Office.

    PowerPoint є складовою частиною Microsoft Office, тому він має ознаки, спільні з іншими до­датками Office.

    Наприклад, запустити PowerPoint молена так само, як і будь-який інший додаток — або через меню Пуск, або за допомогою панелі Office, або подвійним клацанням на його ярлику чи підго­товленій раніше презентації.

    PowerPoint використовують для створення пре­зентації та її показу. В режимах підготовки пре­зентації (звичайному, структури, слайдів і сорту­вальника) вікно PowerPoint за структурою нагадує вікна інших додатків, тобто має смугу заголовка, рядок меню, панелі інструментів, робочу ділян­ку і рядок стану. Особливістю вікна PowerPoint у цих режимах є те, що ліворуч від горизонталь­ної смуги прокручування є кнопки режимів пере­гляду слайдів.

    Ці кнопки дублюють відповідні команди меню Вид і схожі на аналогічні кнопки Word. У режимі показу слайдів вікно займає весь екран, і в ньому можна переглянути тільки один слайд.

    1   2   3


    написать администратору сайта