Главная страница
Навигация по странице:

  • Основні способи створення презентації

  • ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Методи

  • ПІДСУМКИ УРОКУ

  • Виснов ок

  • Список використаних джерел

  • Конкурсярмарок педагогічної творчості Номінація "Інформатика"


    Скачать 171.07 Kb.
    НазваниеКонкурсярмарок педагогічної творчості Номінація "Інформатика"
    Дата22.05.2023
    Размер171.07 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла340305.docx
    ТипКонкурс
    #1151467
    страница3 из 3
    1   2   3
    PowerPoint має кілька режимів роботи

    Звичайний режим. У цьому режимі робоча ділян­ка вікна PowerPoint складається з ділянок слайда, структури і нотаток. Розміри кожної з них можна змінювати. На ділянці структури відображено но­мер, назву слайда і текст, що міститься в ньому. Натиснувши на кнопку ліворуч від номера, мож­на одразу перейти до роботи з відповідним слай­дом, який з'являється на ділянці слайда. Сюди можна вставляти також рисунки, фільми, звуки, ефекти анімації й гіперпосилання. Текст вводять і до ділянки структури, і до ділянки слайда.

    Режим структури. У цьому режимі перевага на­дається ділянці структури. Інші ділянки подано у зменшеному вигляді. Тому його використову­ють, щоб ознайомитися зі структурою всієї пре­зентації і за потреби змінити її (шляхом перемі­щення розділів, їх вилучення, редагування тексту тощо).

    Режим слайдів займає всю робочу ділянку. Його використовують для створення і зміни по­точного слайда.

    Режим сортувальника. Тут на робочій ділянці PowerPoint відображено всю презентацію. Причо­му кожний слайд наведено у зменшеному вигля­ді. Ось чому його використовують для перегляду послідовності, у якій розташовано слайди в пре­зентації, а також щоб перейти до роботи з певним слайдом. Для цього досить двічі клацнути на ньо­му. У режимі сортувальника зручно переміщува­ти окремий слайд на інше місце презентації, пере­тягуючи його мишею. Тут також можна додавати нові слайди перед виділеним або видаляти виді­лений слайд, натиснувши клавішу Delete. На ета­пі підготовки цей режим використовують, щоб за­дати інтервали часу для показу кожного слайда й встановити анімаційні ефекти під час переходу від одного слайда до іншого.

    Режим показу слайдів призначено для демонстру­вання презентації. У ньому кожний слайд виво­диться на весь екран.

    Використовуючи кнопки, можна перемикати один режим на інший під час підготовки і демон­стрування слайдів, а також внесення і змін нота­ток. Оскільки в режимі показу слайдів поточним слайдом зайнято весь екран, то вийти з нього мож­на, натиснувши клавішу Esc або вибравши відпо­відну команду з контекстного меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші на будь-якому місці слайда.

    Завершують роботу в PowerPoint, закриваючи його вікно.

    Основні способи створення презентації

    Після того як визначено тему презентації, на­мічено її основні питання, а також дібрано мате­ріал для їх розкриття (текст, рисунки, діаграми тощо), можна переходили до етапу створення пре­зентації. Після запуску PowerPoint з'являється діалогове вікно, у якому для цього запропоновано вибрати один із таких способів:

    • використовуючи Майстер автозмісту,

    • на основі шаблону презентації;

    • на основі порожньої презентації.

    Майстер автозмісту автоматизує перехід від

    одного етапу створення презентації до наступного з такого списку:

    1. вид презентації;

    2. спосіб подання;

    3. формат видавання;

    4. доповнення.

    Для його запуску спочатку потрібно вибра ти вид презентації з наявного списку (Службові Проекти, Ділові, Особисті тощо), а також підви; (шаблон) усередині вибраного виду (наприклад у виді Службові є шаблони Загальні збори, Основна сторінка компанії, Фінансовий звіт).

    Після вибору виду презентації на другому уроці вказують спосіб її подання (демонстрування):

    • доповідь, нарада, видання;

    • іптернет, кіоск.

    На третьому етапі визначають формат видан­ня. Перший спосіб подання може мати 4 варіан­ти вигляду:

    • презентація на екрані;

    • чорно-білі прозорі плівки;

    • кольорові прозорі плівки;

    • слайди 35-міліметрові.

    Вирішують також, чи буде використано дру­кування для цього формату.

    На четвертому етапі вводять додаткові дані для титульного слайда:

    • заголовок презентації;

    • ім'я автора;

    • інші дані (наприклад, назву підрозділу).

    Якщо на другому етапі вибрали другий спо­сіб подання презентації (інтернет, кіоск), то тре­тій етап пропускають, а на четвертому вказують:

    • на кожній сторінці текст авторських прав;

    • дату останньої зміни;

    • адресу e-mail.

    Далі стандартний шаблон корегують, заміню­ючи подані там дані.

    Якщо презентацію створюють на основі певно­го шаблону, то у вкладці Презентації вибирають потрібний його вид, наприклад Фінансовий звіт, який потім заповнюють необхідними даними. Під час вибору слід звернути увагу на те, що більшість шаблонів мають дві версії — стандартну та інтер­активну. Перша прийнятна для доповіді, наради або видання; друга — для веб-сторінки в інтерне- ті або кіоску.

    Отже, під час створення презентації на осно­ві шаблону автоматизованими є тільки перший і другий кроки Майстра. Решта виконуються у вільному режимі.

    Ще більшу свободу користувач має під час ви­бору інаблону презентації з вкладки Дизайни пре­зентацій, у якій є тільки шаблони зовнішнього вигляду презентації, створені професійними ди­зайнерами. Зміст, послідовність показу слайдів автор визначає самостійно.

    Найбільший творчий розмах користувач може проявити, віддавши перевагу третьому способу — на основі порожньої презентації. Для кожного слайда тут потрібно спочатку вибрати авторозмітку (тобто вирішити, з яких місцезаповнювачів складатиметься слайд), потім наповнити його демонстраційним матеріалом і, нарешті, дібрати потрібне оформлення (фоновий рисунок, колір­ну гаму, вид шрифту тощо). Як правило, спочат­ку створюють декілька слайдів, заповнюють їх да­ними, добирають відповідне оформлення, а потім на його фоні продовжують створення презентації. Такий підхід потребує високого професіоналізму в роботі.

    1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

    Методи: бесіда.

    Форма роботи: фронтальна.

    Фронтальне опитування

      1. Дайте означення презентації.

      2. Для чого використовують презентації?

      3. Які режими роботи зі слайдами ви знаєте?

      4. Яким чином можна створити презентацію?

    1. ПІДСУМКИ УРОКУ

    Підбиття підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Приведення в поря­док робочих місць.


    Висновок

    Підбиваючи підсумки, можна зробити висно­вок, що, використовуючи на заняттях інтерак­тивні технології навчання, можна досягти більш реальних результатів у навчанні та вихованні су­часного спеціаліста будь-якого фаху, зокрема опе­ратора комп'ютерного набору.

    Практика показує, що за використання інтер­активних методів навчання учні запам'ятовують:

    • 80 % того, що висловлювали самі;

    • 90 % того, що робили самі.

    Поліпшується не тільки запам'ятовування ма­теріалу, але і його ідентифікація, використання в повсякденному житті. Застосування інтерактив­них методів навчання сприяє розвитку таких особистісних рис, як комунікабельність, співробітни­цтво, уміння відстоювати свою точку зору, йти на компроміси...

    Метод проектів не повинен витісняти класно-урочну систему, але він є важливим компонентом освіти і використовується в різних видах навчально-виховної діяльності.

    Проектна робота дуже перспективна, оскільки в ній кожен з учасників не втрачає свого статусу активної діючої особистості, намагається зайняти в групі позицію, що відповідає його можливостям: знанням, умінням, здібностям, мисленню тощо. Зокрема, проекти сприяють виробленню самостійності, активності, творчості, впевненості, набуттю почуття власного успіху і прогресу, самовизначенню, сприяють соціальному розвитку, виробленню дослідницьких навичок, дають можливість реалізувати мету, інтегрувати знання. Це позначається на загальному формуванні індивідуального стилю дитини. Працюючи над проектом, учні спілкуються, співпрацюють і допомагають один одному в процесі навчання, розвивають соціальні, розумові та комунікативні навички. Цей вид діяльності сприяє здійсненню індивідуального підходу в класах з різним рівнем підготовки під час вивчення та засвоєння нового матеріалу. Використання методу проектів підвищує ефективність навчання та виховання. З його допомогою реалізуються міжпредметні зв’язки, здобуваються знання через взаємодію учнів з педагогом та між собою. Вміння педагога ефективно організувати та впровадити проектну діяльність у навчальний процес є показником високого рівня його професійної компетентності.

    Список використаних джерел

    1.Проектна діяльність у школі / Упоряд. М. Голубенко. – К.: Шк. світ, 2007. с. – (Б-ка «Шк..світу»).
    2. Intel Навчання для майбутнього. – К.: Видавнича група BHV, 2004. – 416 с.

    3.Ірина Буравська. Проектні технології в школі. Застосування методу проектів.//Директор школи. – грудень 2006, № 48 (432). – с. 3 – 4

    4.Морзе Н.В. Методика навчання інформатики. Ч.1. Загальна методика навчання інформатики. -К.: 2004.

    5.Пометун О., Пироженко Л. Інтерактивні технології навчання. -К.: А.С.К., 2003.
    1   2   3


    написать администратору сайта