Главная страница
Навигация по странице:

  • Складові частини процесу проектування Проектне рішення

  • Проектна процедура

  • Маршрутом проекту

  • Процедура аналізу

  • Автоматизація проектування компютерних систем. Автоматизація проектування комп'ютерних систем Модуль I. Конспект лекцій з дисципліни Автоматизація проектування комп'ютерних систем


    Скачать 0.86 Mb.
    НазваниеКонспект лекцій з дисципліни Автоматизація проектування комп'ютерних систем
    АнкорАвтоматизація проектування компютерних систем
    Дата30.05.2022
    Размер0.86 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаАвтоматизація проектування комп'ютерних систем Модуль I.doc
    ТипКонспект
    #557364
    страница2 из 16
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

    1.3Аспекти прояву складності систем.


    По відношенню до технічних об'єктів (системам) складність прийнято оцінювати кількістю компонент, що утворюють систему, і кількістю зв'язків, що визначають спосіб взаємодії компонент. Як альтернативна оцінка часто використовується потужність безлічі можливих (помітних) станів системи і безлічі стосунків, що визначають можливі переходи із стану в стан (у загальному випадку першу оцінку можна привести до другої).

    Дві складові складнощі: суб'єктивна і об'єктивна.

    Перша складова визначає міру сприйняття поведінки системи людиною. З цією складовою людина навчилася справлятися давно, просто абстрагуючись від неї.

    Друга пов'язана з розмірністю опису (представлення) системи і, зокрема, розмірністю проектних завдань. Ця складова може бути представлена приведеними раніше оцінками складності і, у разі автоматизації проектних робіт, менш важлива, оскільки заходи складності для людини і ЕОМ різні.

    Спосіб подолання "комплексу складності" для другої складової також відомий людству з давніх часів і заснований на принципі "розділяй і володарюй". Принцип припускає розподіл (декомпозицію) системи на ряд менш складних взаємозв'язаних підсистем, кожна з яких має меншу розмірність і може зрозуміти людиною, якщо сформульовані відповідні цим підсистемам абстракції.

    1.3.1Складність в управлінні процесом проектування


    У загальному випадку вплив "комплексу складності" стосовно завдання проектування обчислювальних машин і систем обумовлений:

    - складністю самої предметної області;

    - необхідністю обліку на стадії проектування особливості інших стадій життєвого циклу ОП;

    - складністю управління процесом проектування;

    - складністю опису поведінки дискретних систем;

    - необхідністю і складністю верифікації проектних рішень.

    1.3.2Складність опису дискретних систем


    Якщо система не є дискретною, тобто описується безперервною функцією, то невеликі зміни вхідних параметрів завжди викличуть невеликі зміни вихідних.

    З іншого боку, дискретні системи по самій своїй природі мають кінцеве число можливих станів, хоча у великих системах це число відповідно до правил комбінаторики дуже велике.

    При цьому переходи між дискретними станами, у свою чергу, не можуть моделюватися безперервними функціями. Кожна подія, зовнішня по відношенню до системи, може перевести її в новий стан, і, більше того, перехід з одного стану в інше не завжди детермінований. За несприятливих умов зовнішня подія може порушити поточний стан системи через те, що її творці не змогли передбачити усі можливі варіанти. Це є ще однією (мабуть, основний) причиною того, що при декомпозиції дискретних систем навіть у рамках одного рівня абстракції підсистеми повинні мало залежати один від одного, забезпечуючи при цьому цілісність функції усієї системи. У не-переривчастих системах така поведінка мала ймовірно, але в дискретних системах будь-яка зовнішня подія може вплинути на будь-яку частину внутрішнього стану системи. Це, очевидно, і є головною причиною обов'язкового тестування дискретних систем. Але в реальності, за винятком найтривіальніших випадків, повне тестування цих систем провести неможливо.

    1.3.3Складність і проблеми верифікації проектних рішень


    За відсутності як математичних інструментів, так і інтелектуальних можливостей для повної верифікації поведінки великих дискретних систем, залишається сподіватися на розумний рівень упевненості в їх правильності. Ця упевненість, в першу чергу, повинна грунтуватися на надійності ухвалення проектних рішень, тобто забезпечуватися вже в процесі проектування.

    Звичайне тестування інструментальних засобів зводиться до тестування окремих програм за допомогою вибіркових прикладів, що не є засобом доказу коректності програм в цілому і свідчить тільки про можливу відсутність помилок.

    1.4Класифікація процесу проектування (ПП)

    1.4.1Класифікація ПП за видами (аспектам)


    Уявлення про складні технічні об'єкти в процесі їх проектування розділяються на аспекти і ієрархічні рівні. Аспекти характеризують ту або іншу групу споріднених властивостей об'єкту. Типовими аспектами в описах технічних об'єктів є: функціональний, конструкторський і технологічний.

    • Функціональний аспект відбиває фізичні і інформаційні процеси, що протікають в об'єкті при його функціонуванні.

    • Конструкторський аспект характеризує структуру, розташування в просторі і форму складових частин об'єкту.

    • Технологічний аспект визначає технологічність, можливості і способи виготовлення об'єкту в заданих умовах.

    Розподіл описів проектованих об'єктів на ієрархічні рівні по мірі подробиці віддзеркалення властивостей об'єктів складає суть блоково-ієрархічного підходу до проектування.

    Типовими ієрархічними рівнями функціонального проектування є: функціонально-логічний (функціональні і логічні схеми); схемотехніка (електричні схеми вузлів і окремих блоків); компонентний (проектування елементів і їх розміщення).

    1.4.2Класифікація ПП за стадіями (тимчасовий розподіл)


    Проектування ділиться на стадії, етапи і процедури. Виділяють стадії:

    • науково-дослідних робіт (НДР),

    • дослідно-конструкторських робіт (ДКР),

    • ескізного проекту,

    • технічного проекту,

    • робочого проекту,

    • випробувань дослідного зразка.

    Складові частини процесу проектування

    Проектне рішення - опис об'єкту або його частини, достатній для прийняття ув'язнення про закінчення проектування або шляхи його продовження.

    Проектна процедура - частина проектування, що закінчується отриманням проектного рішення.

    Маршрутом проектування - це послідовність проектних процедур, що веде до отримання необхідних проектних рішень.

    Проектні процедури діляться на процедури аналізу і синтезу.

    Процедура аналізу - дослідження об'єкту.

    Власне завдання аналізу формулюється як завдання встановлення відповідності двох різних описів одного і того ж об'єкту.

    Процедура синтезу полягає в створенні описів проектованого об'єкту, що відображують структуру і параметри об'єкту.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


    написать администратору сайта