Главная страница
Навигация по странице:

  • Мета аналізу чутливості

  • Мета статистичного аналізу

  • Теорія великих кількостей

  • Комбінаторика

  • Автоматизація проектування компютерних систем. Автоматизація проектування комп'ютерних систем Модуль I. Конспект лекцій з дисципліни Автоматизація проектування комп'ютерних систем


    Скачать 0.86 Mb.
    НазваниеКонспект лекцій з дисципліни Автоматизація проектування комп'ютерних систем
    АнкорАвтоматизація проектування компютерних систем
    Дата30.05.2022
    Размер0.86 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаАвтоматизація проектування комп'ютерних систем Модуль I.doc
    ТипКонспект
    #557364
    страница14 из 16
    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

    6.2Інваріантне математичне забезпечення.


    Інваріантне математичне забезпечення включає:

    1. Методи і алгоритми оптимізації;

    2. Багатоваріантний аналіз;

    3. Логико-комбінаторні методи рішення.

    6.2.1Методи і алгоритми оптимізації


    Методи оптимізації розрізняються по кінцевій безлічі показників якості

    6.2.2Багатоваріантний аналіз


    Основними методами багатоваріантного аналізу є аналіз чутливості і статистичний аналіз.

    Мета аналізу чутливості - визначення коефіцієнтів чутливості (коефіцієнтів впливу).

    Абсолютний коефіцієнт чутливості визначає вплив i -го внутрішнього параметра на j -й зовнішній параметр: aj, i = dyj / dxi;

    Відносний коефіцієнт чутливості вихідного параметра yj до змін внутрішнього параметра xiмає вигляд: bj, i = aj, i×xiном/yjном.

    Застосовується при параметричній оптимізації. Основні методи визначення :

    - метод приросту;

    - прямий і зворотний;

    - варіаційний метод.

    Мета статистичного аналізу - отримання оцінок розсіювання вихідних параметрів і вірогідності виконання заданих умов працездатності для проектованого об'єкту.

    Результатами статистичного аналізу є:

    - гістограма вихідних параметрів;

    - оцінки математичних очікувань і середньоквадратичні відхилення кожного з yj;

    - максимально можливі відхилення yjном;

    - оцінки коефіцієнтів кореляції між yj і xj і вихідних параметрів СМО.

    Як початкові дані використовується відомості про розсіювання внутрішніх параметрів і допустимих діапазонів зміни або законів розподілу зовнішніх параметрів.

    Найчастіше для статистичного аналізу використовуються методи найгіршого випадку і метод статистичних випробувань (метод Монте-Карло).

    6.2.3Математичні методи статистичного аналізу


    Теорія великих кількостей - математична дисципліна, що досліджує множини або класи об'єктів. Множина є одним з основних понять в математиці.

    Говорять, що формула визначає (xy) - відображення, якщо існують x, y такі, що (x, y) і з того що (x, y) (x, y) слідує y = z.

    У САПР теорія великих кількостей використовується в математичному (багато алгоритмів засновано на поняттях теорії великих кількостей) і інформаційному (реляційна модель заснована на теорії великих кількостей) забезпеченнях.

    Теорія вірогідності - математична наука, що дозволяє по вірогідності одних випадкових подій знаходити вірогідність інших випадкових подій, пов'язаних будь-яким чином з першими.

    Подія називається випадковою за даних умов, якщо при здійсненні цих умов воно може, як статися, так і не статися. Теорія вірогідності вивчає лише випадкові події, що мають певну вірогідність.

    Завдання, що вирішуються математичною статистикою, являються, в деякому розумінні, зворотними завданням теорії вірогідності. У статистичних завданнях само розподіл вважається невідомим, і метою дослідження є отримання більш менш достовірної інформації про цей розподіл на основі даних, зібраних в результаті спостережень (експериментів).

    Метод перевірки статистичних гіпотез полягає в побудові за експериментальними даними (по вибірці) статистичного критерію (критерію згоди), що дозволяє прийняти або відхилити гіпотезу.

    Статистичною гіпотезою називають припущення про розподіл вірогідності, який необхідно перевірити за наявними даними.

    Використовується в математичному забезпеченні САПР, а саме при статистичному аналізі, мета якого - отримання оцінок розсіювання вихідних параметрів і вірогідності виконання заданих умов працездатності для проектованого об'єкту.

    6.2.4Логико-комбінаторні методи рішення


    Комбінаторика - розділ елементарної математики, що вивчає різного виду з'єднання, які можна утворити з елементів деякої кінцевої безлічі М, n різних елементів, що містить.

    Логико-комбінаторні методи використовуються в процесі синтезу і рішення завдань конструкторського проектування. Відносяться до області дискретного програмування. Для їх постановки вимагається знайти перелік параметрів, що характеризують властивості варіантів так, щоб розрізнити варіанти і сформулювати цільову функцію F(x) і обмеження в просторі параметрів, що входять у вектор .

    Загальна постановка завдання дискретного програмування - формулювання завдання оптимізації з додатковими обмеженнями: значення усіх параметрів повинні належати рахунковій множині.

    Комбінаторні методи діляться на:

    1. Методи відсікання (найчастіше використовується метод Гомори);

    2. Комбінаторні методи (метод гілок і меж);

    3. Наближений метод (метод локальної оптимізації).

    6.2.5Предметно орієнтоване математичне забезпечення.


    Предметно орієнтоване математичне забезпечення - частина МО, яка включається в САПР спеціально для проектування технічних об'єктів, на які орієнтована дана САПР.

    У предметно орієнтованому МО методи і алгоритми спеціальної частини тісно прив'язані до конкретних ієрархічних рівнів представлення об'єкту.

    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


    написать администратору сайта