Оқушыға ұсынылатын әдебиеттер тізімі:
Көркем жазу. Ерешева К. Калмуханбетова К. Алматы 2012 ж.
Пәнді оқу-әдістемелік жағынан қамтамассыз ету
Оқыту - теориялық : оқулық, лекция.
Оқыту – практикалық: жаттығулар мен тапсырмалар, тест жинағы, тәжірибелік, сарамандық жұмыстар жинағы.
Оқыту - әдістемелік: курсты үйренуге әдістемелік ұсыныстар, реферат, зерттеу жұмысын суреттеу. Оқыту – анықтамалық: сөздік, анықтама.
Оқыту – көрнекілік: альбом.
Оқыту – библиографиялық.
Таңдау курсы бойынша оқу әдістемелік кешенінің тізімі
Ғаламтор. Қазақ энциклопедиясы. Газет, журналдар.
Күні: ___06.09.2017____________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №1
| Пәні: Көркем жазу
| Сыныбы:1
Күні:06.09.2017
| Тақырыбы: Жазу ережелерімен таныстыру
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады, еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Қайталау
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма
2- тапсырма
3-тапсырма. Суретке қарап әңгімелеңдер
| Соңы /Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| Жазу ережелерімен танысу.
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| Күні: ____13.09.2017_____________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №2
| Пәні: Көркем жазу
| Сыныбы:
Күні:
| Тақырыбы: Тік, қиғаш сызықтар салу
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Жазу ережелерімен таныстыру
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма
2- тапсырма. Суретті жалғастыр
3-тапсырма. Үлгіге қарап жалғастыр
| Соңы /Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| Тік, қиғаш сызықтар салып үйренеді.
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| Күні: ___20.09.2017______________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №3
| Пәні: Көркем жазу
| Сыныбы:
Күні:
| Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Тік, қиғаш сызықтар салу
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма
2- тапсырма
3-тапсырма
| Соңы
/Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| Сызықтарды параллель жүргізуді үйренеді.
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| |