Главная страница
Навигация по странице:

  • 3.2. Побудова графіку

  • 4. ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЕКТУ ТА ВИСНОВКИ

  • ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

  • хуйня. Курсова робота Автоматизація лінії виробництва морозива зміст


    Скачать 189 Kb.
    НазваниеКурсова робота Автоматизація лінії виробництва морозива зміст
    Анкорхуйня
    Дата27.12.2021
    Размер189 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаurteh363.doc
    ТипДокументы
    #319523
    страница4 из 4
    1   2   3   4

    Монтаж регулятора температури


    Вартість регулятора температури складає 0,72 тис. грн. за одиницю (з урахуванням витрат на проведення монтажних робіт, що складають 15% від вартості обладнання). Монтажна бригада складається з двох робітників.

    Бригаді потрібно затратити два дні на монтаж вищезгаданого засобу автоматизації.

    Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість буде складати 4 люд/дн.

    Монтаж: ескімогенератора


    Ціна ескімогенератора по кошторису складає 14,88 тис. грн. за одиницю (з урахуванням витрат на проведення монтажних робіт, що

    складають 15% від вартості обладнання). На монтаж даного засобу автоматизації бригаді з чотирьох чоловік потрібно затратити п'ять днів.

    Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість буде складати 20 люд/дн.

    Монтаж: щита управління


    Монтаж щита управління виконують три дні двоє робітників. Ціна по кошторису - 0,216 тис. грн. (з урахуванням витрат на проведення монтажних робіт, що складають 15% від вартості обладнання).

    Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість буде складати 6 люд/дн.

    Прокладання трубних та електричних проводок


    Для монтажу проводок, виходячи з фізичних розмірів ліній та розміщення на ній засобів автоматизації, потрібно 130 погонних метрів.

    Вартість по кошторису складає 1,84 тис. грн. Монтажна бригада складається з двох робітників, яким потрібно три дні для виконання монтажу.

    Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість буде складати 6 люд/дн.

    Пусконалагоджувальні роботи і випробування системи


    Вартість пусконалагоджувальних робіт і випробування складає 0,7 тис. грн. за один комплект. Об'єм цих робіт виконують троє робітників за два дні.

    Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість буде складати 6 люд/дн.

    Після розрахунку всіх критеріїв проводимо підсумковий розрахунок за пунктами:

    - всього монтажних робіт;

    - всього заготівельних робіт;

    • всього робіт.

    Всього монтажних робіт


    Загальна вартість монтажних робіт по кошторису складає 17,65 тис. грн.

    Трудомісткість на весь об'єм робіт - 36 люд/дн.

    Монтажна бригада складається з чотирьох робітників.

    Середня тривалість робіт - 12 днів.

    Всього заготівельних робіт


    Даним проектом монтажу не передбачено жодних заготівельних робіт. Отже, будь-які розрахункові дані навпроти даного пункту будуть відсутні.

    Всього робіт


    Загальна вартість робіт по кошторису - 18,35 тис. грн. Трудомісткість на весь об'єм робіт - 56 люд/дн. Монтажна бригада складається з чотирьох робітників. Середня тривалість робіт - 14 днів.
    3.2. Побудова графіку

    Розрахувавши весь об'єм робіт нам потрібно визначити склад монтажної бригади. Таким чином для виконання робіт нам потрібні наступні робітники: зварювальник V розряду, електрик IV і V розрядів і налагоджувальник IV розряду - бригадир.

    Розрахувавши порядок монтажу і кількість робітників, які проводять монтаж певного засобу, можна приступати до розрахунку виконання термінів монтажу з прив'язкою до календарного часу.

    Роботи по монтажу проводяться за п'ятиденним робочим тижнем, тому вихідні дні не враховуються при складанні графіку.

    Монтаж регулятора температури розпочинається 21 березня, триває два дні і закінчується 22 березня. Для виконання даної операції залучається два робітники, тобто половина складу бригади. Після монтажу регулятора температури, тобто з 23 березня бригада в повному складі починає монтаж ескімогенератора. Для цього їх потрібно п'ять днів, тобто вони закінчать монтаж ескімогенератора 29 березня.

    Потім приступають до монтажу щита управління. Роботи виконують двоє робітників з 30 березня до 1 квітня включно. Одночасно, закінчуючи монтаж щита управління, 1 квітня приступають до прокладання трубних та електричних проводок. Цю операцію виконують двоє робітників на протязі трьох днів, тобто до 5 квітня.

    Пусконалагоджувальні роботи і випробування системи проводять троє робітників з 6 по 7 квітня, тобто два дні.

    Після розрахунків параметрів графіку визначають термін здачі систем автоматизації та термін закінчення монтажу технологічного обладнання. В нашому випадку термін закінчується 13 квітня та 5 квітня відповідно.

    4. ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЕКТУ ТА ВИСНОВКИ

    Ефективність автоматизованого виробництва визначається двома категоріями: соціальною та економічною.

    Соціальна ефективність автоматизації полягає у полегшенні праці робітників, підвищенні її безпечності і санітарно-гігієнічних умов, загального і культурного рівня.

    На автоматизованому виробництві робітник-оператор має бути не тільки висококваліфікованим, але й володіти достатніми технічними знаннями, необхідними для керування автоматичними лініями і виявлення причин неполадок. Праця такого робітника стає більш змістовною, творчою і є різновидом інженерної праці. Тому автоматизація є одним з факторів стирання граней між розумовою і фізичною працею.

    Економічна ефективність автоматизації передбачає поліпшення таких важливих економічних показників виробництва, як продуктивність праці робітників, продуктивність технологічного устаткування, собівартість продукції, якість продукції та випуск продукції з одиниці площі.

    Метою автоматизації є підвищення рентабельності виробництва тобто вироблення великої кількості продукції при одночасному зменшенні затрат на виготовлення кожного виробу. Автоматизацію можна впроваджувати у виробничі процеси, модернізуючи існуюче устаткування (існуючі універсальні верстати оснащують автоматичними пристроями) або проектуючи і впроваджуючи нові автоматичні лінії.

    Шляхи створення автоматичних ліній визначають порівнянням техніко-економічних показників, очікуваних від впровадження ліній, з показниками, що були до впровадження даної лінії.

    Найважливішими умовами ефективного впровадження комплексної автоматизації є структура і тип виробництва, спеціалізація виробництва і його кооперування, технологічність конструкцій і раціональність технології виробництва, нормалізація та уніфікація деталей, нормалізація припусків, впровадження системи допусків і посадок у деревообробку.

    Ефективність автоматизації виробництва, нормалізація та уніфікація деталей, нормалізація припусків, впровадження системи допусків і посадок у деревообробку.

    Ефективність автоматизації виробництва залежить від його організації, тобто спеціалізації і кооперування.

    Спеціалізація виробництва - це зосередження випуску відвідного виду виробів із технологічно однорідних деталей на окремому виробництві. Вона може бути предметною (за видом виробів) і технологічною (за характером технологічного процесу).

    Кооперування виробництва - це виготовлення виробів самостійними спеціалізованими підприємствами. Наприклад, лісокомбінат забезпечує меблеві фабрики заготовками, плитовими матеріалами, гнутоклеєними блоками, а меблеві фабрики з цих напівфабрикатів виготовляють готову продукцію. Це дає змогу підприємству-постачальнику ЛДК спеціалізуватися на виготовленні напівфабрикатів і ефективно використовувати високопродуктивне устаткування, а меблевій фабриці - значно поліпшити умови виробництва меблів, створити потокові автоматичні лінії.

    Технологічною називається така конструкція, яка задовольняє технічні вимоги і за відповідних масштабів випуску з додержанням прийнятої технології забезпечує найменші затрати сировини і матеріалів на виготовлення виробів. Тільки при правильно розробленій конструкції і раціональній прогресивній технології автоматизоване устаткування може дати достатній ефект.

    Після того як ми переконалися в тому, що дана автоматизація найбільш ефективна, ми розпочали вивчення методів та вимог щодо монтажу засобів автоматизації. Під час вивчення та розрахунків монтажних робіт ми переконалися в тому, що якісні показники багато в чому залежать від якісного монтажу.

    Важливу роль при виконанні монтажних робіт являє собою правильне з точки зору техніки безпеки приєднання усіх електрифікованих апаратів. Для цього в склад бригади входять електрики IV та V розрядів.

    Згідно розрахунків результатом проведення автоматизації є значна економія коштів за рахунок зменшення кількості обслуговуючого персоналу. А отже є можливість виробляти більш якісну продукцію, що є позитивним для підприємства та споживача як з матеріального так і з морального боку.

    ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

    1. Попов В.И. Монтаж, эксплуатация и ремонт контрольно-измерительных и регулирующих приборов. 1969 г.

    3. А.И. Емельянов. Практические расчеты в автоматике. 1967 г.

    4. В.М. Шлендин. Элементы автоматики и телемеханики. 1954 г.

    5. Молчанов Л.Г. Монтаж, наладка и эксплуатация автоматических приспособлений в деревообрабатывающей промышленности: Учебник для техникумов. - 2-е изд., перераб. й доп. - М.: Экология, 1991.- 272 с.



    1   2   3   4


    написать администратору сайта