Главная страница

тема. Лекція 3. Лекція


Скачать 119.14 Kb.
НазваниеЛекція
Дата03.11.2020
Размер119.14 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЛекція 3.docx
ТипЛекція
#147839
страница2 из 7
1   2   3   4   5   6   7
Рослинні корми. За окремими ознаками розподіляють на об ємисті і концентровані.

Обємисті корми це кормові продукти, виготовлені з вегетативної маси рослин, коренебульбоплоди, соковиті плоди баштанних культур і побічнівідходи харчової промисловості. Їх поділяють на сухі та вологі.

Сухі об ємисті корми із вмістом не більше 22% води і0,65 к.од. чистої або 7,3 МДж обмінної енергії в 1 кг корму та понад 19% клітковини відносяться до грубих. Це сіно, солома, полова, трав яне ісінне борошно, стебла й стрижні качанів кукурудзи, кошики й лушпиння соняшнику та інші відходи рослинництва з високим вмістом клітковини, а також гіллячковий корм.

Вологі корми містять більше 40% води і їх розподіляють на соковитіта водянисті.

Соковиті обєднують корми, в яких основна маса води знаходиться у в звязаному стані і входить до протоплазми клітин і рослинного соку. Це зелені корми, силос, сінаж, коренебульбоплоди, баштанні плоди та різні овочі.

До водянистих кормів відносять залишки промислової переробки рослинницької сировини, в яких вода знаходиться як домішка в технологічному процесі й перебуває в кормі у вільному стані. Це залишки бурякоцукрового, бродильного, крохмального та інших виробництв (жом, барда, пивна дробина, м язга, плодові вичавки).

Концентровані корми це група кормових засобів рослинного і тваринного походження, які з розрахунку на 1 кг корму містять не менше 0,65 к.од. чистої або 0,73 МДж обмінної енергії та не більше 19% клітковини і 40% води. Сюди входять зернові корми, продукти їх переробки (залишки борошномельного, олійного виробництв, висушені залишки бурякоцукрового, бродильного і крохмале-патокового виробництв, а також сухі корми тваринного походження –сухе молоко, м ясне, м ясо-кісткове, кровяне, рибне борошно та ін.).

Концентровані корми поділяють на дві підгрупи корми вуглеводисті та протеїнові. До вуглеводистих кормів відносять зерно злаків, висушені коренебульбоплоди, жом, патоку; до протеїнових зернобобові, макуху і шроти, сухі дріжджі та сухі корми тваринного походження.

Корми тваринного походження дану групу кормів входять молоко і продукти його переробки (молочні відвійки, сироватка, сколотини), м'ясо-кісткове, м'ясне, кров'яне, рибне і пір'яне борошно, риб'ячий фарш, лялечки шовкопряда, відходи інкубації яєць птиці тощо. У висушеному вигляді наведені корми належать до концентрованих.

Комбікорми однорідна спеціально виготовлена суміш різних кормових засобів за науково обґрунтованими рецептами для окремого виду чи групи тварин, яка забезпечує найбільш повне і ефективне використання поживних речовин. Комбікорм, до складу якого входять всі необхідні для тварини поживні речовини, називають повнораціонним. Поряд з комбікормами підприємства виготовляють кормові добавки білковоінерально-вітамінні, білково-вітамінні, премікси.

Харчові відходи залишки овочів і фруктів, лушпиння картоплі, а акож залишки кухонь та їдалень індивідуального і громадського харчування.

Синтетичні препарати протеїнові та амінокислотні продукти хімічного і мікробіологічного синтезу. Сюди відносять синтетичні азотовмісні речовини (сечовина, амонійні солі, аміачна вода тощо), кормові дріжджі, кормовий концентрат L-лізину, DL-метіоніну.
1   2   3   4   5   6   7


написать администратору сайта