Главная страница

тема. Лекція 3. Лекція


Скачать 119.14 Kb.
НазваниеЛекція
Дата03.11.2020
Размер119.14 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЛекція 3.docx
ТипЛекція
#147839
страница1 из 7
  1   2   3   4   5   6   7

Лекція 3

Тема: Класифікація кормів
План лекції 1. Класифікація кормів

2. Фактори, що впливають на поживність кормів
1. Класифікація кормів.
Кормами називають продукти рослинного ітваринного походження та промисловогосинтезу, якімістять поживні речовини в засвоюваній формі, не впливають негативно на здоров'я тваринта якість одержуваної продукції.Для кожного виду корму характерні певні фізичні й хімічні ознаки, що визначають його поїдання та дієтичні властивості. Продукти, за наявністю шкідливих домішок можна використовувати як корми після їхнього знешкодження до рівня, що не позначається на їх споживанні, здоров'ї, продуктивності тварин та якості продукції.

Кожному виду корму притаманні певні фізичні та хімічні властивості, які характеризують його основні якісні ознаки поживність і дієтичні властивості (запах, смак, фізична форма, наявність специфічно діючих речовин), що впливають на рівень споживання та використання корму. Дієтичні властивості корму змінюються під впливом технології заготівлі, зберігання та підготовки до згодовування.

На відміну від кормів кормові засоби поняття більш широке, яке об єднує як натуральні, так і синтетичні та нетрадиційні продукти, що мають певну поживну цінність і можуть бути використанні як корми або кормові добавки після спеціального приготування (харчові, кератинові, шкіряні відходи, ексременти тварин тощо).

Основні вимоги щодо якості кормів визначені державними і галузевими стандартами. У процесі визначення якості корму враховують його вид, походження, вміст води, протеїну, клітковини, каротину, органічних кислот, наявність у ньому механічних, шкідливих і отруйних домішок та інші показники.

Класифікація кормів це групування їх за походженням, фізичним станом, концентрацією енергії, клітковини, співвідношенням та доступністю поживних речовин тощо. Таке групування кормів необхідне для вирішення низки організаційних питань у процесі планування кормової бази та

використання кормів. Важливого значення у сучасних умовах набуває класифікація кормів у звязку з використанням математичних методів і обчислювальної техніки при плануванні кормової бази та організації годівлі сільськогосподарських тварин.

За походженням корми поділяють на рослинні, корми тваринного походження, комбікорми, синтетичні препарати, харчові відходи, мінеральні корми та біологічно активні добавки. За вмістом енергії та клітковини, в одиниці маси корму їх класифікують на концентровані (1 кг сухої речовини містить 0,65 к. од., або 7,3 МДж обмінної енергії й менше 19 % клітковини і 40 % води) та об'ємисті (1 кг містить менше 0,65 к. од., більше 19 % клітковини і40 % води).

  1   2   3   4   5   6   7


написать администратору сайта