Главная страница

эссе философия. есе філософія. Лібідо як початок політики


Скачать 30.1 Kb.
НазваниеЛібідо як початок політики
Анкорэссе философия
Дата06.01.2023
Размер30.1 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаесе філософія.docx
ТипДокументы
#874664

Есе з дисципліни «Філософія»

на тему «Лібідо як початок політики»

 

виконала студентка 4-ого курсу

факультету Фінансів і обліку, гр. 6.02.072.090.19.1

Стасова Дар’я

На перший погляд, теми влади та теми сексуальності практично не перетинаються. Єдине, що можна сказати точно – і влада, і сексуальність завжди викликали інтерес у людей за всіх часів, тому були заборонені і навіть сакральними. Тим не менш, практично в кожному тексті на політичну тематику зустрічається дискурс сексуальності.

Мішель Фуко, наприклад, проводив чіткі паралелі між відносинами влади та сексуальності і дійшов дуже цікавих висновків. По-перше, влада здійснюється через вплив на сексуальний бік життя людей, через його контроль та обмеження. По-друге, влада і сексуальність мають однакові механізми функціонування і навіть однакові властивості. їх дискурс заразливий і проявляється один в одному.

Сучасні дослідники зробили тему сексуальності головним мотивом своїх міркувань про владу. Постмодерністський напрямок політичної філософії розглядає владу та секс в одній зв'язці - у сексі виникають стосунки примушення, придушення, насильства та управління. Через секс здійснюється ідентифікація людини, а ідентичність, як відомо, одна з категорій політичної науки.

Зараз дуже модно торкатися теми сексуального контролю. Особливо часто це говорять у зв'язку з виборами. Питання про заборону абортів стало одним із ключових пунктів програми кандидата у президенти США від республіканської партії Джона Маккейна Він також відстоює принципи суворої моралі і виступає проти сексу поза шлюбом Питання контрацепції. коли жінки вийшли на вулиці з вимогою забезпечити їм свободу репродуктивного вибору. Політичні скандали, пов'язані зі злочинними сексуальними зв'язками політиків, коштували їм кар'єри та стрімку втрату народної підтримки.

Для європейських країн, які відрізняються особливо ліберальними уявленнями про сексуальний лад, нерідкі випадки, коли політики відкрито зізнаються у своїх нетрадиційних сексуальних уподобаннях. Все це призводить до того, що до влади приходять представники інтересів гомосексуальних та транссексуальних ідентичностей.

Отже, вони починають відстоювати права кожної людини на власне сексуальне визначення, можливість самому визначати порядок свого життя. Усе це ставить під сумнів існування звичних структур влади та ієрархії. Уподобання виборців не завжди відповідають тепер образу успішного білого чоловіка середнього віку. Тепер можливі різні конфігурації образів політика, які складаються за принципом «можливо все».

Незважаючи на це, політичне тло не скрізь є рівномірним. Зараз ми спостерігаємо мозаїчну картину ідентичностей та електоральних переваг. У Деякі держави до влади приходять жінки, що абсолютно неприпустимо з позиції сексуальних стосунків. Жінка завжди асоціювалася з пасивним об'єктом дії, а чоловік на противагу був активним початком. Ця обставина також дестабілізує владні відносини.

У результаті очевидним стає вплив питання лібідо та сексуальності на зміну влади та руйнування колишніх норм та ієрархій.

Інша сторона цієї «медалі» - вплив сексуальної зовнішності лідера на популярність конкретного політика Все-таки виборці вважають за краще голосувати і надавати підтримку чоловікові, який демонструє свою «самцовість» - сильному, активному, твердому, навіть жорсткому та агресивному. Низький голос, широкі плечі, впевнена хода, наявність симпатичної дружини та обов'язково дітей свідчать про наявність успіху чоловіка-кандидата у жінок.

Жінок-політиків також обирають, орієнтуючись на їхню зовнішню привабливість. Напевно, це допомагає їм утримати свою політичну популярність з за допомогою ефектної зовнішності. Хоча наявність дітей у жінки-політика прийнято розцінювати як ознаку м'якості стилю управління та здатності домовлятися, йти на компроміс, а відсутність – як агресивність, жорстку принципи моральності та рішучість. Наприклад, незаміжня Кондоліза Райс вважається жорстким політиком.

Секс і політика - дуже близькі один до одного за ступенем впливу на людину, а лібідо можна розглядати як додатковий владний ресурс, як головний іміджевий козир, що впливає на підсвідомому рівні і здатний неявно керувати відносинами між людьми Влада - в принципі те саме, що й секс: приносить стільки ж задоволення, тягне до себе. Владні механізми поки що нам більш звичні, ніж механізми сексуальною. Але це тільки поки, поки система знаходиться в динамічному стані, що змінюється. Потім вони стануть очевиднішими, і я думаю, що механізми управління


написать администратору сайта