Главная страница
Навигация по странице:

  • Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А. Жай бөлшектерге амалдар қолдану.

  • Мұғалімнің аты-жөні: Даукеева Гүлзат Садырқызы

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Пәнаралық байланыс: Информатика, қазақ тілі АКТ қолдану дағдылары

  • Алдыңғы білім: Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту. Сабақ түрі

  • Сабақтың жоспарланған кезеңдері: Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет: Бағалау

  • Ресурстар Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Топтарға бөлу 9.32-9.35

  • Сабақтың ортасы 28 минут Үй тапсырмасын тексеру 9.35-9.40

  • Өткен сабақты қайталау 9.40-9.45

  • Жаңа материалмен таныстыру 9.45-9.50

  • Қандай сандар өзара кері сандар деп аталады

  • Сабақтың соңы 7 минут Сабақты қорытындылау 10.03-10.08

  • Үй тапсырмасын беру, рефлексия 10.08-10.10

  • Математикадан ыса мерзімді саба жоспары


    Скачать 24.26 Kb.
    НазваниеМатематикадан ыса мерзімді саба жоспары
    Дата21.02.2023
    Размер24.26 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1513924470.docx
    ТипДокументы
    #949348

    Математикадан қысқа мерзімді сабақ жоспары.

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

    5.2А. Жай бөлшектерге амалдар қолдану.

    Мектеп: «Мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар №42 жалпы білім беретін орта мектеп» МКМ

    Күні: 12.12.2017 жыл

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Даукеева Гүлзат Садырқызы

    Сынып:

    Қатысқандар саны

    Қатыспағандар саны


    Сабақ тақырыбы:

    Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар.

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):

    5.1.1.12 – өзара кері сандар анықтамасын білу;

    5.1.2.22 – берілген санға кері санды табу;

    Сабақ мақсаттары:

    Оқушылар:

    • өзара кері сандар анықтамасын біледі;

    • жай бөлшекке, аралас санға және натурал санға кері санды табуды үйренеді;

    • берілген санға кері санды табуды есептер шығаруда қолданады.

    Бағалау критерийлері:

    Барлығы:

    жай бөлшекке кері санды таба алады;



    Көпшілігі:

    Жай бөлшекке, аралас санға, натурал санға кері санды табады.

    Жекелеген оқушылар:

    жай бөлшекке, аралас санға, натурал санға кері санды табады; оны есептер шығаруда қолданады. Өзара кері сандардың анықтамасын тұжырымдап айта алады.

    Тілдік мақсаттар:

    Жай бөлшектерді көбейтудің ережесін, өзара кері санның анықтамасын тұжырымдап айтуда математикалық терминдерді дұрыс қолданып, айта білуге үйренеді. Бұл тақырыпта қолданылатын терминдер: жай бөлшек, аралас сан, өзара кері сан.

    Құндылықтарды дарыту:

    Оқушылардың бойында Отанға деген сүйіспеншілік сезімін қалыптастыру, өзара сыйластыққа, жолдастыққа тәрбиелеу.

    Пәнаралық байланыс:

    Информатика, қазақ тілі

    АКТ қолдану дағдылары:

    Интернет ресурстары

    Алдыңғы білім:

    Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту.

    Сабақ түрі:

    Аралас сабақ


    Сабақтың барысы:

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет:

    Бағалау

    Ресурстар

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Сабақтың басы

    5 минут

    Ұйымдастыру кезеңі

    9.30-9.32

    А) сынып оқушыларын түгендеп, түзу отырғызып, сабаққа дайындықтарын тексеру;

    Оқу құралдарын түгендеп, сабаққа дайындалу.







    Топтарға бөлу

    9.32-9.35

    Ә) топтарға бөлу: «Жай бөлшек», «Аралас сан», «Натурал сан», «Өзара кері сандар» топтары.

    Оқушылар қолдарындағы қағаз қиындылары бойынша топтасады. ? белгісі қойылған белгіні алған оқушылар «Өзара кері сандар» тобына жинақталады. Сол арқылы оқушыларға сабаққа мақсат қойғызу.

    Әр оқушының өз орнын таба алуына байланысты бағалау.

    Топ аттары, қағаз қиындылары

    Сабақтың ортасы

    28 минут

    Үй тапсырмасын тексеру

    9.35-9.40

    А) Үй тапсырмасын тексеру. №595, 596 есептердің дұрыстығын дәптерлерінен тексеру.














    Топ мүшелері бірлесе отырып, есептерінің дұрыстығын тексереді. «Дұрыс жауаптар саны» әдісімен әр оқушы өзінің шығарған есептерін тексеріп, дұрыс жауаптарын санайды.

    Бөлшектерді квадраттап, көбейту амалын орындай алуын анықтау.

    Дұрыс жазылуын қадағалау.


    Дұрыс жауаптар парағы

    Өткен сабақты қайталау

    9.40-9.45

    Ә) Әр топқа қағаз қиындыларынан үлестірмелер беріледі. Олардан өрнектер құрастырып, оны тұжырымдап айтып беру тапсырылады.

    1-топқа: жай бөлшекті натурал санға көбейту.

    2-топқа: бөлшекті бөлшекке көбейту.

    3-топқа: аралас сандарды көбейту.

    4-топқа: көбейтудің қасиеттерін пайдалану және нөлге көбейту, әріпті өрнектер.

    Оқушылар бірлесе отырып, жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтудің ережелерін қайталайды; өрнектер құрастырады.

    • өрнектерді дұрыс құрастыра алуы, яғни көбейтуді орындай алуы;

    • өрнекке байланысты көбейтудің ережесін тұжырымдап айтып бере алуы;

    • топ мүшелерінің бірлесе жұмыс жасауы.







    Жаңа материалмен таныстыру

    9.45-9.50

    А) Бірлескен жұмыс. Оқушыларға өзара кері сандарды көбейтуге тапсырмалар беру.

    - жай бөлшекке кері санды табу;

    - аралас санға кері санды табу;

    - натурал санға кері санды табу;

    - өзара кері санның анықтамасынан қалып қалған сөзді табуға тапсырмалар беру.



    Әр топ мүшелері өздеріне берілген көбейтуді орындап, нәтижесінде 1 шығатынына көздерін жеткізеді, ережесін қорытып шығарады.

    Қандай сандар өзара кері сандар деп аталады? сұрағына жауап бере алуы керек.




    Пысықтау жаттығулары

    9.50-10.03


    Ә) Оқулықпен жұмыс. Өзіндік жұмыс тапсырмаларын орындату.


    ӨЖ тапсырмаларын орындайды.

    Әр оқушының жеке жұмыс жасауы қадағаланады.

    Сабақтың соңы

    7 минут

    Сабақты қорытындылау

    10.03-10.08


    «Допты қағып алу» ойынын ойнату арқылы оқушылардың жаңа материалды қалай меңгергенін анықтау.

    Топ ішінде бір-біріне допты лақтыра отырып, берілген санға кері санды табуға жаттығады.

    Оқушылардың жаңа материалды қалай меңгергендігі, ойлау жылдамдығы қадағаланады.





    Үй тапсырмасын беру, рефлексия

    10.08-10.10

    Үй тапсырмасын түсіндіріп беру.

    «Бағдаршам» әдісімен рефлексия жасату.

    Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. Өздерінің сабақтан алған әсерлерін «бағдаршам» түстері арқылы білдіреді.









    написать администратору сайта