Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың өзін-өзі талдауы

  • Сабақты өзара талдау

  • Кристалдық тор түрлері, байланыс типтері және заттардың қасиеттері арасындағы өзара байланыс

  • Барлық оқушылар үшін

  • Кейбір оқушылар үшін

  • Диалог және қолдау көрсету»

  • Сабақты өзін-өзі талдау. Сабаты зінзі талдауы


    Скачать 36.75 Kb.
    НазваниеСабаты зінзі талдауы
    Дата13.03.2023
    Размер36.75 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаСабақты өзін-өзі талдау.docx
    ТипДокументы
    #984375

    Сабақтың өзін-өзі талдауы 

    Күні: 22.02

    Сынып: 7

    Білім алушы саны: 9

    Мұғалімнің аты-жөні: Альжанова Дарига Умыралина

    Пәні көркем еңбек


    1

    Сабақтың тақырыбы

    Киім бөлшектерін пішу.

    2

    Сабақтың түрі (жаңа материалмен таныстыру сабағы, алған білімдерін тиянақтау сабағы, білім мен дағдыны қолдану сабағы, білімді жалпылау және жүйелеу сабағы, білім мен дағдыны тексеру және түзету сабағы, аралас сабақ, зерттеу сабағы (Lesson Study циклдарынан)

    Жаңа материалмен таныстыру сабағы

    3

    Мемлекеттік стандар оқу бағдарламаларына сәйкес оқу мақсаттары 

    7.2.3.1 Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, технологиялық талапқа сәйкес бұйым жасау.

    4

    Сабақ мақсаты

    -Сызба бойынша мата бөлшектерін дайындау және кесу

    -Мата бөлшектерін құрастыру және кесу

    -Жұмыстарын ұсыну және өз үлгілерін көрсету

    -Өзінің және өзгенің жұмысын бағалау.

    5

    Білім алушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсаттары және күтілетін нәтижелерді анықтап алуға тарту

    Білім алушыларға Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, технологиялық талапқа сәйкес бұйым жасайды.

    6

    Күтілетін нәтиже (оқу мақсаттарына сәйкес, білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған)

    Тігін бұйымдарын ылғалды жылулық өңдеу барысында қолданатын құралдарды аңықтайды, таңдадым, қолдандым.

    7

    Материалдар мен жабдықтар

    Бұйым нобайы, топқа бөлуге арналған кесте қағаздар және құрал жабдықтар,

    маталар,лекалдар,кері байланыс.

    8

    Бағалау (қалыптастырушы бағалауды қолдана отырып, білім алушылардың оқу мақсатына қатысты іс-әрекетінің нәтижесін қадағалайды, білім алушылардың жетістігін атап өтеді, Бағалау процесіне білім алушыларды тартады: өзін-өзі бағалау және өзара бағалау

    Әр тапсырмадан кейін бағалау критерийлері ұсынылып, оқушылар дескрипторға сай бағалап отырдым. Сабақ барысында білім алушыларға өзіндік бағалау жүргіздім. Сабақта оқушы оқушы әр тапсырманы орындаған сайын өзін өзі бағалап отырды.

    9

    Білім білім алушыларға сындарлы кері байланысты қамтамасыз ету

    Сабақтың ортасында негізгі бөлім сабақ мазмұнымен танысу кезеңіде берілген топтық жұмыс тапсырмасының соңында топтар бір біріне өзара бағалау жүргіздім.Өзін-өзі бағалау сабақ барысы бойында әр оқушыға тапсырмалар критерийлері жазылған кесте арқылы бағалап отырдым.

    10

    Жұмыс түрлері мен формаларын пайдалану

    Тапсырмалар сандық құзырлық әдістерімен бердім. Ресурстарға бұйым нобайы, топқа бөлуге арналған кесте қағаздар және құрал жабдықтар, маталар, лекалдар, кері байланыс

    11

    Тәжірибе арқылы дағдыларын дамыту

    Тапсырманы жылдам орындап қоятын қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар, ал сабақта болып жатқан жаңалықтарды қабылдауы төмен оқушыларға алаңдаушылық, ыңсайсыздық тудырмау үшін жеңіл тапсырмалар берілді

    12

    білім алушыларға белсенді тапсырмалар беру

    Жабық және ашық сұрақтар, жетелеуші сұрақтар қою арқылы сауалнамаға тараттым


    13

    АКТ және ресурстарды пайдалану

    Интернет көздерін электронды тақта сабақ барысында пайдаландым.

    14

    Өзіңіздің сандық білім беру ресурстарыңызды пайдалану

    Слайд көрсету Интернет көздерін, планшеттер қолданып, ар сабақты жаңа технологиямен қызықты өткізетінін көрсеттім.

    15

    Саралау тәсілі

    Диалог жəне қолдау көрсету мақтасында мұғалім оқушыларды ойланту үшін жəне бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоя отырып, бұл əдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсетіп жəне ынталандырып отырды.

    16

    Үлгерімі төмен білім алушыларды қатыстыру

    Үлгермейтін оқушы болмады, барлығы белсенді жұмыс атқарып отырды.

    17

    Рефлексия (Бағалау критерийлері анықталған ба. Мұғалім білім алушылардың үлгерімін қалай бағалайды. Қалыптастырушы бағалауды қолдана ма. Білім алушылардың жетістіктері қалай бағаланады)

    Әр топ өз жұмыстарын сәндеп, аудитория алдында ұсынып, сән көрсетілімін көрсетті. Әр тапсырмадан сон берілген дескриптор бойынша бағалау жүріп отырды. Сабақ қызықты және жоғары деңгейде өтті.




    Қорытынды

    Сабақ барысында білім алушылар өздерін ұстай алды. Себебі мұғалім оқушыларға лайықты білім алу ортасын құра алды. Білім алушылар тапсырмаларды орындау барысында көпіршелер орнатуға дағдыланған. Яғни басқа сабақтарда да ынтымақтастық дағдысында жұмыс жасайтыны көрініп тұр. Мұғалім мен оқушы арасында байланыс бар.


    Пән мұғалімі: Д.У.Альжанова

    Сабақтың өзін-өзі талдауы 

    Күні: 24.02

    Сынып: 8

    Білім алушы саны: 14

    Мұғалімнің аты-жөні: Альжанова Дарига Умыралина

    Пәні көркем еңбек

    1

    Сабақтың тақырыбы

    Бөлшектерді біріктіру бұйымды өңдеу

    2

    Сабақтың түрі (жаңа материалмен таныстыру сабағы, алған білімдерін тиянақтау сабағы, білім мен дағдыны қолдану сабағы, білімді жалпылау және жүйелеу сабағы, білім мен дағдыны тексеру және түзету сабағы, аралас сабақ, зерттеу сабағы (Lesson Study циклдарынан)

    Білімді жалпылау және жүйелеу сабағы

    3

    Мемлекеттік стандар оқу бағдарламаларына сәйкес оқу мақсаттары 

    8.2.3.2-Әртүрлi кoнcтрyкциялaр мeн мaтeриaлдaрды (тoқымa,тaбиғи жәнe жacaнды) қoлдaнa oтыpып,өз бeтiншe құрacтыpғaн тeхнoлoгиялық құжaт apқылы күрдeлeндiрiлгeн бұйымдap дaйындay

    4

    Сабақ мақсаты

    Мaтepиaлдapды қoлдaнa oтыpып,өз бeтiншe бұйымдap жacaуды мeңгeрy •Дaйын бұйымды oю-өpнeк элeмeнттеpiмeн бeзeндipyдi үйрeнy

    5

    Білім алушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсаттары және күтілетін нәтижелерді анықтап алуға тарту

    Білім алушыларға Блум таксономиясының талдау, жинақтау сатыныдағы сұрақтар мен тапсырмалады қоя отырып күтілетін нәтижелерге тарттым

    6

    Күтілетін нәтиже (оқу мақсаттарына сәйкес, білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған)

    Тeхнoлoгиялық құжaттa түрлi кoнcтрyкциялapды қoлдaндым

    • Дaйын бұйымды oю-өpнeктepмeн бeзeндipe aлдым

    • Шығapмaшылық жұмыcты өз бeтiншe opындaды

    7

    Материалдар мен жабдықтар

    AКТ-ны тиiмдi пaйдaлaндым Интepбeлceндi тaқтaдaн хaлықтық пiшiм нeгiзiндe киiм үлгiciн көрceтe алдым.

    8

    Бағалау (қалыптастырушы бағалауды қолдана отырып, білім алушылардың оқу мақсатына қатысты іс-әрекетінің нәтижесін қадағалайды, білім алушылардың жетістігін атап өтеді, Бағалау процесіне білім алушыларды тартады: өзін-өзі бағалау және өзара бағалау

    Әр тапсырмадан кейін бағалау критерийлері ұсынылып, оқушыларды дескрипторға сай бағалап отырдым. Сабақ барысында білім алушыларға өзіндік бағалау жүргіздім. Оқушыларға жеке жеке бағалау өлшемдері берілген баллдық жүйедегі парақшалар мен тапсырмалар жазылған парақшалар тараттым Сабақта оқушы оқушылар әр тапсырманы орындаған сайын өзін өзі бағалап отырды.

    9

    Білім білім алушыларға сындарлы кері байланысты қамтамасыз ету

    Сабақтың ортасында негізгі бөлім сабақ мазмұнымен танысу кезеңіде берілген топтық жұмыс тапсырмасының соңында топтар бір біріне өзара бағалау жүргізді. «Мен саған, Сен маған» әдісі арқылы.Өзін өзі бағалау сабақ барысы бойында әр оқушыға тапсырмалар критерийлері жазылған кесте арқылы бағаланып отырдым.

    10

    Жұмыс түрлері мен формаларын пайдалану



    11

    Тәжірибе арқылы дағдыларын дамыту

    Оқушылардың өздігінен ойлауы, оқу әрекеті, белсенділігі әр сабақтың материалдарына байланысты жүзеге асыру мұғалімнің негізгі міндеті деп есептеймін.

    12

    білім алушыларға белсенді тапсырмалар беру

    Жабық және ашық сұрақтар, жетелеуші сұрақтар қою арқылы сауалнамаға тарттым


    13

    АКТ және ресурстарды пайдалану

    AКТ-ны тиiмдi пaйдaлaндым Интepбeлceндi тaқтaдaн хaлықтық пiшiм нeгiзiндe киiм үлгiciн көрceтім

    14

    Өзіңіздің сандық білім беру ресурстарыңызды пайдалану

    Kahoot программаларын, Интернет көздерін, планшеттер қолданып, ар сабақты жаңа технологиямен қызықты өткізетінін көрсеттім.

    15

    Саралау тәсілі

    Сабақта саралаудың «Шаттық шеңбері», «Миға шабуыл», «Дереккөздер»,«Ашық «Сарамандық жұмыс» әдістері кіріктірілді.Бұл саралау барысында оқушылар бір-бірімен ой бөлісіп, ақпарат алмасты..Бірлесе отырып жұмыс жасады және өз идеяларын ортаға салды.

    16

    Үлгерімі төмен білім алушыларды қатыстыру

    Үлгермеуші оқушы болған жоқ барлығы белсенді,қызу жұмыс атқарды..

    17

    Рефлексия (Бағалау критерийлері анықталған ба. Мұғалім білім алушылардың үлгерімін қалай бағалайды. Қалыптастырушы бағалауды қолдана ма. Білім алушылардың жетістіктері қалай бағаланады)

    Сабақ соңында оқушыларға «Ашық микрофон» әдісі арқылы рефлексия жүргізедім. Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, бүгінгі өтілген сабақ бойынша сұрақ қойып, екінші оқушы жауап береді.




    Қорытынды

    Әр көркем еңбек пәнінің мұғалімі ҚР «Білім туралы » Заңын орындау мақсатында білім беру жүйесінің негізгі міндеттерін орындау жолында ізденіспен еңбек етеді. Яғни, әр оқушының тақырыптарды толыққанды меңгеруге нақты көңіл бөлінеді, жаңа әдіс-тәсілдердің көмегімен өз бетінше білім алу қабілеттерін дамытуға үйрету болып табылады.

     


    Пән мұғалімі: Д.У.Альжанова

    Сабақты өзара талдау

    Күні: 14.02.2023

    Сынып: 8 «ә» сыныбы

    Білім алушылар саны: 18

    Мұғалімнің аты-жөні: Калиева Айнур Амантаевна

    Пән: химия


    1

    Сабақтың тақырыбы

    Кристалдық тор түрлері, байланыс типтері және заттардың қасиеттері арасындағы өзара байланыс


    2

    Сабақтың түрі (жаңа материалмен таныстыру сабағы, алған білімдерін тиянақтау сабағы, білім мен дағдыны қолдану сабағы, білімді жалпылау және жүйелеу сабағы, білім мен дағдыны тексеру және түзету сабағы, аралас сабақ, зерттеу сабағы (Lesson Study циклдарынан)

    Білім мен дағдыны қолдану сабағы

    3

    Мемлекеттік стандар оқу бағдарламаларына сәйкес оқу мақсаттары 

    8.1.4.3 -заттар қасиеттерінің кристалдық тор тип


    4

    Сабақ мақсаты

    Барлық оқушылар үшін:

    Кристалдық торлар және олардың түрлерін анықтайды.

    Көпшілік оқушылар үшін:

    Байланыс типтерін сипаттайды

    Кейбір оқушылар үшін:

    Заттар қасиеттерінің кристалдық торын анықтайды

    5

    Білім алушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсаттары және күтілетін нәтижелерді анықтап алуға тарту

    Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылды.

    6

    Күтілетін нәтиже (оқу мақсаттарына сәйкес, білім алушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған)

    Оқушылар кристалдық тордың түрлерін ажырата алады. Байланыстардың қай түрінде қандай кристалдық тор екенін біледі.

    7

    Материалдар мен жабдықтар

    Интерактивті тақта, презентация. Ас тұзының иондық байланыс макеті, маркерлер, тапсырмалар жиынтығы

    8

    Бағалау (қалыптастырушы бағалауды қолдана отырып, білім алушылардың оқу мақсатына қатысты іс-әрекетінің нәтижесін қадағалайды, білім алушылардың жетістігін атап өтеді, Бағалау процесіне білім алушыларды тартады: өзін-өзі бағалау және өзара бағалау

    Әр тапсырмадан кейін бағалау критерийлері ұсынылып, оқушылар дескрипторға сай бағаланып отырды. Сабақ барысында білім алушыларға өзіндік бағалау жүргізілді. Оқушыларға жеке жеке бағалау өлшемдері берілген баллдық жүйедегі парақшалар мен тапсырмалар жазылған парақшалар тарқатылды. Сабақ оқушы оқушы әр тапсырманы орындаған сайын өзін өзі бағалап отырды.

    9

    Білім білім алушыларға сындарлы кері байланысты қамтамасыз ету

    Сабақтың ортасында негізгі бөлім сабақ мазмұнымен танысу кезеңіде берілген топтық жұмыс тапсырмасының соңында топтар бір біріне өзара бағалау жүргізді. Мен саған, Сен маған әдісі арқылы.Өзін өзі бағалау сабақ барысы бойында әр оқушыға тапсырмалар критерийлері жазылған кесте арқылы бағаланып отырды.

    10

    Жұмыс түрлері мен формаларын пайдалану

    Оқушыларды топқа бөлінбей, жұптық жұмыс пен жеке тапсырмалар орындады. Себебі бұл практикалық сабақ болды. Оқушыларға Кристалдық торлар макеттерін жасау үшін молекулалар мен байланыстар көрнекіліктері берілді.


    11

    Тәжірибе арқылы дағдыларын дамыту

    Алмаздың, тұздардың макеттерін жасау арқасында оқушылар кристалдық тордың түрлерін ажырата білді


    12

    білім алушыларға белсенді тапсырмалар беру

    Жабық және ашық сұрақтар, жетелеуші сұрақтар қою арқылы сауалнамаға жүргізді


    13

    АКТ және ресурстарды пайдалану

    Интернет көздерін, Иондық байланысқа қатысты бейне материалдар, электронды тақта сабақ барысында пайдаланылды

    14

    Өзіңіздің сандық білім беру ресурстарыңызды пайдалану

    Genially программасын, LearningApps.org, WordWall, Kahoot программаларын, Интернет көздерін, планшеттер қолданып, ар сабақты жаңа технологиямен қызықты өткізді.

    15

    Саралау тәсілі

    Диалог жəне қолдау көрсету мақтасында мұғалім оқушыларды ойланту үшін жəне бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоя отырып, бұл əдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсетіп жəне ынталандырып отырды.

    16

    Үлгерімі төмен білім алушыларды қатыстыру

    Жеке жұмыста тақтаға үлгерімі төмен оқушыны шығарып, жұмыс жасады.

    Қиналған тапсырма кезінде мұғалім қолдау білдіріп отырды.

    17

    Рефлексия (Бағалау критерийлері анықталған ба. Мұғалім білім алушылардың үлгерімін қалай бағалайды. Қалыптастырушы бағалауды қолдана ма. Білім алушылардың жетістіктері қалай бағаланады)

    Wordwall программасында Лабиринт ойыны арқылы оқушылар сабақты бекіту тапсырмасын орындады. Жапондық әдіс бойынша рефлексия жүргізілді




    Қорытынды

    Сабақ соңында оқушылар өздерін бағалап, керемет көніл күйде болды. Олар өз жасаған макеттерін химия кабинетіне естелікке қойып қойды. Химия сабағында оқушыларға зертханалық, практикалық жұмыстар қызықты болады. Олардың көпшілігінде химия пәніне деген қызығушылықтары артты. Үй тапсырмасына тапсырмалар берілді.  


    Көркем еңбек пәнінің мұғалімі: Д.У. Альжанова


    написать администратору сайта