Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Оқушылар орындай алады

  • Пән бойынша сөздер мен терминдер

  • Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер

  • Талқылауға арналған сұрақтар

  • Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс - әрекеттер Дерек көздері

  • Үй тапсырмасын тексеру «Жалған ба , шындық па»

  • Ортасы 22,5мин Белсенді оқу

  • Жеке жұмыс

  • Топтық жұмыс 1-топ

  • Кендебайдың ерлігі Сенің пікірің

  • Бағалау критерийлері Дескрипторлар

  • Саралап оқыту анағұрлым қабілетті оқушылар қажетті ақпаратты интернет көздерінен өздігінен алды Бағалау

  • Пәнаралық байланыстар Денсаулық сақтау және қауіпсіздік ережелерінің сақталуын тексеру

  • Денсаулықты және қауіпсіздікті тексеру – Оқушыларға практикалық сабақтар кезінде сыныпта тәртіп сақтау қажеттілігі жөнінде ескерту керек

  • Керқұла атты Кендебай. Кендебай ерліктері. Шаймердинова Гүлдер ҚМЖ. Мектеп Пеньково орта мектебі кмм


    Скачать 1.48 Mb.
    НазваниеМектеп Пеньково орта мектебі кмм
    АнкорКерқұла атты Кендебай. Кендебай ерліктер
    Дата23.11.2021
    Размер1.48 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаШаймердинова Гүлдер ҚМЖ.doc
    ТипДокументы
    #279515




    Мектеп:

    «Пеньково орта мектебі» КММ

    Күні: 05.05.2017ж.

    Мұғалімнің аты-жөні: Г.Е.Шаймердинова

    Сынып: 5

    Қатысқандар:15 Қатыспағандар:0

    Сабақтың тақырыбы:

    «Керқұла атты Кендебай» ертегісі. Кендебайдың ерліктері

    Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

    5.Т/Ж3. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу.

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: көркем шығармадағы кейіпкерлерді біледі;

    Оқушылардың басым бөлігі: шығармадағы кейіпкерлер портретін жасай алады;

    Кейбір оқушылар: кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын аша алады;

    Тілдік мақсаттар

    Оқушылар орындай алады:

    • Кейіпкерлерді біледі, портретін таба алады;

    • Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образдарын ашып, түсіндіреді;

    • Ойларын жинақтайды;

    Пән бойынша сөздер мен терминдер:

    Тазша бала, хан. Алтын құйрықты құлын, жеті басты дәу, арыстан, жалмауыз кемпір

    Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ерлік, батырлық, шыншыл болу, төзімділік, «Батыр туса, ел ырысы; жаңбыр жауса, жер ырысы», т.б. мақалдар

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    Не себепті Кендебай тазша балаға көмектесті деп ойлайсыз?




    Құндылықтарға баулу


    Құндылықтарға бағдарланған тәсіл «Мәңгілік ел» Қазақстандық патриотизм және ынтымақтастық жауапкершілік, құрмет. Оқушыларды патриотизмге, батырлыққа, жанашырлыққа баулу

    Пәнаралық байланыс

    Өзін-өзі тану пәнімен тығыз байланысты, себебі оқушыларды отансүйгіштікке баулиды

    Алдыңғы білім

    Ертегі мазмұнын біледі, шығарманың сюжеттік дамуын сипаттай алады


    Сабақ кезеңдері

    Жоспарланған іс - әрекеттер

    Дерек көздері

    Сабақтың басы

    5мин

    2мин


    Оқушылардың назарын шоғырландыру мақсатында:

    «Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіріледі

    Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыңызды сатып аламын»

    Топқа бөлу: Ертегі кейіпкерлерінің суреттері арқылы топқа бөлу.



    Үй тапсырмасын тексеру

    «Жалған ба , шындық па?» әдісі бойынша топтар бір-біріне 2 дұрыс, 1 жалған сұрақтар дайындайды.

    Бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды.



    Интерактивті

    тақта

    Ертегі кейіпкерлерінің суреттері

    Смайликтер





    Ортасы

    22,5мин


    Белсенді оқу

    Жұппен жұмыс

    Тапсырма

    «Домино» әдісі бойынша мәтіндегі Кендебайдың іс-әрекетінің жол картасын жасау.
    __________Қарасудың бойы__________... ______________... ______ ... ______________ ... Кендебайдың елі.

    «Ротация » әдісі бойынша бағалайды.


    Жеке жұмыс
    Тапсырма

    Төмендегі сызба көмегімен басты кейіпкер Кендебайдың образын сипаттап көрсетеді, оның іс-әрекетіне өз бағасын береді,басқа кейіпкерлермен салыстыра алады..

    Барлық оқушылар: кейіпкер образын сипаттап көрсете алады.

    Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкер образын сипаттап көрсетіп, іс-әрекетіне баға бере алады.

    Кейбір оқушылар: кейіпкер іс-әрекетіне өз бағасын беріп, басқа кейіпкерлермен салыстыра алады.

    Оқушылар қарама-қарсы отырған жұбымен жұмыстарымен ауысып, бір-бірін тексереді. «Сэндвич» әдісі бойынша бағалайды.
    Топтық жұмыс

    1-топ: Эмоция картасын жасайды

    2-топ: Кейіпкерлер кестесін толтырады

    Кейіпкерлер

    Қандай?

    Не істеді?

    Ұқсастығы

    Ерекшелігі

    Кейіпкер туралы көзқарасым























































    3-топ:

    Кендебайдың жасаған ерліктерін мәтіннен тауып, өз пікірлерін жазады.

    Кендебайдың ерлігі

    Сенің пікірің































    Ортаға шығып өз жұмыстарын қорғайды. Топтар бір-бірін 2 жұлдыз, 1 тілек арқылы бағалайды.

    Өзара бағалау.Бір-бірімен ой алмастырып, ой түйістіріп,өз шығармашылықтарын көрсете алады.

    Бағалау критерийлері


    Дескрипторлар

    1.Көркемдік шығармалардағы кейіпкерлердің портретін жасайды.

    2.Кейіпкердің іс әрекеті арқылы образын ашады



    -кейіпкерлердің образын сипаттайды;

    -Кендебайдың іс-әрекеттері арқылы образын ашады;

    -Кендебайдың жасаған ерліктерін мәтіннен тауып, пікірлерін айтады;





    Интерактивті тақтадан көрсету

    Қима қағаздар

    Қима кеспелер

    кестелер



    5мин

    Соңы



    «Бес саусақ»

    1.Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

    ___________________________________________

    2.Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым?

    Кімге көмек бердім?

    ___________________________________________

    3.Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

    ___________________________________________

    4.Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

    _____________________________________________

    5.Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?

    Кері байланыс сөйлемді аяқтау,оқушылардың жазғаны бойынша білім деңгейін білуге, келесі сабақты жоспарлау көмектеседі.

    Кері байланыс парағы



    Саралап оқыту анағұрлым қабілетті оқушылар қажетті ақпаратты интернет көздерінен өздігінен алды

    Бағалау

    Оқушыларды критериалды бағалау жүйесі арқылы бағалаймын. Сабақ барысында өзара бағалайды, өз-өзін бағалайды. Топтағы жұмысты бағалайды.



    Пәнаралық байланыстар

    Денсаулық сақтау және қауіпсіздік ережелерінің сақталуын тексеру

    АКТ –Елдердің географиялық орнының ерекшеліктерін көріп-білу үшін оқушылардың интернетпен жұмыс істеулеріне болады

    Денсаулықты және қауіпсіздікті тексеру – Оқушыларға практикалық сабақтар кезінде сыныпта тәртіп сақтау қажеттілігі жөнінде ескерту керек

    Оқушылар өз пікірілерін түсінікті жеткізді.

    Сабақта белсенді әдістерді қолданудың арқасында оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары артып, белсенді жұмыс жасады, коммуникативтілік құзыреттіліктері дамыды.

    Сабақ Блум таксономиясы бойынша білу, түсіну, қолдану,жинақтау негізінде құрастырылды.

    Пәнаралық байланыстар –өзін-өзі тану пәнімен тығыз байланысты.

    Ой қорыту

    Сабақтың мақсаттары/ оқу мақсаттары жүзеге толық асты. Мен дайындаған дифференциялық жұмыс ойдағыдай өтті. Мен белгіленген уақытты сақтадым.

    Төменде қалдырылған орынды өткізілген сабаққа пікір айту үшін пайдаланыңыз. Сабақ туралы сол жақ бағанда келтірілген ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз





    написать администратору сайта