Главная страница
Навигация по странице:

  • Ключові слова

  • Author

  • Key words

  • Доктор історичних наук, доцент кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили І. С. Міронова

  • ДОДАТОК 6 Зразок написання рецензії Рецензія на дипломну роботу магістра « Історія Бузького козацького війська »

  • Науковий співробітник Одеського Археологічного музею, к.і.н., доцент І. В. Піструіл Навчальне видання І. С. Міронова

  • МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З НАПИСАННЯ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВИХ І КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ ДЛЯ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ»

  • Випуск ______ _________________________________________________________

  • Курсова_і_кваліфікаційна_робота_Метод_рекомендації_Міронова_І_С_. Методичні рекомендації з написання, оформлення та захисту курсових і кваліфікаційних робіт для магістрів спеціальності


    Скачать 379.5 Kb.
    НазваниеМетодичні рекомендації з написання, оформлення та захисту курсових і кваліфікаційних робіт для магістрів спеціальності
    Анкорrehcjdf
    Дата15.10.2022
    Размер379.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаКурсова_і_кваліфікаційна_робота_Метод_рекомендації_Міронова_І_С_.doc
    ТипМетодичні рекомендації
    #735307
    страница4 из 4
    1   2   3   4
    Тема: «Холодний Яр: історико-літературний аналіз»

    Автор: Філюрська Тетяна Олексіївна

    Науковий керівник: Котляр Юрій Вадимович

    Захищена: «___» лютого 2021 р.
    Короткий зміст праці:
    Регіональна історія розширює горизонти знань про минувшину України, встановлює зв’язок між подіями загальноукраїнського масштабу і їх відображенням в окремо взятих територіях. Такою унікальною територією є Холодний Яр на Черкащині.

    Об’єктом дослідження є історія Чигиринського краю Черкаської області.

    Предметом дослідження є Холодний Яр в природі, знакових історичних подіях та літературі.

    Мета роботи полягає у відтворення цілісної картини історичних подій, які відбувалися на території Холодного Яру. Мета конкретизується і розглядається в таких основних завданнях:

    • проаналізувати стан вивчення проблеми в джерелах та історіографії;

    • розкрити історико-географічно-природний портрет урочища «Холодний Яр»;

    • визначити роль Холодного Яру в знакових подіях історії України;

    • показати особливості висвітлення історичних подій на Холодноярщині в художній літературі.

    Історія Холодного Яру містить значну кількість героїчних і трагічних сторінок. Це і події Коліївщини під час гайдамацького руху, і Холодноярська республіка в часи Української національно-демократичної революції, і повстансько-партизанський рух радянського та національного напрямів під час Другої світової війни, і діяльність добровільних армійських підрозділів в зоні проведення АТО.

    Ключові слова: Холодний Яр, республіка, природа, географія, історичні події, література.
    ABSTRACT

    For master's degree work
    Topic: «Kholodnyi Yar: historical and literary analysis»

    Author: Filyurska Tetyana Oleksiivna

    Scientific supervisor: Kotlyar Yuri Vadimovich

    Protected: «___» лютого 2021
    Summary of work:
    Regional history expands the horizons of knowledge about the past of Ukraine, establishes a link between the events of the Ukrainian scale and their reflection in individual territories. This unique area is Kholodnyi Yar in Cherkassy region.

    The object of the study is the history of the Chigirinsky region of Cherkasy region.

    The subject of the study is the Kholodnyi Yar in nature, significant historical events and literature.

    The aim of the work is to recreate a complete picture of the historical events that took place on the territory of the Kholodnyi Yar. The purpose is concretized and considered in the following main tasks:

    • analysis of the state of study of the problem in sources and historiography;

    • reveal the historical, geographical and natural portrait of the tract «Kholodnyi Yar»;

    • to determine the role of the Kholodnyi Yar in significant events in the history of Ukraine;

    • The show features the lighting of historical events on Kholodnyi Yar in the literature.

    The history of the Kholodnyi Yar contains a significant number of heroic and tragic pages. This event Koliyivshchyna during the Haidamak movement and Kholodny Yar Republic during the Ukrainian national-democratic revolution and insurgent-partisan movement of Soviet and national areas during the Second World War, and the activities of voluntary military units in the ATO area.

    Key words: Kholodnyi Yar, Republic, nature, geography, historical events, literature.
    ДОДАТОК 5

    Зразок написання відгуку
    ВІДГУК

    на дипломну роботу магістра

    «Дипломатична діяльність Гетьманату Павла Скоропадського»

    студента 634 М групи ЧНУ імені Петра Могили

    Клепікова Олександра Сергійовича
    Історія Української Держави 1918 р. вже давно викликає стійкий інтерес науковців і політиків у зв’язку з тим, що в революційних умовах режим Павла Скоропадського дав унікальний досвід планомірного національно-державного будівництва. З приходом до влади Павла Скоропадського та утвердженням Української Держави розпочався й новий етап в історії української дипломатії. Українська Держава 1918 р., перебуваючи в міжнародній ізоляції, розв’язувала проблему прориву блокади та встановлення дипломатичних зносин з країнами як близького, так і далекого зарубіжжя. Вивчення питання дипломатичної діяльності Гетьманату Павла Скоропадського дає можливість не повторити помилок України періоду початку ХХ ст. З огляду на вищесказане, актуальність проблеми не викликає сумніву.

    Мета роботи полягає у висвітленні на основі всебічного та глибокого аналізу, узагальнення та критичного осмислення доступних джерел та літератури, основних напрямків дипломатичної діяльності Гетьманату Павла Скоропадського. У роботі детально розглянуто організаційну структуру, завдання, штат та посадові обов’язки службовців дипломатичного корпусу, внутрішні та міжнародні напрямки дипломатичної діяльності, роботу дипломатів гетьманату зі встановлення міжнародних контактів та визнання Української Держави.

    Позитивним моментом у роботі є застосування автором опублікованих документів та наративних джерел, зокрема, спогадів П. Скоропадського, Д. Дорошенка, В. Винниченка, Є. Коновальця та інших. У цілому, наявна кількість наукових досліджень та джерел, застосованих у роботі, дозволили автору якісно та повно розкрити всі поставлені в ній завдання.

    Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів основної частини (дев’яти підрозділів), висновків, списку використаних джерел та літератури (108 позицій). Проблема розкрита вірно і логічно, висновки відповідають поставленій меті і завданням.

    Результати дипломного дослідження пройшли апробацію на міжнародній науково-практичній конференції «Історія, проблеми та необхідні умови становлення громадянського суспільства в Україні» (м. Львів, 2021 р.).

    Незважаючи на позитивні моменти, дипломна робота не позбавлена деяких недоліків. Зокрема, для більш повного розкриття теми варто було опрацювати матеріали вітчизняних державних архівів. Слід відмітити також граматичні та стилістичні огріхи, а також помилки в оформленні Списку використаних джерел та літератури.

    Але зазначені зауваження не впливають на загальну позитивну оцінку дипломної роботи, яка виконана на високому рівні і може бути рекомендована до захисту перед державною екзаменаційною комісією.


    Доктор історичних наук,

    доцент кафедри історії

    Чорноморського національного

    університету імені Петра Могили І. С. Міронова
    ДОДАТОК 6

    Зразок написання рецензії
    Рецензія

    на дипломну роботу магістра

    «Історія Бузького козацького війська»

    студента 634 М групи ЧНУ імені Петра Могили

    Зелінського Іллі Володимировича
    Роль українського козацтва у вітчизняній історії важко переоцінити. Тема козацтва справедливо посідає одне з перших місць за популярністю серед істориків та широкого загалу української громади. Останні десятиліття серед дослідників одним із найперспективніших напрямів наукових студій стала історія козацтва після зруйнування Запорозької Січі у 1775 р. Одним із таких напрямів є дослідження історії Бузького козацького війська, яке залишило помітний слід в історії Причорномор’я. Саме цій проблемі і присвячена дипломна робота І. В. Зелінського.

    Тема дипломної роботи розкрита в повній мірі, детально розглянуті питання виникнення Бузького козацького війська, його участь у російсько-турецьких війнах та у походах проти армії Наполеона, повстання бузьких козаків. Новизною роботи є дослідження магістрантом історії Уланських полків як прямих нащадків бузьких козаків, зокрема їх участь у Першій світовій війні та в роки Української революції. Позитивним моментом роботи є опрацювання автором матеріалів Державних архівів Херсонської та Одеської областей, що значно підвищує цінність даного дослідження. Висновки, викладені в дипломній роботі, є достатньо аргументованими.

    Незважаючи на позитивні моменти, дипломна робота не позбавлена деяких недоліків. Зокрема, не до всіх розділів та підрозділів написані висновки, наявними в роботі є орфографічні та стилістичні помилки, а також помилки в оформленні списку використаних джерел та літератури.

    Але вказані зауваження суттєво не впливають на загальну якість дослідження. Дипломна робота магістра І. В. Зелінського відповідає встановленим вимогам, виконана на високому рівні і заслуговує на позитивну оцінку – 90 балів.

    Науковий співробітник

    Одеського Археологічного музею,

    к.і.н., доцент І. В. Піструіл

    Навчальне видання

    І. С. Міронова


    МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

    З НАПИСАННЯ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВИХ І КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ ДЛЯ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

    «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ»

    Випуск ______


    _________________________________________________________
    Редактор, технічний редактор, комп’ютерна верстка Д. Стригіна.

    Дизайн обкладинки А. Іщенко.

    Друк, фальцювально-палітурні роботи С. Волинець.
    Підп. до друку

    Формат 60х841/16. Папір офсет.

    Гарнітура “Times New Roman”. Друк ризограф.

    Ум. друк. арк. 12,55. Обл.-вид. арк. 11,69.

    Тираж 300 пр. Зам. № 5147.
    Видавець і виготовлювач: ЧНУ ім. Петра Могили.

    54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10.

    Тел.: 8 (0512) 50-03-32, 8 (0512) 76-55-81, e-mail: rector@chmnu.edu.ua.

    Свідоцтво суб’єкта видавничої справи ДК № 3460 від 10.04.2009.



    1   2   3   4


    написать администратору сайта