Главная страница

Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни проектування захищених


Скачать 0.54 Mb.
НазваниеМетодичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни проектування захищених
АнкорM_V_KP_ZKCM_u.doc
Дата04.08.2018
Размер0.54 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаM_V_KP_ZKCM_u.doc
ТипМетодичні вказівки
#22454
страница4 из 14
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

2.8 Висновки


Висновки розташовують безпосередньо після викладення суті роботи на новій сторінці.

У висновках приводять оцінку одержаних результатів (негативні результати у тому числі) роботи або її окремого етапу з урахуванням світових тенденцій виконання поставленого завдання; описуються передбачувані галузі використання роботи; оцінюється господарська, наукова та соціальна значимість роботи.

Текст висновків може бути розділений на пункти.

Як правило висновки завершуються оцінкою повноти досягнутого результату, тобто приводяться відомості про те, чого автору вдалося досягнути, а чого не вдалося і чому. У висновках підкреслюються особливо цінні, за думкою автора, моменти розробки, приводяться міркування автора про те, що саме у даній роботі можна зробити краще при наявності більшого ліміту часу і як можна було би продовжити та удосконалити виконання даного завдання, якщо би це знадобилося.

2.9 Вимоги до переліку використаних джерел


Перелік використаних джерел, на які посилаються в основній частині роботи, повинен бути наведений у кінці тексту роботи, починаючи з нової сторінки. У відповідних місцях тексту повинні бути посилання.

Бібліографічні описи в переліку використаних джерел приводять у порядку, в якому вони вперше згадуються в тексті та нумерують арабськими цифрами. Посилання в тексті представляє собою порядковий номер опису використаного джерела у переліку, який поміщують у квадратні дужки. Бібліографічні описи посилань у переліку приводять у відповідності до діючих стандартів з бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний опис указують у тому вигляді, в якому він був у джерелі, або формулюють на основі аналізу джерела. Бібліографічний опис складають на мові тексту документа.

2.10 Вимоги до додатків

2.10.1 Призначення додатків


У додатках розміщують матеріал, який:

  • є необхідним для повноти роботи, але включення його в основну частину роботи може змінити впорядковане та логічне уявлення про роботу;

  • не може бути послідовно розташованим у основній частині із-за великого об’єму або специфічних способів його відтворення;

  • може бути виключеним для широкого кола читачів, але є необхідним для спеціалістів у даній галузі.

2.10.2 Типи додатків


У додатки можуть бути включені:

  • програмні проекти, оформлені відповідно до Єдиної Системи Програмної документації (ЄСПД, ГОСТи 18.NNN);

  • конструкторські проекти, оформлені відповідно до Єдиної Системи Конструкторської Документації (ЄСКД, ГОСТи 2.NNN);

  • матеріали, що доповнюють роботу;

  • проміжні математичні доведення, формули і розрахунки;

  • таблиці допоміжних цифрових даних;

  • ілюстрації допоміжного характеру, що мають формати А3 або А4;

  • опис нової апаратури та приладів, які використовувались під час проведення експерименту, вимірювань та випробувань;

  • додатковий перелік джерел, на які не було посилань у роботі, але які можуть викликати інтерес у читача;

  • копії тез або наукових статей, опублікованих по даній роботі;

  • протоколи випробувань;

  • акти приймання (демонстрації) роботи;

  • акти запровадження;

  • список слайдів (плакатів и креслень), що прикладаються до роботи.

3 Оформлення ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

3.1 Загальні вимоги


Оформлення роботи повинно відповідати вимогам до звітів з науково-дослідних робіт (ДСТУ 3008-95. Державний стандарт України. Документація. Звіти у сфері науки i техніки. Структура i правила оформлення [4]).

Залежно від особливостей та змісту пояснювальну записку складають у вигляді тексту, ілюстрацій, таблиць та їх сполучень.

Роботу оформляють на листках формату А4 (210х297 мм). Допускається використання листків формату А№ (297х420), коли це необхідно.

Роботу виконують машинним (за допомогою комп’ютерної техніки) способом на одній стороні листка білого паперу.

Текст форматується гарнітурою Times New Roman висотою символів 14 пт з розрахунку не більше 40 рядків на сторінці за умови рівномірного її заповнення (якщо використовується текстовий процесор Microsoft Word, то для міжрядкового інтервалу рекомендується множник 1,3).

Текст роботи слід друкувати, дотримуючись наступних розмірів полів: верхнє, ліве і нижнє — не менше 20 мм, праве — не менше 10 мм (часто для лівого і правого полів використовують відповідно 25-30 мм та 10-15 мм відповідно).

При нанесенні тексту на папір необхідно дотримуватися однакової щільності, контрастності та чіткості зображень по усій роботі.

Символи тексту, лінії рисунків та інші знаки повинні бути чіткими, такими, що не розпливлися, і однаково чорними по усій роботі.

Помилки, описки та графічні неточності допускається виправляти підчисткою та замальовуванням білою фарбою на тому ж місці або між рядками виправленого зображення машинописним способом або від руки. Виправлене повинно бути чорного кольору.

Робота повинна забезпечувати можливість одержання з неї ксеро- або фотокопій необхідної якості.

Прізвища, назви закладів, організацій, фірм та інші імена власні у роботі приводять на мові оригіналу. Допускається транслітерувати імена власні та приводити назви організацій у перекладі на мову роботи з добавленням (при першому згадуванні) оригінальної назви.

Скорочення слів та словосполучень у роботі повинні відповідати діючим стандартам з бібліотечної та видавничої справи.

Структурні елементи “РЕФЕРАТ”, “ЗМІСТ”, “ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ”, “ВСТУП”, “ВИСНОВКИ”, “ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ” не нумеруються, а їх найменування служать заголовками структурних елементів.

Розділи та підрозділи суті роботи можуть мати заголовки. Пункти та підпункти також можуть мати заголовки.

Заголовки структурних елементів роботи та заголовки розділів слід розташовувати в середині рядка та друкувати прописними літерами без точки у кінці, не підкреслюючи. Їх рекомендується виділяти напівжирним накресленням шрифту.

Заголовки підрозділів, пунктів та підпунктів роботи слід починати з абзацного відступу та друкувати рядковими літерами, крім першої прописної, не підкреслюючи, без точки у кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим по усьому тексту роботи та дорівнювати 1,27 см.

Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють точкою.

Переноси слів у заголовку розділу не допускаються.

Відстань між заголовком та наступним або попереднім текстом повинна складати подвійний міжрядковий інтервал (26 пт).

Відстань між основами рядків заголовку, а також між двома заголовками приймають таким же, як у тексті.

Не допускається розміщувати найменування розділу, підрозділу, а також пункту і підпункту в нижній частині сторінки, якщо після нього розташований тільки один рядок тексту.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


написать администратору сайта