Главная страница

Методичка. Методичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021. Методичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю


Скачать 367.5 Kb.
НазваниеМетодичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю
АнкорМетодичка
Дата23.10.2022
Размер367.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМетодичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021.doc
ТипМетодичні вказівки
#750421
страница9 из 12
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

3.9 Порядок оформлення додатків



Додатки є невід’ємною частиною кваліфікаційної роботи бакалавра.

Додатки необхідно оформлювати як продовження роботи на її наступних сторінках, розташовуючи додатки в порядку появи посилань на них у тексті роботи. Кожен додаток повинен починатися з нової сторінки. Додатки повинні мати спільну з рештою роботи наскрізну нумерацію сторінок.

Додаток повинен мати заголовок, який включає слово "Додаток" і велику літеру с крапкою, що позначає ідентифікатор додатку, після чого йде заголовок додатку малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки.

Додатки необхідно позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад: "Додаток А", "Додаток Б" тощо. Текст додатка за необхідності можна розділити на підрозділи, пункти та підпункти, які слід нумерувати арабськими цифрами у межах кожного додатку. У цьому випадку перед кожним номером ставлять позначення додатку (літеру) і крапку, наприклад: "А.2" (другий розділ додатку А), "Г3.1" (підрозділ 3.1 додатку Г).

До додатків включають:

- програмний код ( шрифт Courier New 12);

- додаткові матеріали (за необхідністю);

- електронні матеріали;

- схеми.

Додаткові матеріали (форми документів, повідомлень, схеми, таблиці, рисунки, математичні викладки тощо) мають ілюструвати відомості про об`єкт (предмет) розробки у необхідному обсязі, але не більше десяти сторінок.

Електронні матеріали мають містити:

- повний текст кваліфікаційної роботи бакалавра з усіма необхідними розділами у одному файлі, у відповідності до вимог подання матеріалів до архіву;

- слайди презентації, яка була на захисті випускної кваліфікаційної роботи;

- повний вихідний код програми (у вигляді готового проекту), виконаний у відповідності до правил написання коду з необхідними позначеннями та коментарями ( шрифт CourierNew 12).

4 ПОРЯДОК ЗАХИСТУ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ



Захист кваліфікаційних робіт проводять на відкритому засіданні екзаменаційної комісії (ЕК) у терміни, визначені наказом ректора.

Захист кваліфікаційної роботи проходить в два етапи: перший етап – попередній особистий захист на засіданні комісії, яка складається з не менш ніж трьох викладачів кафедри; другий етап – особистий захист кваліфікаційної роботи на засіданні ЕК.

Склад комісії (комісій) та терміни її роботи встановлюється розпорядженням завідувача випускної кафедри.

Попередній захист має на меті встановити ступінь готовності та якість виконаної роботи, а також рівень підготовленості здобувача. На засіданні комісія кафедри заслуховує доповідь за результатами виконаної роботи, відгук керівника та аналізує відповідність кваліфікаційної роботи встановленим у методичних вказівках вимогам. Комісія надає свої рекомендації щодо необхідності доопрацювання роботи (окремих розділів текстової частини, ілюстративного матеріалу, додаткових матеріалів тощо) та робить висновок щодо направлення роботи на рецензування. На попередньому захисті обов’язкова присутність керівників випускних кваліфікаційних робіт.

Виявлені при розгляді на попередньому захисті кваліфікаційної роботи неточності i помилки здобувач зобов'язаний виправити i результати представити керівнику роботи. За умови, коли робота вимагає суттєвої доробки, визначається обсяг доопрацювання i встановлюється термін подання виправленої кваліфікаційної роботи на повторний попередній захист.

Після проходження попереднього захисту здобувачу вищої освіти необхідно пройти нормоконтроль.

Нормоконтроль. Виконана у відповідності із завданням і в повному обсязі кваліфікаційна робота бакалавра (незброшурована) подається на нормоконтроль кафедри (за три тижні до початку захистів у ЕК), на якій працює керівник. Робота повинна бути підписана здобувачем і керівником.

Контроль дотримання принципів академічної доброчесності студентами кафедри КБПЗ передбачає обов’язкову автоматизовану перевірку на наявність академічного плагіату у всіх кваліфікаційних роботах (за 2-3 тижні до дати захисту). Перевірка відбувається за допомогою рекомендованих ОНПУ програмних засобів. Якщо виявлений в результаті автоматизованої перевірки відсоток збігу становить більше 30%, то робота повертається на доопрацювання з наступною повторною перевіркою. Висновок про дотримання принципів академічної доброчесності по кожній роботі підтверджується відповідним документом, наявність якого є необхідною для допуску роботи до захисту.

Рішення про допуск до захисту в ЕК приймається на засіданні кафедри.

До кваліфікаційної роботи додається (не підшивається і не нумерується) Подання Голові ЕК із заповненим висновком керівника роботи (додаток И).

Висновок керівника складають із зазначенням:

  • відповідності виконаної роботи поставленому завданню;

  • ступеня самостійності при виконанні роботи;

  • рівня підготовленості здобувача вищої освіти приймати рішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування отриманих знань і вмінь в межах його професійної діяльності;

  • участі у конференціях, семінарах тощо (за наявності);

  • загальної оцінки виконаної роботи, відповідності її змісту вимогам освітньо-професійної програми і можливості присвоєння йому відповідної кваліфікації;

  • інших аспектів, які характеризують професійні якості здобувача вищої освіти.

Всі кваліфікаційні роботи підлягають рецензуванню.

На кваліфікаційну роботу надається одна рецензія, яка підписується науково-педагогічним працівником університету (додаток К).

Рецензія складається із зазначенням:

  • відповідності кваліфікаційної роботи затвердженій темі та завданню;

  • актуальності теми;

  • повноти розкриття змісту роботи та поставлених в ній задач;

  • якості виконання текстової частини та ілюстративного матеріалу;

  • недоліків та зауважень по роботі;

  • оцінки роботи за чотирибальною системою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно») та висновку про можливість присудження здобувачу вищої освіти освітнього ступеня та присвоєння відповідної кваліфікації.

Негативна оцінка, яка може бути висловлена в рецензії, не є підставою до недопущення роботи до захисту в ЕК.

Після рецензування випускна кваліфікаційна робота бакалавра подається на затвердження завідувачу випускової кафедри.

Кваліфікаційні роботи, які не пройшли попередній захист на кафедрі, нормоконтроль, перевірку на плагіат та не отримали рецензій, до основного захисту на засіданні ЕК не допускаються.

Захист кваліфікаційної роботи проходить на відкритому засіданні ЕК у наступному порядку:

  • оголошення початку публічного захисту кваліфікаційної роботи;

  • усний виступ здобувача вищої освіти (10 хв);

  • відповіді здобувача вищої освіти на запитання членів ЕК;

  • оприлюднення тексту відгуку керівника та рецензії;

  • відповіді на зауваження рецензента;

  • виступи членів ЕК, присутніх та керівника роботи (за бажанням);

  • оголошення закінчення захисту.

Структура виступу здобувача вищої освіти:

- тема випускної кваліфікаційної роботи, керівник;

- мета, поставлене завдання (що потрібно зробити);

- обґрунтування актуальності роботи;

- суть вирішення завдання (що зроблено);

- особливості і переваги прийнятих рішень (чому зроблено так, а не інакше);

- можливість практичного використання;

- основні висновки і результати.

Виступ повинен відповідати структурі роботи. Текст або план дозволяється використовувати як допоміжний матеріал під час виступу, але не рекомендується читати його. Виступ має супроводжуватись презентацією.

Презентація складається з послідовності слайдів, які демонструються один за одним під час виступу. Презентація є допоміжним ілюстративним матеріалом і не повинна заміняти виступ, тому не слід виносити на слайди абзаци тексту роботи.

Презентація має починатися зі слайду, який містить інформацію з титульної сторінки роботи, і закінчуватися слайдом з висновками. Кожен слайд повинен мати назву і номер. Текст слайду складається з одного або двох речень, схем, рисунків, формул тощо. Рекомендується користуватися стандартними шаблонами та програмами, наприклад, програмою Microsoft PowerPoint або OpenOffice.

Оскільки послідовна поява слайдів робить неможливим незалежний від доповідача огляд ілюстративних матеріалів, то рекомендовано мати роздавальний матеріал. Роздавальний матеріал - це роздруковані аркуші формату А4 із зображенням презентації. Роздавальний матеріал повинен бути роздрукований по одному екземпляру на кожного члена комісії.

Для зручності демонстрації роботи прорамного продукту рекомендовано представляти на захист відео його роботи.

У ЕК до початку захисту необхідно особисто подати такі документи:

- подання голові ЕК за встановленою формою;

- зброшуровану (в твердих палітурках) кваліфікаційну роботу;

- рецензію на кваліфікаційну роботу;

- роздавальний матеріал;

- інші документи: ксерокопії публікацій за темою кваліфікаційної роботи; інформація про апробацію отриманих результатів; довідки, що підтверджують виконання кваліфікаційної роботи за замовленням окремого підприємства та доцільність впровадження отриманих у роботі результатів, тощо (за наявності).

Досягнення максимальної кількості балів можливе при повному виконанні усіх вимог до кваліфікаційної роботи, у тому числі своєчасного надання необхідних матеріалів на перевірку, відповідності усіх матеріалів ДСТУ, та участі здобувача (одноосібної або у якості співавтора) не менше ніж у одній міжнародній/всеукраїнській конференції, свідоцтвом чого є представлені на захист матеріали конференцій, та успішного захисту кваліфікаційної роботи. Наявність наукових статей, де автором (співавтором) є здобувач, є додатковим позитивним фактором для збільшення кількості балів, що він отримує при захисті кваліфікаційної роботи.

Рішення ЕК про оцінку захисту, про присвоєння кваліфікації бакалавра та видачу диплома приймається на закритому засіданні екзаменаційної комісії і оголошується одразу після нього.

1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


написать администратору сайта