Главная страница

Методичка. Методичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021. Методичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю


Скачать 367.5 Kb.
НазваниеМетодичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю
АнкорМетодичка
Дата23.10.2022
Размер367.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМетодичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021.doc
ТипМетодичні вказівки
#750421
страница5 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

2.2 Вимоги до структурних елементів

2.2.1 Вступ



Вступ розміщують після переліку умовних позначень, символів, одиниць скорочень і термінів (якщо він є), починаючи з нової сторінки. У вступі розкривають сутність і стан обраної предметної області, підстави та вихідні дані для розроблення обраної теми, обґрунтування її вибору та виконання даної розробки.

Далі подають загальну характеристику роботи в рекомендованій нижче послідовності.

Обґрунтовують актуальність та доцільність роботи для розвитку відповідної галузі науки чи виробництва, особливо на користь України, шляхом аналізу та порівняння з відомими розв’язками задачі.

Коротко викладають зв'язок обраного напрямку з іншими роботами. Формулюють мету роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.

Визначають об’єкт дослідження - процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і вибране для вивчення.

Предмет дослідження міститься в межах об'єкта. Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження.

Далі подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети.

Відзначаючи практичну цінність одержаних результатів, необхідно подати інформацію щодо ступеня готовності до використання або масштабів використання. Можна навести короткі відомості щодо використання результатів із зазначенням назв організацій, у яких здійснена реалізація, форм реалізації та реквізитів відповідних документів.

У вступі необхідно також дати коротку характеристику розділів роботи.

У випадку наявності публікацій чи участі у конференціях у вступі необхідно зазначити їх кількість та назви.

Результати дослідження, виконаного в співавторстві, подаються кожним із співавторів у вигляді окремої роботи з обов’язковим посиланням на роботи співавторів.

2.2.2 Основні положення кваліфікаційної роботи



Суть (основні положення) випускної кваліфікаційної роботи – це викладення відомостей про предмет (об’єкт) розробки, котрі є необхідними й достатніми для розкриття сутності даної роботи (опис теорії, методик, методів роботи) та її результатів.

Якщо в кваліфікаційній роботі необхідно навести повні докази (наприклад, математичні, що не мають безпосереднього відношення до предмету розробки) або деталі, їх подають у додатках.

Суть випускної кваліфікаційної роботи викладають, поділяючи матеріал на розділи. Розділи можуть поділятися на підрозділи або на підрозділи і пункти.

Пункти, якщо це необхідно, поділяють на підпункти. Кожен пункт і підпункт повинен містити закінчену інформацію.

Суть кваліфікаційної роботи, як правило, викладають у трьох розділах текстової частини.

Перший розділ. Даний розділ складається із двох-трьох підрозділів і по своєму змісту є оглядовим.

У ньому необхідно провести детальний аналіз сучасних літературних джерел за обраною темою. При цьому, виходячи із мети та завдань, які з неї випливають, слід розглянути предметну область, в якій виділити об’єкти, основні визначення, положення та взаємозв’язки між ними. В даних підрозділах необхідно проаналізувати відомі способи розв’язку задач за обраною темою та їх недоліки.

У результаті проведеного аналізу необхідно сформулювати свою задачу, яка випливає із даного критичного огляду і буде розв’язана в подальших розділах. Бажано закінчити цей розділ коротким резюме стосовно необхідності проведення досліджень у даній галузі. Розділ закінчується висновком і чіткою постановкою задач на наступні розділи.

Другий розділ структурно складається із двох-трьох підрозділів і носить практичний чи теоретичний характер.

У другому розділі, як правило, обґрунтовують вибір напрямку досліджень, розробляють/наводять методи вирішення задач і їх порівняльні оцінки, розробляють метод/алгоритм для розв’язку поставленої задачі, розробляють загальну методику проведення досліджень. В теоретичних роботах розкривають/розробляють методи розрахунків, методики, гіпотези, що використовуються, в експериментальних - принципи дії і характеристики засобів захисту інформації.

У другому розділі, враховуючи тематику та мету кваліфікаційної роботи, можна навести, наприклад, схему роботи комплексної системи захисту інформації, описати узагальнену структуру системи захисту тощо.

У третьому розділі викладають кількісні чи/або якісні результати власних розробок автора з їх наступним аналізом, висвітленням того нового, що він вносить у розробку задачі. Здобувач повинен давати оцінку повноти вирішення поставлених задач, оцінку достовірності одержаних результатів (характеристик, параметрів), їх порівняння з аналогічними результатами вітчизняних і зарубіжних праць, давати обґрунтування потреби додаткових досліджень, аналізувати негативні результати, які обумовлюють необхідність припинення подальших досліджень.

У третьому розділі можна навести зміст та функції програмного продукту, схеми систем, алгоритмів чи методів рішення задач в галузі інформаційної безпеки, схему інтерфейсу тощо. Лістинги програм, за наявності, можна навести в додатках до роботи.

Закінчується другий і третій розділи висновками, які є основою загальних висновків про теоретичне та практичне значення отриманих результатів.

Четвертий розділ. Кваліфікаційні роботи бакалаврів всіх спеціальностей та спеціалізацій включають окремий розділ «Охорона праці». Розділ повинен містити аналіз ймовірних небезпечних та шкідливих виробничих факторів, а також пожежну небезпеку, які створюються проектованим об’єктом; розробку заходів, направлених на усунення або зниження шкідливого впливу виявлених факторів, які ґрунтуються на нормативних документах (ДСТУ, Сніп тощо) та забезпечення пожежної безпеки.

Також четвертий розділ містить виконане індивідуальне завдання.

2.2.3 Висновки та рекомендації



Висновки розміщують безпосередньо після викладання суті випускної кваліфікаційної роботи, починаючи з нової сторінки.

У висновках наводять оцінку одержаних результатів роботи (негативних також) з урахуванням вітчизняних тенденцій вирішення поставленої задачі, можливі галузі використання результатів роботи; можливо народногосподарську, соціальну значущість роботи.

У кваліфікаційній роботі на основі одержаних висновків можуть наводитися рекомендації щодо використання результатів роботи.

Рекомендації розміщують після висновків, починаючи з нової сторінки. Текст рекомендацій може поділятися на пункти.


2.2.4 Перелік посилань



Список використаних джерел повинен містити не менше десяти джерел за темою кваліфікаційної роботи, на кожне з яких є посилання в тексті роботи. Не менше половини джерел повинні бути актуальними, тобто з дати їх виходу пройшло не більше п’яти років.

Зразок оформлення переліку посилань за ДСТУ 8302:2015 наведено в додатку Е.

2.2.5 Додатки



Додатки необхідно починати з нової сторінки. У додатках вміщують матеріал, який:

- є необхідним для повноти роботи, але включення його до основної частини роботи може змінити логічне та впорядковане уявлення про роботу;

- не може бути послідовно розміщений в основній частині роботи через великий обсяг або способи відтворення;

- може бути вилучений для широкого кола читачів, але є необхідним для фахівців.

У додатки, за необхідності, можна включити допоміжний матеріал, наприклад:

- проміжні математичні доведення, формули, рівняння та розрахунки;

- таблиці додаткових цифрових даних;

- форми документів, повідомлень, екранів;

- опис програм, які використовувались при проведенні експериментів та розрахунків;

- текст розроблених програм;

- схеми, рисунки, ілюстрації допоміжного характеру;

- додатковий перелік джерел, на які не було посилань у роботі, але які можуть викликати інтерес.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта