Главная страница

Методичка. Методичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021. Методичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю


Скачать 367.5 Kb.
НазваниеМетодичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю
АнкорМетодичка
Дата23.10.2022
Размер367.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМетодичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021.doc
ТипМетодичні вказівки
#750421
страница3 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

1.2 Вибір теми та основні завдання кваліфікаційної роботи



Тематика кваліфікаційної роботи встановлюється у відповідності до освітньої програми бакалаврів за спеціальністю 125  «Кібербезпека» (спеціалізаціями «Кібербезпека», «Управління кібербезпекою», «Соціальна інженерія») та відповідає сукупності знань, умінь, навичок, компетентностей, набутих студентом у процесі навчання згідно зі стандартом вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека» галузі знань 12 «Інформаційні технології» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання спеціалізованої задачі в галузі інформаційної та/або кібербезпеки.

Тематика кваліфікаційних робіт повинна бути актуальною.

Тему випускної кваліфікаційної роботи здобувачі обирають з переліку запропонованих кафедрою (керівниками робіт) тем, або пропонують особисто та формулюють за погодженням з керівником.

Теми кваліфікаційних робіт обговорюються на засіданні випускної кафедри та рекомендуються кафедрою для затвердження. Теми кваліфікаційних робіт та їх керівники затверджуються наказом ректора не пізніше, ніж за два місяці до встановлених графіком навчального процесу строків підсумкової атестації.

При формулюванні теми кваліфікаційної роботи слід керуватися такими критеріями:

- вона повинна відповідати спеціальності 125  «Кібербезпека» (спеціалізації «Кібербезпека», «Управління кібербезпекою», «Соціальна інженерія») та суті задачі, що вирішується, складатися з ключових слів (словосполучень), які є найістотнішими для розкриття суті роботи;

- формулювати тему слід стисло, не намагаючись розкрити в назві методологію, досягнуті результати тощо, не вдаватися до термінології псевдонаукового характеру;

- бажано уникнути назв, що починаються зі словосполучень "Дослідження деяких шляхів...", "Деякі аспекти...", "До питання..." тощо.

Для підготовки кваліфікаційної роботи здобувачу призначають керівника і додатково консультанта з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Головним завданням керівника кваліфікаційної роботи є допомога у виборі та конкретизації теми, організації роботи й у правильному виборі шляхів вирішення поставленої задачі.

Керівниками випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів призначаються професори, доценти та інші викладачі, що є співробітниками випускової кафедри, а також висококваліфіковані фахівці в галузі інформаційної/кібербезпеки, які працюють на виробництві.

Керівник кваліфікаційної роботи:

  • обирає напрямок і формулює тему кваліфікаційної роботи, визначає зміст частин роботи;

  • визначає завдання до кваліфікаційної роботи;

  • контролює складання календарного плану виконання кваліфікаційної роботи;

  • проводить консультації;

  • контролює своєчасність виконання роботи;

  • дає письмовий висновок про роботу та характеристику діяльності здобувача вищої освіти за встановленою формою;

  • у випадку порушення виконання календарного плану керівник повинен довести це до відома завідувача кафедри;

  • несе відповідальність разом із студентом за зміст і оформлення представленої на попередній та остаточний захист роботи.

Крім того, керівник допомагає студенту у виборі літературних джерел, розвиває в студента критичне ставлення до своєї роботи, вимагаючи мотивованих рішень, їхнього обґрунтування, підтримує його ініціативу і самостійність.

Здобувач вищої освіти зобов’язаний:

  • вибрати (отримати) тему роботи;

  • скласти та узгодити з керівником календарний план виконання роботи та дотримуватися його виконання;

  • узгодити з керівником зміст роботи, особливості виконання окремих розділів;

  • своєчасно надати роботу на рецензування та отримати рецензію.

Випускна робота бакалавра виконується на базі теоретичних знань і практичних навичок, отриманих протягом навчання, а також передбачає використання знань, отриманих самостійно.

Здобувачі мають право виконувати складні завдання комплексно. У комплексній кваліфікаційній роботі можуть приймати участь до трьох осіб. Розподіл завдань у комплексній випускній кваліфікаційній роботі слід проводити з урахуванням того, що кожен із студентів повинен мати окрему частину, яку він буде захищати самостійно. Коли окрема тема є частиною більш великого проекту, то слід окреслити мету, задачі і структуру проекту, навести посилання на літературу, яка описує проект в цілому та його частини.

Кожен зі здобувачів, які виконують комплексну роботу, має подати окремий звіт за назвою і за змістом. Захист однієї роботи декількома здобувачами заборонено. Рекомендується додавати до загальної частини теми індивідуальну частину, що конкретизує тему кожного здобувача, що виконує комплексну роботу. При спільній реалізації великих проектів кількома здобувачами треба кожному окреслити окремі задачі. Ступінь незалежності має бути такою, щоб реалізація та захист будь-якої з робіт були можливі за відсутності інших здобувачів, які виконують комплексну роботу.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта