Главная страница

Методичка. Методичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021. Методичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю


Скачать 367.5 Kb.
НазваниеМетодичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю
АнкорМетодичка
Дата23.10.2022
Размер367.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМетодичка 125 Кваліф робота бакалавра - 2021.doc
ТипМетодичні вказівки
#750421
страница6 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

3 ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

3.1 Основні вимоги




          1. Випускна кваліфікаційна робота бакалавра є основним звітним документом, що має містити достатню інформацію для оцінки відповідності поставленої перед бакалавром задачі і запропонованого ним рішення.

          2. Робота складається з текстової частини, ілюстративного матеріалу (креслення, комп’ютерні презентації, відео тощо) та розробленого програмного забезпечення чи технічного проекту.

    1. Текстова частина оформлюється згідно діючих національних та міжнародних стандартів, а також загальноприйнятих в програмобудуванні та техніці позначень [3-5]. Текстова частина виконується на стандартному аркуші А4 (210x297 мм), в якому текст і таблиці друкують чорним кольором, рисунки і схеми - чорно-білі або в градації сірого. За необхідності, допускається використання аркушів формату A3 (297х420 мм).

Текст розробленого програмного забезпечення чи креслення проекту наводять у додатках до текстової частини.

3.2 Вимоги до тексту



Друк виконують машинним (за допомогою комп'ютерної техніки) способом на одному боці аркушу білого паперу з розрахунку не більше 30 рядків на сторінці за умови рівномірного її заповнення. Набір тексту роботи слід виконувати з використанням текстового редактора MS Word.

Для тексту, таблиць використовують:

- шрифт Times New Roman;

- розмір шрифту 14 пт;

- інтервал шрифту - „Обычный”, масштаб - 100%, „Смещение” – немає;

- інтервал абзацу - „Полуторный”, після та перед рядком інтервал дорівнює 0 пт;

- інтервал абзацу „ Одинарный ”, розмір шрифту 14пт, шрифт Courier New для наочності подання програмного коду у тексті;

- інтервал абзацу „Одинарный”, шрифт Courier New, розмір шрифту 12пт, для наочності подання програмного коду у додатках;

- абзацний відступ дорівнює п’яти знакам або 1,25 см;

- відступи : лівий – 25 мм, правий – 10 мм, верхній і нижній – 20 мм.

Необхідно витримувати рівномірну щільність, контрастність і чіткість зображення по всьому документові. Помилки, описки і графічні неточності виправляти шляхом підчищення або зафарбування білою фарбою і нанесення на тому ж місці потрібного тексту машинним способом або від руки. Виправлення має бути чорного кольору.

Кожний розділ починається з нового аркушу.

У кінці аркушу допускається залишати вільне місце, якщо там може розміститися до двох рядків і наступний аркуш починається новим розділом, підрозділом, пунктом, підпунктом, що має заголовок.

На останньому аркуші розділу текст має займати хоча б 10 рядків.

Не допускається розміщуваати в кінці аркуша заголовок підрозділу, пункту чи підпункту, якщо після цього текст займає до двох рядків.

Підрозділ, пункт, підпункт не може закінчуватися рисунком, таблицею, схемою, обов’язково після них має бути хоча б два рядки тексту.

Забороняється застосовувати напівжирний шрифт. Курсивом можуть оформлюватися елементи формули в тексті, для однозначного трактування.

Наприклад: формула С=А+В. В тексті йде роз’яснення, що таке А, В, і С, тоді їх виділяють курсивом для наочності і розуміння відмінності мови подання.

Прізвища, назви установ, організацій, фірм та інші імена власні в документі подають мовою оригіналу. Припускається транслітерувати власні імена і подавати назви організацій у перекладі мовою роботи з додаванням (при першому згадуванні) оригінальної назви.

3.3 Структурні елементи та заголовки



Структурними елементами роботи є „Титульний аркуш”, „ЗАВДАННЯ”, „аНОтАЦІЯ”, „Зміст”, „Перелік умовних скорочень” (за необхідності), „вступ”, „висновки”, „перелік ПОСИЛАНЬ”.

Текст роботи має бути структурований на розділи і підрозділи. Розділи і підрозділи повиннімати заголовки. Пункти і підпунктиможуть мати заголовки. Заголовки структурних елементів і заголовки розділів слід розташовувати посередині рядка і друкувати великими літерами без крапки наприкінці, не підкреслюючи.

Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів починають з абзацного відступу і друкують малими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки наприкінці. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Переноси слів у заголовку розділу не допускаються.

Відстань між основним текстом і заголовком розділу чи підрозділу складає один рядок.

Відстань між рядками заголовку (розділу, підрозділу, пункту, підпункту) або між двома заголовками приймають таку, як в основному тексті.

Усі розділи, підрозділи, пунктів і підпункти повинні мати заголовок та виноситися у зміст. Не допускається, щоб у розділі був лише 1 підрозділ, у підрозділі – лише 1 пункт, у пункті – лише 1 підпункт.

Наприклад:

1 НАЗВА РОЗДІЛУ

1.1 Назва підрозділу

(порожній рядок)

Текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст [1].

(порожній рядок)

1.2 Назва підрозділу

(порожній рядок)
Текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст.

( порожній рядок)

1.2.1 Назва пункту

(порожній рядок)

Текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст.

(порожній рядок)

1.3 Назва підрозділу

(порожній рядок)

Текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст.

Текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта