Міжнародна економіка. Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з навчальної дисципліни міжнародна економіка для студентів заочної форми навчання
Скачать 67.12 Kb.
|
4 ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТВаріант № 1Поняття світового господарства. Міжнародний ринок праці. Задача 1 Припустимо, що виробники в Україні та США випускають тільки два товару, які умовно назвемо обладнанням і сировиною. У США для виробництва одиниці обладнання потрібен 1 робочий день, а для виробництва одиниці сировини – 3 робочих дні. В Україні для виробництва одиниці обладнання потрібно 4 робочих дні, а для виробництва одиниці сировини – 2 робочих дні.
Визначити: Де вигідніше українським виробникам придбати обладнання? Де американським виробникам вигідніше купити сировину? Відповіді обґрунтуйте. Задача 2 Витрати праці (в годинах) на виробництво тенісних м'ячів і тенісних ракеток в Україні та Німеччині наступні:
Визначити: 1. У виробництві якого товару Україна має порівняльну перевагу і чому? 2. Розрахуйте альтернативну ціну ракеток, виражену через ціну м'ячів для України та Німеччини. 3. В якому інтервалі буде розташовуватися рівноважна ціна на ракетки у випадку розвитку торгівлі між двома країнами? 4. Якщо відносна рівноважна ціна на ракетки в результаті торгівлі складе 2, на якому з товарів буде спеціалізуватися кожна з країн і чому? 5. Підрахуйте виграш від торгівлі Німеччини, якщо вона буде спеціалізуватися на виробництві м'ячів. Варіант № 2Загальноцивілізаційні економічні ознаки та критерії. Загальна характеристика НАФТА Задача 1 Фермерське господарство виробляє пшеницю та молоко, для чого максимально може використовувати 400 годин праці та 600 га землі. Виробництво 1 т пшениці вимагає 10 годин праці і використання 5 га землі. Виробництво 1 т молока вимагає 4 годин праці і 8 га землі. Визначте: 1. Які фактори виробництва відносно більш інтенсивно використовуються для виробництва пшениці? Будь – для молока? 2. Чи може фермерське господарство виробити 50 т молока та 90 т пшениці? Задача 2 Для Росії і Японії на основі даних, розрахуйте кількість працездатного населення і визначте частку основних груп населення (дитячого віку – до 14 років; працездатного віку – від 15 до 65 років; пенсійного віку – старше 65 років). Зробіть висновки. Структура населення Росії та Японії за основними віковими групами, млн. чол.
|