Міжнародна економіка. Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з навчальної дисципліни міжнародна економіка для студентів заочної форми навчання
Скачать 67.12 Kb.
|
Варіант № 31. Міжнародний поділ праці: сутність, форми та фактори. 2. Основні показники розвитку світового господарства. Загальні поняття і категорії. Задача 1 Ви є радником уряду малого держави Х, яке виробляє промислові товари, використовуючи капіталомісткі фактори виробництва, а сільськогосподарську продукцію, використовуючи працемісткі фактори виробництва. Значна частка сільгосппродукції експортується. 1. Уряд хоче стимулювати вітчизняне виробництво промислових товарів і збирається захистити виробників. Які можливі наслідки цього рішення? 2. Уряд вирішив ввести тариф. Що станеться з рівнем зарплати в країні?3. Як введення тарифу вплине на обсяг торгівлі і загальний економічний стан країни? Відповіді обґрунтуйте.Задача 2У 2005 р. експорт Угорщини склав 102, 9 млрд. дол., а імпорт – 52,9 млрд. дол.Визначити:зовнішньоторговельний оборот і сальдо зовнішньоторговельних операцій Угорщини в 2005р.Варіант № 4Етапи становлення Європейського співтовариства. Об’єкти та суб’єкти світового ринку технологій. Форми та канали трансферу технологій. Задача 1 За даними таблиці визначте експортну квоту представлених країн. Зробіть висновок про ступінь відкритості економіки цих країн.
Задача 2 З 2000 по 2005 рр. ВВП промислово розвинених країн в грошовому вираженні зріс з 19 860 до 27 258 млрд. дол. За цей період світові ціни зросли на 10%. Визначити, на скільки відсотків зріс фізичний обсяг ВВП промислово розвинених країн за вказаний період. Варіант № 5Основні форми міжнародних економічних відносин. Основні риси транснаціоналізації. Розвиток транснаціональних корпорацій. Стратегічні альянси транснаціональних фірм. Задача 1 Використовуючи дані таблиці, порівняйте темпи зростання товарного експорту і ВВП країн у другій половині ХХ ст. Зробіть висновки.
Задача 2 Припустимо, що країни А і Б виробляють лише два товари – цукор і сталь, рівень витрат на їх виробництво характеризується даними, наведеними в таблиці, а граничні витрати заміщення залишаються незмінними за будь-яких обсягах виробництва.
Визначити: 1. Чи має країна А абсолютну перевагу у виробництві сталі? 2. Чи має країна Б порівняльну перевагу у виробництві цукру? 3. Які товари будуть експортувати та імпортувати з країни А і Б в умовах вільної торгівлі? 4. В яких межах має встановитися співвідношення світових цін на сталь і цукор в умовах вільної торгівлі? |