Главная страница

Вплив навколишнього середовища (копія). Методологічні основи вивчення впливу навколишнього середовища на здоров'Я. Санітарна охорона атмосферного повітря тестові завдання


Скачать 51.73 Kb.
НазваниеМетодологічні основи вивчення впливу навколишнього середовища на здоров'Я. Санітарна охорона атмосферного повітря тестові завдання
Дата21.03.2022
Размер51.73 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаВплив навколишнього середовища (копія).docx
ТипДокументы
#406836

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ'Я.

САНІТАРНА ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Чотирирiчний хлопчик провiв цiлий день на пляжi. Надвечiр у дитини з’явилися головний бiль, слабкiсть, блювання. В ходi об’єктивного огляду: обличчя гiперемоване, температура тiла - 38,8oC, частота дихання - 28/хв., частота серцевих скорочень - 130/хв. Найбiльш iмовiрною причиною такого стану є:

***A. Сонячний удар

B. Анафiлактичний шок

C. Синкопальний стан

D. Запаморочення

E. Колапс

Опорні ознаки: перебування на сонці, запаморочення, підвищення температури, підвищення ЧСС

2. При клiнiчному обстеженнi дитини спостерiгаються рiзка блiдiсть шкiрних покривiв iз сiруватим вiдтiнком, анемiя, поява базофiльної зернистостi у цитоплазмi полiхроматофiльних еритробластiв i ретикулоцитiв. У сечi збiльшений вмiст дельта- амiнолевулiнової кислоти i копропорфiрину. Надмiрне надходження якого ксенобiотика в органiзм дитини призвело до отруєння?

***A. Свинець

B. Кадмiй

C. Ртуть

D. Нiтрати

E. Миш’як
Опорні ознаки: базофільна зернистість, збільшений вміст дельта-амінолевулінової кислоти і копропорфірину.

3. Жiнка 49-ти рокiв скаржиться на бiль у плечових суглобах, що посилюється пiд час рухiв, обмеження рухливостi, короткочасну вранiшню скутiсть. Хворiє декiлька рокiв. В минулому займалася спортивною гiмнастикою. На рентгенограмi плечових суглобiв - звуження суглобової щiлини, субхондральний остеосклероз, остеофiти у нижньовнутрiшньому вiддiлi голiвки плечової кiстки. Що лежить в основi патогенезу ураження су глобiв у хворої?

*** A. Порушення метаболiзму хряща

B. Вiдкладення у синовiальнiй оболонцi iмунних комплексiв

C. Порушення обмiну сечової кислоти

D. Вiдкладення у суглобах пiрофосфату кальцiю

E. Пошкодження синовiальної оболонки iнфекцiйним агентом

Опорні ознаки: бiль у плечових суглобах, яка посилюється під час рухів, вранішня скутість, рентгенограма – звуження суглобової щілини, субхондральний остеосклероз


4. Недостатньо очищенi вiдходи промислового пiдприємства скидаються у рiчку, вода з якої використовується для господарсько- питного водопостачання. Це спричиняє загибель деяких мiкроорганiзмiв, порушення процесiв самоочищення води та погiршення її якостi, що може мати негативний вплив на стан здоров’я людей. Така дiя факторiв навколишнього середовища називається:

***A. Непряма

B. Пряма

C. Поєднана

D. Комплексна

E. Комбiнована

Опорні ознаки: вiдходи промислового пiдприємства скидаються у річку, загибель деяких мікроорганізмів, порушення процесiв самоочищення води


5. Жiнка 32-х рокiв доставлена в приймальне вiддiлення машиною швидкої допомоги. В спекотний день працювала тривалий час на полi, збираючи овочi. Вiдчула головний бiль, запаморочення, загальну слабкiсть, сухiсть в ротi, але продовжувала працювати. Незабаром ”потемнiло в очах”, виникли блювання, рiзкий бiль в литкових м’язах. Потiм виникло рухове збудження, втрата свiдомостi. Артерiальний тиск - 170/95 мм рт.ст. Температура - 37,8oC. Сформулюйте найбiльш iмовiрний дiагноз:

***A. Тепловий удар

B. Гiпертермiчний синдром

C. Гiпертензивний криз

D. Зомлiння

E. Нейротоксикоз

Опорні ознаки: спекотний день, праця тривалий час на полі, головний бiль, , запаморочення, сухість в роті, втрата свідомості, температура – 37,80С, блювання, підвищення АТ 


6. В організм людини з атмосферного повітря надходять декілька хiмiчних речовин. Як називається тип комбінованої дії, при якому сумiсний її ефект перевищує суму ефектiв кожної речовини, що входить у комбiнацiю, при їх iзольованiй дiї на органiзм?

***A. Потенцiювання

B. Антагонiзм

C. Iзольована дiя

D. Поєднана дiя

E. Комплексна дiя

Опорні ознаки: комбінована дія, сумісний її ефект перевищує суму ефектів кожної речовини, що входить у комбiнацiю
7. Для визначення впливу мікроклімату на функціональний стан організму досліджувалися наступні фізіологічні показники напруження функцій органів і систем, які беруть участь в теплообмінних процесах: пульс, артеріальний тиск, кількість дихальних актів за хвилину, температура шкіри, потовиділення за хвилину, швидкість зорової та слухової реакцій. Вкажіть показник, що найбільш об’єктивно відображає напруження процесів терморегуляцій організму:

***A. Температура шкіри.

B. Пульс і артеріальний тиск.

C. Кількість дихальних актів за хвилину.

D. Потовиділення за хвилину.

E. Швидкість зорової та слухової реакцій.

Опорні ознаки: терморегуляція організму

8. Оцінюючи стан здоров’я водіїв та постових автоінспекторів лікарі виявили наявність в крові обстежуваних карбоксигемоглобіну, зниження у них рефлекторних реакцій, порушення активності ряду ферментів. Виявлені порушення здоров’я людей цих професійних категорій імовірніше всього пов’язані з впливом:

***A . Оксиду вуглецю

B. Сірчистого ангідриду

C. Нервово-емоційного напруження

D. Ароматичних вуглеводів

E. Оксидів азоту

Опорні ознаки: робота автоінспектором, наявність карбоксигемоглобіну

9. У чоловіка 43-х років під час проведення медичного огляду об’єктивно виявлені блідість шкіри та слизових оболонок, згладженість сосочків язика, поперечні борозни на нігтях, тріщини в кутиках рота, тахікардія. Вміст гемоглобіну в крові - 90 г/л, анізоцитоз, пойкілоцитоз. Найімовірнішим спричинювальним фактором даного стану є недостатнє надходження до організму:

***А. Заліза

B. Міді

C. Цинку

D. Магнію

E. Селену

Опорні ознаки: блідість шкіри та слизових оболонок, тріщини в куту рота, зниження гемоглобіну крові, анізоцитоз

10. Жінка 60-ти років скаржиться на періодичні болі у колінних суглобах, що виникають частіше під час тривалого ходіння, спуску сходами, ввечері, непокоять у першій половині ночі і вщухають до ранку після тривалого відпочинку. В ході обстеження виявлена надмірна маса тіла. Суглоби зовнішньо не змінені, обсяг рухів в них не обмежений. На рентгенограмі правого колінного суглоба видно остеофіти. Для профілактики подальшого прогресування захворювання слід рекомендувати:

***A. Уникати підвищених навантажень на колінні суглоби

B. Обмежити у дієті продукти, багаті на пурини

C. Щоденний біг підтюпцем

D. Регулярний прийом алопуринолу

E. Короткочасна іммобілізація суглоба лонгетою

Опорні ознаки: періодичні болі у колінних суглобах під час тривалого ходіння, надмірна маса тіла, колінний суглоб, остеофіти

11. Прикарпатський регіон характеризується постійною високою (більше 80%) вологістю атмосферного повітря. В холодний період року, при помірно низьких температурах повітря, населення цього регіону відчуває сильний холод. Це зумовлено збільшенням віддачі тепла шляхом:

***A. Конвекції

B. Випромінювання

C. Випаровування

D. Кондукції

E. Радіації

Опорні ознаки: висока вологість повітря, холод

12. Внаслідок багаторічного забруднення навколишнього середовища викидами металургійного заводу на прилеглій житловій території міста сформувалася біогеохімічна провінція. За якою провідною ознакою можна надати їй гігієнічну оцінку?

***A. Накопичення в ґрунті специфічних хімічних речовин

B. Обмеження умов санітарно-побутового водокористування

C. Забруднення атмосферного повітря

D. Погіршення якості продуктів рослинного походження

E. Підвищений рівень захворюваності населення

Опорні ознаки: багаторічне забруднення викидами, біохімічна провінція


13. Серед мешканців присадибних ділянок с. Iванiвка, які прилягають до поля агрофірми ”Дружба”, через 1 тиждень після зрошування його пестицидами (гексахлораном) з’явилися симптоми отруєння пестицидами. В результаті лабораторних досліджень вміст гексахлорану в ґрунті сусідніх з полем приватних садиб перевищував ГДК в 2 рази, в повiтрi - в 10 разів, у воді криниць (водопостачання населеного пункту є децентралізованим) - в 2 рази. Назвіть вид впливу пестицидів на організм людей, що має місце:

***A. Комплексний

B. Ізольований

C. Поєднаний

D. Комбінований

E. Синергічний

Опорні ознаки: пестициди перевищують в ґрунті, повiтрi та воді криниць 


14. У атмосферному повітрі на відстані 700 м від промислового підприємства були присутні підвищені концентрації окису вуглецю та сірчаного газу. Яку дію мають ці речовини на організм населення?

***A. Комбіновану

B. Комплексну

C. Незалежну

D. Канцерогенну

E. Сполучну

Опорні ознаки: окис вуглецю та сірчаний газ

15. В організм людини з атмосферного повітря надходять декілька хімічних речовин. Як називається тип комбінованої дії, при якому сумісний її ефект перевищує суму ефектів кожної речовини, що входить у комбінацію, при їх ізольованій дії на організм?

***A. Потенціювання

B. Поєднана дія

C. Антагонізм

D. Ізольована дія

E. Комплексна дія

Опорні ознаки: тип комбінованої дії, при якому сумісний її ефект перевищує суму ефектів кожної речовини

16. У результаті аварії на одному з промислових підприємств відбувся витік озону та радіоактивних речовин в одному з цехів. Група працівників цього цеху підпала під одночасний вплив обох чинників. Яким буде вплив цих чинників на організм?

***A. Поєднаний радіоміметичний вплив

B. Поєднаний

C. Ізольований

D. Комбінований

E. Комплексний

Опорні ознаки: витік озону та радіоактивних речовин

17. У токсикологічну лабораторію надійшла нова синтезована речовина ДФК-4. При токсикологічних дослідженнях і оцінці визначених показників токсикометрії за ГОСТ 12.1.007-76 “Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности” одержані такі результати: СL50 – 650 мг/м3 (2 кл.), DL50 – 250 мг/кг (3 кл.), КМІО – 2 (4 кл.), зона гострої дії – 5,0 (1 кл.), ОБРД – 2,0 мг/м3 (3 кл.). Який показник токсикометрії є лімітувальним при визначенні класу небезпеки дослідженої речовини?

***A. Зона гострої дії

B. DL50

C. СL50

D. КМІО

E. ОБРД

Опорні ознаки: 1 кл.


18. У 67-річної хворої на неспецифічний поліартрит напередодні різкої зміни погоди в умовах стаціонару з’явились додаткові скарги на задишку, набряк суглобів, головний біль та біль у ділянці серця, шкірні висипання, білок та кров у сечі, підвищення температури тіла. Який клінічний симптом, крім задишки, серцевих та головних болів, найбільш метеозалежний?

***A. Набряк суглобів

B. Шкірні висипання

C. Білок у сечі

D. Підвищення температури тіла

E. Гематурія

Опорні ознаки: метеозалежний симптом

19. Холодний період року характеризувався низькою температурою повітря, постійною хмарністю, снігопадами. У зв’язку з цим, перебування дітей дошкільної установи на відкритому повiтрi було обмежено. При медичному огляді діти скаржились на сонливість, кволість, поганий апетит, спостерігалась низька активність на заняттях з фізичного виховання. При лабораторному дослiдженнi крові виявлено порушення фосфорно-кальцiєвого обміну. Причиною такого стану дітей може бути:

***A. Ультрафіолетова недостатність

B. Нагрiваючий мікроклімат в приміщені

C. Охолоджуючий мікроклімат в приміщені

D. Дискомфортний мікроклімат в приміщені

E. Надмірне фізичне навантаження

Опорні ознаки: відсутність прогулянок, сонливість, порушення фосфорно-кальцієвого обміну

20. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив лікарю необхідно визначити біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 2 хв., у другому – 3 хв., у третьому – 4 хв., у четвертому – 5 хв., у п’ятому – 6 хв., у шостому – 7 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі дві червоні смужки. Визначте біологічну (еритемну) дозу ультрафіолетового випромінювання.

***A. 6 хвилин

B. 30 секунд

C. 3 хвилини

D. 5 хвилин

E. 10 хвилин

Опорні ознаки: еритемна доза ультрафіолетового випромінювання-гіперемія при 6 хв.

21. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив лікарю необхідно визначити біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 1 хв., у другому – 2 хв., у третьому – 3 хв., у четвертому – 4 хв., у п’ятому – 5 хв., у шостому – 6 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі в ділянці нижньої третини живота три червоних смужки. Визначте профілактичну (антирахітичну) дозу ультрафіолетового випромінювання.

***A. 30 секунд (0,5 хв.)

B. 60 секунд

C. 2,5 хвилини

D. 5 хвилин

E. 10 хвилин

Опорні ознаки: гіперемія після 4 хв. опромінення

22. У районі розміщення промислового підприємства, де атмосферне повітря інтенсивно забруднюється сірчистим газом, відзначається підвищена загальна захворюваність населення. Який вплив на організм людини у цій ситуації чинить забруднене повітря?

***A. Хронічний неспецифічний

B. Гострий специфічний

C. Гострий неспецифічний

D. Хронічний специфічний

E. Селективний

Опорні ознаки: сірчистий газ, підвищена загальна захворюваність


23. У регулювальника дорожнього руху появились скарги на головний біль, запаморочення, порушення сну, зниження пам’яті та уваги, задишку, біль у ділянці серця. У крові під час лабораторного обстеження виявлено підвищений вміст карбоксігемоглобіну. Який чинник навколишнього середовища найімовірніше міг спричинити такі зміни в організмі?

***A. Оксид вуглецю

B. Діоксид вуглецю

C. Оксид азоту

D. Діоксид азоту

E. 3,4-безпірен.

Опорні ознаки: головний біль, запаморочення, задишка, біль у ділянці серця, підвищений вміст карбоксігемоглобіну

24. Атмосферне повітря промислового міста інтенсивно забруднюється викидами кількох промислових підприємств. Аналіз захворюваності міського населення показав, що найбільш часте захворювання – хронічна пневмонія, особливо у дітей. Ця картина захворюваності найімовірніше пов’язана з промисловим викидом в атмосферу:

***А. Оксидів сірки

B. Сполук кадмію

C. Метилртуті

D. Сполук свинцю

E. Сполук миш’яку

Опорні ознаки: пневмонія

25. У місті Н. заплановано будівництво промислового підприємства (1А класу небезпеки), у викидах якого будуть міститися діоксид сірки та діоксид азоту. На якій відстані від джерела концентрації зазначених інгредієнтів в атмосферному повітрі повинні відповідати ГДК?

***А. 3000 м

B. 1000 м

C. 500 м

D. 100 м

E. 50 м

Опорні ознаки: 1а клас небезпеки

26. Для визначення впливу мікроклімату на функціональний стан організму досліджувались наступні фізіологічні показники напруження функцій органів і систем, які беруть участь в теплообмінних процесах: пульс, артеріальний тиск, кількість дихань за хвилину, температура шкіри, величина потовиділення за хвилину, швидкість зорової та слухової реакцій. Назвіть показник, що найбільш об’єктивно відображає напруження процесів терморегуляції організму:

***A. Температура шкіри

B. Пульс і артеріальний тиск

C. Кількість дихальних актів за хвилину

D. Потовиділення за хвилину

E. Швидкість зорової та слухової реакції

Опорні ознаки: відображає терморегуляцію організму

27. На північній околиці населеного пункту розташований хімічний комбінат. Протягом року спостерігається така повторюваність вітрів: північний -10%, східний - 20%, південний - 50%, західний - 20%. Назвіть оптимальне місце для розміщення земельної ділянки стаціонару медико-санітарної частини:

***A. На південь від хімічного комбінату

B. На північ від хімічного комбінату

C. На схід від хімічного комбінату

D. На захід від хімічного комбінату

E. На території хімічного комбінату

Опорні ознаки: менше всього вітровий потік з півночі

28. Холодний період року характеризувався низькою температурою повітря, постійною хмарністю, снігопадами. У зв’язку з цим, перебування дітей дошкільної установи на відкритому повітрі було обмежено. При медичному огляді діти скаржились на сонливість, кволість, поганий апетит, спостерігалась низька активність на заняттях з фізичного виховання. При лабораторному дослідженні крові виявлено порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Причиною такого стану дітей може бути:

***A. Ультрафіолетова недостатність

B. Нагріваючий мікроклімат в приміщені

C. Охолоджуючий мікроклімат в приміщені

D. Дискомфортний мікроклімат в приміщені

E. Надмірне фізичне навантаження

Опорні ознаки: відкрите повітря обмежене, порушення фосфорно-кальцієвого обміну

29. Основний спектральний склад штучного джерела ультрафіолетового випромінювання складає 280... 10 нм. Якої специфічної біологічної дії слід очікувати?

***A. Сильна бактерицидна

B. Слабка загальностимулююча

C. Пігментоутворення

D. Синтез холекальциферолу

E. Загальностимулююча

Опорні ознаки: 280… 10 ни

30. Серед мешканців присадибних ділянок с. Іванівка, які прилягають до поля агрофірми “Дружба”, через 1 тиждень після зрошування його пестицидами (гексахлораном) з’явилися симптоми отруєння пестицидами. В результаті лабораторних досліджень вміст гексахлорану в ґрунті сусідніх з полем приватних садиб перевищував ГДК в 2 рази, в повітрі – в 10 разів, у воді криниць (водопостачання населеного пункту є децентралізованим)- в 2 рази. Назвіть вид впливу пестицидів на організм людей, що має місце.

***A. Комплексний

B. Ізольований

C. Поєднаний

D. Комбінований

Е. Сполучений

Опорні ознаки: гексахлоран в ґрунті, в повітрі, у воді 


31. У регулювальника дорожнього руху появились скарги на головний біль, запаморочення, порушення сну, зниження пам’яті та уваги, задишку, біль у ділянці серця. У крові під час лабораторного обстеження виявлено підвищений вміст карбоксигемоглобіну. Який чинник навколишнього середовища найімовірніше міг спричинити такі зміни в організмі?

***A. Оксид вуглецю.

B. Діоксид вуглецю.

C. Оксид азоту.

D. Діоксид азоту.

E. 3,4-безпірен

Опорні ознаки: робота регулювальником, підвищений вміст карбоксигемоглобіну

32. У атмосферному повітрі на відстані 700 м від промислового підприємства були присутні підвищені концентрації окису вуглецю та сірчаного газу. Яку дію мають ці речовини на організм населення?

***А. Комбіновану.

B. Комплексну.

C. Незалежну.

D. Канцерогенну.

E. Сполучену.

Опорні ознаки: підвищена концентрація окису вуглецю та сірчаного газу


33. У промисловому районі одного із індустріальних міст в дітей дошкільного віку почастішали захворювання хронічним і астматичним бронхітом і бронхіальною астмою. Який із постійних забруднювачів повітря міг стати їх причиною?

***А. Діоксид сірки.

B. Оксид вуглецю.

C. Свинець.

D. Оксиди азоту.

E. Продукти фотохімічних реакцій.

Опорні ознаки: промисловий район, почастішали захворювання хронічним і астматичним бронхітом і бронхіальною астмою


34. Дільничному лікарю доручили підготувати план проведення комплексу лікувально-профілактичних заходів серед населення на підпорядкованій території. Які заходи він повинен внести в цей план щодо первинної профілактики захворювань?

***А. Попередження виникнення захворювань.

B. Направлення хворих на санаторне лікування.

C. Заходи щодо підвищення якості життя хворих.

D. Заходи щодо покращання умов життя хворих.

E. Попередження ускладнень хвороби.

Опорні ознаки: первична профілактика захворювань

35. На території міста відмічено підвищений рівень марганцю в атмосферному повітрі, питній воді та продуктах харчування сільськогосподарського походження. Яка дія даних чинників на здоров'я населення?

***А. Комплексна.

B. Комбінована.

C. Поєднана.

D. Синергічна.

E. Роздільна.

Опорні ознаки: марганець в повітрі, питній воді, продуктах 


36. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив лікарю необхідно визначити біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 2 хв., у другому — 3 хв., у третьому — 4 хв., у четвертому — 5 хв., у п'ятому — 6 хв., у шостому — 7 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі дві червоні смужки. Визначте біологічну (еритемну) дозу ультрафіолетового випромінювання.

***А. 6 хвилин.

B. 3 хвилини.

C. 5 хвилин.

D. 30 секунд.

E. 10 хвилин.

Опорні ознаки: біодозиметр, п’яте віконце – 6 хв., дві червоні смужки

37. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив лікарю необхідно визначити біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 1 хв., у другому - 2 хв., у третьому - 3 хв., у четвертому - 4 хв., у п'ятому - 5 хв., у шостому - 6 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі в ділянці нижньої третини живота три червоних смужки. Визначте профілактичну (антирахітичну) дозу ультрафіолетового випромінювання.

***А. 30 секунд.

B. 60 секунд.

C. 2,5 хвилини.

D. 5 хвилин.

E. 10 хвилин.

Опорні ознаки: біодозиметр, четверте віконце – 4 хв., три червоні смужки


38. У 67-річної хворої на неспецифічний поліартрит напередодні різкої зміни погоди в умовах стаціонару з'явились додаткові скарги на задишку, набряк суглобів, головний біль та біль у ділянці серця, шкірні висипання, білок та кров у сечі, підвищення температури тіла. Який клінічний симптом, крім задишки, серцевих та головних болів, найбільш метеозалежний?

А. Підвищення температури тіла.

B. Шкірні висипання.

C. Білок у сечі.

***D. Набряк суглобів.

E. Гематурія.

Опорні ознаки: метеозалежний симптом

39. В місті N проводилося вивчення захворюваності на інфаркт міокарда за попередні роки (з 2009 по 2013 роки). Який вид епідеміологічного дослідження був використаний?

***A. Ретроспективний

B. Експериментальний

C. Проспективний

D. Описовий

E. Аналітичний

Опорні ознаки: оцінка за минулі роки

40. Для оцiнки популяцiйного здоров’я дитячого населення були використанi наступнi показники: поширенiсть хвороб, первинна захворюванiсть, структура захворюваностi, патологiчна ураженiсть та iнвалiднiсть. Який з цих показникiв вiдображає рiвень захворюваностi дiтей лише на хронiчнi хвороби та морфофункцiональнi порушення?

***A. Патологiчна ураженiсть

B. Загальна захворюванiсть

C. Поширенiсть

D. Первинна захворюванiсть

E. Iнвалiднiсть

Опорні ознаки: рiвеньзахворюваностiдiтей лише на хронiчнi хвороби та морфофункцiональнi порушення


41. Для обслуговування населення в районнiй полiклiнiцi ЦРЛ є 25 посад лiкарiв-спецiалiстiв. Надання якого виду лiкувально-профiлактичної допомоги забезпечують вказанi лiкарi?

***A. Вторинної

B. Первинної

C. Першої

D. Третинної

E.

Опорні ознаки: поліклініка, вид лікувально-профілактичної допомоги

42. 2. В організм людини з атмосферного повітря надходять декілька хімічних речовин. Як називається тип комбінованої дії, при якому сумісний ефект менший від суми ефектів кожної з речовин, що входить у комбінацію, при їх ізольованій дії на організм?

***А. Антагонізм

В. Потенціювання

С. Ізольована дія

D. Поєднана дія

Е. Комплексна дія

Опорні ознаки: тип комбінованої дії, при якому сумісний ефект менший від суми ефектів кожної з речовин, що входить у комбінацію, при їх ізольованій дії на організм

43. Серед пацієнтів загальної лікарської практики за останні роки відбувається неухильне збільшення кількості осіб похилого та старечого віку. Переважання якого типу патології необхідно чекати в структурі захворюваності населення, яке обслуговується?

***А. Хронічної патології

В. Інфекційної патології

С. Неепідемічної патології

D. Гострої патології

Е. Виробничої патології

Опорні ознаки: старечій вік

44. Дільничному лікарю доручили підготувати план проведення комплексу лікувально-профілактичних заходів серед населення на підпорядкованій території. Які заходи щодо вторинної профілактики захворювань він повинен внести у цей план?

***А. Попередження ускладнення хвороб

В. Усуненні чинників виникнення хвороб

С. Покращення умов життя населення

D. Проведення реабілітаційних заходів

Е. Попередження виникнення захворювань

Опорні ознаки: вторинна профілактика

45. При вивченні середнього рівня та характеру різноманітності деяких лабораторних показників отримані такі дані: для загального білку крові – середнє квадратичне відхилення ±4 г/л, коефіцієнт варіації – 6%; для швидкості осідання еритроцитів відповідно ±2 мм/год, 23%. Яка з ознак, що вивчаються, є найбільш різноманітною?

***А. Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ)

В. Загальний білок сироватки крові

С. Для вивчення різноманітності потрібні додаткові розрахунки

D. Для вивчення різноманітності ознак відсутності

Е. Відмінності в різноманітності ознак відсутності

Опорні ознаки: коефіцієнт варіації, швидкість осідання еритроцитів 23% 


46. Серед причин смертності населення України переважають нещасні випадки, отруєння та травми, злоякісні новоутворення, хвороби системи кровообігу, ендокринні, органів дихання тощо. Який клас хвороб найбільш імовірно посідає перше рангове місце?

***A. Хвороби системи кровообігу

B. Хвороби органів дихання

C. Злоякісні новоутворення

D. Ендокринні захворювання

Е. Нещасні випадки, отруєння та травми

Опорні ознаки: перше рангове місце

47. На репрезентативній сукупності хворих на грип проведено вивчення зв’язку між температурою тіла і частотою пульсу. Розрахований-коефіцієнт кореляції дорівнює +0,5. Яка характеристика сили і направленості зв’язку між ознаками, що вивчаються є найбільш точною?

***A. Середній прямий

B. Сильний зворотній

C. Сильний прямий

D. Середній зворотній

Е. Слабкий прямий

Опорні ознаки: коефіцієнт кореляції дорівнює +0,5


48. У регулювальника дорожнього руху з'явились скарги на головний біль, запаморочення, порушення сну, зниження пам'яті та уваги, задишку, біль у ділянці серця. У крові під час лабораторного обстеження виявлено підвищений вміст карбооксигемоглобіну. Який чинник навколишнього середовища найімовірніше міг спричинити такі зміни в організмі?

***А. Оксид вуглецю

В. 3,4-безпірен

С. Діоксид азоту

D. Діоксид вуглецю

Е. Оксид азоту

Опорні ознаки: регулювальник, підвищений вміст карбооксигемоглобіну


49. В організм людини з атмосферного повітря надходять декілька хімічних речовин. Як називається тип комбінованої дії, при якому сумісний її ефект перевищує суму ефектів кожної речовини, що входить у комбінацію, при їх ізольованій дії на організм?

***A. Потенціювання

B. Антагонізм

C. Поєднана дія

D. Комплексна дія

Е. Ізольована дія

Опорні ознаки: тип комбінованої дії, при якому сумісний її ефект перевищує суму ефектів кожної речовини, що входить у комбінацію, при їх ізольованій дії на організм




написать администратору сайта