Главная страница
Навигация по странице:

  • Міжнародні інвестиції

  • Прямі іноземні інвестиції

  • Деякі фірми вбачають привабливість ПІІ в тому, що вони дають змогу підвищити надійність джерел постачання сировиною та іншими проміжними продуктами (напівфабрикатами).

  • Дякую за увагу!

  • презентація івестиції. презент1.міжнар.інвест. Міжнародні інвестиції. Прямі іноземні інвестиції. Підготував Студент 3го курсу


    Скачать 1.44 Mb.
    НазваниеМіжнародні інвестиції. Прямі іноземні інвестиції. Підготував Студент 3го курсу
    Анкорпрезентація івестиці
    Дата24.04.2021
    Размер1.44 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлапрезент1.міжнар.інвест.pptx
    ТипДокументы
    #198256

    Міжнародні інвестиції. Прямі іноземні інвестиції.

    Підготував:

    Студент 3-го курсу

    Демура Іван

    Теоретичні аспекти міжнародного інвестування


    Сутнісні риси міжнародного інвестування :
    • Відображають рух підприємницького капіталу, тобто вкладень у виробництво чи активи зарубіжних компаній з метою отримання прибутку чи підприємницького доходу;
    • Передбачають взаємодію донорів інвестицій, які здійснюють зарубіжні інвестиції за кордон, та реципієнтів інвестицій, які отримують іноземні інвестиції;
    • Передбачають участь суб’єктів інвестування, до яких належать фізичні особи, підприємства (корпорації) та уряди;
    • За цільовою орієнтацією поділяються на прямі інвестиції, портфельні інвестиції та інші інвестиції.

    Класифікація міжнародних інвестицій
    • За інституційною природою: державні, приватні, міжнародних організацій, змішані;
    • За цільовою орієнтацією: прямі і портфельні;
    • За видами;
    • За формами;
    • За джерелами;
    • За термінами інвестування.

    Сутність прямих іноземних інвестицій

    Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) займають особливе місце серед форм міжнародного руху капіталу. Це зумовлено двома основними причинами:

    § прямі іноземні інвестиції - це реальні інвестиції, які, на відміну від портфельних, не є чисто фінансовими актами, шо виражені в національній валюті. Вони здійснюються у підприємства, землю та інші капітальні товари;

    § прямі іноземні інвестиції, на відміну від портфельних, звичайно забезпечують управлінський контроль над об'єктом, в який інвестовано капітал.

    Пропорція, що визначає підконтрольність, неоднакова в різних країнах. У США формально визнається прямим зарубіжним інвестуванням будь-яке вкладання капіталу, якщо інвестор мас або отримує 10% власності. ПІІ охоплюють усі види інвестування — чи то придбання нових акцій, чи просте кредитування, аби тільки інвестуюча фірма мала понад 10% акцій зарубіжної фірми. Частка участі в акціонерному капіталі фірми може бути отримана і в обмін на технологію, кваліфіковані кадри, ринки тощо.

    Прямі іноземні інвестиції - це різновид іноземних інвестицій, призначених для виробництва і забезпечення контролю над діяльністю підприємств завдяки володінню контрольним пакетом акцій.

    Чинники, які активно впливають на зростання ПІІ:

    інтеграція виробництва, еволюція його в бік створення міжнародної продукції

    зростаюча роль ТНК

    економічна політика промислово розвинутих країн, спрямована на підтримку темпів економічного зростання і рівня зайнятості

    прагнення країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою здолати кризовий стан економіки і соціальної сфери

    екологічні чинники, що спонукають розвинуті країни переводити шкідливе виробництво в країни, що розвиваються

    Прямі іноземні інвестиції здійснюються не лише горизонтально, тобто фірмами, що купують або засновують аналогічні фірми за рубежем, а й вертикально.



    Деякі фірми вбачають привабливість ПІІ в тому, що вони дають змогу підвищити надійність джерел постачання сировиною та іншими проміжними продуктами (напівфабрикатами).

    Вертикальна інтеграція збільшує надійність постачання і може призвести до скорочення експлуатаційних витрат і забезпечити контроль за товаропотоками через кордони в складній світовій системі розподілу.

    Наслідки прямих іноземних інвестицій

    Прямі іноземні інвестиції істотно впливають як на соціально-економічний розвиток країн-інвесторів (звідки відходить капітал) і приймаючих країн (куди спрямовується капітал), на становище різних соціальних груп у цих країнах, так і на стан та динаміку розвитку світового господарства в цілому та окремих його регіонів.

    Вплив ПІІ на приймаючі країни і країни-інвестори звичайно розглядається за такими напрямами:
    • накопичення капіталу;
    • оволодіння сучасною технологією та управлінськими ноу-хау;
    • стан платіжного балансу;
    • рівень зайнятості та заробітної плати;
    • реалізація національних економічних планів;
    • культурні зміни;
    • урядова соціальна та економічна політика тощо.

    За всіма цими напрямами вплив іноземних інвестицій може бути як позитивним, так і негативним, різним для приймаючих країн і країн базування, для розвинутих країн, країн, що розвиваються, країн з перехідною економікою. Знаючи загальний характер потенційних наслідків того чи іншого напряму ПІІ, слід мати на увазі, що це "загальне" -не завжди обов'язкове для всіх країн. Інакше кажучи, загальні положення про вигідність чи невигідність ПІІ не можуть бути застосовані до будь-якої країни. Конкретна ситуація в конкретній країні, супровідна ПІІ (а саме: розміри інвестицій та їх використання, рівень зайнятості, стан платіжного балансу, розподіл доходу від застосування ПІІ, вплив нв навколишнє середовище та соціально-політичний клімат тощо) визначає як приватний, так і загальний характер ефекту від прямих іноземних інвестицій.

    Дякую за увагу!



    написать администратору сайта