Главная страница

Есе Моральний вибір підприємця. есе моральний вибір підприємця. Моральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність студентки іі курсу 24 групи Пискун Лілії


Скачать 14.96 Kb.
НазваниеМоральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність студентки іі курсу 24 групи Пискун Лілії
АнкорЕсе Моральний вибір підприємця
Дата08.11.2021
Размер14.96 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаесе моральний вибір підприємця.docx
ТипДокументы
#266072

Есе на тему «Моральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність» студентки ІІ курсу 24 групи Пискун Лілії

Моральні цінності у житті людини відіграють величезну роль. Це пояснюється тим, що твердість моральних позицій і повноцінний моральний вибір визначає фундамент для самоствердження людини. Кожного дня ми стикаємося із величезною кількістю виборів. І норми суспільної моралі змушують нас задумуватися «А чи правильно я вчиняю? Чи не нашкодить це нікому?». У підсумку, усі приймають рішення, які вважають суспільно корисними і правильними, однак, для кожної людини міра корисного і шкідливого різна. Для когось, наприклад, говорити неправду є нормою, а для іншого це є найбільшим проступком в його житті.

Моральний вибір саме підприємця – це проекція його особистої системи моральних цінностей на суспільство. Людина, для якої є цінними доброта і чесність, ніколи в житті не побажає нікому зла і не обдурить. Отже і підприємець вестиме чесний бізнес допоки в його системі цінностей буде жити прозорість і чесність. Однак, як стається таке, що людина, яка все життя вела чесні справи, ненароком стає на слизьку стежку? Можливо її переконання і принципи були підірвані іншим індивідуумом, чиє життя абсолютно відрізняється.

Отже, одним із рушійних важелів, який впливає на вибір саме підприємця, як особистості, - це суспільна думка та вплив інших осіб. Кожен з нас так чи інакше під впливом когось міг зробити не кращий вчинок, лише щоб задовольнити його потреби і не втратити товариша. Наприклад, взяти на себе вину, зробити щось за когось та інше. Це все визначається м’якістю характеру конкретної особи і здатністю сказати тверде й чітке «ні». Свідома особистість ніколи не послідує за відсутністю моралі та цінностей, розуміючи які наслідки це може мати. Однак, навіть якщо чесний бізнесмен одного разу зробив такий вибір, то відновити до себе довіру буде достатньо складно, а може навіть і неможливо, і це назавжди погубить справу, якою він займався все своє життя.

Формування довіри до підприємця є досить довгим процесом, на який впливає величезна кількість факторів. Бізнес може роками йти до одержання суспільного визнання і прихильності, однак, підірвати цю довіру за лічені хвилини. І це може бути на плечах не тільки власника, а й всього колективу, а саме на їх внутрішньому рівні довіри та чесності. Тобто, при веденні бізнесу треба чітко розуміти наскільки ваш колектив відвертий один з одним, щоб не мати плачевних наслідків у майбутньому. Втім, це не означає, що так працює і в іншу сторону. Тобто, якщо людина все життя вела аморально, але в один момент зважилась на суспільно корисний поступок – то навряд чи можна одразу їй довіряти. Як казав відомий усім Блез Паскаль: «Про моральні якості людини треба судити не за окремими її зусиллями, а за її повсякденним життям»

Ще однією критичною складовою людського характеру, яка впливає на моральний вибір – це цинізм. Іноді жага до більшого прибутку може погубити. При бажанні більше заробити розум неначе затуманюється нікчемною ілюзією прийдешнього багатства і ми ладні піти на будь-який вчинок лиш би втілити своє хотіння в реальність. Та це не завжди може завершитися бажаним чином. У підсумку, в такому пориві люди втрачають тисячі, мільйони і просто залишаються ні з чим.

Однак, як же бути із правом вибору? Кожна людина має це право і безперечно може використати його як хоче. Усі рішення, які були зроблені не на користь суспільства, несуть за собою відповідальність. І це може закінчитися не тільки суспільним осудом, а й свідченням перед законом. Втім, знову ж таки, це відповідальність самого підприємця і нікого більше, він сам вирішує все щодо засобів і мети своїх діянь. Потрібно завжди пам’ятати, що бізнес – це в першу чергу культура.

Підсумовуючи все вище написане, маю зазначити: у бізнес відносинах величезна кількість факторів та спокус, що можуть вплинути на рішення та пошук раціонального варіанту вибору. Та в той же час необхідно пам’ятати, що аморальні вчинки несуть за собою суспільний осуд та відповідальність і вийти сухим із води буде достатньо важко або навіть неможливо. Тож пам’ятаємо: «Прибуток понад усе, але над прибутком – честь».


написать администратору сайта