Главная страница

Роль Мутацій. Мутації. Мутації стійкі зміни генетичного апарату, які, як правило, вникають раптово і впливають на ознаки та властивості організмів. Але чи завжди мутація є шкідливою для живих істот


Скачать 13.26 Kb.
НазваниеМутації стійкі зміни генетичного апарату, які, як правило, вникають раптово і впливають на ознаки та властивості організмів. Але чи завжди мутація є шкідливою для живих істот
АнкорРоль Мутацій
Дата26.11.2020
Размер13.26 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМутації.docx
ТипДокументы
#154056

Мутації – стійкі зміни генетичного апарату, які, як правило, вникають раптово і впливають на ознаки та властивості організмів. Але чи завжди мутація є шкідливою для живих істот? Чи можливо вона є рушійною силою для нашого майбутнього?

По-перше, мутація є універсальною властивість для всіх живих організмів, незалежно чи то є рослина, чи людина. Напевно, в наш час найбільше цікавить вчених саме вплив різної етіології мутагенів на організм людини, адже це наш шанс зроби крок вперед в еволюційному вченні. Кожна мутація в нашому організм – це певний механізм, який має свій власний код. Наприклад, ДНК – молекула, де запрограмований весь генетичний код людини, у разі заміни, інверсії, делеції хоч одного нуклеотиду чи, тим паче, триплету змінюється програма для синтезу білка, починає синтезуватися новий білок, і в більшості випадків він є аномальним, або невластивим для організму. Але ж можливо цей білок і є нашим новим шансом адаптуватися до нових умов середовища, які раніше були невластиві для людини чи взагалі викликали смерть. На жаль, в більшості випадків такі зміни генетичного матеріали викликають хвороби, які часто закінчуються летально для людини, як правило в пренатальному періоді.

Постає логічне запитання. Якщо мутації здатні викликати хвороби, то можна говорити про деградацію людини, як частини еволюції? На це питання є чітка відповідь, еволюція не може йти в зворотному порядку, навіть тяжкий пряв хвороби спричинений мутагенами – це крок вперед, крок до нового.

Не дивлячись на всю серйозність ситуації, існують мутації, які є абсолютно нейтральними для людина, в процесі життя вони ніяк не проявляють себе, а якщо ознаки все ж таки, то людина швидко до них звикає і адаптується.

Існують два види мутагенних факторів: природні та штучні. Іншими словами, люди також мають дуже великий вплив на прояв мутації, створюючи штучні фактори ризику. Даний метод широко застосовуються при наукових працях медиків та біологів.

Отже, мутації – це основа майбутнього, яка, на жаль, має дуже багато «невдалих експериментів», які проявляються тяжкими хворобами.


написать администратору сайта