Главная страница
Навигация по странице:

  • Гіпертонічний розчин натрію хлориду

  • Гіпотонічний розчин натрію хлориду

  • Протипоказання

  • Що необхідно памятати про магнії

  • Що робить організм, коли йому не вистачає магнію

  • солі. Натрію хлорид


    Скачать 75.27 Kb.
    НазваниеНатрію хлорид
    Дата26.12.2018
    Размер75.27 Kb.
    Формат файлаpptx
    Имя файласолі.pptx
    ТипДокументы
    #61922


    - Натрію хлорид
    Має слабку місцеву протимікробну дію, при внутрішньовенному введенні в ізотонічному розчині нормалізує водно-сольовий обмін, осмотичний тиск, йонний склад, об’єм крові, підвищує антитоксичні властивості організму


    Гіпертонічний розчин натрію хлориду – розчин 2-10% концентрації. Його осмотичний тиск більший, ніж тиск у клітині, тому він спричинює зморщування і загибель клітин, виявляє протимікробну дію. Застосовують зовнішньо (2-10% розчин) для обробки і промивання гнійних ран, опіків, абсцесів; внутрішньовенно (10% розчин 10-20 мл) для зупинки легеневих, шлункових, кишкових кровотеч і при атонії кишок; ректально (5% розчину 50-100 мл) при закрепах як проносний засіб; внутрішньовенно (2-5% розчин) для промивання шлунка при отруєнні срібла нітратом.

    Гіпотонічний розчин натрію хлориду – розчин 0,45 – 0,6% концентрації. Його осмотичний тиск менший, ніж тиск всередині клітини, тому він призводить до набухання і розриву клітини (лізису). Застосовують для виготовлення розчинів місцево анестезувальних засобів

    Протипоказання: циркуляторні порушення, які загрожують набряком мозку і легень, порушенням функції нирок. Препарати натрію не сумісні з кортикостероїдами. Побічна дія: порушення водно-сольового обміну, гомеостазу, посилення набряку мозку, легень.

    нестача магнію в організмі - наслідки Магній відіграє важливу роль в незліченній безлічі різних реакцій ферментів. Але в основному його дія зосереджується на регулювання росту організму, обмін речовин і діленні клітин.

    Що необхідно пам'ятати про магнії У людському організмі міститься від 20 до 30 мг магнію. 70% цієї кількості припадає на кістки, решта - на м'язи та залози внутрішньої секреції. Невеликі кількості магнію знаходяться в крові. Магній забезпечує організму внутрішній спокій. Він діє заспокійливо на центральну, так і на периферичну нервову систему. Але головне - магній є одним з потужних активаторів ферментів, від яких залежить засвоєння білка і інших органічних речовин. Він необхідний для участі в механізмах захисту організму від інфекцій, допомагає організму виробляти антитіла - нашу протиотруту.

    Що робить організм, коли йому не вистачає магнію? Щоб врятувати себе, організм починає перерозподіл: він бере магній з тих місць, де він є (з кісток, нервів, залоз внутрішньої секреції), і постачає його в кров, тобто, як і кальцій, організм «краде» магній головним чином з кісток.


    написать администратору сайта